title

اصول اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه چیست؟

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه رابطه ی بسیار نزدیکی با نوع مشتریان شما دارد. دقت کنید که آرایشگاه شما قرار است در چه منطقه ای تاسیس شود.

اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه رابطه ی بسیار نزدیکی با نوع مشتریان شما دارد. دقت کنید که آرایشگاه شما قرار است در چه منطقه ای تاسیس شود.

ا اصول اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه چیست؟

طراحی و اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آرایشگاه مکانی است که افراد برای زیبایی به آن مراجعه می کنند. بنابراین، طراحی ظاهری باید گویای مهارت شما در زیبا کردن مشتریان باشد. اگر طراحی آرایشگاه زیبایی وگیرایی خاصی نداشته باشد نمی تواند این پیام را به مشتری انتقال دهد. برای طراحی و اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه نکات مهمی وجود دارد. اگر می خواهید آرایشگاه شما آنقدر برای مشتریان به یادماندنی باشد که بخواهند یک بار دیگر هم به آن مراجعه کنند، با من همراه باشید تا نکات مهم را به شما آموزش دهم.

اجرای دکوراسیون داخلی ارایشگاه زنانه و طراحی آن شامل نکات اختصاص فضا، نورپردازی، انتخاب رنگ ها، انتخاب تجهیزات و مبلمان ، و جزییات دیگر است که در اینجا با ذکر 7 نکته توضیح خواهم داد.


1039522568641001B


نکته ی اول: فضای مناسب برای کار کردن اختصاص دهید

در طراحی و اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه به یاد داشته باشید که هر اینچ از فضای شما اهمیت دارد. دقت کنید که فضای شما به صورت متوازن بین بخش های مختلف تقسیم شود. یادتان باشد که برای هر بخشی با توجه به سرویسی که قرار است ارائه دهد، اندازه ی مناسبی در نظر بگیرید. سعی کنید این اندازه ها را رعایت کنید. اما، در عین حال دقت داشته باشید که اختلاف اندازه ی فضاها زیاد به چشم نیایند.


1039521568641001B


نکته ی دوم:به نورپردازی اهمیت بدهید

دقت کنید که فضای شما آنقدر روشنایی داشته باشد که مشتریان و حتی خود شما در آن احساس راحتی کنید. هیچ کس دوست ندارد وقت خود را در یک مکان تاریک و بی روح سپری کند. اما، این موضوع در اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه از اهمیت مضاعف برخوردار است. زیرا هدف مشتریان زیبایی است و طبیعتا کسی که چنین هدفی در سر دارد به روشنایی محیط آرایشگاه هم اهمیت خاصی می دهد.

نکته ی سوم:درانتخاب رنگ هادقت کنید

با توجه به خدماتی که انجام می دهید دقت کنید که رنگ مناسب با آن خدمات را برای دیوارها، مبلمان، تجهیزات و کف زمین انتخاب کنید. رنگ قسمت ها یا اتاق های مختلف هم باید با هم هماهنگی داشته باشد. رنگ ها هر چه روشن تر باشد فضای آرایشگاه شما دلبازتر خواهد بود. همچنین، رنگ های روشن این خاصیت را دارند که می توانند فضا را بزرگتر از اندازه ی واقعی خود نشان دهند. چنانچه فضای آرایشگاه شما کوچک است انتخاب رنگهای روشن کمک بزرگی به بزرگ نشان دادن فضا خواهد کرد. اما، در اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی خود دقت کنید که چنانچه از فضای بزرگی برخوردار هستید قرار نیست رنگ های روشن را کنار بگذارید. چه فضا بزرگ و چه کوچک باشد رنگ های روشن اولویت دارند. تنها تفاوت در این است که در فضای بزرگ می توانید از ترکیب مقدار کمی رنگ تیره هم استفاده کنید.


1039523568641001B


نکته ی چهارم: قسمت پذیرش جداگانه داشته باشید

برای پذیرش مشتری یک بخش جداگانه داشته باشید. در اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه دقت داشته باشید که بخش پذیرش کمی بلند تر از سح عادی کف فضا باشد. برای این کار می توانید از پله استفاده کنید. همچنین رنگ آن کمی متفاوت از سایر رنگ های به کار رفته باشد. نکته ی مهم دیگر این است که میز پذیرش زیاد شلوغ نباشد. آنجا برای مشتری یک مکان خرید نیست و چه بسا اگر میز پذیرش شما شلوغ باشد مشتری احساس سردرگمی کند و از دریافت سرویس صرف نظر کند.

نکته ی پنجم: طرح تجهیزات زمینی را قبل از سایر تجهیزات مشخص کنید

اندازه ی کف فضای شما نقش مهمی در اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه دارد. ابتدا باید با توجه به اندازه کف فضای آرایشگاه خود مبلمان و میزها یتان را بخرید و سپس به آینه ها و وسایل ایستاده ی دیگر فکر کنید. دقت کنید که اگر فضای آرایشگاه شما کوچک است از آینه های بزرگ استفاده کنید.

نکته ی ششم: قسمت شستشو را کمی دور کنید

در اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه دقت داشته باشید که قسمت شستشو کمی دور از محیط شلوغ باشد. می توانید آن را در گوشه قرار دهید و یا از تیغه های دیوار یا پرده برای جدا کردن استفاده کنید. همچنین، سینک ها باید اندازه ی کافی داشته باشند.

نکته ی هفتم: به کارمندان خود هم فکر کنید

شما حتما در آرایشگاه کسانی را دارید که در کنار شما کار می کنند. در اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی خود حتما به راحتی کارمندان هم خوب فکر کنید. از خود بپرسید آیا کارمندان شما فضای کافی دارند که بدون برخورد با سایر مشتریان بتوانند به راحتی حرکت کنند؟ آیا به راحتی می توانند وسایل خود را پایین بگذارند و سر راه مشریان نباشند؟ آیا به راحتی می توانند ترولی، صندلی و سایر وسایل را روی زمین حرکت دهند؟ همچنین، حتما اطمینان حاصل کنید که آنها نور کافی برای انتخاب رنگ، کوتاه کردن، و یا مرتب کردن موی مشتریان را دارند و در اطراف دید آنها سایه وجود ندارد. دقت داشته باشید که نور کافی روی وسایل مربوط به انتخاب رنگ هم وجود داشته باشد. بعضی از رنگ ها چنان به هم نزدیک اند که اگر نور کافی وجود نداشته باشد ممکن است در انتخاب آنها اشتباه شود. همچنین، اگر شما کاشت ناخن هم انجام می دهید اطمینان حاصل کنید که کارمندان از نور کافی برای رنگ کردن و پر کردن ناخن برخوردارهستند.

نکته ی هشتم: نوع مشتریان خود را در نظر بگیرید

اجرای دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه رابطه ی بسیار نزدیکی با نوع مشتریان شما دارد. دقت کنید که آرایشگاه شما قرار است در چه منطقه ای تاسیس شود. مثلا اگر آرایشگاه در در نزدیکی یک دانشگاه قرار دارد، باید بدانید که احتمالا بیشتر مشتریان شما جوان خواهند بود. پس باید در آرایشگاه خود از نورهای الکتریکی استفاده کنید تا برای این قشر جذابیت داشته باشد. همچنین، نوع رنگ ها، پوسترهایی که به عنوان مدل از آن استفاده می کنید و حتی مجله هایی که احتمالا روی میزها قرار می دهید باید متناسب با علایق این گروه انتخاب شوند.

نکاتی که درباره ی اجرای دکوارسیون داخلی آرایشگاه زنانه توضیح دادم از اصول بسیار مهم و کاربردی است. امیدوارم بتوانید با خواندن این مقاله یک طرح ایده آل برای آرایشگاه خود در نظر بگیرید. بدیهی است که شما با ذهن خلاق خود می توانید نکات جدیدی هم به آن اضافه کنید و با توجه به فضای آرایشگاه خود یک طراحی منحصر به فرد داشته باشید.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید