خصوصیات دکوراسیون تخصصی رستوران


دکوراسیون تخصصی رستوران یکی از مهم‌ترین عوامل در جذب مشتری است. از ویژگی‌های یک رستوران موفق، صرفاً غذای باکیفیت نیست بلکه عوامل دیگری نیز در موفقیت یک رستوران نقش دارند. دکوراسیون از آن دسته ویژگی‌هایی است که مشتریان در کنار کیفیت خوب غذاها نیاز دارند.

طراحی دکوراسیون داخلی کاری پیچیده است که از درهم آمیختن هنر و تجربه و روانشناسی به دست می‌آید. این دکوراسیون هر چه تخصصی‌تر باشد، در جذب بیشتر مشتریان مؤثرتر است.

شاید باورتان نشود که یک طراحی جذاب، می‌تواند در تصمیم‌گیری مشتریان برای مراجعه مجدد به رستورانِ شما مؤثر باشد. سلفی گرفتن‌هایی که روزبه‌روز بیشتر می‌شود برای محیط‌های عادی نیستند بلکه برای محیط‌های نو و جدید به سبک مدرن گرفته می‌شوند.

خصوصیات دکوراسیون تخصصی:

تکراری بودن دکوراسیون ممنوع، سعی کنید از سبک‌های جدید یا حتی سبک‌های کشورهای دیگر استفاده کنید. سبک‌های تکراری مشتریان را بی‌توجه می‌کند.

از رنگ‌های ترکیبی که کمتر دیده‌شده استفاده کنید تا مشتریان به اطرافشان به‌خوبی نگاه کنند و از محیطی که در آن غذا میل می‌نمایند لذت ببرند.

از تابلوهای زیبا با پیام‌های تأثیرگذار استفاده کنید که جذابیت آن‌ها مشتریان را خیره کند. تابلوهایی روشن و زیبا.

پرده‌های مدرن و جذاب می‌توانند بر دکوراسیون داخلی رستوران تأثیری باورنکردنی بگذارند.

استفاده از چوب طبیعی مانند ترموود، در احساس آرامش در هنگام صرف غذا بسیار مؤثر است.

اسرار دکوراسیون میز و صندلی در رستوران‌ها:

میز و صندلی‌ها سال‌هاست که به همان سبک تکرار می‌شوند. سبکی جدید ایجاد کنید تا میز و صندلی‌ها هم برای مشتری جذاب باشد.

ازجمله رستوران‌هایی نباشید که تنها به این فکر می‌کنند که ظرفیت صندلی‌ها را بالا ببرند. مشتریان شما در حین میل نمودن غذا، نیاز به آرامش نیز دارند. برخی رستوران‌ها، میز و صندلی‌ها را همانند مدرسه کنار هم چیده‌اند، طوری که مشتری به‌ناچار باید در کنار شخصی بنشیند و غذا بخورد که هیچ شناختی از او ندارد. این موضوع باعث ناراحتی مشتریان است.

سعی کنید برای مشتریان همیشگی خود در دکوراسیون رستوران، میزهایی را در مکان‌های خاص تعبیه کنید و بین آن‌ها با مشتریان دیگرتان، آبرومندانه فاصله ایجاد کنید. فاصله باید طوری ایجاد شود که هیچ‌کدام از طرفین متوجه نشوند. بسیار شایسته است که این فاصله را با گل و گیاه بلند و پرپشت ایجاد کنید. این کار باعث آرامش مشتری همیشگی‌تان می‌شود.

ثبت نظر