بازسازی خانه ویلایی قدیمی

جذابیت یک خانه ویلایی قدیمی را نمی توان به راحتی در ساخت و سازهای جدید یافت. اگر ساخت خانه ی شمابه چنددهه گذشته برمی گردد، شاید بهتراست یک تجدید حیات پس از این سال ها برای خانه داشته باشید . وقتی نوبت به بازسازی خانه ویلایی قدیمی می رسد از کجا شروع می کنید؟ برای اطلاع از این موضوع با شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دارکوب مشورت کنیدوبهترین تصمیم رابگیرید.

برای بازسازی خانه های قدیمی رویکردی وجودداردکه به آن رویکرد "house sandwich" می گویند. این رویکرد برای بازسازی تاکیدمی کندکه ابتدا از سقف خانه شروع کرده و از نشتی ندادن آن مطمعن شوید و بعد از آن برای اطمینان از استحکام آن روی پایه و اساس تمرکز کنید. سپس روی باقی موارد در این بین تمرکز کنید که شامل سایدینگ ، پنجره ها ، درها و البته فضای داخلی است. house sandwich می گوید: بعد از اینکه فرم خانه به خوبی شکل گرفت ، می توانید بازسازی فضای داخلی راشروع کنید .

پنج مورد برای بازسازی یک خانه قدیمی

1. سیستم الکتریکی خانه را بررسی کنید

2. از سالم بودن لوله کشی خانه مطمعن شوید

3.قطعات چوبی خانه راتعویض کنید

4. پنجره های اصلی خانه را بررسی کنید (اما لزوماً آنها را تعویض نکنید)

5. روکش رنگ درها وپنجره هابررسی ومجددرنگ آمیزی شود

جوانب مثبت و منفی برای بازسازی خانه های قدیمی

خرید خانه های قدیمی می تواند یک ریسک باشد ، و هنگامی که تصمیم بگیرید آن را بازسازی کنید، همه چیز ممکن است مشکل باشد. قبل از اینکه به بازسازی ویلای قدیمی بپردازید، در اینجا چند نکته مثبت و منفی برای بازسازی خانه های قدیمی آورده شده است که به شما دراین روندکمک می کند:

نکات مثبت

1. خانه های قدیمی را می توان با هزینه کمتری خریداری کرد. اگر بازسازی ویلای قدیمی را خودتان انجام دهید ، می توانید در دراز مدت هزینه های بسیاری را پس انداز کنید و در نهایت با یک سرمایه گذاری کلان روبرو خواهید شد.

2. یک خانه قدیمی تاریخچه زیادی دارد. احتمالاً کارهای چوبی قدیمی ، جزئیات پیچیده در قالب ها و وسایل روشنایی و قطعات وجود دارد.در هنگام بازسازی ، می توانید برخی ازاین جزییات منحصر به فرد را حفظ کنید ، در حالی که آن را به روز ومتعلق به خودتان می کنید .

3. وقتی صحبت از بلوک های ساختمانی یک ویلای قدیمی می شود ، می دانید که برای دوام بیشتر این خانه ها به چه چیزی بپردازید. هرچند ممکن است مجبور باشید لوله کشی و برق را تعویض کنید ، ساختار خانه معمولاً خوب است.

نکات منفی

1. قیمت نوسازی یک ویلای قدیمی می تواند زیاد باشد. برخی از گرانترین مناطق برای بازسازی یک خانه قدیمی را می توان در جایگزینی سقف و زیرسازی ، برق و لوله کشی و به روزرسانی سیستم HVAC یافت. قبل از خرید حتماً بررسی کاملی داشته باشید تا بدانید که از نظر قیمت در چه شرایطی قرار دارید.

2. خانه های قدیمی می توانند انواع سموم را داشته باشند. موادی مانند سرب و آزبست در خانه های قدیمی رایج است و در صورت عدم برخورد صحیح با آنها می تواند خطراتی برای سلامتی باشد.

3. بازسازی می تواند زمان بیشتری را صرف کند. از آنجا که خانه های قدیمی به طور کلی کوکی برش نیستند ، غالباً در هنگام بازسازی شگفتی های غیرمنتظره ای پیدا می شود. برنامه ها ، قیمت و جدول زمانی شما احتمالاً تغییر خواهد کرد .بازسازی خانه ویلایی قدیمیبازسازی لوکس ویلا

مسلماً این یکی از بزرگترین چالش هایی است که نوسازان با آن روبرو هستند: چگونه می توان در حالی که از بودجه خود بیشترین استفاده را می کنید ، خانه خود را لوکس نشان دهید. نکته اصلی در بازسازی ویلای شما در هنگام کار با بودجه محدود ، دانستن این است که کجا باید هزینه کنید و کجا پس انداز کنید.

بنابراین ، برای اینکه یک نمای کلی از کل مراحل کار داشته باشید ، در اینجا نحوه بازسازی فضای ویلای لوکس جمع آوری شده است:

1.با دیوارها شروع کنید

دیوارها بیشترین توجه را در هر خانه ای دارند. برای یک بازسازی لوکس ، دیوارها باید زیبایی و ظرافت داشته باشند.

در هنگام بازسازی دیوارها و سقف ها ، باید به دنبال ظاهری مدرن و با روکش عالی باشید.

با یک روکش گچ ونیزی مرمر می توان به راحتی به این مورد مهم دست یافت. این لایه حاوی مخلوطی از گچ با گرد و غبار مرمر است که به دیوارها و سقف ها جلوه ای زیبا و ظریف می بخشد.یک لایه گچ معمولی و به دنبال آن یک لایه ساده رنگ هرگز نمی تواند چنین بافت های شگفت انگیزی را برای شما ایجاد کند.

2.کف ویلا را فراموش نکنید

کف ویلا یا آپارتمان لوکس شما نیز به ظاهر تازه ای نیاز دارد. با گذشت زمان ، ممکن است کف ها آسیب ببینند.و حتی اگر از نظر ساختاری خوب باشند ، ممکن است ظاهر زیبایی نداشته باشند، این باعث کاهش جذابیت کلی ویلای شما می شود. بنابراین ، هنگام بازسازی خانه خود نباید بازسازی کف را فراموش کنید.استفاده از کاشی کف روش خوبی برای صرفه جویی در هزینه است ضمن اینکه می توان از زیبا بودن آن مطمعن شد.

3.به درو پنجره ها خوب نگاه کنید

درها و پنجره ها بخصوص درهای چوبی با گذشت زمان دچار ترک می شوند. در نتیجه ، آنها دوام و استحکام و همین طورجذابیت خود را از دست می دهند . از این رو ، شما باید آنها را نیز تعویض کنید.

اگر هیچ تركی روی سطح آنها وجود نداشته باشد ، می توانید بدون جایگزینی آنها را بازسازی کنید.

4.اتصالات حمام و آشپزخانه را بررسی کنید

هر چقدر هم که خوب باشند ، لوازم حمام و آشپزخانه به مرور فرسوده می شوند.سطح با زنگ زدگی پوشانده می شود و استفاده از آنها بسیار سخت تر می شود. علاوه بر این ، حتی ممکن است نشتی ایجاد کنند.این اتصالات تا همیشه برای شما دوام ندارند. از این رو ، هنگام بازسازی ، جایگزینی آنها بسیار مهم است.در هنگام بازسازی مطمئن شوید که تک تک آنها را تعویض کرده اید. با توجه به اینکه این ویلاوباغ، لوکس است شما می خواهید این اتصالات ظرافت خاصی نسبت به آنها داشته باشند.

5. کابینت ها را در آشپزخانه جایگزین کنید

آشپزخانه در خانه شما ، خصوصاً کابینت ها ، باید بررسی شود. با گذشت زمان ، گرمای داخل آشپزخانه به آنها آسیب می رساند و اگر آشپزخانه تهویه مناسب نداشته باشد این اتفاق بیشتر می افتد. پس در حالی که ویلای خود را بازسازی می کنید ، نباید کابینت های داخل آشپزخانه را فراموش کنید.

بسیاری از افراد از تعویض کابینت آشپزخانه اجتناب می کنند. با این حال ، در طولانی مدت برای آنها مشکل آفرین می شود. برای جلوگیری از چنین اشتباهی ، آنها را در هنگام بازسازی جایگزین کنید.

6.برای بازسازی باغ و ویلا به پوشش گیاهی محل دقت کنید

برخورد با باغ های قدیمی کار را پیچیده ترمی کند، زیرا پوشش گیاهی طبیعتاً زودگذر و معمولاً ضعیف است و اشکال آلی آن در مرحله مدل سازی به تلاش زیادی احتیاج دارد. باتوجه به این که بخش عمده ی باغ راپوشش گیاهی وفضای سبز تشکیل می دهد،دربازسازی آن باید زیبایی بصری ونورپردازی مناسبی برای بازسازی باغ درنظربگیرید.

این نکات همان چیزی است که شما باید در مورد بازسازی یک خانه قدیمی یا بازسازی لوکس ویلا بدانید. با این حال ، آنها برای بازسازی هر ویلای لوکس مهم هستند. تا زمانی که به این نکات ساده در زمینه بازسازی دقت کنید ، می توانید مطمئن شوید که خانه فوق العاده به نظر می رسد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات