title

بایدها و نبایدهای طراحی آرایشگاه زنانه

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • طراحی آرایشگاه زنانه یکی از حساس‌ترین امور دیزاین به شمار می‌رود. بهتر است تمام ایده‌های خود را روی کاغذ بیاورید و تک به تک آن‌ها را متناسب با محل سالن زیبایی و سلایق مشتری بررسی کنید. چه بسا بهتر باشد روی بعضی از ایده‌هایتان خط قرمز بکشید!

طراحی آرایشگاه زنانه یکی از حساس‌ترین امور دیزاین به شمار می‌رود. بهتر است تمام ایده‌های خود را روی کاغذ بیاورید و تک به تک آن‌ها را متناسب با محل سالن زیبایی و سلایق مشتری بررسی کنید. چه بسا بهتر باشد روی بعضی از ایده‌هایتان خط قرمز بکشید!

در طراحی آرایشگاه زنانه باید به فکر مشتری باشید

با توجه به ماهیت صنعت مو و زیبایی می‌توان متوجه شد همه چیز در ظاهر خلاصه شده است. این بدین معناست که طراحی آرایشگاه زنانه شما از نظر ظاهر مورد قضاوت دیگران قرار خواهد گرفت. طراحی آرایشگاه زنانه‌تان بیانیه‌ای درباره این که چه کسی هستید صادر کرده و هر آنچه به شما مرتبط است را در معرض نمایش عموم می‌گذارد.

صنعت آرایشگری بر اساس سبک و استایل شکل گرفته و منحصرا متعلق به ظاهر است. این مقاله با هدف یاری رساندن به شما در جهت برآوردن نیازهای مشتری نوشته شده است. ایده‌های ارائه شده در این مقاله انتظارات مشتریان شما را برآورده کرده و کسب و کارتان را رونق می‌دهد. پس ما با همراه باشید تا بایدها و نبایدهای طراحی آرایشگاه زنانه را بررسی کنیم.

آرایشگاه‌های زنانه موفق تصویری از ایده‌آل‌ های مشتری خود در ذهن دارند. سپس با ارائه خدمات ایده‌آل آن‌ها و قیمت مناسب را جذب می‌نمایند. این امر در مورد طراحی آرایشگاه زنانه نیز صدق می‌کند.

تحقیق کنید چه عنصری در طراحی آرایشگاه زنانه‌تان آسایش و رفاه مشتریان را به دنبال دارد؟ به طور مثال، مشتریان شما با لوسترهای آویز مجلل و پیشخوان مرمر موافق هستند؟ بنابراین، تلاش کنید محیطی آرام با ویژگی‌های دلخواه مشتریان پدید آورید تا باعث رفاه حال آنان شود.

باید تم انتخاب کنید

مطمئن شوید که تم انتخابی شما و یا حتی صندلی‌های آرایشگری مورد تایید مشتریان باشد. به طور مثال، طراحی آرایشگاه زنانه در بالاترین نقطه شهر با طراحی آرایشگاه زنانه در نقاط شهریِ دیگر متفاوت است. فهرست طراحی آرایشگاه‌های زنانه بی‌پایان است. ما در ذیل به آن‌ها اشاره‌ای می‌ نماییم.

1.تم شاد و سرزنده

استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی آرایشگاه زنانه ‎ حس طراوت و سرزندگی به فضا می‌بخشد. اگر به تصویر زیر نگاه کنید، درمی‌یابید استفاده از رنگ‌های متضاد مانند صندلی‌های قرمز و دیوارهای سفید باعث می‌شود آرایشگاه زنانه شما نفس تازه کند!


1039527994741001B


2.تم آسیایی

طعم تم شرقی برای احساس آرامش و ارگانیک فوق‌العاده است. شما می‌توانید از تم آسیایی در طراحی آرایشگاه زنانه‌تان استفاده کنید. منتها باید توجه داشته باشید تا عناصری آرام بخش نظیر گیاهان بامبو، چوب طبیعی، آبشاری زیبا و پارتیشن‌های آسیایی در طراحی آرایشگاه زنانه خود به کار ببرید. مشتریان حتی با نگاهی گذرا به تم آسیایی عطر خوش چای را به مشام می‌کشند و سالن زیبایی شما را تمجید می‌کنند.


1039528994741001B


3.تم سنتی

تم سنتی بیشتر برای طراحی آرایشگاه زنانه در بخش‌های تاریخی و همچنین برخی نقاط شهرها استفاده می‌گردد. تم سنتی که اخیرا با طراحی روستیک نیز شهرت یافته است، غالبا با فلزآلات، چوب گیلاس و رنگ‌های عمیق مردانه تزئین می‌شود.


1039529994741001B


جدا از تم سنتی و یا روستیک، می‌توان به طور سنتی از رنگ‌ سفید برای طراحی آرایشگاه زنانه بهره برد. رنگ سفید در عین سادگی جلوه‌ای سنتی و زیبا به فضای سالن زیبایی‌تان خواهد بخشید.


1039524305741001B


4.تم مدرن

سنگ مرمر، سرامیک‌های زیبا و عطر خوش محصولات آرایشی برند... و نهایتا خطوط صیقلی و درخشان سرامیک‌ها که بر روی آن‌ها تراشه مو می‌ریزید. استفاده از تم مدرن در طراحی آرایشگاه زنانه منجر به یک بازاریابی فوق‌العاده و جذب مشتریان بیشتر می‌گردد.


1039525305741001B


5.تم دراماتیک و برجسته

تم دراماتیک و برجسته برای طراحی آرایشگاه زنانه یک انتخاب کاملا ویژه است. بهره بردن از تم دراماتیک و برجسته باید نکات خاصی را هم در نظر بگیرید. از این رو، خودتان را برای لوسترها و یا حباب‌های غول پیکر چراغ حتی بزرگتر از آینه‌ها آماده کنید! بهتر است نقشی بر دیوارهایتان بزنید و پرده‌های والان دار زیبا آویزان کنید. اما پیش از هر اقدامی، از بلند بودن سقف سالن زیبایی‌تان اطمینان حاصل کنید.


1039526305741001B


باید خلاق باشید

صنعت مو و زیبایی پر از خلاقیت است. در واقع کار آرایشگری وابسته به خلاقیت می‌باشد. بنابراین، از خلاقیت به خرج دادن خود حتی اگر عجیب و غریب به نظر می‌رسد، نترسید! گاهی استفاده از تجهیزات قدیمی آرایشگری خلاقیت نهفته‌ای دارد که ممکن است نگاه خیره هر مشتری را به دنبال داشته باشد. فراموش نکنید، خلاقیت‌های ساده اما کاربردی شروع صحبت یک مشتری و گاها تعریف و تمجید اوست. ایده‌های خلاقانه باعث می‌گردد مشتری شما و آرایشگاه زنانه‌تان را از یاد نبرد.

باید تمام فضا را در نظر بگیرید

هرکجا از آرایشگاه زنانه را که مشتری ببیند، بازتابی از کسب و کار شماست. در واقع استفاده صحیح از حداکثر فضا جزء مهم طراحی آرایشگاه زنانه به شمار می‌رود. گوشه به گوشه آرایشگاه زنانه شما جای تامل و تفکر دارد. از این رو، بهتر است در استفاده صحیح و بهره‌برداری درست از فضای آرایشگاه بکوشید. به طور مثال، با نگاهی اجمالی به تصویر زیر متوجه خواهید شد که بار قهوه آرایشگاه زنانه‌تان و حتی فضای خارجی منتهی به حیاط خلوت از اهمیت بسزایی برخوردار است. اینچنین مناطق به ظاهر غیر مهم می‌تواند با تعلل حتی بر روی روابط شما و مشتری تاثیر بگذارد.

نباید شلخته باشید

از نبایدهای طراحی آرایشگاه زنانه شلخته بودن به شمار می‌رود. شمار وسایل و ابزار غیرضروری، گل و گیاهان بیهوده و اضافی، مجلات پنج سال پیش و حتی زیورآلات و بدلیجات قدیمی می‌تواند بر روی ظاهری سالن زیبایی شما تاثیر منفی گذاشته و حتی کسب و کارتان را با اختلال مواجه کند.

نباید قدیمی بچینید

بسیاری از خانم‌ها تصور می‌کنند همه از تم وینتج لذت بصری می‌برند اما شاید برخی از مشتریان تمایل نداشته باشند در عصر مدرن قدم به یک سالن زیبایی خفته در دهه 90 میلادی بگذارند! شاید دوست داشته باشید به میل خود طراحی آرایشگاه زنانه‌تان را انجام دهید. این در حالی است که کسب و کار شما در وهله نخست باید سلیقه شخصی مشتری را در نظر بگیرد. از این رو، یک آرایشگر مطابق با صنعت کاری خود باید به روز باشد.

نباید از هنر بترسید

هنر زیباست و آثار هنری از ارزش بصری برخوردارند. امروزه کاغذهای دیواری در طرح‌ها و نقش‌های گوناگون تولید شده‌اند. تهیه و اجرای این کاغذهای دیواری نه تنها به بودجه شما صدمه می‌زند؛ بلکه نشان از شخصیت و سالن زیبایی شما دارد. بهتر است آزادانه از هنر پنهان شده در کاغذهای دیواری در طراحی آرایشگاه زنانه‌تان بهره‌مند شوید.

منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید