طراحی سالن زیبایی

طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای انجام شود که بتواند جلب مشتری کند. هر چند کار یک آرایشگر تأثیر زیادی در این موضوع دارد ولی جنبه ی بصری سالن زیبایی و طراحی آن نیز می تواند به همان اندازه به صورت ناخودآگاه بر روی مشتریان تأثیر بگذارد و زمینه را برای درآمدزایی بیشتر فراهم کند.

مردم در سالن های زیبایی زمان زیادی را صرف می کنند و برای آن ها مهم است که شما یک فضای شیک و راحت برای آرامش فراهم کنید. اساسا، طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای باشد که افراد را دوباره به آن محل بازگرداند. اگر قصد دارید طراحی سالن زیبایی خود را شروع کنید، طراحی داخلی به عنوان بخش مهمی از روند برنامه ریزی طراحی سالن زیبایی است. سالن شما باید شیک باشد، همچنین باید از فضای موجود به طور مطلوب برای طراحی سالن زیبایی استفاده کنید، صرف نظر از این که آیا این فضای کوچک یا بزرگ است.

در زیر برخی از ایده های نوآورانه و کاربردی طراحی سالن زیبایی برای شما آورده شده است. اگر چه این طرح ها ممکن است به نظر برسد که برای فضاهای بزرگ طراحی شده اند، اما هر طراحی را می توان در یک فضای محدود و برای طراحی سالن زیبایی نیز تغییر داد. آنچه از این ایده ها باید استخراج کنید، روش های قرار دادن مبلمان، استفاده از رنگ و تکنیک های نورپردازی برای طراحی سالن زیبایی است (که به خلق و خوی یک فضای مشخص در داخل سالن بستگی دارد). ترکیب این تکنیک ها باعث می شود طراحی سالن زیبایی شما منحصر به فرد و کاربردی باشد و قطعا یک طراحی سالن زیبایی خوب، به کسب و کار شما کمک می کند.

طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای انجام شود که مشتریان به محیط جذب شوند.

ایده هایی در مورد طراحی سالن زیبایی شما

اول و مهمتر از همه، تصمیم گیری در مورد موضوعی است که می خواهید طراحی سالن زیبایی شما را نشان دهد و سپس ایجاد جو و فضایی است که با موضوع کلی کسب و کار شما هماهنگ باشد. برخی از تم هایی که می توانید از آن ها برای طراحی سالن زیبایی خود استفاده کنید عبارتند از:

1. کشورهای خارجی به عنوان یک تم

استفاده از کشورهای خارجی به عنوان تم، فریبنده هستند و اگر شما می خواهید توجه مشتری خود را جلب کنید، طراحی سالن زیبایی خود را طبق آن کشورها انجام دهید. یک کشور را به عنوان یک تم انتخاب کنید - ایتالیا، ژاپن ، کشور خودتان یا امارات متحده عربی. از آنجایی که امارات متحده عربی یک کشور لوکس به حساب می آید، اطمینان حاصل کنید که طراحی داخلی سالن زیبایی شما عکس ها و نقاشی های برخی از مناظر جادویی کشور را به مراجعه کنندگان نشان می دهد. یک طرح رنگی که با جهان عرب متناسب است مانند سبز، سفید یا قرمز را انتخاب کنید.

2. راحتی و آسایش برای مشتریان

در حالی که زنان به سالن های زیبایی می روند تا ظاهر فیزیکی خود را ارتقاء دهند، برایشان مهم است که طراحی سالن زیبایی شما آرامش و راحتی را برای آن ها فراهم کند. چطور میتونید به این نتیجه برسید؟ با اطمینان از اینکه این عناصر اصلی در طراحی سالن زیبایی شما وجود دارد شروع کنید.

انتخاب صندلی راحت

شما می خواهید مشتریانتان همان احساس راحتی در خانه را احساس کنند، درست است؟ صندلی های با کیفیت بالا، کاربردی و بسیار راحت برای تقویت طراحی داخلی سالن زیبایی خود به کار ببرید. به عنوان مثال، صندلی هایی که جای پا دارند را انتخاب کنید. ظاهر صندلی طراحی شده شما باید براق و مدرن باشند و با موضوع شما متناسب باشند. مبلمان انتظار باید با پارچه ای با دوام و راحت پوشانده شده باشند که دارای یک رنگ زیبا و آرام بخش مانند آبی یا سبز باشند.

استفاده از گل و گیاهان برای تصفیه هوا

با قرار دادن برخی از گلها و گیاهان ساختمانی ، سالن خود را از آفات حفظ کنید و اثر آرام بخش گیاهان را به فضای زیبای محیط منتقل نمایید. یکی از گزینه های عالی آلوئه ورا است. همه این گل ها و گیاهان باعث زیبایی طراحی سالن زیبایی شما می شود.

روشنایی آرام بخش برای طراحی سالن زیبایی

از نصب نور فلورسنت اجتناب کنید زیرا می تواند طراحی سالن زیبایی آرام شما را از بین ببرد. در عوض نور شمع های معطر می تواند یک تجدید نظر بصری برای طراحی سالن زیبایی ایجاد کند که شما نمی توانید از راه دیگری آن را بدست آورید. شما ممکن است آن را بدانید، اما شمع معطر می تواند به کاهش تنش های عصبی کمک کند و مشتریان خود را به آرامش دعوت کنید. مطمئنا گزینه ای بهتر از شمعهای تسکین دهنده وجود ندارد.

از خوشبوکننده ها استفاده کنید

برای اینکه مشتریان شما احساس طراوت و آرامش کنند سعی کنید با انتشار رایحه های خوشبو طراحی سالن زیبایی خود را تکمیل کنید.

3. حس زنانه را به سالن خود اضافه کنید

از آنجا که سالن ها در درجه اول توسط زنان بازدید میشوند،از رنگ هایی که حس خوب به زنان و دختران می دهد ( صورتی، قرمز و ...) برای طراحی سالن زیبایی استفاده کنید.

4. طراحی سالن زیبایی الهام بخش

موضوع دیگری که می توانید برای طراحی سالن زیبایی خود به کار ببرید، استفاده از وسایل هنری و عتیقه است. بهترین راه برای ترکیب این موضوع در طراحی سالن زیبایی شما، آویز کردن هنرهای پر نعمت و نقل قول ها و ساعتهای با طرح زیبا است.