title

آشنایی با طراحی ویلا

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • بسیاری از افراد آگاهی لازم برای طراحی ویلا و ساخت آن را ندارند و به همین دلیل به خرید ویلاهای آماده روی می آورند.

بسیاری از افراد آگاهی لازم برای طراحی ویلا و ساخت آن را ندارند و به همین دلیل به خرید ویلاهای آماده روی می آورند.

طراحی ویلا

خرید ویلاهای آماده ایراداتی دارد. مثلا کسی که ویلا می خرد ممکن است آن ویلا با توجه به سلیقه ی او ساخته نشده باشد. از همین رو خیلی ها برای این که صاحب ویلایی شوند که مطابق سلیقه ی خودشان باشد، به ساخت و طراحی ویلا ‎روی می آورند. اما باید این نکته را بدانند که ممکن است ویلای از پیش ساخته شده کیفیت مناسبی را نداشته باشد و بر اساس نیاز و سلیقه ی شخص خریدار ساخته نشده باشد. از همین رو امروزه شرکت ها و تیم های بسیار حرفه ای و ماهری اقدام به ساخت و طراحی انواع ویلاها، از جمله ویلاهای ساحلی و جنگلی، مطابق با سلیقه ها و نیاز های شخص مشتری می کنند. در واقع ساخت و طراحی ویلا به کسانی که می خواهند ویلای شخصی داشته باشند، این امکان را می دهد تا هر سلیقه و نظری در مورد ویلای مورد نظرشان دارند را با طراحان ویلا در میان بگذارند تا آن ها این نظرات را در ساخت ویلا به کار گیرند و یک ویلای با کیفیت و عالی و مطابق میل صاحبان به آن ها تحویل داده شود.

ضرورت مراجعه به متخصصین طراحی ویلا

کسی که قرار است ویلا بسازد، قطعا مخارج زیادی را بر عهده گرفته است و باید بودجه ی لازم برای این کار را کنار بگذارد. یکی از مراحل ساخت ویلا و در واقع اصلی ترین قسمت در ساخت ویلا، طراحی ویلا می باشد. متاسفانه در کشور ما وجود دارند افرادی که می خواهند در هنگام ساخت ویلا این مرحله ی مهم را خودشان انجام دهند، بدون این که تخصص و مهارتی در این کار داشته باشند! چنین افرادی همیشه در پایان کار ساخت ویلا پشیمان خواهند بود. به خاطر این که، کسی که برای ساخت ویلا این همه هزینه را متقبل شده است، به دلیل یک صرفه جویی بی مورد در امر طراحی ویلا، تمامی زحمات و هزینه هایی که صورت گرفته را بر باد می دهد. از همین رو بسیار منطقی و ضروری به نظر می رسد که هنگام ساخت ویلا، کار طراحی ویلا به متخصصین طراحی ویلا سپرده شود، تا آن ها با یک طراحی دقیق، علمی و اصولی، در ساخت هرچه بهتر ویلا سهیم باشند. در واقع می شود گفت هنگام ساختن ویلا، هرگونه صرفه جویی مالی در مراجعه کردن به متخصصین طراحی ویلا، نه تنها سود ندارد، بلکه بسیار زیان رسان است و در بعضی موارد مشاهده شده، کسانی که خودسرانه دست به طراحی ویلای خود زده اند، بعد از هدر دادن کلی زمان و هزینه، دوباره به طراحان تخصصی ویلا مراجعه کرده اند و به این ترتیب بسیار ضرر کرده اند. از همین رو به تمامی کسانی که قصد دارند برای خود یک ویلا بسازند، چه می خواهد یک ویلای کوچک باشد و چه ویلای بزرگ، توصیه می کنیم که حتما به یک تیم متخصص طراحی ویلا مراجعه کنند.


1039523123741001B


تاثیر طراحی ویلا بر قیمت یک ویلا

مسلما عوامل زیادی در تعیین قیمت یک ویلا تاثیر گذار خواهند بود. عواملی مانند متراژ ویلا، نوع ساخت ویلا، محلی که ویلا در آن واقع شده است، نوع کاربری ویلا، کیفیت مصالح به کار گرفته شده در ساخت ویلا و...

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، یک عامل مهم دیگر نیز می تواند در تعیین قیمت یک ویلا بسیار موثر باشد، و آن، طراحی به کار گرفته شده در ویلا می باشد. در قیمت یک ویلا طراحی بسیار موثر خواهد بود. زیرا برای بسیاری از خریداران ویلا زیبایی خیلی اهمیت دارد. از همین رو یک طراحی مناسب و دل چسب برای ویلا ضروری به نظر می رسد. خیلی از کسانی که در کار ساخت ویلا و فروش آن مشغول هستند، اعتقاد دارند که طراحی ویلا مرحله ای است که باید بیش تر از بقیه قسمت های ساخت ویلا به آن اهمیت داد. آن ها معمولا برای طراحی ویلا هزینه های زیادی پرداخت می کنند و به آن به دید یک سرمایه گذاری پرسود نگاه می کنند! به خاطر این که آن ها اعتقاد دارند، برای مشتری ها اولین چیزی که می تواند جذاب باشد، طراحی ویلا است و طراحی ویلا اولین چیزی است که در جلوی چشمان مشتری ها جلوه گر می شود.

برخی از اصول کلی طراحی ویلا

در طراحی یک ویلا باید به بسیاری از اصول کلی و جزئی توجه شود. اولین اصلی که باید به آن توجه شود این است که طراحی ویلا با توجه به محیط صورت گیرد، و یا به عبارتی بین محیط و طراحی ویلا باید یک تناسب وجود داشته باشد. به عنوان مثال در جاهایی که بارش باران زیاد است، ویلا می تواند به سبک ویلا های شیروانی دار طراحی شود. اما طراحی ویلای شیروانی دار برای مناطق گرم و خشک، که بارش زیادی در آن جا صورت نمی گیرد، جایز نمی باشد.

یکی دیگر از اصول کلی طراحی ویلا، توجه کردن به متراژ زمینی است که قرار است ویلا در آن ساخته شود. بعضی از طراحی ها هستند که در آن ها اصل صرفه جویی در محیط حتما باید رعایت شود. این طراحی در جایی به کار گرفته می شود که متراژ زمین کم است و باید طراحی طوری صورت پذیرد که حداکثر صرفه جویی در مورد فضا، در آن در نظر گرفته شود.


1039524123741001B


اما در بعضی موارد هم وجود دارد که متراژ زمینی که قرار است در آن ویلا ساخته شود زیاد است و صرفه جویی در فضا خیلی ضروری نیست و طراحان در این گونه موارد ممکن است، زیاد در بحث فضا صرفه جویی نکنند و به بعد زیبایی بیش تر اهمیت دهند.

سومین اصلی که طراحان در طراحی ویلا به آن توجه می کنند، این است که سلیقه و نیاز استفاده کنندگان ویلا را بشناسند و طراحی ویلا را با آن تطبیق دهند. در برخی موارد پیش می آید که برخی از طراحان تازه کار، از سلیقه و نیاز استفاده کننده آگاه نیستند و همین امر سبب می شود که پس از اتمام کار طراحی و ارائه ی آن به مشتری، برخی نارضایتی ها از طراحی ویلا، در مشتری به وجود بیاید و مشکل ساز شود. از همین رو بسیاری از متخصصین طراحی ویلا که تجربه ی کاری زیادی دارند، قبل از شروع کردن کار طراحی، ابتدا تمامی نظرات مشتری را در یک لیست یادداشت می کنند تا در طول پروسه ی طراحی ویلا به آن ها توجه داشته باشند و بتوانند آن ها را اعمال کنند.

توصیه ما به کسانی که می خواهند برای خودشان ویلا بسازند این است که هنگام مراجعه به طراحان ویلا، حتما سلایق خودشان را به آن ها بگویند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید