title

اصول دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی اصولی وجود دارد که آن را متمایز از رستوران های فرهنگی می کند به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به این اصول بپردازیم و آن را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی اصولی وجود دارد که آن را متمایز از رستوران های فرهنگی می کند به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به این اصول بپردازیم و آن را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

ایده های دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی

چه تفاوت هایی در میان رستوران های ایرانی و فرهنگی وجود دارد و آیا در دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی به سبک های شیک و مدرن امروزی توجه می شود؟ این ها سوالاتی است که ذهن هر معمار و طراحی را به خود جلب می کند.

تمامی ایده هایی که از رستوران های هر کشوری گرفته شده مطابقت با آداب و فرهنگ آن کشور است این موضوع هم در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران های ایرانی صادق است. یکی از مهم ترین مسائل در چینش دکوراسیون داخلی رستوران های ایرانی استفاده از لوازم و تجهیزاتی است که نشان دهنده آداب و رسوم کشور ماست و این موضوع را به مشتری نشان می دهد که رستوران در چه مکانی قرار گرفته و چه عقایدی برای این رستوران از اهمیت برخوردار است. به فرض مثال چندی پیش به یک رستوران در شهر ساوه رفتم و یکی از مهم ترین سوغاتی های این شهر به سبکی بسیار زیبا و مصنوعی در تمامی نقاط رستوران قرار داده شده بود و همین مساله جایگاه این رستوران را از دیگر رستوران های این شهر جدا کرده بود.


1039528768641001B


بحث دیگری که در مورد رستوران های ایرانی موجود است استفاده از نمادهای ایرانی و هم چنین قهرمانان داستان های حماسی به صورت نقش و نگار در سراسر رستوران است، ایده ای که به نظر جالب می آید و در رستوران های سنتی بسیار کاربردی است، هر چند در رستوران های مدرن شیک امروزی هم از این نمادهای ایرانی به صورت خلاقانه می توان استفاده کرد اما جایگاه این نقش و نگاره در دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی سنتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اما ایده سوم که به نظر من جالب می آید و در رستوران های تاپ و درجه یک ایرانی از آن استفاده می شود استفاده از حوضچه های کوچک و شکیل در وسطل سالن رستوران است که این ایده از چندی پیش در میان رستوران های سنتی ایرانی رواج داشت. رواج این مساله باعث تمایز رستوران های ایرانی از رستوران های فرهنگی زیرا وجود حوض در وسط سالن رستوران به ندرت در مکان های فرهنگی دیده می شود و حتی در رستوران های شیک و مدرن هم از چنین چیزی خبری نیست. دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی به موارد خاص و جزئی که موجب زیباتر شدن سالن رستوران می شود بسیار اهمیت می دهد.


1039526768641001B


در شهر سنندج رستورانی وجود دارد که تمامی اهالی این شهر با نام و آوازه این رستوران آشنا هستند این رستوران به نوعی است که هر مهمانی که وارد این شهر می شوند و برای سرو غذا آدرس این رستوران را به مهمان می دهند. چیزی که در این رستوران بسیار آن را نسبت به سایر رستوران های این شهر متمایز کرده به جزء کیفیت بالای غذای آن، استفاده از عکس های قدیمی شهر، ایده جذاب مبلمان تخته ای به همراه مبلمان سلطنتی در داخل رستوران و هم چنین استفاده از لوازم تزئیناتی بسیار زیبا در داخل رستوران که نمای این مکان را منحصر بفرد کرده و هر کسی که به داخل آن می رود مسلما لذت فراوانی از سرو غذای خود خواهد بود.

نکات دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی

نکات بسیار زیادی در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی وجود دارد که همگی این موارد تلاش می کنند که تناسب خوبی میان تمامی بخش های رستوران برقرار سازند. از کف پوش رستوران گرفته تا در و دیوار و پنجره رستوران همگی باید از نظر شکل هندسی و رنگ با همدیگر متناسب باشند. نکته ای که در دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی وجود دارد این است که باید این مکان ها را در سه دسته قرار داد، دسته اول را باید به رستوران های سنتی نسبت داد که در ارتباط با مبحث دکوراسیون داخلی آن توضیحاتی ارائه دادیم، اما دسته دوم رستوران های شیک و مدر هستند که بایستی فضایی متفاوت تر را به مشتری هدیه کند و آخرین دسته رستوران هایی است که غذاهای فست فودی در این مکان ها سرو می شود که صد البته در هر شهری به تعداد بسیار زیادی یافت می شود اما هیچ کدام از آن ها اصول و قواعد یک رستوران فست فودی را در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران سنتی رعایت نکرده اند.


1039527768641001B


اما بحثی که در مورد این سه دسته از دکوراسیون رستوران ایرانی اهمیت دارد، مبحث مهم مبلمان و نحوه چینش آن در سراسر رستوران است. برای رستوران های سنتی بهتر است از مبلمان های سلطنتی ایرانی استفاده کرد که حس خوبی را در مخاطب ایجاد می کند و نحوه چینش آن ها باید به شکل موازی و پشت سر هم باشد نکته ای که در مورد رستوران های مدرن کاملا متفاوت است و نحوه چینش این مبلمان بعضا به شکل پراکنده است و این که جنس این مبلمان ها باید مدرن و کلاسیک اما بسیار راحت باشد.

نحوه نورپردازی نیز یکی از مهم ترین نکات مربوط به دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی است، نورپردازی های مربوط به رستوران ایرانی باید به گونه ای باشد که تاریکی در طول رستوران دیده نشود و این که نور به صورت یکنواخت و پراکنده در سراسر سالن رستوران پخش شود. هم چنین رنگ نور بایستی تا حد امکان به دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی بیاید و اگر این رنگ به همدیگر نخورد حس بدی را در مشتری ایجاد می کند.

آخرین نکته در خصوص دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی استفاده از تابلو فرش های ایرانی زیبا است که می تواند حس بسیار مناسبی را به رستوران ببخشد و مشتری حس کند که در یک رستوران کاملا ایرانی در حال سرو کردن غذاست.

رستوران های ایرانی یکی از نمادهای اصلی شهر برای ترویج فرهنگ و رسوم مناطق مختلف کشور است و این که باید سعی شود که این مکان ها تنها برای مکانی جهت سرو کردن غذا نباشد به همین دلیل لازم است که صاحبان رستوران های بزرگ و افرادی که سعی دارند وارد این حرفه بشوند به این موارد توجه کنند. دقت داشته باشید رعایت اصول دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی هم منجر به برندسازی رستوران می شود و هم این که افراد زیادی این رستوران را به دیگران معرفی می کنند و این خود به خود باعث افزایش شهرت و محبوبیت رستوران می شود و همین مورد بازار رستوران را رونق می بخشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید