طریقه بازسازی ویلای قدیمی

همه ما به هنگام تعطیلات به مسافرت و سکونت در ویلاها فکر می‌کنیم تا با دور شدن از محیط کار فضای ذهنی مان را خالی کنیم؛ اینجا است که ویلا و حس خوبی که از اقامت درون آن می‌گیریم بسیار اهمیت دارد. حالتی را فرض کنید که جمعیت خانواده شما بیشتر شده و محیط‌های کوچک دیگر برای این تعداد افراد کفایت نمی‌کند. از طرفی فضایی مثل ویلا با گذشت زمان و سکونت مداوم ما در آن دچار فرسودگی خواهد شد یا گاهی جوابگو نیاز ما نیست و نیاز به بازسازی پیدا می‌کند؛ در این زمان به جای صرف هزینه زیاد برای خرید ویلایی لوکس بازسازی ویلای فعلی خود را در نظر بگیرید. ما این‌جاییم تا به شما در رابطه با بازسازی خانه‌های ویلایی قدیمی کمک کنیم:

خرید یک ویلای نوساز را فراموش کنید!

به لحظاتی که در ویلای فعلی خود سپری کرده‌اید فکر کنید؛ قطعا خاطراتی شیرین و فراموش نشدنی وجود دارد که شما را برای فروش ویلا باز می‌دارند. احساس مالکیت و وابستگی که پس از سال‌ها به ویلای خود حس کرده‌ایم غیر قابل چشم پوشی است. در نتیجه این حالت بازسازی ویلای قدیمی کار بهتری خواهد بود.

از طرفی به میزان بودجه‌ای که برای بازسازی ویلا در نظر گرفته‌اید فکر کنید. اگر بودجه کمی دارید خرید یک ویلا کمی غیر ممکن است؛ زیرا سه برابر بازسازی برای خرید ویلای نو هزینه خواهید کرد. حتی اگر چنین مبلغی دارید بهتر است گزینه کم‌هزینه و مقرون به‌صرفه‌تر را انتخاب کنید.

زمان درست بازسازی خانه های ویلایی قدیمی

در صورتی که ویلای شما چنین شرایطی را دارد زمان بازسازی آن فرا رسیده است

  • وضعیت مصالح فرسوده است
  • تاسیسات دچار خرابی شد‌ه‌اند و درست کار نمی‌کنند
  • نمای ظاهری فضای ویلا را دوست ندارید
  • ویلا جوابگو نیازهای شما نیست

به عنوان مثال تعداد اعضای خانواده بالا رفته و فضاها برای افراد کاربردی نیستند؛ در چنین حالتی بازسازی و نوسازی ویلا بهترین کار است و باید با طریقه بازسازی ویلای قدیمی آشنا شوید.

بخش های قابل باز سازی در ویلا

طیف وسیعی از تغییرات قابلیت اعمال در ویلا را دارند و این که چه بخش‌هایی از ویلا قرار است دستخوش تغییر شود را مالک تعیین می‌کند. چک لیستی از بخش‌های مختلف یک ویلا که ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشد:

لوله کشی‌های ساختمان

احداث یا بازسازی استخر

ایجاد فضاهای جدید

رنگ‌آمیزی دیوارها

تغییر در چیدمان پلان ویلا

هزینه بازسازی ویلا

به طور معمول در صورتی که کار بازسازی خانه‌های ویلایی قدیمی خود را به شرکت‌ها و دفاتر معماری بسپارید قبل از شروع کار و دریافت لیستی از مکان‌های موردنظر شما برای تغییر، قیمت دقیق هزینه‌ها را اعلام خواهند کرد تا در صورت وجود بودجه از سمت شما کار را شروع کنند.

زمان صرف شده برای بازسازی ویلا چقدر است؟

درست به هنگام بازسازی ویلا دیگر امکان حضور شما به هنگام تعطیلات در آنجا وجود نخواهد داشت. قطعا به هنگام کار کردن کارگران در ساختمان، آلودگی‌های صوتی آرامش سفر را از شما خواهند گرفت. حالتی را تصور کنید که زمان انجام پروژه بازسازی ویلای‌تان بسیار طولانی شده و این چیزی نیست که شما بخواهید! تعیین دقیق این که پروژه بازسازی تا چه میزان روز طول می‌کشد بسته به ابعاد پروژه و میزان بازسازی است.

فصل مناسب بازسازی ویلاهای قدیمی

بهار و تابستان فصول بهتری برای بازسازی ویلاهای قدیمی هستند دلیل آن هم خشک شدن سریع‌تر فضای بیرونی ساختمان و مصالح به لطف حضور آفتاب است. هدف ما در بازسازی ویلاهای قدیمی بالا بردن کیفیت و کاهش هزینه ها است. بسته به این که قیمت مصالح در چه زمانی در پایین‌ترین حالت ممکن است زمان مناسب بازسازی ویلا تعیین می‌شود.

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا بسته به سبک انتخابی شما می‌تواند متفاوت باشد. در این حالت باید روی تک تک عناصر و مولفه‌های موجود در ویلا تمرکز کرد برای مثال نور، رنگ، بافت، کف، سقف و دیوار بسته به سلیقه شما و نظر طراح انتخاب خواهند شد؛ مبلمان و تمامی وسایل نیز باید به شکلی هماهنگ با همدیگر در ویلا قرار بگیرند.

مراحل بازسازی خانه های ویلایی قدیمی

بعد از ورود به دفاتر معماری برای بازسازی خانه‌های ویلایی قدیمی مراحل زیر باید طی شود:

نیاز و خواسته اصلی خود را برای طراح کاملا شرح دهید.

بودجه موردنظر خود را برای بازسازی تعیین کنید.

طراحی ویلا توسط طراح و مهندس معمار

خرید و فراهم سازی مصالح و تجهیزات موردنیاز

تخریب بخش‌هایی از ویلا که به بازسازی احتیاج دارند

تعویض تاسیسات مکانیکی و زیر ساخت‌های الکتریکی

انجام عملیات‌هایی مانند گچ کاری، کف سازی، سقف کاذب، کاشی کاری و رنگ

نصب بخش‌های چوبی و کابینت‌های ویلا

انجام ریزه‌کاری‌ها و تمیزکاری‌های نهاییبازسازی ویلاهای قدیمینکات بازسازی ویلاهای قدیمی

قبل از بازسازی خانه‌های ویلایی قدیمی اقدام به دریافت مجوزهای قانونی کنید. در صورتی که اقدامی برای این زمینه نکنید؛ قطعا با شما برخورد خواهد شد و مجبور به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

در برخی بخش‌های ویلا برای کاهش هزینه، متریال‌های درجه 2 را در نظر بگیرید. البته در برخی قسمت‌ها کیفیت را فدای چیزی نکنید. در حالت کلی ویلاها عمر طولانی‌تری نسبت به خانه و فضای مسکونی خواهند داشت چیزی حدود 30 الی 50 سال.

مصالح قدیمی را برای ساخت خانه‌های دیگری حفظ کنید و تا جای ممکن از این طریق برای کاهش هزینه‌های خود اقدام نمایید.

اگر ویلا به بازسازی زیادی احتیاج دارد روی کمک شرکت‌های مشاور در این زمینه حساب کنید و حتما بخشی از کارهای خود را برون سپاری نمایید.

سخن پایانی

ویلا خانه دوم ماست؛ جایی که معمولا خوش آب و هوا است و حس خوبی به هنگام قرار گیری در آن خواهیم داشت. اکثر افراد همراه با خانواده و دوستان خود برای گذراندن تعطیلات به ویلای خود می‌روند. در مناطق بسیاری در کشورمان ساخت ویلا رایج است و مردم در آن محل‌ها احساس بهتری دارند؛ مثل شمال، کردان، کرج، لواسان و منطقه دماوند. اگر ویلای شما قدیمی است به دنبال تعویض آن نباشید و بازسازی را گزینه‌ای به مراتب بهتر در نظر بگیرید. به مواردی که در این مقاله بیان کردیم فکر کنید تا بازسازی ویلا با سهولت بیشتری انجام شود.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات