درباره اشتباهاتتان در دکوراسیون داخلی بدانید


درباره اشتباهاتتان در دکوراسیون داخلی بدانید:

برای داشتن دکوری زیبا و متنوع باید بتوانید کلیشه های ذهنتان را زیر پا بگذارید.البته زیر پا گذاشتن کلیشه های ذهن به این معنی نیست که هرگونه نا هماهنگی می تواند در کنار هم قرار بگیرد.که البته باید توجه کنیم که همچنان از اصول حرفه ای دکوراسیون مثل استفاده از یک سبک یا ترکیب دو سبک به طور حرفه ای در کنار هم تبعیت کنیم.برخی اشتباهات در چیدمان وجود دارد که به فراوانی دیده می شود و این اشتباهات تکرار می شود.در صورتی که می توان بدون اشتنباه و با سلیقه و امکانات موجود دکوراسیونی بسیار زیبا داشت.بنابراین باید این اشتباهات را بشناسیم.

1-متناسب نبودن اندازه مبلمان با اندازه فضا:

همانگونه که در انتخاب و پوشیدن لباس هرگز لباس تنگ تر و یا گشادتر از اندازه تان نمی پوشید در انتخاب مبلمان باید دقت کنید که مبلمان متناسب فضای سالن باشد.ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید در کدام قسمت سالن مبل قرار دهید وبا در نظر داشتن فضای سالن اقدام به خرید مبل کنید.و به زیبایی مبل در کنار دکور مغازه توجه نکنید بلکه متناسب با دکور منزلتان مبل انتخاب کنید.

2-سبک های غیر متناسب و الگوهای گوناگون برای یک فضا:

قبل از هر چیز باید به هماهنگی وسایل با هم توجه داشت.برای این کار باید برای فضا یک رنگ زمینه در نظر گرفته و طرحی که میخواهید را تصور کنید و یکی از دو سبک کلاسیک و مدرن را انتخاب کنید و پس از آن می توانید برای خرید وسایل متناسب اقدام کنید.البته در صورت تمایل به استفاده از هر دو سبک می توان توسط یک طراح حرفه ای به این چیدمان دست یافت که این کار برای خانه های با متراژ بزرگ کاربرد دارد.و این نوع چیدمان برای خانه های کوچک و حتی متوسط مناسب نیست.

3-نا متناسب بودن فرش:

تناسب وسایل درون اتاق بسیار مهم است.فرش باید به گونه ای باشد که بین وسایل درون اتاق تناسب ایجاد کند. امتداد و یا کنار پایه های مبل یا کناپه و یا میز بهترین مکان برای قرار گرفتن فرش است.برای انتخاب فرش باید به تناسب اندازه با فضا توجه کرد و نباید فرش را به اندازه کل کف خانه انتخاب کنبد.تناسب فرش با رنگ و جنس دیوار ها و مبلمان و پرده ها بسیار مهم است.

4-چسباندن تمام وسایل به دیوار:

اغلب افراد تصور می کنند که با خالی بودن فضای وسط اتاق،اتاق بزرگتر به نظر می رسد و باید گفت که این تصور اشتباه است.و طریقه صحیح قرار گرفتن مبلمان به صورت گروهی است در اطراف و یا وسط اتاق.همچنین کاناپه و میز باید از دیوار فاصله داشته باشد.

5-در معرض دید بودن همه اشیا:

سعی کنید فقط وسایل زیبا و با ارزش را در معرض دید قرار دهید و از قرار دادن تمام وسایل در معرض دید خودداری کنید.والبته این وسایل را متناسب با فضایتان انتخاب کنید. به خصوص در سبک مدرن خلوت بودن فضا از مهم ترین اصول به شمار می آید.

6-استفاده از الگوی غلط عتیقه پرستی:

از دیگر اشتباهات رایج در دکوراسیون به خصوص در منزل اقشار مرفه تر جامعه عتیقه پرستی و استفاده از وسایل ارثیه است که هیچ علاقه ای به آن ندارند.اگر سبک پدر و مادرتان را دوست ندارید اجبار به تابعیت از سلیقه آن ها نیست.از بین این وسایل ارثیه یک یا دو وسیله انتخاب کنید که هم با اصول دکوراسیون هماهنگ باشد و هم با سلیقه شما و از آن در فضایتان استفاده کنید.

ثبت نظر