title

اصول دکوراسیون داخلی رستوران

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • اصول طراحی در فست فودها به نسبت رستوران های ایرانی متفاوت است به طوری که در فست فودها طراحی های سالن غذاخوری همیشه به صورت یکپارچه باشد و به گونه ای باشد فضاهای نامتوازن در آن کم تر دیده شود.

اصول طراحی در فست فودها به نسبت رستوران های ایرانی متفاوت است به طوری که در فست فودها طراحی های سالن غذاخوری همیشه به صورت یکپارچه باشد و به گونه ای باشد فضاهای نامتوازن در آن کم تر دیده شود.

دکوراسیون داخلی رستوران

امروزه اکثر کسانی که می خواهند در بیرون از منزل غذایی را سرو کنند به مکانی می روند که در آن جا هم در کنار کیفیت بالای غذا، فضایی آرام بخش داشته باشند تا بتوانند غذای خود را با لذت بیشتری سرو کنند. توجه به این موضوع برای رستوران داران عزیز ضروری است که افراد تنها برای خوردن غذا به رستوران نمی آیند بلکه محیطی را می خواهند که در آن جا احساس آرامش داشته باشند. رعایت اصول مربوط به دکوراسیون داخلی رستوران یکی از مهم ترین نکات در جذب رضایت مشتری است، نکته ای که باید به شکل کاملا اصولی و حرفه ای انجام گیرد و هرکس که می خواهد شغل رستوران داری ادامه دهد باید به این اصل دقت داشته باشد. دقت داشته باشید که اگر رستورانی دارای غذاهای متمایز و با کیفیت باشد اما محیط داخلی آن چندان مناسب نیست و مشتریان در بودن آن جا احساس رضایت ندارد همین مورد باعث ریزش زیاد مشتریان رستوران می باشد و این یکی از بدترین مواردی است که ممکن است برای صاحب رستوران پیش بیاید. پس خیال خود را یک بار و برای همیشه از احساس رضایت بخشی مشتریان خود راحت کنید و فضایی امن و لذت بخش برای آن ها مهیا کنید، تمامی این موارد باید در استاندارد سازی دکوراسیون داخلی رستوران رعایت شود و برای این کار باید از نظرات تیم و کارشناسان حرفه ای در این زمینه بهره بگیرید.


1039522768641001B


نکات دکوراسیون داخلی رستوران

نکات مربوط به دکوراسیون داخلی رستوران هم باید در زیباسازی و هم افزایش بهره وری رستوران تاثیر گذار باشد با رعایت این دو مورد می توان رستورانی با کلاس و جذاب برای مشتری تعریف کرد. تمامی کارهایی که برای دکوراسیون رستوران انجام می گیرد تنها برای جلب نظر مشتری و رضایت آن است و هم این که بتواند رستوران ما را به دیگران معرفی کند و این می تواند در افزایش مشتریان بسیار تاثیر گذار باشد.

برای دکوراسیون داخلی رستوران باید به نور و تهویه درون رستوران اهمیت داد، امروزه در اکثر رستوران های ایرانی از نورپردازی مصنوعی استفاده می شود و این کار در کافی شاپ ها و فست فودها به وضوح دیده می شود اما در اصل استاندارد سازی محیط داخلی رستوران این مورد بیان شده که نورپردازی مصنوعی بایستی حتما با نورپردازی طبیعی ادغام شود تا مشتری از بودن در آن جا احساس خستگی نکند.

بحث دوم در خصوص دکوراسیون داخلی رستوران تقسیم بندی رستوران و فست فود است. معمولا برای فست فودی ها یک طرح کلاسیک همراه با رنگ های تند در در و دیوار آن استفاده می شود رنگ هایی که مخاطب را به هیجان می اندازد. اما این استاندارد سازی رنگ در ارتباط با رستوران های که غذاهای ایرانی در آن جا سرو می شود به صورت ملایم است و مخاطب از بودن در ان جا احساس آرامش می کند. هم چنین میز و مبلمان در رستوران های ایرانی باید حتی الامکان به شکل سلطنتی باشد اما در ارتباط با فست فودی ها این مبلمان به شکل دو نفره و حتی سه نفره و کلاسیک است.


1039523768641001B


در بحث دکوراسیون داخلی رستوران باید به نظر مشتری بسیار اهمیت داد به طوری که بتوانیم تمامی نظرات و عقیده های مشتریان را بخوانیم و برای آن برنامه ریزی کنیم. نکته ای که در ارتباط با فست فودی ها حائز اهمیت می باشد این است که مخاطب آن ها اغلب جوانان هستند و کم تر مشاهده می کنیم که خانواده برای خورد فست فود به آن جا بروند به همین دلیل در نقاشی های مربوط بر روی در و دیوار فست فودها باید از نماد مدل های روز استفاده کنیم که بیشتر در میان جوانان امروزی مرسوم است. این مدل و نقاشی ها به شکل تابلو هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما در رستوران های ایرانی از نمادهای ایرانی و ملی استفاده می شود و این که کاربرد عکس های قدیمی و جذاب به همراه تابلو فرش ها در رستوران های ایرانی بسیار زیاد است و حتما می توانیم از این موارد استفاده کنیم تا دکوراسیون داخلی رستوران بیش تر به چشم بخورد.

اما اصول طراحی در فست فودها به نسبت رستوران های ایرانی متفاوت است به طوری که در فست فودها طراحی های سالن غذاخوری باید همیشه به صورت یکپارچه باشد و فضاهای نامتوازن در آن کم تر دیده شود، این در حالی است که در رستوران های ایرانی طراحی درست فضاها و چینش مناسب قسمت های مختلف سالن غذاخوری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و مشتری این تفاوت ها را به سادگی می تواند حس کند. طراحی دکوراسیون داخلی مربوط به رستوران باید به گونه ای باشد که مخاطب به سادگی بتواند تشخیص دهد سرویس بهداشتی کجاست و در ارتباط با پیدا کردن آن دچار مشکل نشود، قضیه ای که در اکثر رستوران های ایرانی رعایت نمی شود و همین مورد می تواند امتیاز منفی برای رستوران به همراه داشته باشد.

بافت به کار گرفته در دکوراسیون داخلی رستوران از موضوعات بسیار مهمی است که در هنگام طراحی آن باید رعایت شود این بافت نه زیاد ساده و نه زیاد شلوغ باید باشد چون در ساده بودن بافت مخاطب احساس خستگی و در شلوغ بودن آن مخاطب احساس آشفتگی می کند به همین دلیل بافت مورد نظر در دکوراسیون داخلی رستوران باید هماهنگ و با همدیگر هم خوانی داشته باشند.


1039524768641001B


مزیت دکوراسیون داخلی رستوران

رستوران ها از مکان های مهم هر شهری است که ویژگی های داخلی به علاوه کیفیت غذای آن در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است. خودتان را در نظر بگیرید حتما دو یا سه رستوران مهم و بزرگ شهر خود را می شناسید و طراحی دکوراسیون داخلی این رستوران ها را هم دیده اید به طور قطع پس از کم بررسی کردن متوجه آن می شوید که دکوراسیون داخلی رستوران چه تاثیر بر جلب رضایت شما داشته است و هم این که یک مهمانی از شهری دیگر به شهر شما می آید آن را به یکی از این رستوران ها معرفی می کند و این قضیه را برای دیگر افراد شهرتان در نظر بگیرید که چه تاثیری بر بازاریابی آن رستوران خواهد گذاشت بدون این که خود رستوران دارها بخواهند تلاشی برای جذب مشتریان جدید داشته باشند به همین دلیل دکوراسیون داخلی رستوران به صورت مناسب و حرفه ای تاثیر بسیار زیادی در افزایش مشتریان رستوران خواهد داشت.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید