اجرای سقف پرگولا

آیا به دورهمی‌های خانوادگی علاقه‌مند هستید؟ شما با کاربرد سقف پرگولا تا چه حد آشنایی دارید؟ جنس پرگولا از چیست؟

با توجه به سوالات فوق ما قصد داریم در این مقاله اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید با یک هزینه بسیار کم برای ویلا، حیاط و بسیاری از فضاهای باز از سقف‌های بی‌نظیر و کاربردی استفاده کنید. امروزه مردم به کیفیت زندگی خوب بیشتر از هر چیزی توجه می‌کنند. طبیعی است که وسایل و تجهیزات خاصی بتوانند تا این حد در زندگی افراد اهمیت خود را به نمایش بگذارند و اجرای سقف پرگولا تا این حد برای مردم با اهمیت جلوه کند.

پرگولا و تفاوت آن

پرگولا را شما می‌توانید کاملا سازه‌ای متفاوت و خاص در نظر بگیرید. اجرای استاندارد سقف پرگولا برای فضاهای باز من‌الجمله محوطه‌سازی، خانه، ویلا و با بسیاری از مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت خاصی بین پرگولا و آلاچیق وجود دارد؛ چرا که پرگولا از چوب تولید می‌شود و شما قادر هستید از سقف مشبک و به صورت نیم سایه استفاده کنید.

آلاچیق این گونه نیست و سقف آن پوشیده است. شما می‌توانید در فصل‌های مختلف سال از انواع آلاچیق استفاده کنید. پرگولا را احتمالا به شکل چهار ضلعی بسیار مشاهده کرده‌اید که چهار ستون آن به واسطه سنگ توانسته جذابیت این سازه را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. حتی در مورد تفاوت پرگولا و آربور، شما باید سازه‌ آربور را برای ورودی به یک محل در نظر بگیرید. همانند پرگولا از جنس چوب ساخته می‌شود اما با استفاده از انواع گیاهان شما قادر هستید آربور را زیباتر به نمایش بگذارید. سازه آربور نسبت به پرگولا یک سازه کوچکتر مشاهده می‌شود که تنها کاربرد آن برای ورودی محل مشخص می‌شود در صورتی ‌که اجرای سقف پرگولا بزرگتر و کاربرد بیشتری دارد.اجرای سقف پرگولا

کاربرد سقف پرگولا

در مورد کاربردهای متفاوت پرگولا شما می‌توانید اجرای آن را با تنوع بالایی در نظر بگیرید؛ چرا که امروزه ساخت انواع ویلا، مجتمع و بسیاری از پارک‌ها و فضاهای باز باعث شده است تا افراد به دنبال محلی دنج به دور از هیچ گونه هیاهو به دورهمی‌های خود بپردازند. صددرصد پرگولا می‌تواند به این افراد کمک کند تا با هزینه پایین و با کمک پرگولا تنوع را در ساخت و ساز مورد نظر خود به نمایش بگذارند.

مشخص کردن یک مسیر

زمانی‌که به اجرای سقف پرگولا می‌پردازید، با کمی دقت متوجه می‌شوید که چگونه یک مسیر را مشخص کرده‌اید. مشخص کردن مسیر را می‌توانید با استفاده از صفحه مشبک فلزی و چوبی در نظر بگیرید. به این جهت که جذابیت یک مسیر به واسطه پرگولا برای بسیاری از افراد خوش سلیقه با کمک گیاهان رونده روی پرگولا به نمایش گذاشته می‌شود که البته طراحی یک مسیر به ذوق و سلیقه افراد برمی‌گردد. اما در هر صورت مشخص کردن مسیر نیز از جمله کاربردهای ویژه پرگولا محسوب می‌شود.

توجه به کاربرد افراد

پرگولا که شما با ستون و بی ستون می‌توانید آن را انتخاب کنید. باعث می‌شود تا در ابتدا به کاربرد خود توجه کنید و سپس قیمت خاصی را در نظر بگیرید که البته سقف پرگولا به شکل شفاف و یا پوشیده می‌تواند زیبایی قابل توجهی را برای محیط شما به وجود بیاورد. امروزه بسیاری پرگولا را به خاطر کابرد و تنوعی که دارد یکی از متنوع‌ترین سازه‌ها معرفی کرده‌اند.

استفاده از گیاهان رونده

شما زمانی که به اجرای اصولی سقف پرگولا می‌پردازید می‌توانید از گیاهان رونده به طور چشمگیری بهره‌مند شوید؛ چرا که گیاهان رونده جزء گیاهان فضای سبز محسوب می‌شوند و در محوطه‌سازی مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرند. این گیاهان قادر هستند سقف پرگولا را به بهترین شکل ممکن پوشانده و یک حالت سایه را برای سقف به وجود آورند.

استفاده از پرگولا در تراس

شما چنانچه به داشتن یک تراس زیبا بسیار علاقه دارید، این خبر خوش را به شما می‌دهیم که با اجرای با دقت سقف پرگولا می‌توانید در تراس منزل خود یک سقف کلاسیک، لاکچری و مشبک را با استفاده از گیاهان رونده به زیباترین شکل ممکن به وجود آورید. تنها کافی است ذوق و سلیقه خود را به کار گیرید تا از نتیجه کار لذت ببرید.

به‌کارگیری سکو و صندلی

شما می‌توانید برای سقف پرولا از سکو و صندلی نیز استفاده کنید. این چنین فضایی جهت نشستن به راحتی برای شما میسر شود. به این دلیل که پرگولا را عمدتا فضایی برای دورهمی و نشستن افراد خصوصا در فصل تابستان معرفی می‌کنند.

جنس پرگولا

جنس پرگولا از چوب ترموود که یک چوب بسیار خاص محسوب می‌شود است. البته جنس فلزی آن طرفداران خاص خود را دارد. نوع طراحی، بودجه بندی و هزینه‌ای که برای شما برآورد می‌شود به جنس و کیفیت سقف پرگولا اشاره می‌کند. اجرای سقف پرگولا به صورت ترکیبی نیز می‌تواند جذابیت ویژه‌ای داشته باشد؛ چرا که ترکیب سنگ و چوب اگر با دقت و هوشمندی انجام پذیرد، شما را از نتیجه کار به خاطر ایجاد یک سبک خاص پشیمان نمی‌کند. البته به کارگیری حصیر رنگی و یا پارچه‌هایی برای تزئین دیوار و سقف با توجه به سلیقه شما ایده‌ای خلاقانه محسوب می‌شود.

پرگولا بر اساس جنس

  • فلزی
  • چوبی
  • ترموود
  • چوب پلاست
  • پرگولا بر اساس ساختار
  • مستقل
  • متصل به دیوار
  • پرچین دار
  • سقف بادبانی
  • شیبدار

نگهداری سقف پرگولا

سقف پرگولا برای طولانی مدت را چنانچه بخواهید به شکلی زیبا و جذاب حفظ کنید، بهتر است نوع فضای مورد نظر خود را با توجه به تعداد افراد خانواده مشخص کنید. همیشه توجه به اندازه محیط گزینه مهمی برای ساخت سقف پرگولا محسوب می‌شود. چنانچه شما از پرگولا قرار است در پشت بام استفاده کنید، همیشه به شرایط آب و هوایی دقت کنید و در این زمینه بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

دوام بیشتر پرگولا با توجه به اقلیم مورد نظر شما مشحص می‌شود که شما از چه جنس سازه استفاده می‌کنید. برای فضاهای صنعتی استفاده از سازه‌های فلزی گزینه مناسبی محسوب می‌شوند؛ اما اگر قصد دارید حس طبیعت را به محل زندگی خود بیاورید، پرگولا چوبی را از یاد نبرید. پرگولاهایی که سقف پوشیده دارند، برای مناطقی که بارندگی مستمر را تجربه می‌کنند گزینه مقرون به‌صرفه محسوب می‌شود. استفاده از گیاهان همیشه سبز و خزاندار باعث می‌شود تا این گیاهان به صورت رونده بتوانند زیبایی سقف پرگولای شما را چند برابر کنند.

سخن پایانی

اجرای سقف پرگولا را با توجه به جنسی که دارد و همچنین تفاوت آن با آلاچیق و آربور را برای شما به اختصار توضیح دادیم. البته کاربرد سقف پرگولا با تنوع بالایی روبه‌رو است که شما بتوانید به راحتی بر اساس جنس و ساختار آن مورد استفاده قرار دهید. در این بین، نگهداری از سقف پرگولا در طولانی مدت می‌تواند از زیبایی و جذابیت آن شما را بهره‌مند کند. سقف‌های پرگولا می‌تواند برای انواع باغ و محوطه و البته حیاط گزینه مقرون به‌صرفه‌ای باشد. اگر شما در طرح ابعاد و مدل آن توجه داشته باشید و از افراد متبحر و باتجربه در این زمینه استفاده کنید صددرصد از انتخاب خود پشیمان نمی‌شوید؛ چرا که پرگولاهای چوبی و فلزی هر کدام می‌تواند مزایای خاصی برای محیط شما داشته باشد و شما را با کیفیت بالای یک سبک زندگی لاکچری آشنا کند. شما چنانچه کاربرد دیگری را برای سقف پرگولای در نظر دارید می‌توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات