title

ایده‌هایی برای طراحی داخلی ویلا

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • طراحی داخلی ویلاها معمولاً بنا به وسعت و چشم‌انداز آن‌ها و همچنین نقشه ویلا متفاوت است. هر نوع طراحی داخلی برای ویلای موردنظر دکوراتیو انجام می‌شود و نمی‌توان آن را برای ویلاهای دیگر نیز در نظر گرفت. در این مطالب، گزیده‌ای از دکوراسیون داخلی را جهت ویلاها با فضاهای مختلف آورده‌ایم تا از آن به‌عنوان ایده بهره‌گیری شود.

طراحی داخلی ویلاها معمولاً بنا به وسعت و چشم‌انداز آن‌ها و همچنین نقشه ویلا متفاوت است. هر نوع طراحی داخلی برای ویلای موردنظر دکوراتیو انجام می‌شود و نمی‌توان آن را برای ویلاهای دیگر نیز در نظر گرفت. در این مطالب، گزیده‌ای از دکوراسیون داخلی را جهت ویلاها با فضاهای مختلف آورده‌ایم تا از آن به‌عنوان ایده بهره‌گیری شود.

طراحی داخلی ویلاها به دلیل نقشه‌های مختلف و فضاهای بازی که دارند، با همدیگر متفاوت است و هیچ‌گاه نمی‌توان یک نوع طراحی داخلی را برای چندین ویلا به کار برد.

البته می‌توان از طرح‌های مختلف، ایده‌های بسیار عالی گرفت و از ترکیب آن‌ها، طرحی متفاوت‌تر پیاده نمود.

در این مبحث قصد داریم چند ایده در طراحی داخلی ویلا ارائه دهیم تا ذهن خلاق شما بتواند ایده‌های دیگری خلق کند. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.


1039527828641001B


ایده‌هایی برای طراحی داخلی ویلا

1) فضای کوچک، چشم‌انداز وسیع: چنانچه ویلایی کوچک با چشم‌اندازی وسیع دارید، می‌توانید طراحی داخلی را به روش خانه درختی انجام دهید و به طرز شگفت‌انگیزی از فضاهای کوچک استفاده کنید. به دلیل کوچک بودن فضا، دیوارها را شیشه‌ای انتخاب نمایید. نورپردازی در این ویلا باید ترکیبی از چراغ‌های بالاتاب و پایین تاب باشد که در جای مناسب دکوراسیون درنظر گرفته شوند.

2) فضای وسیع، چشم‌انداز وسیع: در طراحی داخلی این ویلا می‌توانید به‌وسیله استفاده از چندین رنگ متفاوت برای دیوارهای سالن و یا استفاده از چندین رنگ مبلمان برای سالن، فضاها را تقسیم‌بندی نمایید. می‌توانید از پنجره‌های بزرگ سقفی استفاده کنید که از چشم‌انداز ویلا بهره ببرید. نورپردازی در این ویلا می‌تواند ترکیبی از چراغ‌های بالاتاب و نورافکن و یا پایین تاب و نورافکن باشد.

3) فضای کوچک چشم‌انداز با وسعت کم: در طراحی داخلی این فضاهای کوچک باید رنگ‌های روشن و ملایم استفاده شود. چنانچه چشم‌اندازی کم وسعت دارید، بهتر است از دیوارهای شیشه‌ای استفاده نکنید بلکه از پنجره‌های سقفی و باریک استفاده کنید. در طراحی داخلی این مدل ویلا، سعی کنید از فضای کنار دیوارها برای پلکانی که به سمت بالا می‌رود استفاده کنید تا فضای بازتری برای دکوراسیون سالن در طبقه پایین داشته باشید.

4) فضای وسیع و چشم‌انداز کم وسعت: در طراحی داخلی این نوع فضاهای ویلایی بهتر است از پنجره‌های سقفی و باریک استفاده نمایید و نورپردازی را با چراغ‌های نورافکن، بالاتاب، پایین تاب و لکه افکن استفاده کنید تا فضا را زیباسازی نمایید. از آب‌نماهای زیبا در کناره‌های پنجره استفاده نموده و فضای سبز وسیعی در کنار آب‌نما به وجود آورید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید