دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران یکی از موارد مهم و حیاتی به منظور جذب مشتری است و رعایت اصول مربوط به طراحی های داخلی دکوراسیون رستوران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در ادامه به بررسی برخی از مواردی که توسط صاحب رستوران در دکوراسیون داخلی رستوران و همچنین سبک های طراحی داخلی رستوران که طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز یکی از همین سبک ها است، اشاره شده است.
به طور کلی دکوراسیون داخلی رستوران سبک های متفاوتی دارد. طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز از این قاعده مثتثنی نمی باشد و روش‌ها و سبک‌های مخصوص به خود را دارد و تنها هنرمندان ایرانی هستند که می‌توانند این طرح‌ها را این چنین هنرمندانه به تصویر بکشند. انتخاب سبک طراحی داخلی رستوران ایرانی و به طور کلی سبک دکوراسیون داخلی رستوران به عوامل مختلفی بستگی دارد.
اگر این ایده درست باشد که ما با چشمان مان غذا می خوریم، آنگاه استدلال می شود که دکوراسیون داخلی رستوران ها در دنیا باید مانند غذای مورد علاقه خوشمزه باشد. سبک دکوراسیون داخلی رستوران می تواند در مورد غذا و افرادی که در آنجا غذا می خورند، صحبت کند. دکوراسیون داخلی رستوران باید ضمن ایجاد یک فضای دلپذیر، بی نظیر باشد. طراحان داخلی با تعیین نیازهای فضایی و انتخاب اقلام تزئینی مانند رنگ، نورپردازی و مواد، فضاهای داخلی را کارآمد، امن و زیبا می کنند. آنها نقشه ها را خوانده اند و از کدهای ساختمان و مقررات آن مطلع هستند.
طراحی بخش های مختلف رستوران سبک خاصی دارد و اجرای بهترین دکوراسیون داخلی رستوران در طراحی های مختلف متفاوت است. به طور مثال محوطه رستوران باید حدود 1680 فوت مربع باشد که 112 صندلی را در اختیار صاحب رستوران قرار دهد. آشپزخانه و محل ذخیره سازی باید 1120 فوت مربع باشد. برنامه ریزی غذا و فضای مورد نیاز برای منطقه غذاخوری بستگی به نوع رستوران، تعداد مهمانان و تعداد صندلی دارد. امروزه دکوراسیون داخلی رستوران یک کار بزرگ است. طراحی داخلی بی نظیر رستوران نیاز به درک عمیق مفهوم برای ایجاد آن دارد.
دکوراسیون داخلی رستوران ها با توجه به فرهنگ هر کشور متفاوت بوده و طبق سبک های مورد علاقه آن کشور انجام می شود. حتی سبک های دکوراسیون داخلی رستوران ها در شهر های مختلف یک کشور بنا به سلیقه و فرهنگ آن شهر می تواند متفاوت باشد.
طراحی داخلی رستوران ایرانی معمولا با سبک خاصی انجام می شود. معماران و طراحان داخلی ایرانی با داشتن ذوق و هنر زیاد زبانزد خاص و عام هستند. امروزه طراحی داخلی رستوران ایرانی با سبک های مختلفی انجام می شود و هر روزه به ایده های جدید برای طراحی داخلی رستوران ایرانی افزوده می شود. برخی طراحان داخلی از سبک سنتی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند و برخی از طراحان از سبک امروزی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند.
برای طراحی داخلی رستوران ایرانی خود می توانید از چند ایده ساده مانند موارد زیر استفاده کنید:
استفاده از طرح های مینیمالیست قفسه ها در طراحی داخلی رستوران ایرانی
استفاده از گیاهان تزئینی در طراحی داخلی رستوران ایرانی
استفاده از تابلو های هنری در طراحی داخلی رستوران ایرانی
استفاده از نورپردازی خاص در طراحی داخلی رستوران ایرانی
استفاده از صندلی های خاص یا طرح های منحصر به فرد در طراحی داخلی رستوران ایرانی