بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل

منزل و خانه هر شخصی باید جایی باشد که در آن احساس آرامش، شادی و راحتی کند، اما فرض کنید بعد از گذشت 10 سال سکونت در یک خانه، طبیعتا ساکنین از یکسان بودن محیط خسته می‌شوند و آن خانه دیگر احساس آرامش قبلی را به آن‌ها نخواهد دارد. از طرفی دردسرهای اسباب‌کشی آن‌قدر زیاد است که کمتر کسی تمایل دارد به‌جایی دیگر نقل‌مکان کند. اما با یک راهکار ساده یعنی بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل همه‌چیز درست می‌شود.

خانه‌هایی که حدود چند سال از ساخت آن‌ها می‌گذرد به دلیل آسیب‌هایی که خواسته یا ناخواسته از طرف ساکنین به آن‌ها وارد شده، نیاز به بازسازی دارند. به بازسازی منزل، نوسازی نیز گفته می‌شود و همان‌طور که از اسمش به نظر می‌رسد، فرایندی است که مدل‌های داخلی منسوخ شده، آسیب دیده و قدیمی را بازسازی می‌کند.

نکاتی که باید در راستای بازسازی و دکوراسیون منزل به آن‌ها توجه کنید

برای بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل در ابتدا باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اول این که بودجه خود را با توجه به این که در چه قسمت‌هایی می‌خواهید بازسازی انجام دهید در نظر بگیرید. هر بخش از خانه که نیاز به بازسازی و دکوراسیون دارد، به دلیل تنوع استفاده در متریال و ابزارها، قیمت‌های متفاوتی نیز دارد. بنابراین پس از تعیین بودجه، قسمت‌هایی که واقعا نیاز به بازسازی و دکوراسیون داخلی دارند را مشخص کنید.

بعضی از منازل خیلی قدیمی به دلیل این که امکان دارد در بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل به بافت آن و دیگر خانه‌ها آسیب بزند، نیاز به مجوز دارند. اگر خانه شما از آن دسته خانه‌ها است، قبل از کار مجوز آن را تهیه کنید و سپس با یک تیم حرفه‌ای مشغول به کار شوید.

حالا نوبت به بازسازی می‌رسد. در بازسازی لوله‌ها، تاسیسات، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، پنجره‌ها، درب‌ها، سرویس‌های بهداشتی، حمام‌ها، کابینت‌ها و ... مورد بازسازی مجدد و طراحی جدید قرار می‌گیرند که در ادامه خواهیم گفت چه تغییراتی روی آن‌ها اعمال می‌شود.

بازسازی منزل

قبل از طراحی داخلی و دکوراسیون باید بخش‌هایی که نیاز به بازسازی دارند، نوسازی شوند، زیرا اگر چنین کاری را انجام ندهید، در ادامه مشکلات گوناگونی پیش خواهد آمد. در ادامه به برخی از موارد که نیاز است به بازسازی آن‌ها توجه شود، اشاره خواهیم کرد.بازسازی و دکوراسیون  داخلی منزلبازسازی لوله‌ها

معمولا خانه‌های قدیمی نیاز به بازسازی لوله دارند؛ زیرا بازسازی لوله امری حیاتی و واجب در بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل به شمار می‌آید. توجه داشته باشید که لوله‌کشی ساختمان‌های قدیمی اکثرا از رو انجام شده‌اند و این موضوع می‌تواند در زیبایی دکوراسیون نیز تاثیر داشته باشد.

سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی

اولین هدف در بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل این است که از انرژی به صورت بهینه استفاده کنید تا انرژی کمتری تلف شود. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی به آخرین مدل از نظر ساخت تکنولوژی تعویض می‌شوند تا فرایند استفاده بهینه راحت‌تر صورت گیرد. این امر باعث آسایش، آرامش و راحتی ساکنین منزل نیز خواهد شد.

پنجره‌ها

پنجره‌ها نقش مهمی در جلوه خانه‌ها دارند. ساکنین خانه‌های قدیمی به خوبی می‌دانند پنجره‌هایی که عایق صوت و حرارت نیستند چه مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد خواهند کرد. از همین رو با تعویض این پنجره‌ها با پنجره‌هایی که عایق صوت و عایق برودت و حرارت هستند تا حد زیادی از ورود سر و صدا و گرد غبار به داخل خانه جلوگیری می‌کنند. همچنین جلوه و نمای زیبایی به ساختمان و منازل نیز می‌بخشند.

سرویس بهداشتی و حمام

برای بازسازی سرویس‌های بهداشتی بهتر است از لایه‌های زیرین کار شروع کنید. برای مثال در صورت نیاز اقدام به تعویض لوله‌ها و تاسیسات کنید، سپس به طراحی داخلی آن بپردازید. برای مثال می‌توانید از کفپوش‌های مناسب برای سرویس‌های بهداشتی استفاده کنید؛ البته فراموش نکنید آینه و شیرآلات در زیبایی به شدت تاثیرگذار هستند. همچنین می‌توانید روشویی را تعویض کنید و به استفاده از مدل‌هایی که کمتر آب مصرف می‌کنند، بپردازید.

آشپزخانه

همان‌طور که شنیده‌اید، آشپزخانه قلب خانه به حساب می‌آید و به زیبایی منزل می‌افزاید. برای بازسازی آشپزخانه در ابتدا به تعویض دیوارپوش و کف‌پوش‌های مناسب بپردازید، سپس چیزی که بیشتر به چشم می‌آید، درها و کابینت‌ها هستند. برای نوسازی کابینت‌ها می‌توانید از ورق‌های روکش مخصوص کابینت‌ها استفاده کنید یا این که کلا نوسازی انجام دهید؛ اما استفاده از ورق‌های روکش هزینه‌ها را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهند. کانتر هم از اجزای مهم آشپزخانه است که بنا بر سلیقه شما می‌توانید از نوع چوبی یا سنگی استفاده کنید.

اتاق‌خواب‌ها

اتاق‌خواب‌ها محل استراحت و آرامش هستند، بنابراین بهتر است وسایل غیرضروری را از این محیط حذف کنید و تنها وسایل ضروری را در اتاق‌خواب‌ها قرار دهید. برای بازسازی دیوارها می‌توانید آن‌ها را نقاشی کنید یا از دیوار پوش‌ها بهره ببرید. فضای اتاق‌خواب را نیز در نظر بگیرید، اگر فضای کوچکی دارید، کمدهای اضافی را حذف کنید و به‌جای آن‌ها از کمدهای دیواری که فضای کمی می‌گیرند استفاده کنید. برای افزودن به راحتی و چشم‌گیری اتاق‌ها می‌توانید از ابزارهای مکمل مانند گلدان‌ها یا تابلوهای دیواری کمک بگیرید.

حیاط

در خانه‌های حیاط دار، دست کارفرما برای بازسازی آن بر حسب سلیقه باز است. اولین قدم، نقاشی و بازسازی درب ورودی خواهد بود، سپس می‌توانید از پوشش‌های دیواری متنوعی مانند سیمان یا سرامیک استفاده کنید. همچنین می‌توانید به استفاده از کفپوش هایی که چمن دارند نیز بپردازید، زیرا این کار بر زیبایی محیط تاثیر بسیاری دارد. از معجزه گل و گیاه نیز غافل نشوید؛ شما حتی می‌توانید بخشی از حیاط خود را به باغچه و کاشتن چند گیاه اختصاص دهید تا زیبایی محیط تکمیل شود.

دکوراسیون داخلی

بعد از بازسازی نوبت به دکوراسیون داخلی منزل می‌رسد. طراحی و دکوراسیون‌های داخلی به‌منظور ایجاد آرامش، آسایش و چشم‌نوازی منزل به کار گرفته می‌شوند؛ اما چند اصل مهم دارد که باید به آن‌ها توجه شود. اول این که قبل از هر چیزی باید فضای خانه اگر کوچک یا بزرگ است را مد نظر بگیرید و سپس بر اساس نقشه آن اقدام به طراحی داخلی کنید.

در طراحی داخلی باید از هر چیزی که خانه را شلوغ و نامرتب جلوه می‌دهد پرهیز کرد. از به‌کارگیری رنگ‌های نامناسب خودداری کنید. رنگ‌ها از عامل و فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل هستند و به چشم‌نوازی خانه کمک می‌کنند، اما اگر به طور نامناسب به کار گرفته شوند فضایی شلوغ، نامرتب و معذب کننده ایجاد می‌کنند. همچنین امکان دارد فضای خانه را کوچک‌تر از چیزی که است نشان دهند. پس توصیه می‌شود در خانه‌های کوچک از رنگ‌های خنثی و روشن در طراحی استفاده کنید.

علاوه‌بر این موارد، شما باید در انتخاب دیگر وسایل و تجهیزات نیز دقت کافی را به خرج دهید. از همین رو بهتر است قبل از دکور و بازسازی خانه با افرادی که در زمینه بازسازی ساختمان و دکوراسیون لاکچری منزل فعالیت دارند و در این کار خبره هستند، مشورت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات