طراحی آرایشگاه زنانه

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی آرایشگاه زنانه نور است. نور طبیعی همیشه به نور مصنوعی ترجیح داده شده است. اگر پنجره داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید. اما هیچ کس ساختمان هایی با پنجره های بزرگ را دوست ندارد فضای خود را تنظیم کنید تا هر قسمت بتواند از نور مستقیم خورشید بهره مند شود. اما اگر پنجره های بزرگ نداشته باشید، راه های دیگری نیز وجود دارد.

روشنایی در یک طراحی آرایشگاه زنانه، بیشتر از هر اتاق یا ساختمان دیگری کاربرد دارد. این کار به کارمندان شما کمک می کند تا کار کنند، مشتریان را به وضوح ببینند و مطمئن شوند که همه چیز به خوبی انجام می شود. بنابراین، روشنایی به طور مستقیم بر کیفیت کار می تواند تاثیر بگذارد - حتی بهترین آرایشگرهای کوتاهی مو، متخصص ناخن یا آرایشگرهای صورت نمی توانند کار خود را در نور کم انجام دهند. همچنین یک عامل روانشناختی وجود دارد: برای مثال، عدم وجود نور طبیعی در محل پذیرش، تمرکز بر روی وظایف را سخت تر می کند و همچنین می تواند تاثیر منفی بر مشتری داشته باشد.

هنگام انتخاب نور برای طراحی آرایشگاه زنانه خود، به یاد داشته باشید که هدف اصلی این است که مشتری شما از طراحی آرایشگاه زنانه شما لذت ببرد. برای کمک به بهبود نور در طراحی آرایشگاه زنانه خود بهتر است از لامپ های بزرگ استفاده کنید.

پروژه طراحی نورپردازی آرایشگاه زنانه شما باید قبل از اینکه شروع به بازسازی و آماده سازی در طراحی داخلی عمومی به جریان بیفتد، آماده شده باشد. مهم این است که بدانید چه نوع نورپردازی از همان ابتدا باید آغاز شود، از آنجایی که نور بر طرح داخلی مانند موقعیت درب ها، سوکت ها، مبلمان و دکوراسیون تاثیر می گذارد، پس باید تمامی جوانب در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر شما برای طراحی آرایشگاه زنانه خود در سالن نیاز به فضا برای چراغ های کف، لوازم جانبی سقف برای نورپردازی در میز پذیرش و یا حتی سوکت برای روشنایی میز دارید باید قبل از آن که شروع به بازسازی سالن خود کنید آن را در برنامه قرار داده باشید.

صدها راه وجود دارد که می توانید طراحی آرایشگاه زنانه خود را انجام دهید و سالن خود را تزیین کنید. به جای بازسازی همه چیز و شروع کردن از ابتدا برای طراحی آرایشگاه زنانه خود، سعی کنید با توجه به فضایی که در حال حاظر سالن شما دارد طراحی آرایشگاه زنانه و تغییرات خود را حاصل کنید. اگر دیوارها یا کف سالن تان بتن هستند، طراحی آرایشگاه زنانه خود را به سبک مدرن ببرید.

هر مشتری که وارد سالن شما می شود، جلوی آینه می نشیند، بنابراین مهم است که آینه هایی را که برای طراحی آرایشگاه زنانه انتخاب می کنید برای سالن شما مناسب باشد. آینه های بزرگ و چند ایستگاه باعث می شود که فضای شما بزرگتر و بازتر دیده شود.

هنگام طراحی آرایشگاه زنانه خود، فقط به چهار دیوار استاندارد فکر نکنید. طراحی آرایشگاه زنانه خود را به کف و سقف گسترش دهید. فضای خود را با یک سقف رنگارنگ روشن کنید یا اتاق های خود را با رنگ آمیزی زیبا کنید.

با افزودن گیاهان در طراحی آرایشگاه زنانه خود زندگی و نفس را به سالن اضافه کنید. نه تنها آنها هوا را تمیز می کنند و اکسیژن را تامین می کنند، بلکه آوردن گیاهان در داخل سالن به شما یک احساس طبیعی و آرام بخش خواهد داد.

اگر دیوار بلندی داشته باشید که مطمئن نیستید برای طراحی آرایشگاه زنانه چطور باید از آن استفاده کنید، در طراحی آرایشگاه زنانه خود آن را به دیوار بیانیه تبدیل کنید. اضافه کردن یک قطعه هنری بزرگ و پررنگ بلافاصله به چشم می آید و هر قطعه هنری کار خواهد کرد.

همه چیزهایی که در مورد سالن شما اتفاق می افتد. از طرح فضا تا رنگ بر روی دیوارها، به طریقی که شما محصولات خود را نمایش می دهید و هر جزئیاتی جزو نام تجاری شما می شود. بنابراین جزئیات را نادیده نگیرید. اطمینان حاصل کنید که حوله های خود را با طراحی آرایشگاه زنانه خود مطابقت داده اید.

طراحی آرایشگاه زنانه برای کسب و کار شما یک گام مهم، اما سرگرم کننده و با ارزش است.

هنگامی که شما به سالن های مو و سالن های زیبایی فکر می کنید چه حسی دارید؟ زیبایی و ظرافت، درست است؟ این همان چیزی است که سالن زیبایی و طراحی آرایشگاه زنانه به آن احتیاج دارد. سالن شما جهت کسب و کار شما است پس باید طراحی آرایشگاه زنانه شما به نحوی باشد که مشتریان را به سمت شما بکشاند. سالن هایی که به طراحی آرایشگاه زنانه خود اهمیت زیادی داده اند و به زیبایی طراحی شده اند، مشتریان بیشتری را جذب می کنند و سطح اعتماد بیشتری در مشتریان خود ایجاد می کنند.

هدف ما این است که شما را با تمام ویژگی های مورد نیاز برای طراحی آرایشگاه زنانه مناسب آشنا کنیم. ما برای ارتقا کسب و کار شما در سالن زیبایی به کمکتان می آییم.

اصول طراحی آرایشگاه زنانه

آنچه در این مقاله خواهید خواند

اصول طراحی آرایشگاه زنانه


هرگاه سخن از اصول طراحی آرایشگاه زنانه به میان می‌آید، ناخوداگاه تمایل داریم از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببریم. پیش از آنکه با هرگونه اقدامات و خدمات آرایشی و بهداشتی نیازها و خواسته‌های مشتریان را برآورد نمائید، تلاش کنید تا اصول طراحی آرایشگاه را تمام و کمال رعایت کنید. زیرا تنها در این صورت است که مشتریان در آرایشگاه زنانه لوکس شما احساس راحتی را تجربه خواهند کرد.

در این مقاله تمام اصول طراحی آرایشگاه زنانه را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما را به سوی طراحی صحیح و مناسب چنین محل حائز اهمیتی سوق بدهیم.

جلوه ظاهری کلید اصول طراحی آرایشگاه زنانه


نمایش ظاهری و تاثیر مستقیم آن بر روی مشتری از مهم‌ترین اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌گردد. اطمینان حاصل کنید، هربار که مشتری به آرایشگاه زنانه شما قدم می‌گذارد سالن زیبایی شما از تمیزی کامل برخوردار است و از شکیل بودن هیچ ‌چیز کم ندارد. بنابراین، جلوه ظاهری و نخستین تاثیر آن در یک نگاه اجمالی جزء تکه‌های پازل اصول طراحی آرایشگاه زنانه است.

میز پذیرش را چگونه و کجا تعبیه کنیم؟


میز پذیرش نسبت به سایر اشیای ضروری آرایشگاه زنانه چای کمتری را اشغال می‌کند اما یکی از مهم‌ترین عناصر اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌شود.

پیشنهاد ما به شما این است که یک میز پذیرش مدرن در نزدیکی ورودی آرایشگاه زنانه قرار بدهید. تعبیه چنین میزی به مشتریان در تعیین وقت‌ها، چک کردن رزروها و پرداخت کمک خواهد کرد. در نظر داشته باشید، چیدن میز پذیرش به گونه‌ای باشد که اطلاعات مرتبط به مشتریان به طور منظم و خارج از دید باشد. در غیر این صورت، میزی که با نامه‌ها و نوشته‌های پخش و درهم و برهم شلوغ شده باشد آرایشگاه زنانه را از جلوه می‌اندازد.

میز پذیرش یکی از عناصر پررنگ یک آرایشگاه زنانه به شمار می‌آید. چیدمان صحیح آن منظری حرفه‌ای از آرایشگاه زنانه در معرض نمایش می‌گذارد. در صورت امکان، میز پذیرش و محل آن را طوری انتخاب نمائید تا از دید مشتریان دور بمانند و از حمله به اطلاعات سایرین اجتناب ورزند. شاید برخی از مشتریان خجالتی آرایشگاه زنانه شما تمایل نداشته باشند هنگام تعیین وقت بعدی کل سالن زیبایی را مطلع کنند!بازاریابی نوین با مجلات زیبایی


مشتریان دوست ندارند تا نوبت به آن‌ها برسد، بیکار بمانند. انتظار همیشه کلافه‌ کننده است. تعبیه یک قفسه پُر از مجلات زیبایی روز که محصولات آرایشگاه زنانه شما را معرفی کند، ایده‌ای خلاقانه و در عین حال بازاریابی نوین محسوب می‌شود. قفسه مجلات زیبایی در بخش انتظار و مجاورت میز پذیرش از شمار اصول طراحی آرایشگاه زنانه به حساب می‌آید.

ایده طرح کلی آرایشگاه زنانه


پیش از آنکه دست به اقدام بزنید، از ایده طرح کلی آرایشگاه زنانه‌تان مطمئن شوید. طرح کلی مهم‌ترین اصول طراحی آرایشگاه زنانه است. همانطور که در بخش فوق ذکر شد، میز پذیرش باید در جلوی ورودی آرایشگاه زنانه تعبیه شود تا در وهله نخست با مشتریان ملاقات کنید و از آن‌ها قدردانی نمائید.

بسیاری از مشتریان به محض ورود کنجکاو هستند تا بدانند محل شستشوی آن‌ها کجاست. در حالت ایده‌آل این بخش باید از دید همه دور بماند. محل شستشوی موی بانوان جزء حریم خصوصی آنان محسوب می‌شود. مشتری تمایل دارد حین شستن مو و ماساژ سر از دید سایرین دور بماند تا لحظه‌ای را آرام بگیرد. رعایت این نکته جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه به شمار می‌رود. تلاش کنید تا حریم خصوصی مشتریان را در جلوه‌ای مدرن از سالن زیبایی‌تان پنهان کنید.

این موضوع خارج از حوزه طراحی بخش‌های مشابه نظیر اپیلاسیون نیست. این بخش‌ها حتی با وجود فضای کم و محدود باید تا حدالامکان خارج از دید سایر مشتریان قرار گیرد.

تناسب صندلی آرایشگاه با ابعاد فضا


صندلی آرایشگاه از عناصر ضروری دکوراسیون آرایشگاه زنان به شمار می‌رود. چیدمان این عنصر جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه است. پیش از آنکه صندلی آرایشگاه بخرید، حتما ابعاد فضای خود را در نظر بگیرید. صندلی‌های آرایشگاه به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد آن غالبا جاگیر هستند. بنابراین سعی کنید به گونه‌ای صندلی‌های آرایشگاه را انتخاب کنید که مجبور نشوید آن‌ها را به هم بچسبانید. پس از آنکه صندلی آرایشگاه را چیدید، می‌توانید از سایر فضا برای چیدمان لوازم ضروری استفاده کنید.

اهمیت پنجره‌ها در اصول طراحی آرایشگاه زنانه


اگر ملک آرایشگاه زنانه شما مجهز به پنجره‌های بزرگ است، می‌توانید از آن‌ها به عنوان گذرگاه بی‌نظیری برای خدمات تخصصی استفاده کنید. استفاده بهینه از فضای پنجره‌ها جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌شود.

اگر فضای آرایشگاه زنانه‌تان محدود نیست، بهتر است پنجره‌ها را با تبلیغات و محصولاتتان پوشش دهید. و در صورتی که فضای محدودی دارید، در ناحیه پنجره‌ها خدمات ناخن و اینچنین خدمات غیرمرتبط با حریم خصوصی مشتریان ارائه شود. پنجره‌ها جزء مهمی از ملک هستند که در اصول طراحی آرایشگاه زنانه نیز نقش بسزایی دارند.

در نظر گرفتن طیف سلایق مشتریان


پس از آنکه از ملک آرایشگاه زنانه‌تان را خریداری کردید، تحقیق کنید. در نظر گرفتن طیف سلایق افرادی که قرار است به آرایشگاه زنانه شما مراجعه کنند، از اصول طراحی آرایشگاه زنانه به شمار می‌رود. زیرا اگر مراجعه‌ کنندگان شما هنرجویان و اشخاص مدرن باشند، تمایل دارند در یک آرایشگاه زنانه پر از تابلوهای هنری با رنگ‌های شاد و شلوغ قدم بردارند. در حالی که این نحوه طراحی برای افراد عادی‌تر و سنتی‌تر مناسبت ندارد. برای این افراد باید از طراحی داخلی ساده‌تر و کمرنگ‌تر استفاده کنید.

چه نوع دکوراسیونی برای آرایشگاه زنانه من مناسب است؟


تنها هنگامی می‌توانید پاسخ به این سوال را پیدا کنید که مراجعه‌کنندگان خود را بشناسید. با پیش‌بینی سلایق شخصی آنان قادر خواهید بود اصول طراحی آرایشگاه زنانه را به کار گیرید تا فضا را به بهترین نحو پُر کنید.

اصول طراحی آرایشگاه زنانه می‌تواند به طور مستقیم بر روی بازاریابی شما موثر واقع شود. به طور کلی، از رنگ‌ها و تم‌های سبک استفاده کنید تا فضای آرایشگاه زنانه را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان بدهید. حتما به روشنایی سالن زیبایی توجه کنید. بنابراین، تا حد امکان از رنگ‌های روشن استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید از رنگ‌های متفاوت بهره ببرید، از تم‌های مشابه در بخش‌های خدمات گوناگون استفاده نمائید تا از سالن زیبایی از توازن و هماهنگی در چیدمان برخوردار شود.

منبع


دکوراسیون داخلی دارکوب اولین شرکت طراحی دکوراسیون بر مبنای علم روانشناسی

ثبت نظر