title

اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه چیست

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه بسیار متفاوت از اصول طراحی برای مکان های دیگر است. وقتی طراحی دکوراسیون آرایشگاه شما زیبا نیست نمی توانید مشتریان خود را قانع کنید که می خواهید آنها را زیبا کنید. تلاش من در این مقاله این است که اصول مهم طراحی داخلی آرایشگاه زنانه را به شما معرفی کنم.

اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه بسیار متفاوت از اصول طراحی برای مکان های دیگر است. وقتی طراحی دکوراسیون آرایشگاه شما زیبا نیست نمی توانید مشتریان خود را قانع کنید که می خواهید آنها را زیبا کنید. تلاش من در این مقاله این است که اصول مهم طراحی داخلی آرایشگاه زنانه را به شما معرفی کنم.

اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه چیست؟

اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه بسیار متفاوت از اصول طراحی برای مکان های دیگر است. شاید به محض خواندن این جمله بپرسید چرا؟ پاسخ این است که در هر کسب و کاری که با زیبایی در ارتباط است طراحی حرف اول را می زند. وقتی طراحی دکوراسیون آرایشگاه شما زیبا نیست، چطور می توانید مشتریان خود را قانع کنید که می خواهید آنها را زیبا کنید. نوع طراحی اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی شما تا حدود زیادی بیانگر خلاقیت شماست و نباید هیچ جزئیاتی را نادیده بگیرید. طراحی دکوراسیون شما باید بتواند احساس راحتی به مشتریان بدهد و حتی آنها را غافلگیر کند. برای رسیدن به این هدف، باید مبلمان، تجهیزات، لوازم آرایشی و لوازم تزئینی خود را هماهنگ کنید. همچنین، اگر در سالن خود برای سالن آرایش، آرایش مو، ماساژ و یا سایر روش های زیبایی، سالن های مختلفی وجود داشته باشد، هدف نهایی طراحی داخلی آرایشگاه زنانه ی شما این است که به یک کل هماهنگ دست یابید.


1039528568641001B


اگر می خواهید اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه را بدانید سه مرحله ی اساسی را که در اینجا به آن اشاره می کنم حتما به خاطر بسپارید. اما قبل از توضیح این اصول باید یک نکته ی مهم را یادآوری کنم و آن این است که با کمی راهنمایی و علاقه می توانید از عهده ی طراحی آرایشگاه برآیید و آرایشگاه شما آنقدر جذاب باشد که مشتری بخواهد دوباره به آن مراجعه کند. اما، اگر فکر می کنید که خودتان به حد کافی خلاق نیستید، حتما یک نفر را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

هنگام تعیین اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه این موارد را به خاطر بسپارید:

1. از یک استایل مناسب استفاده کنید

سبک طراحی شما ویژگی های شخصیتی شما را به مشتریان نشان می دهد. بنابراین، اولین اصل از اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه این است که یک آگاهی شفاف و روشن درباره ی علایق و اهداف خودتان داشته باشید. این آگاهی به شما کمک می کند تا بتوانید از آنها در طراحی و انتخاب استایل مورد نظر خود کمک بگیرید.

زمانی که هدف خود را به خوبی مشخص کردید درباره ی ان فکر کنید و عکس ها و ایده هایی را که مناسب هستند جمع آوری کنید.

من در اینجا بعضی از استایل های طراحی دکوراسیون زنانه را بیان میکنم که میتوانید با توجه به ایده ی خودتان از آنها استفاده کنید.

•مینی مالیستی :

هدف شعار استایل مینی مالیستی این است " از کمترین ها بیشترین استفاده را ببرید". در این سبک شما از عناصر معماری استفاده می شود. همچنین در طراحی مبلمان و دکور از خطوط و اشکال ساده استفاده می شود. افزودن پاپ رنگ هم ایده ی جالب دیگر برای ایجاد یک سالن بسیار مینی مالیستی است.

•محلی:

اگر شما می خواهید فضایی شبیه فضای خانه ایجاد کنید که برای مشتریان یادآور آرامش و فراغت بعد از ظهر باشد سبک محلی را انتخاب کنید. در طراحی این سبک می توانید از وسایل چوبی، پارچه های طبیعی، پارچه های پشمی، گل های رنگی و برخی از عناصر سنتی مانند لوسترهای قدیمی استفاده کنید. این سبک موجب راحتی و آسایش طبیعی برای مشتریان می شود.

•کلاسیک:

اگر دنبال زرق و برق بیشتر هستید از سبک کلاسیک استفاده کنید. در طراحی این سبک می توانید از پوسترها و تصاویر قدیمی و یا چیزهایی مثل لوستر، شمع یا پانل های پارچه ای استفاده کنید.

•لوکس :

اگر می خواهید به کیفیت بالای خدمات و محصولات خود اشاره کنید از این سبک استفاده کنید. این سبک به مشتریان شما احساس نازپروردگی و اشرافی بودن خواهد داد. برای طراحی سبک لوکس از رنگ های غنی، پارچه های طلاکوب، گل های طلایی و نقره ای، لوسترهای کریستال و دیگر آیتم های براق استفاده کنید.


1039529568641001B


2. اصول عناصر طراحی را رعایت کنید

اگر نمی خواهید از یک طراح حرفه ای کمک بگیرید و خودتان این کار را انجام دهید، حتما اصول توازن، ریتم، تناسب، تاکید، و هماهنگی را رعایت کنید.

توازن: در میان اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه اصل توازن حتما باید رعایت شود. با چیدن یک دست وسایل مورد نظر در سالن، توازن آن را حفظ کنید. چیدن بیشتر عناصر در یک سمت و خالی گذاشتن سمت دیگر باعث به هم خوردن توازن آن می شود. همچنین، باید در استفاده از آیتم های دیداری هم باید بتوانید توازن را برقرار کنید.

ریتم: وقتی سالن را برای انجام خدمات مختلف تقسیم می کنید باید به اصل ریتم وفادار بمانید. یعنی این کار را با استفاده از پرده ها یا تیغه های دیواری انجام دهید و توجه داشته باشید که تقسیم بندی شما یک حالت ملایم داشته باشد. منظور من از حالت ملایم این است که تغییرات بخش ها به صورت ناگهانی صورت نگیرد و با یک تغییر آهسته پیش برود.

تناسب: بین آیتم هایی که به کار می برید تناسب ایجاد کنید. برای مثال اگر پنجره های فضای شما بزرگ است از کمدهای کوچک و باریک استفاده نکنید. آیتم هایی را انتخاب کنید که با هم حالت مکملی داشته باشند.

گیرایی: از یک آیتم در مرکز اتاق استفاده کنید تا توجه مشتری را جلب کند. مثلا می توانید از یک پوستر با منظره ی طبیعی و یا از یک مجسمه استفاده کنید.

هماهنگی: هماهنگی آخرین اصل مهم در حوزه ی طراحی عناصر است. توجه داشته باشید که حتی اگر از سبک ها به صورت گلچین استفاده می کنید بین تمام مناطق و عناصر هماهنگی وجود داشته باشد. همچنین دقت کنید که خطوط و رنگ ها هم هماهنگ با اندازه ی فضا باشند. مثلا اگر فضای شما کوچک است دیوارها را پهن تر کنید و رنگ های روشن به کار ببرید تا فضا بزرگتر به نظر برسد.


1039520668641001B


3. تجهیزات با کیفیت به کار ببرید

تجهیزات هم جز اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی شما محسوب می شوند. صندلی ها، میزها و تخت ها باید آنقدر راحت باشد که یک تجربه ی خوشایند برای مشتریان بسازد. برای تجهیزات آرایشگری و اپیلاسیون از دستگاه هیتر بزرگ و با کیفیت استفاده کنید. تصاویر مربوط به زیبایی معمولا مدل های مختلفی از هیترهای باکیفیت در خود دارند. این هیترها می توانند به دکورهای مینی مالیستی ترکیب خوبی بدهند. اگر می خواهید در موقع کار همه چیز به راحتی دم دست شما باشد از یک ترولی استفاده کنید. ترولی به شما کمک می کند هم تجهیزات شما در دسترس و هم مرتب باشند. از ترولی استفاده کنید که به راحتی بچرخد و طراحی و رنگ آن با اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه ی شما همانگ باشد.

آنچه که در اینجا گفته شد مختصری از اصول دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه بود. امیدوارم بتوانید با استفاده از خلاقیت خود این اصول را به کار ببرید و یک صحنه ی زیبا و به یاد ماندنی برای مشتریان خود طراحی کنید.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید