اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر

یکی از اقداماتی که بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است را می‌توان استفاده از چمن مصنوعی اطراف استخر در نظر گرفت. این کار در مدت زمان کوتاهی با استقبال طراحان روبه‌رو شد و امروزه بسیاری از افراد به دنبال اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر هستند. انجام این کار علاوه‌بر زیبایی، مزیت‌های دیگری را نیز به همراه دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

دلیل استفاده از چمن مصنوعی کنار استخر چیست؟

چمن مصنوعی که در اطراف استخر مورد استفاده قرار می‌گیرد، ظاهری شبیه به چمن طبیعی دارد و یک محصول لوکس و منحصربه‌فرد به شمار می‌آید. استفاده از این محصول، علاوه‌بر زیبایی که به محیط می‌بخشد، تاثیرات دیگری نیز دارد. برای مثال می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر، ایمنی را نیز افزایش می‌دهد؛ زیرا مانع از سر خوردن افراد می‌شود. حتی اگر سر خوردنی اتفاق بیفتد، فرد دچار جراحت و مشکل خاصی نمی‌شود، زیرا چمن مصنوعی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، الیاف نرمی دارد و همین موضوع از بروز مشکل جلوگیری می‌کند.

مزیت دیگری که این محصول دارد، مقاومت و دوام آن است. الیاف به کار رفته در چمن مصنوعی، به‌گونه‌ای انتخاب شده‌اند که مقاومت این محصول را افزایش می‌دهند. از همین رو می‌توان از این محصول در محیط‌هایی که تردد زیاد انجام می‌شود، مانند کنار استخر استفاده کرد.

همچنین اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر، چالش آب باران را نیز برطرف می‌کند. همان‌طور که می‌دانید استفاده از چمن طبیعی کنار استخر در زمان بارش باران می‌تواند مشکل‌ساز شود؛ چرا که قطرات آب، گل چمن را وارد استخر می‌کنند و این موضوع می‌تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند و مشکل‌آفرین باشد. از همین جهت چمن مصنوعی این مشکل را برطرف کرده و با توجه به منافذی که برای تخلیه باران در آن در نظر گرفته شده است، دیگر نباید نگرانی از بابت گلی شدن چمن و همچنین انتقال گل‌ها به آب داشت‌.

ویژگی دیگری که برای چمن‌های مصنوعی مناسب استخر در نظر گرفته شده، این است که چمن‌های مصنوعی حساسیت‌زا نیستند و هیچ سمی برای نگهداری از آن‌ها به کار برده نمی‌شود. در نتیجه زمانی که افراد با پای پیاده روی چمن راه می‌روند دچار مشکل نمی‌شوند و نگرانی از این بابت برای افرادی که به چمن طبیعی حساسیت دارند، نباید وجود داشته باشد؛ بنابراین می‌توانند با خیال راحت از این محصول در کنار استخر خود استفاده کنند و از مزایای آن بهره ببرند.

بسیاری از افراد که تصمیم به استفاده از سنگ و کاشی در اطراف استخر روباز خود دارند، معتقدند که سنگ و کاشی طول عمر بالایی ندارند و پس از مدتی به دلیل تغییرات آب و هوایی دچار شکستگی و ترک می‌شوند. از همین رو باید گفت که اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر یک راه‌حل مناسب به نظر می‌رسد، چرا که اگر شما در انتخاب چمن مصنوعی دقت کافی را داشته باشید و این محصول را در بهترین کیفیت خریداری کنید، متوجه خواهید شد طول عمر و ماندگاری آن از سنگ و کاشی بیشتر است و یک انتخاب مقرون‌به‌صرفه به نظر می‌رسد.

سنگ و کاشی علاوه بر آنکه طول عمر پایینی دارند و پس از مدتی دچار ترک و شکستگی می‌شوند، به‌مرورزمان در اثر تابش آفتاب و گرما رنگ خود را نیز از دست می‌دهند، اما چمن مصنوعی که کیفیت بالایی دارد این‌چنین نیست و بعد از مدت طولانی ممکن است دچار مشکل شود. در مجموع می‌توان گفت که اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر یک انتخاب مناسب است، زیرا شما می‌توانید با استفاده از این محصول مقاومت، نصب آسان، تخلیه آب، عدم لغزندگی، افزایش ایمنی و ... را به‌یک‌باره تجربه کنید.اجرای چمن مصنوعی اطراف استخردر هنگام انتخاب چمن مصنوعی اطراف استخر باید به چه مواردی توجه کرد؟

همان‌طور که گفته شد، قرار است چمن مصنوعی در فضای کنار استخر استفاده شود، از همین رو باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد؛ بنابراین شما باید پیش از خرید، به موارد مشخصی توجه داشته باشید تا بهترین انتخاب را انجام دهید

برای مثال یکی از موضوعاتی که اهمیت دارد، تراکم الیاف چمن مصنوعی خواهد بود. از آنجایی که این محصول قرار است همواره خیس شود، شما باید چمنی را انتخاب کنید که کم‌تراکم باشد تا آب در بین الیاف چمن گیر نکند و باعث کپک‌زدگی نشود. البته تراکم الیاف کم باعث می‌شود که چمن نرم‌تر نیز به نظر برسد و افراد بتوانند بدون مشکل و بدون نیاز به زیرانداز بر روی چمن راه بروند یا حتی دراز بکشند‌.

دیگر نکته که توجه به آن لازم است را می‌توان انتخاب بلندای الیاف چمن مصنوعی کنار استخر در نظر گرفت. این موضوع کاملا به سلیقه فرد خریدار بستگی دارد و باید بر اساس آنچه می‌خواهد انتخاب را انجام دهد. دقت داشته باشید که الیاف کوتاه زیر پا قرار می‌گیرند، اما الیاف بلند این‌چنین نیستند و هنگام راه رفتن کل پای شما را پوشش می‌دهند.

انواع مدل‌های چمن مصنوعی

حال شاید با خواندن این مقاله تصمیم به اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر خود بگیرید و از همین رو ندانید که کدام یک از چمن‌های مصنوعی را باید تهیه کنید. همین موضوع باعث شده که ما در ادامه به شما انواع مدل‌های چمن مصنوعی را معرفی کنیم تا در زمان انتخاب بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

چمن مصنوعی فیروزه

چمن مصنوعی فیروزه‌ای یکی از مدل‌های محبوب به شمار می‌آید که الیاف به کار رفته در آن قابلیت ضربه‌پذیری و طول عمر بالایی دارند و این ویژگی باعث شده که بسیاری از افراد برای انتخاب‌های خود از این چمن استفاده کنند. از دیگر ویژگی‌های مثبت نیز می‌توان به رنگ سبز شاد و پرانرژی آن اشاره کرد. در نتیجه زمانی که آن را در محیط نصب می‌کنید، طراوت و شادابی که در محیطی ایجاد می‌کند را مشاهده خواهید کرد. همچنین الیاف این مدل چمن کوتاه هستند و به همین دلیل شما می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی بشویید.

چمن مصنوعی حریر

چمن مصنوعی حریر از دیگر مدل‌های مناسب محسوب می‌شود که الیاف در نظر گرفته شده برای آن 10 میلی‌متر است. این موضوع به شما اجازه می‌دهد که بتوانید به‌راحتی آن را جارو بزنید یا در صورت نیاز بشویید. توجه داشته باشید که چمن مصنوعی حریر رنگ سبز تیره دارد و همین موضوع باعث می‌شود که ترکیب آن با رنگ آبی استخر منظره زیبایی بسازد.

چمن مصنوعی ماهونیا 15 و 25 میلی‌متر

اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر با چمن مصنوعی ماهونیا باعث می‌شود که فضا بسیار لوکس و دلپذیر شود، چرا که این چمن رنگ سبز پرانرژی دارد و بسیار منحصربه‌فرد به نظر می‌رسد. همچنین الیاف این چمن بسیار نرم و لطیف هستند و به دلیل اندازه‌ای که 15 و 25 میلی‌متر در نظر گرفته شده، هیچ آشغال و زباله‌ای را در خود جای نمی‌دهند. در نتیجه این مدل چمن، گزینه خوبی برای اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر خواهد بود.

سخن آخر

اکنون شما با نکات و شرایط اجرای چمن مصنوعی اطراف استخر آشنا هستید؛ در نتیجه می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید و آن را اطراف کنار استخر خود استفاده کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. البته به مرکزی که برای خرید چمن مصنوعی استخر انتخاب می‌کنید نیز توجه داشته باشید تا محصول باکیفیتی در اختیارتان قرار گیرد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

کابینت های آشپزخانه
یکی از مهمترین عناصر موجود در آشپزخانه کابینت ها هستند که باعث منظم شده وسایل و لوازم مربوط به...

مشاهده جزئیات

مرکز فرهنگی حیدر علی اف
این مجموعه توسط زاها حدید معمار عراقی – بریتانیایی طراحی شده است ، استفاده از خطوط کرو و شیب دار و...

مشاهده جزئیات

برج آزادی
برج آزادی در تمام دنیا نماد شهر تهران است ، طراح این برج به مسابقه گذاشته شد و در نتیجه آن طرح برگزیده کار دانش آموخته دانشگاه ...

مشاهده جزئیات

تاج محل در آگرا
کی از عجایب هفتگانه دنیای جدید از باشکوه ترین و زیباترین بناهای یادبود که در

مشاهده جزئیات

آجر
آجر یکی از قدیمی ترین متریال های مورد استفاده در صنعت ساختمان است...

مشاهده جزئیات

برج میلاد
برج چند منظوره ای در تهران پایتخت کشور ایران باارتفاع 435 بلندترین برج ایران و...

مشاهده جزئیات

شیشه های رنگی
از عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون داخلی عناصرنور و رنگ است ...

مشاهده جزئیات

موزه گوگنهایم
این ساختمان در سال 1997 توسط خوان کارلوس شاه سابق افتتاح شد .این موزه با سبک معماری مدرن ...

مشاهده جزئیات

برج خلیفه یا برج دبی
برج با 163 طبقه قابل استفاده و ارتفاع 828 متر در حال حاضر بلندترین ساخته دست بشر و بلند ترین آسمان خراش...

مشاهده جزئیات

اپرهاوس سیدنی
یکی از منحصر به فرد ترین ساخته های هنر معماری قرن بیستم اپرایی است که در شهر ساحلی سیدنی...

مشاهده جزئیات

خانه های مکعبی ( روتردام هلند )
کاربری ساختمان های مکعبی مسکونی است ،ساخت این خانه ها دو سال به طول انجامیده از سال 1982 تا سال...

مشاهده جزئیات

ساختمان رقصنده
(خانه رقصان) نام یک ساختمان معروف در شهر پراگ، پایتخت کشور جمهوری

مشاهده جزئیات

اصول طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی از جمله هنرهای دکوراتیو است که اهمیت زیادی ...

مشاهده جزئیات

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل
برای طراحی دکوراسیون داخلی و یا تغییر دکوراسیون داخلی منزل ابتدا با کارشناس....

مشاهده جزئیات

درباره اشتباهاتتان در دکوراسیون داخلی بدانید
برای داشتن دکوری زیبا و متنوع باید بتوانید کلیشه های ذهنتان را زیر پا بگذارید.البته زیر پا گذاشتن کلیشه های ذهن به این معنی نیست که هرگونه نا هماهنگی...

مشاهده جزئیات

سبک معماری مراکشی درز طراحی دکوراسیون داخلی
سبک معماری مراکشی یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی است . این سبک با درگاه هایی از قوس ها و آرک ها....

مشاهده جزئیات

دیوار سبز و طراحی دکوراسیون داخلی
دیوار سبز یک دیوار زنده است ، دیواری که بخشی یا تمام آن را گیاهان در بر میگیرند دیوارهایی که با توجه

مشاهده جزئیات

طراحی مسجد وحی توسط شرکت معماری ایکس
مسجد مدرن به نام "وحی " در مرکز شهر ابوظبی ،امارات قرار دارد که توسط شرکت معماری...

مشاهده جزئیات

هتل یخی سوئد
اولین ، با شکوه ترین و مجلل ترین هتل ساخته شده از متریال برف در سبک خود

مشاهده جزئیات

نقش طراحی پایدار در دکوراسیون خانه
معماری پایدار از طراحی پایدار الهام میگیرد و شروع ...

مشاهده جزئیات

طراحی دکوراسیون داخلی ویلای کوهپایه ای
در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید به نکات مهم و اساسی

مشاهده جزئیات

طراحی سقف کاذب در طراحی دکوراسیون داخلی
سقف های کشسان یا سقف های باریسول انقلابی در طرح سقف ها آسمان های مجازی تصویرهای متفاوت در ...

مشاهده جزئیات

نقش شومینه در طراحی دکوراسیون داخلی
یکی از مهمترین نقاط کانونی هر فضای مسکونی و ویلایی شومینه است ،شومینه ها در سبک های مختلف با متریال مختلف ساخته و

مشاهده جزئیات

طراحی مبلمان اداری در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی آشپزخانه
از آشپزخانه به عنوان قلب یک واحد مسکونی یاد میشود . فضایی که اول از همه بانوی خانواده بیشتر وقت خود را در آنجا میگذراند و ...

مشاهده جزئیات

نقش گلدانها و شمعدان ها در طراحی دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

نورپردازی درطراحی دکوراسیون داخلی
از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون داخلی نورپردازی است ،تصمیم مهم نحوه استفاده از کدام یک ازعوامل نورپردازی اعم از نورهای خطی ...

مشاهده جزئیات

پله ها در دکوراسیون های داخلی
یکی از مهمترین راهای ارتباطی بین طبقات و اختلاف سطح ها در طراحی دکوراسیون داخلی پله ها هستند ، پله ها باید سازهایی راحت قابل دسترس و کاربردی در زمان اتفاقات باشند

مشاهده جزئیات

تاثیر ورودی ها بر دکوراسیون داخلی
ساختمان ها با توجه به کاربری های متفاوتی از قبیل مسکونی ، اداری ، تجاری ، فرهنگی، ویلایی و ...

مشاهده جزئیات

تاثیر پنجره ها در دکوراسیون داخلی
عوامل ارتباط دهنده فضای داخل با فضای خارج از خانه ،قرار گیری مکان پنجره ها یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد .

مشاهده جزئیات

فرم در معماری
97/02/15

مشاهده جزئیات

صنعت ساختمان

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

مشاهده جزئیات

نباید ها در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

رازهای رسیدن به زیبایی بیشتر در دکوراسیون داخلی دارکوب

مشاهده جزئیات

بازی رنگها با حال و هوای ما در دکوراسیون داخلی 2 دارکوب

مشاهده جزئیات

بازی رنگها با حال و هوای ما در دکوراسیون داخلی دارکوب

مشاهده جزئیات

نکات کلیدی دکوراسیون داخلی دارکوب

مشاهده جزئیات

تاریخچه دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی پست مدرن

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

مشاهده جزئیات

درباره محمد سعادتی
فعالیت شرکت [(a)|دکوراسیون داخلی|http://www.decodarkoob.com/] دارکوب در سال 1388 به سرپرستی محمد سعادتی آغاز گردید . محمد سعادتی معمار و طراح داخلی فارغ التحصیل دانشکده طراحی مبلمان و طراحی داخلی ایران میباشد که طی سال های فعالیت خود در مقام طراح و مدیریت پروژه های شرکت دارکوب رزومه قابل توجهی از خود به جا گذاشته است. طراحی اولین کشتی تفریحی ایران با 3 رستوران _ موزه_ سینما و امکانات تفریحی بسیار دیگر به نام کشتی تفریحی ایریو که هم اکنون در سایت کشتی سازی ندیم گستر خلیج فارس واقع در بندر عباس در حال ساخت میباشد و همچنین طراحی بیش از 40 ویلا در نقاط مختلف ایران طراحی رستوران های متعدد از جمله مهمترین و برجسته ترین آنها به طراحی رستوران بزرگ ارم واقع در تهران ، شهرک غرب اشاره نمود، و همین طور طراحی چند بانک – منازل مسکونی بسیار و طراحی داخلی برج اورکسس واقع در کشور گرجستان در شهر تفلیس همگی از نمونه طراحی ها و اجراهای ایشان میباشد. با توجه به رزومه طراحی و اجرایی محمد سعادتی در باب طراح و سرپرست اجرا و همچنین تجربه ایشان در امور معماری همیشه مور تحسین کافرماهای خود بوده است. از نکاتی که باعث پیشرفت در امر طراحی و معماری ایشان میباشد بهره گرفتن از اطلاعات جامع ساختمانی در باب متریال های مختلف و جدید و کاربرد آنها و نحوه اجرا هر کدام که به کمک تیم تخصصی حاضر در شرکت که به ایشان کمک میکنند تا همیشه طراحی های بروز و متنوع را ارائه دهد. همچنین با بهره گیری از بهترین و با استعداد ترین معمار ها و طراح ها در تیم خود توانسته ،خطا در طراحی و اجرا را به طور کل از میان برداشته و همیشه به خاص ترین شیوه ممکن با تکیه بر اصول معماری در باب رنگ و حجم و فرم و متریال زیباترین طرح ها را برای اماکن مختلف مانند منازل مسکونی و ویلا – هتل ها – رستوران ها و ساختمانی های اداری و تجاری خلق کند. ضمنا لازم به ذکر است محمد سعادتی همیشه در هر طراحی یک یا چند نقطه کانونی جدیدی خلق میکند و این باعث میشود از شیوه های مرسوم پیشی گرفته و هیچ وقت یک طراح تکراری را به کارفرمای خود ارائه ننماید.

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی کلاسیک

مشاهده جزئیات

فضاهای منزل

مشاهده جزئیات

متریال های بازسازی

مشاهده جزئیات

درب ضدسرقت

مشاهده جزئیات

انواع کفپوش در دکوراسیون داخلی 2

مشاهده جزئیات

انوع کفپوش در دکوراسیون 1

مشاهده جزئیات

فرش در دکوراسیون

مشاهده جزئیات