طراحی رستوران

طراحی رستوران شامل ایده‌های بسیاری مانند طراحی رستوران مدرن و سنتی می باشد که این امر یعنی طراحی رستوران چه از نوع سنتی چه مدرن نه تنها به کشور ایران محدود نیست؛ بلکه در بسیاری از کشورهای دارای فرهنگ و تمدن غنی نظیر ترکیه، چین، ژاپن، هند و... اجرا می‌شود.

10 نکته مهم که به هنگام طراحی رستوران باید در نظر گرفته شود:

یک طرح گام به گام برای طراحی رستوران غیرممکن است. زیرا هر رستوران مفهوم و کاربرد خاص خود را دارد اما با دنبال کردن ده مطالب کلیدی زیر می توانید یک تجارت بزرگ برای ایجاد یک محیط جذاب برای طراحی رستوران خود انجام دهید.

1.رنگ

از مدت ها پیش ثابت شده است که رنگ تأثیر مهمی در مغز ما دارد. رنگ و ارتباط آن با مغز انسان یک موضوع جالب است. این یک جنبه بحث انگیز از بازاریابی است. رنگها یک احساس متفاوت را به مغز ما منتقل می کنند و بر بدن ما تأثیر می گذارند. به طور خلاصه، رنگ سبب نگرش روانشناختی به ما می شود. ما معمولا از این موضوع آگاه نیستیم.

در زمینه غذا و نوشیدنی، رنگ قرمز پادشاه است. به مک دونالد نگاه کنید. رنگ لوگو، دکوراسیون و لباس قرمز رنگ غالب در طراحی رستوران است. از لحاظ علمی اثبات شده است که قرمز اشتهای ما را برانگیخته می کند. از سوی دیگر، آبی، متابولیسم ما را کاهش می دهد. بدیهی است که رنگ انتخاب شده عامل مهمی برای طراحی رستوران است.

در حالی که شما ممکن است یک مفهوم مهم برای طراحی رستوران خود انتخاب کرده باشید اما رنگ مناسب برای تاثیر روانی آن در ذهن مشتریان را فراموش نکنید.

2 .دکور

مشتریان به رستوران برای مبلمان آن نمی آیند. در حالی که ظاهر و طعم خوب غذای مهم می باشد، مشتریان اهمیتی نمی دهند که آیا برای صندلی هایتان 900 دلار هزینه می کنید و یا آنها را 1500 دلار خریداری کرده اید. فقط مستحکم بودن و راحتی مبل ها و طرح آن ها در طراحی رستوران مهم است.

در حالی که شما مجاز به تزئین و طراحی رستوران خود هستید، باید به یاد داشته باشید، بیشتر سبک خود را متمایل به شیشه های مدرن و رنگ های سرد کنید. رنگ های گرم موجب کاهش گرسنگی مشتریان شما می شود.

3 .نورپردازی

نورپردازی فاکتور بسیار مهمی در طراحی رستوران است که بسیاری آن را درک می کنند و در یک مکان عمومی مانند یک رستوران، مهم تر می شود. نورپردازی مناسب می تواند زیبایی مبلمان را افزایش دهد، نقاط ضعف را بپوشاند و باعث بهبود تجربه مشتری شود.

روشنایی مناسب برای طراحی رستوران، اولین چیزی است که ممکن است مشتری را جذب کند. روشنایی جذاب می تواند عابران پیاده را با ظاهر گرم و جذاب رستورران جذب کند.

انتخاب مناسب نورپردازی نه تنها بر سبک مبلمان در طراحی رستوران تاثیر می گذارد، بلکه در ایجاد فضای خانه نیز بسیار مهم است. هرگز فراموش نکنید که موفقیت در طراحی رستوران به میزان زیادی به نورپردازی بستگی دارد.

4 .موسیقی

موسیقی تاثیر مهمی بر روی مهمانان در طراحی رستوران دارد. تعدادی از مطالعات نشان داده اند که موسیقی پس زمینه نه تنها کارکنان را خوشحال تر می کند، بلکه اشتهای مشتریان را تحریک می کند.


[##keyword=title##]


5.عطر

عطر در رستوران ها قدرت شگفت انگیزی دارد. حس بویایی ما توسط حافظه فرد مشخص می شود. عطر و بوی درست خاطرات مبهم تجارب گذشته را بازسازی می کند و می تواند اشتهای هرکسی را از بین ببرد یا افزایش دهد، بنابراین در طراحی رستوران این نکته را لحاظ کنید.

6 .سرویس بهداشتی

بسیاری از صاحبان رستوران را دیده ایم که هزاران دلار را به خرید محصولات با کیفیت بالا و تبلیغات انجام داده اند، اما هیچ توجهی در ساخت سرویس های بهداشتی نداشته اند.

هنگامی که مشتری متوجه می شود که صابون خالی است یا حوله کاغذی خالی است، شما در معرض از دست دادن یک مشتری دیگر هستید.

نگهداشتن سرویس بهداشتی با بوی دلپذیر یک ایده خوب برای طراحی رستوران است و مهم است که مطمئن شوید تمامی درب ها به درستی بسته می شوند.

7.طرح بندی

شما باید فضایی در طراحی رستوران خود ایجاد کنید که محصول یا خدماتی که قصد فروش آن ها را دارید در معرض دید مشتریان باشد.

این چیزی است که به اصطلاح