اجرای دیوار سبز در منزل

دیوار سبز چیست؟ مزایای آن چیست؟ آیا می‌توان دیوارهای سبز را در منازل اجرا کرد؟ خصوصیات و ویژگی‌های دیوار سبز چیست؟ برای دانستن پاسخ تک تک این سوالات به مطالعه این مطلب بپردازید! ما به بررسی و تحلیل اجرای دیوار سبز در منزل پرداختیم تا شما دید بهتری در این موضوع داشته باشید.

green wall دیوار سبز چیست؟

تعاریف بسیاری برای دیورهای سبز وجود دارد اما اگر بخواهیم یک تعریف کلی از دیوار سبز ارائه بدهیم باید بگوییم: دیوار سبز یا زنده به فضای عمودی و جدا از گیاهان گفته می‌شود که روی دیواری قرار می‌گیرد. به بیانی دیگر دیوار سبز به مجموعه‌ا و دسته‌ای از گیاهان می‌گویند که به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. ویژگی خاص و روش خاص آبیاری آن‌ها یعنی روش آب کشت باعث رشد این گیاهان روی سازه‌ها می‌شود..

تجهیزات اجرای دیوار سبز در منزل

قسمت اصلی دیوارهای سبز، گیاهان در حال رشد هستند. البته لازم به ذکر نیز است که محل قرارگیری این گیاهان در کنار یکدیگر نیز باید به سبک خاصی انجام شود. به عنوان مثال ساختاری اسکلت مانند در دیوار‌های سبز وجود دارد که امکان رشد و همچنین آبیاری گیاهان روی آن واقع شده است. (لوله‌هایی پنهان روی دیوارهای سبز وجود دارد که مکانیسم آبیاری خودکار دارند و با باطراوت نگه داشتن آن‌ها، گیاهان دیوارهای سبز را بیش از پیش جذاب می‌کند. امروزه اجرای دیوار سبز در منزل بسیار پر طرفدار شده است و طراحان زیادی با طراحی و اجرای دیوار سبز جذاب در منزل به خانه‌ها جلوه‌ای جدید و خاصی داده‌اند.

انواع مختلف دیوار سبز در منزل

دیوار های سبز نیز مانند تمامی مدل‌های دکوراسیون انواع مختلفی دارد!

دیوارهای مستقیم

همانطور که از اسمش پیدا است بدون واسطه دیوار دیگری گیاه بروی دیوار رشد کرده و بالا می‌رود که این گیاهان به دیوار ساختمان آسیب وارد می‌کند.

دیوار سبز دو پوسته

این نوع دیوار شامل دیوارهای سبز شبکه‌ای، مدولار، کابلی، با نوار نمد پلیمری و هیدرویونیک می‌شود.

۱ ) دیوار سبز شبکه‌ای

این نوع از دیوار‌های سبز در منزل‌ها بسیار سبک است و برای مناسب برای گیاهانی که بالا رونده هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا که این نوع از دیوار سبز جذاب در منزل، تکیه‌گاهی فولادی ایجاد می‌کند. این تکیه‌گاه بین دیوار سبز و ساختمان قرار می‌گیرد و بیشتر برای گیاهانی استفاده می‌شود که رشد نسبتا آهسته‌تری دارد.

۲ ) دیوار سبز مدولار

در این سبک از دیوار سبز، از داربست‌هایی فلزی که معمولا وزن کمی دارند. این داربست‌ها از جنس استیل‌های گالوانیزه هستند که قابلیت این را دارند که روی دیوار قرار بگیرند. البته مهم است که اجرا به صورت مستقل را دارا باشند اجرا می‌شود. در دیوارهای سبز مدولار، شما می‌توانید با فرم دادن اشکال و منحنی‌ها به صورت دلخواه به دیوار سبز خود ظاهری خاص بدهید. همچنین لازم به ذکر است که دیوار سبز مدولار به دلیل داشتن سختی و استقامت بالای پنل‌های آن، قابلیت اجرای مستقل را نیز دارد.

۳ ) دیوار سبز کابلی

در اجرای دیوار سبز در منزل به صورت کابلی از سیستم کابل برای نگهداری و حفظ از گیاهان پر شاخ و برگ استفاده می‌شود. شاید برای‌تان سوال بشود که این سیستم چیست؟ این سیستم خاص از توپی‌هایی تشکیل شده است که از جنس فولاد ضد زنگ نیز ساخته‌ می‌شوند. این سیستم که قابلیت عبور کابل و انقباض و انبساط در بین توپی‌ها وجود دارد و برای گیاهان رونده کاربرد بسیاری دارد. این نوع اجرای دیوار سبز جذاب در منزل بسیار خاص و کاربردی است.

۴ ) دیوار سبز نمد پلیمری

دیوار سبز نمد پلیمری از پارچه‌‌هایی که قابل زهکشی هستند و جنس آن‌ها نمدی است استفاده می‌شود. در اجزای دیوار سبز این پارچه‌های نمدی به شکلی مخصوص و ویژه‌ای تا می‌خورند تا قابلیت قرار گیری روی قاب‌های زیر ساخت را داشته باشند و پس از آن، چند گلدان یا محفظه برای کشت به صورت عمودی و ردیف به ردیف روی آن‌ها ایجاد می‌شود. در سبک دیوار های سبز نمد پلیمری، گیاهان به صورت غلاف های اولیه قرار می گیرند. همچنین دیوار سبز نمدی نسبت به سایرین، سیستم‌های دیوار سبز مدرن تر است و یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن قابلیت تعویض، تغییر گیاهان و تهویه مناسب در این سبک از دیوار سبز بیشتر از سایر دیوارهای سبز است.

۵ ) سیستم دیوار سبز هیدرویونیک

در این سیستم خاکی وجود ندارد گیاهان در آب هستند. گیاهان متنوعی در این روش رشد می‌کنند.

کاربرد دیوارهای سبز

۱ ) وجود دیوار سبز باعث به وجود آمدن تعادل در رطوبت داخلی ساختمان می‌شود.

۲ ) وجود دیوارهای سبز باعث زیبایی و ظاهری کاملا متفاوت و در عین حال جذاب به فضای ساختمان می‌دهد و همچنین تاثیر بسیار زیادی بر روحیه افراد آن ساختمان می‌گذارد.

۴ ) در شهرهای بزرگ، سر و صدا عامل مخرب برای بر هم زدن آرامش مردم است و با داشتن دیوارهای گیاهی، مانعی برای ورود صدا خواهید ساخت؛ زیرا که دیوار سبز باعث جذب صدا شده و در نتیجه عایق صوتی بسیار مناسبی می‌تواند باشد.

۵ ) وجود پوشش گیاهی باعث می‌شود نور آفتاب به صورت مستقیم روی دیوارهای ساختمان‌ها نتابد و به همین سبب کاهش دمای کلی ساختمان را خواهید داشت.

۶ ) دیوارهای سبز به دلیل وجود گیاهان کربن دی اکسید را از هوا می‌گیرد و اکسیژن زیادی را وارد آن فضا می‌کنند که حضور در آن فضا حس طراوت و شادابی را به شما منتقل و کمی از فضای آلوده شهری شما را دور خواهد کرد.دیوار سبز جذاب در منزلگیاهان مناسب برای اجرای دیوار سبز در منزل

پیچ امین الدوله

درختچه‌ای بالا رونده و پیچنده و صعود تا ارتفاع ۱۰ متر دارای گل‌هایی بسیار معطر است.

خاک مناسب: خاک غنی، خاک قلیایی سبک، و نیازمند زهکشی خوب و آب فراوان است

است حداقل دمای قابل تحمل ۱۵- درجه سانتی‌گراد

لیزوماکیا

گیاهی پوششی مقاوم و نیمه مقاوم در برابر سرما دارد.

خاک مناسب: خاک غنی از مواد آلی و نیازمند به زهکشی مناسب دارد. نیازمند به سایه نسبی هستند؛ دارای برگ‌های طلایی در آفتاب و در سایه سبز رنگ هستند.

پاپیتال

دارای ساقه‌های دائمی چوبی و بالارونده چسبنده و مناسب پوشش دیوارها و فنس‌ها هستند.

گیاهی پوششی و همیشه سبز است.

رشد مناسبی در سایه دارد.

سازگاری بالایی نسبت به تغییرات شرایط محیطی دارد.

رشد این گیاه درحرارت بالا و پایین و روشنایی کم و زیاد و روی دیوارهای شمالی و شرقی همگی امکان‌پذیر است.

مناسب محیط نیمه سایه یا سایه است.

خاک مناسب: خاک‌های غنی و آلی

اجرای دیوار سبز در منزل بسیار پرطرفدار است؛ زیرا که به منزل شما جلوه‌ای کاملا خاص و منحصر‌به‌فردی می‌دهد. همچنین طراحی‌های دیوار سبز جذاب در منزل بین طراحان رقابتی را ایجاد کرده است.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات