title

ایده‌هایی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

ایده‌هایی برای طراحی داخلی رستوران کوچک

طراحی داخلی رستوران ایرانی یک دغدغه بزرگ برای رستوران‌دارها محسوب می‌شود. صاحب یک رستوران ممکن است از این که فضای محدودی برای کسب و کار خود دارد احساس ناراحتی و نگرانی داشته باشد. زیرا با وجود محدود بودن فضا، ایده آل‌هایی که در ذهن صاحب رستوران وجود دارد شاید عملاً قابل پیاده سازی نباشند.

با این وجود این ذهن شما است که تمام محدودیت‌ها را خلق می‌کند و در واقعیت هیچ محدودیتی برای طراحی یک فضای خاص و منحصر به فرد پیش روی طراحان دکوراسیون داخلی وجود ندارد.

یک طراح حرفه‌ای می‌تواند طراحی داخلی رستوران ایرانی را به گونه‌ای انجام دهد که هنگام مشاهده آن شگفت زده شوید. در طراحی داخلی رستوران می‌توانید تنها از چند رنگ استفاده کنید و تزیینات کمتری برای زیباسازی محیط به کار بگیرید. این امر سبب می‌شود که رستوران بزرگ‌تر به نظر برسد.

هر چند افرادی نیز وجود دارند که رستوران‌های کوچک را به دلیل این که دنج هستند انتخاب می‌کنند و از جو صمیمی که در این مکان‌ها وجود دارد لذت می‌برند. به همین دلیل برای رنگ آمیزی و تزیین در و دیوار رستوران می‌توانید تمام ایده‌های نابی که دارید را پیاده سازی کنید و حس صمیمیتی که در محیط جاری است را چندین برابر کنید.

نوع طراحی رستوران که انتخاب می‌کنید به روحیه شما بستگی دارد و هر طرحی که بخواهید را با وجود محدودیت فضا می‌توانید با کمک طراح حرفه‌ای که طراحی داخلی رستوران ایرانی را انجام می‌دهد پیاده سازی کنید. در ادامه ایده‌هایی برای طراحی داخلی این رستوران¬ها ارائه شده است. با ما همراه باشید و با این ایده‌ها بیشتر آشنا شوید.


1039521078641001B


از رنگ‌ها استفاده کنید

رنگ‌ها نقش اصلی را در طراحی داخلی رستوران کوچک و کافه‌ها ایفا می‌کند. با کمک رنگ‌ها می‌توانید محیط رستوران را روح ببخشید و حس زندگی را در آن جاری کنید. رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید باید عاقلانه انتخاب شوند. این رنگ‌ها پس از این که دیوارهای قسمت‌های مختلف رستوران را در بر گرفتند باید ظاهری مطابق با آنچه در ذهن شما وجود داشته است را به نمایش بگذارند.

اگر می‌خواهید فضای رستوران بزرگ‌تر از حد معمول دیده شود و مشتری هنگام حضور در آن آرامش بیشتری احساس کند، باید از رنگ‌های سرد مانند سبز و آبی برای رنگ آمیزی قسمت‌های مختلف استفاده کنید. رنگ‌های سرد در ترکیب با رنگ‌های روشن مانند سفید یا کرم فاصله بین دیوارهای رستوران را بیشتر می‌کنند و محیط را گسترده‌تر از اندازه واقعی که دارد نشان می‌دهند. این رنگ‌ها را می‌توانید به صورت سایه روشن یا ترکیبی استفاده کنید.

درست است که هیچ فردی نمی‌خواهد فضای رستورانش کوچک به نظر برسد، اما برای ایجاد حس صمیمیت بیشتر می‌توانید از رنگ‌های گرم و تیره مانند قرمز، نارنجی و بژ برای رنگ آمیزی قسمت‌های مختلف رستوران استفاده کنید. این رنگ‌ها گرمای درون خود را به افرادی که وارد رستوران وارد می‌شوند هدیه می‌کنند و همین امر سبب می‌شود که مشتریان رستوران کوچک و دنج شما روز به روز بیشتر شود.


1039522078641001B


فضای رستوران را فراتر از دیوارهای آن تصور کنید

هنگامی که رنگ‌ها را برای طراحی داخلی رستوران ایرانی به کار می‌گیرد، حتماً این نکته را مد نظر داشته باشید که فضای رستوران را تنها دیوارهای آن تشکیل نمی‌دهند.

قسمت‌هایی مانند سقف و کف رستوران و حتی محیط باز جلوی رستوران نیز در گسترده‌تر یا کوچک‌تر به نظر رسیدن آن تاثیر بسزایی دارند. استفاده از یک سقف کاذب و انجام نورپردازی‌های ویژه روی آن سبب می‌شود که فضای رستوران بزرگ‌تر از حد معمول به نظر برسد.

اگر دیوارها را با رنگ‌های تیره و روشن رنگ آمیزی کنید، این موضوع بیشتر جلب توجه می‌کند و فضا رستوران گسترده‌تر می¬شود.

در صورتی که برای رنگ آمیزی سقف رستوران رنگ‌های تیره را انتخاب کنید، سقف نزدیک‌تر به نظر می‌رسد و حس صمیمیتی که می‌خواهید در رستوران جاری شود بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.

رنگ کف رستوران نیز در طراحی داخلی رستوران ایرانی باید به دقت انتخاب شود. رنگ کف رستوران‌ها در بسیاری از مواقع با رنگ دیوارها و سقف متفاوت است. اگر رنگ کف رستوران را تیره انتخاب کنید، کنتراست زیبایی بین رنگ دیوارهای روشن و سقف نورپردازی شده با رنگ کف رستوران به وجود خواهد آمد و فضای داخل رستوران زیباتر به نظر می‌رسد.


1039523078641001B


خلاقیت در طراحی داخلی رستوران کوچک

طراحی داخلی رستوران کوچک باید با توجه و دقت بیشتری انجام شود؛ زیرا با توجه به محدودیت فضا کوچک‌ترین اشتباهی در استفاده از رنگ‌ها و وسایل تزیینی سبب می‌شود که محیط برای مشتریان جذاب نباشد و هنگام حضور در رستوران احساس راحتی و آرامش نداشته باشند.

به کارگیری خلاقیت در طراحی داخلی رستوران کوچک حرف اول را میزند.

حتماً هنگامی که برای طراحی داخل رستوران خود به دنبال ایده بوده‌اید، طراحی‌های متفاوتی که برخی از طراحان داخلی برای زیباتر جلوه کرد فضای رستوران به کار گرفته‌اند را دیده‌اید. Taniya Nayak برای طراحی داخلی رستورانی که فضای محدود داشت ایده‌ای جدید به کار گرفت. این طراح داخلی لوله‌های PVC را برش داد و با استفاده از آن‌ها یک قفسه در کنار دیوار ایجاد کرد که در بین بخش‌های مختلف این قفسه امکان قرار دادن بطری‌های نوشیدنی وجود داشت.

این طراحی خاص و متفاوت با وجود این که در فضای کوچکی پیاده سازی شده، اما ظاهری شیک و مدرن به رستوران داده است. این ایده را می‌توانید با چوب‌های برش خورده زیبا در قسمت‌های مختلف رستوران پیاده سازی کنید.

آویختن یک نردبان چوبی در کنار دیوار برای قرار دادن منوها روی آن از دیگر ایده‌های خلاقانه‌ای است که برای جذاب‌تر به نظر رسیدن فضای یک رستوران می‌توانید از آن استفاده کنید.

از دیگر ایده‌های جذابی که می‌توان برای طراحی داخلی رستوران کوچک آن را به کار گرفت می‌توان به آویختن سطل‌های تزیینی در آشپزخانه و قرار دادن دستمال‌های رنگی درون آن‌ها اشاره کرد.


1039524078641001B


نور طبیعی را مهمان رستوران کنید

نور مانند رنگ‌ها یکی از عناصری است که نقش مهمی در طراحی داخلی رستوران کوچک ایفا می‌کند. اگر می‌خواهید محیط رستوران بزرگ جلوه کند باید پنجره‌های بزرگی که قسمت اعظم دیوارها را می‌پوشانند برای آن در نظر داشته باشید. با وجود این پنجره‌ها نور طبیعی تمام رستوران را روشن خواهد کرد و فضای رستوران محیطی گسترده و سرشار از آرامش برای مشتریان خواهد بود.


1039525078641001B


نصب آینه‌ها روی دیوارهای رستوران

آینه‌ها از دیگر عناصری هستند که در زیباتر به نظر رسیدن رستوران و گستردگی آن تاثیرگذار هستند. با نصب آینه‌ها در قسمت‌های خاصی از رستوران می‌توانید محیط را زیباتر جلوه دهید. آینه‌ها تصاویر بخش‌های مختلف رستوران را به نمایش می‌گذارند و نور را در محیط منعکس می‌کنند، به همین دلیل استفاده از آینه‌ها در طراحی داخلی رستوران ایرانی سبب می‌شود که محیط بزرگ‌تر و دلباز تر به نظر برسد.


1039526078641001B


منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید