title

ایده‌هایی جذاب برای طراحی داخلی رستوران ایرانی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • طراحی داخلی رستوران ایرانی با کمک ایده‌های طراح می‌تواند به صورت کاملاً سنتی انجام شود یا این که برای زیبایی بیشتر محیط، ترکیبی از طراحی‌های مدرنیته و سنتی باشد.

طراحی داخلی رستوران ایرانی با کمک ایده‌های طراح می‌تواند به صورت کاملاً سنتی انجام شود یا این که برای زیبایی بیشتر محیط، ترکیبی از طراحی‌های مدرنیته و سنتی باشد.

طراحی داخلی رستوران ایرانی

طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک و سیاق خاصی انجام می‌شود؛ زیرا ایرانی‌ها مردمانی خوش ذوق هستند که از دیرباز برای هنر و هنرمند ارزش بسیار قائل بوده‌اند. به همین دلیل طراحان و معماران ایرانی در رده سرشناس‌ترین هنرمندان در جهان قرار می‌گیرند و آثاری که توسط این هنرمندان طراحی و عرضه می‌شود، بی‌شک مشابه هیچ یک از آثار هنری در کل جهان نیست.

طراحی داخلی رستوران ایرانی با توجه به ذوق هنری که طراحان این سرزمین دارد به بهترین نحو ممکن انجام می‌شود. برخی از طراحان در طراحی داخلی رستوران از سبک و سیاق سنتی پیروی می‌کنند و برخی دیگر پیرو طراحی‌های مدرن و امروزی هستند.

در برخی از رستوران‌ها رنگ‌های تیره به عنوان رنگ غالب در طراحی دیده می‌شوند، از سوی دیگر در برخی از رستوران‌ها طراح از رنگ‌های روشن برای جان بخشیدن به قسمت‌های مختلف فضای رستوران استفاده کرده است.

این تفاوت‌ها سبب شده که هیچ طرحی در رستوران‌ها مشابه هم نباشد. مشتری‌ها نیز از این تفاوت در طراحی‌ها لذت می‌برند و ترجیح می‌دهند که هر بار برای غذا خوردن محیطی را انتخاب کنند که فضای متفاوتی با دیزاین خاص داشته باشد.


1039527020741001B


طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک سنتی

رستوران‌های ایرانی با توجه به نوع غذایی که ارائه می‌کنند، فضایی که در آن قرار دارند، مشتریانی که قرار است به رستوران مراجعه کنند و... دارای سبک‌های طراحی متفاوتی هستند.

اگر رستوران تنها غذاهای اصیل ایرانی را سرو می‌کند و مشتریان آن افرادی هستند که به اصالت ایران زمین عشق می‌ورزند و حتی در سبک غذا خوردن خود نیز از بین کلیه غذاهای موجود غذاهای اصیل ایرانی را ترجیح می‌دهند، طراحی داخلی رستوران ایرانی بهتر است به صورت سنتی انجام شود.

زیرا سبک و سیاق غذاهایی که از گذشته تاکنون در این سرزمین پخته می‌شود با سنت ایران زمین پیوند خورده‌اند و هیچ چیزی برای مشتریان لذت بخش تر از این نخواهد بود که در فضایی که به سبک تاریخی طراحی شده حضور پیدا کنند و غذایی را که دستور پخت آن از گذشته‌های دور به یادگار مانده است امتحان کنند.

طراحانی که طراحی داخلی رستوران ایرانی را به سبک سنتی انجام می‌دهند، تخت‌های چوبی را جایگزین صندلی‌های مدرن و امروزی می‌کنند و روی آن‌ها قالیچه‌ای پهن شده قرار می‌دهند و اطراف تخت را نیز با بالش‌های سنتی زینت می‌بخشند تا فضا بیشتر از آنچه در حد تصور است تاریخی باشد. به گونه‌ای که مشتری هنگام حضور در رستوران تصور می‌کند به گذشته سفر کرده است و غذایی که می‌خورد طعم همان غذای فراموش نشدنی را می‌دهد که در گذشته مادربزرگ‌ها بر سر سفره قرار می‌دادند.

در و دیوار رستوران سنتی نیز مطابق سبکی که برای طراحی داخلی این نمونه از رستوران‌ها انتخاب شده طراحی می‌شود. برخی از طراحان برای دیوارهای رستوران‌های سنتی همان نمای آجری ساده را مناسب‌تر می‌دانند. در صورتی که طراحان دیگر معتقد هستند که استفاده از کاشی کاری‌هایی روی دیواری‌های رستوران سنتی می‌تواند در زیبایی آن تاثیر زیادی داشته باشد.

گروه دیگری از طراحان داخلی ترجیح می‌دهند روی هر یک از دیوارهای رستوران طراحی از بناهای تاریخی ایران را پیاده سازی کنند تا مشتریان هنگام حضور در رستوران یک سفر نیمه توریستی را نیز تجربه کرده و نمای آثار باستانی که شاید تا به حال حتی نام آن‌ها نیز به گوشش نخورده را تماشا کنند.

انتخاب نوع طراحی داخلی رستوران ایرانی با توجه به سلیقه طراح و صاحب رستوران انجام می‌شود و یک نقشه ثابت برای طراحی این مکان‌ها وجود ندارد.


1039528020741001B


طراحی داخلی رستوران ایرانی سنتی با توجه به روباز یا رو بسته بودن آن

رستوران‌های ایرانی سنتی ممکن است به صورت روباز طراحی شده باشند تا مشتری هنگام حضور در این مکان‌ها لذت صرف غذا در دل طبیعت را تجربه کند. برای این رستوران‌ها می‌توان از تخت‌های چوبی در زیر درختان استفاده کرد.

این تخت‌ها باید به گونه‌ای در محیط رستوران قرار بگیرند که مشتریان هنگام حضور در این مکان احساس راحتی داشته باشند و حریم خصوصی آن¬ها حفظ شود.

با توجه به این که فضای رستوران روباز معمولاً گسترده‌تر از رستوران‌های معمولی است، طراح می‌تواند هر قسمتی از رستوران را برای قرار دادن تخت‌ها یا میزهای چوبی و ایجاد یک اثر هنری خارق العاده انتخاب کند.

برای زیباتر به نظر رسیدن طراحی داخلی رستوران ایرانی سنتی در فضای باز، استفاده از آبنما یا حوض می‌تواند یک گزینه مناسب باشد. آب نما یا حوض را می‌توانید در قسمت میانی رستوران طراحی کنید تا صدای آب به گوش تمام افرادی که در این مکان حضور دارند برسد. با وجود روباز بودن رستوران و وزش باد و صدای آب، مشتری‌ها لذتی چندین برابر را هنگام صرف غذا در این مکان تجربه خواهند کرد.


1039529020741001B


تنها مشکلی که رستوران‌های روباز دارند این است که بارش باران و برف می‌تواند کل دکوراسیون زیبایی که طراحی کرده‌اید را دستخوش تغییر کند.

برای این که مانع از تغییر دکوراسیون رستوران شوید، باید برای قرار دادن تخت‌ها محیطی بسته روبه فضای باز را در نظر بگیرید. با وجود سقف بالای سر تخت‌ها، مشتری هم می‌تواند از طبیعت استفاده کند و هم از برف و باران و... در امان باشد.

در نقطه مقابل رستوران‌های سنتی روباز، رستوران‌های ایرانی قرار دارند که در یک محیط بسته و در فضایی محدود پذیرای مشتریان خود هستند. در طراحی داخلی رستوران ایرانی با این سبک، دست طراح نسبت به مدل قبلی بسته‌تر است؛ زیرا طراح باید تمام ایده‌های خود را در فضایی محدود پیاده سازی کند.

هر چند در این مکان ها رنگ آمیزی دیوارها و استفاده از آثار تزینی می¬تواند طراح را برای زیباتر نشان دادن محیط رستوران یاری کند.

پیاده سازی ایده‌های طراح باید به گونه‌ای باشد که فضای رستوران همیشه جذاب و زیبا به نظر برسد و هرگز در نظر مشتریان ارزش اولیه‌ای که داشته را از دست ندهند.

با وجود این که فضای رستوران محدود است و باد یا باران نمی‌تواند وارد این مکان شود، طراح می‌تواند ایده‌هایی ناب را برای ماندگار شدن در فضای داخلی رستوران پیاده سازی کند.

طراحی داخلی رستوران ایرانی با کمک ایده‌های طراح می‌تواند به صورت کاملاً سنتی انجام شود یا این که برای زیبایی بیشتر محیط، ترکیبی از طراحی‌های مدرنیته و سنتی باشد.

این طراح است که هنگام پیاده سازی یک طراح باید تمام جوانب کار را در نظر بگیرد. وی باید به این نکته توجه داشته باشد که رستوران چه غذاهایی سرو می‌کند و مشتریانی که وارد رستوران می‌شوند چه سلیقه‌ای دارند. طرح ارائه شده باید به گونه‌ای پیاده شده باشد که تمام مشتریان را راضی نگه دارد و رضایت خاطر آن‌ها را از بابت انتخاب رستوران جلب نماید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید