طراحی آرایشگاه زنانه

یکی از مهمترین ویژگی های طراحی آرایشگاه زنانه نور است. نور طبیعی همیشه به نور مصنوعی ترجیح داده شده است. اگر پنجره داشته باشید می توانید از آنها استفاده کنید. اما هیچ کس ساختمان هایی با پنجره های بزرگ را دوست ندارد فضای خود را تنظیم کنید تا هر قسمت بتواند از نور مستقیم خورشید بهره مند شود. اما اگر پنجره های بزرگ نداشته باشید، راه های دیگری نیز وجود دارد.

روشنایی در یک طراحی آرایشگاه زنانه، بیشتر از هر اتاق یا ساختمان دیگری کاربرد دارد. این کار به کارمندان شما کمک می کند تا کار کنند، مشتریان را به وضوح ببینند و مطمئن شوند که همه چیز به خوبی انجام می شود. بنابراین، روشنایی به طور مستقیم بر کیفیت کار می تواند تاثیر بگذارد - حتی بهترین آرایشگرهای کوتاهی مو، متخصص ناخن یا آرایشگرهای صورت نمی توانند کار خود را در نور کم انجام دهند. همچنین یک عامل روانشناختی وجود دارد: برای مثال، عدم وجود نور طبیعی در محل پذیرش، تمرکز بر روی وظایف را سخت تر می کند و همچنین می تواند تاثیر منفی بر مشتری داشته باشد.هنگام انتخاب نور برای طراحی آرایشگاه زنانه خود، به یاد داشته باشید که هدف اصلی این است که مشتری شما از طراحی آرایشگاه زنانه شما لذت ببرد. برای کمک به بهبود نور در طراحی آرایشگاه زنانه خود بهتر است از لامپ های بزرگ استفاده کنید.پروژه طراحی نورپردازی آرایشگاه زنانه شما باید قبل از اینکه شروع به بازسازی و آماده سازی در طراحی داخلی عمومی به جریان بیفتد، آماده شده باشد. مهم این است که بدانید چه نوع نورپردازی از همان ابتدا باید آغاز شود، از آنجایی که نور بر طرح داخلی مانند موقعیت درب ها، سوکت ها، مبلمان و دکوراسیون تاثیر می گذارد، پس باید تمامی جوانب در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، اگر شما برای طراحی آرایشگاه زنانه خود در سالن نیاز به فضا برای چراغ های کف، لوازم جانبی سقف برای نورپردازی در میز پذیرش و یا حتی سوکت برای روشنایی میز دارید باید قبل از آن که شروع به بازسازی سالن خود کنید آن را در برنامه قرار داده باشید.

صدها راه وجود دارد که می توانید طراحی آرایشگاه زنانه خود را انجام دهید و سالن خود را تزیین کنید. به جای بازسازی همه چیز و شروع کردن از ابتدا برای طراحی آرایشگاه زنانه خود، سعی کنید با توجه به فضایی که در حال حاظر سالن شما دارد طراحی آرایشگاه زنانه و تغییرات خود را حاصل کنید. اگر دیوارها یا کف سالن تان بتن هستند، طراحی آرایشگاه زنانه خود را به سبک مدرن ببرید.

هر مشتری که وارد سالن شما می شود، جلوی آینه می نشیند، بنابراین مهم است که آینه هایی را که برای طراحی آرایشگاه زنانه انتخاب می کنید برای سالن شما مناسب باشد. آینه های بزرگ و چند ایستگاه باعث می شود که فضای شما بزرگتر و بازتر دیده شود.هنگام طراحی آرایشگاه زنانه خود، فقط به چهار دیوار استاندارد فکر نکنید. طراحی آرایشگاه زنانه خود را به کف و سقف گسترش دهید. فضای خود را با یک سقف رنگارنگ روشن کنید یا اتاق های خود را با رنگ آمیزی زیبا کنید.

با افزودن گیاهان در طراحی آرایشگاه زنانه خود زندگی و نفس را به سالن اضافه کنید. نه تنها آنها هوا را تمیز می کنند و اکسیژن را تامین می کنند، بلکه آوردن گیاهان در داخل سالن به شما یک احساس طبیعی و آرام بخش خواهد داد. اگر دیوار بلندی داشته باشید که مطمئن نیستید برای طراحی آرایشگاه زنانه چطور باید از آن استفاده کنید، در طراحی آرایشگاه زنانه خود آن را به دیوار بیانیه تبدیل کنید. اضافه کردن یک قطعه هنری بزرگ و پررنگ بلافاصله به چشم می آید و هر قطعه هنری کار خواهد کرد.

همه چیزهایی که در مورد سالن شما اتفاق می افتد. از طرح فضا تا رنگ بر روی دیوارها، به طریقی که شما محصولات خود را نمایش می دهید و هر جزئیاتی جزو نام تجاری شما می شود. بنابراین جزئیات را نادیده نگیرید. اطمینان حاصل کنید که حوله های خود را با طراحی آرایشگاه زنانه خود مطابقت داده اید.طراحی آرایشگاه زنانه برای کسب و کار شما یک گام مهم، اما سرگرم کننده و با ارزش است.

هنگامی که شما به سالن های مو و سالن های زیبایی فکر می کنید چه حسی دارید؟ زیبایی و ظرافت، درست است؟ این همان چیزی است که سالن زیبایی و طراحی آرایشگاه زنانه به آن احتیاج دارد. سالن شما جهت کسب و کار شما است پس باید طراحی آرایشگاه زنانه شما به نحوی باشد که مشتریان را به سمت شما بکشاند. سالن هایی که به طراحی آرایشگاه زنانه خود اهمیت زیادی داده اند و به زیبایی طراحی شده اند، مشتریان بیشتری را جذب می کنند و سطح اعتماد بیشتری در مشتریان خود ایجاد می کنند.هدف ما این است که شما را با تمام ویژگی های مورد نیاز برای طراحی آرایشگاه زنانه مناسب آشنا کنیم. ما برای ارتقا کسب و کار شما در سالن زیبایی به کمکتان می آییم.

نکاتی در طراحی آرایشگاه زنانه

خواندن مجلات و جستجو در اینترنت ، برای کمک گرفتن در طراحی آرایشگاه زنانه ممکن است نقطه شروع خوبی باشد ، اما سالن ها در اندازه و ابعاد متفاوت هستند ، بنابراین آنچه در طراحی آرایشگاه زنانه عالی به نظر می رسد ممکن است در دیگر سالن ها آن تاثیر را نداشته باشد.

شکل سالن شما باید مبلمان ، رنگ بندی و نورپردازی مورد نظر شما را تعیین کند. همه ساختمانها به اندازه کافی برای طراحی آرایشگاه زنانه، برای طرح زدن بزرگ نیستند ، اما مزایا و معایب هایی برای یک منطقه بزرگ و همچنین فضای کوچک وجود دارد.شما می توانید یک یک سالن متفاوت داشته باشید و از کارشناسان در مورد چگونگی به حداکثر رساندن طراحی آرایشگاه زنانه در هر شکل و اندازه استفاده کنند.

سالن های باریک

یک سالن باریک برای آرایشگاه زنانه، می تواند احساس صمیمی و بوتیکی داشته باشد ، اما ممکن است بیش از حد شلوغ و پر سر و صدا شود. با این حال ، با طراحی مناسب و شیوه صحیح رنگ می توان این سالن را زنده کرد

- نکات برتر

• عرض سالن باریک باید حداقل 4 متر باشد.

• در طراحی آرایشگاه زنانه از آینه استفاده کنید تا از طرح تونل مانند دور شوید.

• کاشی های کف را به صورت الماس مانند انجام دهید. زیرا باعث افزایش عرض بینایی می شود.

• از آینه های وسیع برای ایجاد توهم فضا استفاده کنید.

دیوار پشتی سالن را به یک ویژگی ، با رنگ / بافت / تصاویر رنگ آمیزی کنید ، اما آینه ای نباشید.یک پنجره بزرگ

پنجره های بزرگ ممکن است سالن را با نور طبیعی فراوان، متراکم کند ، اما با وجود این پنجره ها، حریم خصوصی ای برای مشتریان وجود ندارد و رهگذران می توانند با نگاهی گذرا به داخل سالن نگاه کنند. اما ما به شما راه کار می دهیم تا در طراحی آرایشگاه زنانه، به این مشکل غلبه کنید. اگر یک پنجره بزرگ در سالن خود دارید از این فضا استفاده کنید تا پیشنهادات ، رویدادها یا عکس های خاصی از کارهای خود را تبلیغ کنید.

• اگر ترجیح می دهید برای مشتریان خود حریم خصوصی ارائه دهید باید این پنجره ها را بپوشانید.

• محل سالن را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر در خیابان شلوغی قرار دارد ، شما نمی خواهید فرصت تبلیغات را از دست بدهید. پس می توان روی این پنجره ها تبلیغات خود را انجام دهید.

• امنیت را فراموش نکنید. کرکره ها محافظت بیشتری نسبت به یک پنجره شیشه ای دارند ، بنابراین می توانید از کرکره برای تزئین طراحی آرایشگاه زنانه، استفاده کنید.

تمیز کردن منظم پنجره برای نمای بکر و بدون لکه ضروری است.

سالن با فضای باز

گرچه به نظر می رسد یک سالن بزرگ می تواند انتخاب و تنوع بیشتری را ارائه دهد ، فضای آن می تواند به همان اندازه که سودمند است، مخرب هم باشد. طراحی آرایشگاه زنانه به این سبک،شاید سرد و ناخوشایند به نظر برسد ، اما در عین حال می تواند الهام بخش باشد. بیشتر طراحی آرایشگاه زنانه منحصر به فرد را می توان در سالن های بزرگ دید شما حتی می توانید به طراحی آرایشگاه زنانه یک طرح مینیمالیستی بدهید که مناسب سالن هایی با فضای بزرگ باشند.

- نکات برتر

• شما باید تصمیم بگیرید به چقدر فضا جهت میکاپ و شستشو نیاز دارید.

• به انتخاب سرامیک کف سالن خود توجه داشته باشید. ممکن است بعضی طراحی ها فضای اتاق را به هم بریزد.

• ایجاد ظاهری شیک و استفاده از رنگ و بافت های مختلف و همچنین ایجاد گرمی و صمیمیت به مناطقی که به آن نیاز دارند ،بپردازید.

• از رنگ ها به طور موثر استفاده کنید. بدون نیاز به کاهش فضای سالن ، فضا را تجزیه می کند.

در مورد طرح فکر کنید و گزینه های مختلفی را که توسط یک کارشناس طراحی آرایشگاه زنانه آموزش دیده پیشنهاد شده را امتحان کنید. طرح ممکن است واضح به نظر برسد ، اما می تواند بیش از یک گزینه داشته باشد.استفاده از مناطق مختلف

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ، ایجاد مناطق باعث می شود مشتری از آمدن به سالن شما لذت ببرد. با استفاده هوشمندانه از نور و رنگ ، حتی کوچکترین سالن ها می توانند از مناطق مجزا بهره مند شوند. هنگام طراحی سالن با مناطق مختلف ، از حداقل تعداد قفسه بندی و وسایل شستشوی مورد نیاز استفاده کنید. این شانس فقط هنگامی محقق می شود که در چیدمان برای طراحی آرایشگاه زنانه خلاق باشید.

- نکات برتر

• در طراحی آرایشگاه زنانه با این سبک، هر منطقه می تواند متفاوت از منطقه دیگر باشد ، اما سبک ها باید به نوعی یکدیگر را تکمیل کنند.

• موضوع اصلی کیفیت و طراحی است که به صورت نامحسوس مناطق را به هم پیوند می دهد.

• مناطق از نظر سبک ، رنگ ، کیفیت شبیه به هم هستند ، با تغییر در هر منطقه طرح ظریف تر می شود و ظاهری حرفه ای تر ایجاد می کند.

سقف بلند

داشتن یک سقف بلند می تواند خود را به یک فضای جادار در طراحی آرایشگاه زنانه، بها دهد ، اما می تواند احساس خالی بودن را هم منتقل کند. این ایده خوبی است که ارتفاعات سقف را در قسمت پذیرایی از سقف کاذب استفاده کنید با این کار یک احساس راحتی ایجاد می کنید ، سپس از سقف بلند در سالن اصلی برای تاکید بر فضا استفاده کنید.

- نکات پیشنهادی :

• اگر سالن شما از سقف با ارتفاع زیاد برخوردار است ، می توانید با بکارگیری سقف کاذب برای قسمت بندی در طراحی آرایشگاه زنانه استفاده کنید و آن را به یک ویژگی و خصوصیت تبدیل کنید.

• هنگام طراحی آرایشگاه زنانه با سقف های بلند ، مهم است که از وسایل مختلف برای طراحی آرایشگاه استفاده کنید تا بیشترین فضا را داشته باشید و از آن به عنوان یکی از ویژگی های سالن استفاده کنید.

• مناطقی ایجاد کنید تا فضای بزرگ را بشکنید. می توانید برای متفاوت بودن در سالن اصلی از دیوار های بلند و دیوارهای خمیده ای را برای یک اتاق استراحت جداگانه یا یک اتاق کار ایجاد کنید.

• اگر به دنبال ایده هایی در مورد چگونگی کار با فضای خود هستید ، با یک طراح حرفه ای صحبت کنید که از طریق گزینه هایی که شخصا برای طراحی آرایشگاه زنانه شما خواهد بود مشورت بگیرید.

استفاده از سبک های مختلف سبک را برای ایجاد جو در نظر بگیرید. آویز کردن چراغ ها در هر بخش می تواند از ویژگی های متمایز بودن سالن شما نسبت به بقیه شود.

امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • آرایشگاه زنانه یکی از اماکن حائز اهمیت به خصوص برای بانوان است. بیشتر این سالن‌های زیبایی خلاف رعایت اصول طراحی آرایشگاه زنانه چیده شده‌اند. ما در این مقاله به معرفی اصول طراحی آرایشگاه زنانه و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

اصول طراحی آرایشگاه زنانه

هرگاه سخن از اصول طراحی آرایشگاه زنانه به میان می‌آید، ناخوداگاه تمایل داریم از حداقل فضا حداکثر استفاده را ببریم. پیش از آنکه با هرگونه اقدامات و خدمات آرایشی و بهداشتی نیازها و خواسته‌های مشتریان را برآورد نمائید، تلاش کنید تا اصول طراحی آرایشگاه را تمام و کمال رعایت کنید. زیرا تنها در این صورت است که مشتریان در آرایشگاه زنانه لوکس شما احساس راحتی را تجربه خواهند کرد.

در این مقاله تمام اصول طراحی آرایشگاه زنانه را جمع‌آوری کرده‌ایم تا شما را به سوی طراحی صحیح و مناسب چنین محل حائز اهمیتی سوق بدهیم.

جلوه ظاهری کلید اصول طراحی آرایشگاه زنانه

نمایش ظاهری و تاثیر مستقیم آن بر روی مشتری از مهم‌ترین اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌گردد. اطمینان حاصل کنید، هربار که مشتری به آرایشگاه زنانه شما قدم می‌گذارد سالن زیبایی شما از تمیزی کامل برخوردار است و از شکیل بودن هیچ ‌چیز کم ندارد. بنابراین، جلوه ظاهری و نخستین تاثیر آن در یک نگاه اجمالی جزء تکه‌های پازل اصول طراحی آرایشگاه زنانه است.

میز پذیرش را چگونه و کجا تعبیه کنیم؟

میز پذیرش نسبت به سایر اشیای ضروری آرایشگاه زنانه چای کمتری را اشغال می‌کند اما یکی از مهم‌ترین عناصر اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌شود.

پیشنهاد ما به شما این است که یک میز پذیرش مدرن در نزدیکی ورودی آرایشگاه زنانه قرار بدهید. تعبیه چنین میزی به مشتریان در تعیین وقت‌ها، چک کردن رزروها و پرداخت کمک خواهد کرد. در نظر داشته باشید، چیدن میز پذیرش به گونه‌ای باشد که اطلاعات مرتبط به مشتریان به طور منظم و خارج از دید باشد. در غیر این صورت، میزی که با نامه‌ها و نوشته‌های پخش و درهم و برهم شلوغ شده باشد آرایشگاه زنانه را از جلوه می‌اندازد.

میز پذیرش یکی از عناصر پررنگ یک آرایشگاه زنانه به شمار می‌آید. چیدمان صحیح آن منظری حرفه‌ای از آرایشگاه زنانه در معرض نمایش می‌گذارد. در صورت امکان، میز پذیرش و محل آن را طوری انتخاب نمائید تا از دید مشتریان دور بمانند و از حمله به اطلاعات سایرین اجتناب ورزند. شاید برخی از مشتریان خجالتی آرایشگاه زنانه شما تمایل نداشته باشند هنگام تعیین وقت بعدی کل سالن زیبایی را مطلع کنند!بازاریابی نوین با مجلات زیبایی

مشتریان دوست ندارند تا نوبت به آن‌ها برسد، بیکار بمانند. انتظار همیشه کلافه‌ کننده است. تعبیه یک قفسه پُر از مجلات زیبایی روز که محصولات آرایشگاه زنانه شما را معرفی کند، ایده‌ای خلاقانه و در عین حال بازاریابی نوین محسوب می‌شود. قفسه مجلات زیبایی در بخش انتظار و مجاورت میز پذیرش از شمار اصول طراحی آرایشگاه زنانه به حساب می‌آید.

ایده طرح کلی آرایشگاه زنانه

پیش از آنکه دست به اقدام بزنید، از ایده طرح کلی آرایشگاه زنانه‌تان مطمئن شوید. طرح کلی مهم‌ترین اصول طراحی آرایشگاه زنانه است. همانطور که در بخش فوق ذکر شد، میز پذیرش باید در جلوی ورودی آرایشگاه زنانه تعبیه شود تا در وهله نخست با مشتریان ملاقات کنید و از آن‌ها قدردانی نمائید.

بسیاری از مشتریان به محض ورود کنجکاو هستند تا بدانند محل شستشوی آن‌ها کجاست. در حالت ایده‌آل این بخش باید از دید همه دور بماند. محل شستشوی موی بانوان جزء حریم خصوصی آنان محسوب می‌شود. مشتری تمایل دارد حین شستن مو و ماساژ سر از دید سایرین دور بماند تا لحظه‌ای را آرام بگیرد. رعایت این نکته جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه به شمار می‌رود. تلاش کنید تا حریم خصوصی مشتریان را در جلوه‌ای مدرن از سالن زیبایی‌تان پنهان کنید.

این موضوع خارج از حوزه طراحی بخش‌های مشابه نظیر اپیلاسیون نیست. این بخش‌ها حتی با وجود فضای کم و محدود باید تا حدالامکان خارج از دید سایر مشتریان قرار گیرد.

تناسب صندلی آرایشگاه با ابعاد فضا

صندلی آرایشگاه از عناصر ضروری دکوراسیون آرایشگاه زنان به شمار می‌رود. چیدمان این عنصر جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه است. پیش از آنکه صندلی آرایشگاه بخرید، حتما ابعاد فضای خود را در نظر بگیرید. صندلی‌های آرایشگاه به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد آن غالبا جاگیر هستند. بنابراین سعی کنید به گونه‌ای صندلی‌های آرایشگاه را انتخاب کنید که مجبور نشوید آن‌ها را به هم بچسبانید. پس از آنکه صندلی آرایشگاه را چیدید، می‌توانید از سایر فضا برای چیدمان لوازم ضروری استفاده کنید.

اهمیت پنجره‌ها در اصول طراحی آرایشگاه زنانه

اگر ملک آرایشگاه زنانه شما مجهز به پنجره‌های بزرگ است، می‌توانید از آن‌ها به عنوان گذرگاه بی‌نظیری برای خدمات تخصصی استفاده کنید. استفاده بهینه از فضای پنجره‌ها جزء اصول طراحی آرایشگاه زنانه محسوب می‌شود.

اگر فضای آرایشگاه زنانه‌تان محدود نیست، بهتر است پنجره‌ها را با تبلیغات و محصولاتتان پوشش دهید. و در صورتی که فضای محدودی دارید، در ناحیه پنجره‌ها خدمات ناخن و اینچنین خدمات غیرمرتبط با حریم خصوصی مشتریان ارائه شود. پنجره‌ها جزء مهمی از ملک هستند که در اصول طراحی آرایشگاه زنانه نیز نقش بسزایی دارند.

در نظر گرفتن طیف سلایق مشتریان

پس از آنکه از ملک آرایشگاه زنانه‌تان را خریداری کردید، تحقیق کنید. در نظر گرفتن طیف سلایق افرادی که قرار است به آرایشگاه زنانه شما مراجعه کنند، از اصول طراحی آرایشگاه زنانه به شمار می‌رود. زیرا اگر مراجعه‌ کنندگان شما هنرجویان و اشخاص مدرن باشند، تمایل دارند در یک آرایشگاه زنانه پر از تابلوهای هنری با رنگ‌های شاد و شلوغ قدم بردارند. در حالی که این نحوه طراحی برای افراد عادی‌تر و سنتی‌تر مناسبت ندارد. برای این افراد باید از طراحی داخلی ساده‌تر و کمرنگ‌تر استفاده کنید.

چه نوع دکوراسیونی برای آرایشگاه زنانه من مناسب است؟

تنها هنگامی می‌توانید پاسخ به این سوال را پیدا کنید که مراجعه‌کنندگان خود را بشناسید. با پیش‌بینی سلایق شخصی آنان قادر خواهید بود اصول طراحی آرایشگاه زنانه را به کار گیرید تا فضا را به بهترین نحو پُر کنید.

اصول طراحی آرایشگاه زنانه می‌تواند به طور مستقیم بر روی بازاریابی شما موثر واقع شود. به طور کلی، از رنگ‌ها و تم‌های سبک استفاده کنید تا فضای آرایشگاه زنانه را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان بدهید. حتما به روشنایی سالن زیبایی توجه کنید. بنابراین، تا حد امکان از رنگ‌های روشن استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید از رنگ‌های متفاوت بهره ببرید، از تم‌های مشابه در بخش‌های خدمات گوناگون استفاده نمائید تا از سالن زیبایی از توازن و هماهنگی در چیدمان برخوردار شود.

منبع

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات