طراحی ویلای مدرن

در طراحی ویلا ها و دیگر بناها در معماری سبک های گوناگونی وجود دارد. از پر طرفدار ترین و پر کاربرد ترین این سبک ها می توان به سبک کلاسیک و سبک مدرن اشاره داشت. هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی های خاص و اصول طراحی متفاوتی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با طراحی ویلای مدرن اشنا کنیم.

ساخت و طراحی ویلای مدرن می تواند به گونه ای صورت بگیرد که در بهره وری انرژی به شما کمک کند و بتوانید با استفاده از مواد و تجهیزات ساختمانی که معمولا در دسترس هستند و راهبردهای طراحی ویلای مدرن و ساخت ویلا یک ویلای جدید و مقرون به صرفه داشته باشد. در این مقاله با استفاده از نکته هایی در فرایند طراحی ویلای مدرن به شما کمک می کنیم.

اصول طراحی ویلای مدرن

امروزه با توجه به مشغله ها و زندگی در شهر های بزرگ، مردم از لذت بردن در طبیعت تقریبا محروم شده اند. به همین دلیل است که، علاقه مند به داشتن ویلایی خارج از شهر و به دور از دود و الودگی هستند. طراحی ویلای مدرن به دور از هر گونه تجملاتی و با به وجود اوردن فضایی دلباز در عین سادگی، موجب ایجاد احساس ارامش در افراد می شود. از طرحی ورودی های تعریف شده با فرورفتگی باعث به وجود امدن نماهایی سه بعدی و جذاب در این سبک می شود. همچنین این طراحی موجب می شود تا نور افتاب به طور مستقیم به ورودی و بازشو های ویلا نتابد.طراحی هوشمند در طراحی ویلای مدرن :

طراحی ویلای مدرن توسط طراحان و سازندگان باید با رعایت تمام مراحل مربوط به بهره وری انرژی صورت پذیرد تا سازندگان و کارگزاران فرعی بتوانند این مراحل را به صورت مؤثر طبق طراحی ویلای مدرن انجام دهند. پارامترهای طراحی چندگانه وجود دارند که سازندگان باید از طراحان بخواهند تا توجه خاصی را به آنها داشته باشند.در نظر بگیرید که چگونه محیط زیست محلی برای ایجاد ویلا انتخاب شده است. در واقع آب و هوای آن منطقه در طراحی ویلای مدرن که قرار است صورت بگیرد موثر است. سطوح عایق، شدت هوای، استراتژی های کنترل رطوبت، فرصت های نور روز، و بسیاری از عناصر طراحی دیگر، باید در طراحی در نظر گرفته شود.

مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن :

در طراحی ویلای مدرن از مدلسازی انرژی استفاده کنید. در مرحله طراحی، استفاده از انرژی خانه باید با استفاده از نرم افزار مدل سازی انرژی برای اطمینان از اینکه از انرژی خالص می توانید استفاده کنید باعث می شود تا عملکرد ساختمان و هزینه ساخت و ساز را تعادل سازد. مدلسازی انرژی در طراحی ویلای مدرن تنها برآوردی را از انرژی فراهم می کند.مدلسازی انرژی به تعیین نقطه ای که در کارایی هزینه مؤثر است می پردازد و اینکه چه ترکیبی از اقدامات صرفه جویی در انرژی به بالاترین میزان پس انداز کمک می کند را در نظر می گیرد.به همین منظور در طراحی ویلای مدرن مهم شمرده می شود. تقریبا غیرممکن است که هزینه خالص انرژی های مختلف دقیقا مشخص شود، زیرا در طول زمان دارای درجه بندی متفاوت متفاوت است.

عایق بندی ویلا در طراحی ویلای مدرن :

در طراحی ویلای مدرن مسئله فوق العاده مهم عایق بندی ویلا می باشد. عایق بندی راهبرد مقرون به صرفه برای ذخیره انرژی می باشد. مدل سازی انرژی، همانطور که در مرحله بالا ذکر شد، می تواند به شما در بهبود سطح عایق برای سقف، دیوارها و کف های ویلا کمک کند. در طراحی ویلای مدرن پنجره ها به صورت دوجداره طراحی و نصب می شوند، که در فصل های گرم از خروج سرما و در فصل ها سرد از خروج گرما جلوگیری کند. فن آوری پنجره به سرعت در زمینه طراحی ویلای مدرن در حال بهبود است. در بعضی شرایط آب و هوایی، ممکن است پنجره های پیشرفته دو جداره باشند، در حالی که در شرایط دیگر ممکن است پنجره های سه جداره برای ویلا انتخاب شوند.

روشنایی مناسب در طراحی ویلای مدرن :

صرفه جویی در مصرف انرژی برای روشنایی، در حالی که بهینه سازی نور برای ساکنان، باید در نظر گرفته شود یک ویژگی مهم در طراحی ویلای مدرن است. چراغ های LED مناسب برای طراحی ویلای مدرن هستند. آنها انرژی بیشتری نسبت به CFL ها دارند که جیوه ندارند. علاوه بر این، آنها می توانند نیازهای مختلف نور را از نور سفید بسیار روشن به نور نرم و گرم برآورده کنند. انتخاب چراغ های مناسب برای ا طراحی ویلای مدرن ، مکان یابی چراغ ها به طور استراتژیک و استفاده از نور طبیعی به طور موثر ممکن است و به طرز چشمگیری می تواند انرژی مصرفی ویلا را کاهش دهد.

طراحی ویلای مدرن و انتخاب لوازم الکترونیکی با کارایی بالا

در یک ویلا، تنها بیش از 40٪ از مصرف انرژی به دلیل گرمایش و خنک کننده صورت می گیرد، بنابراین، انتخاب لوازم انرژی کارآمد و مدیریت بار الکترونیکی ضروری است. به دلیل اتلاف انرژی غیرقابل پیش بینی ناشی از لوازم داخل ویلا، در طراحی ویلای مدرن سعی می شود از جایگزین های مناسب استفاده شود. برای مثال خشک کن های استاندارد الکتریکی مقدار قابل توجهی انرژی را صرفه جویی می کنند. مثال دیگر ماشین ظرفشویی است. ماشین ظرفشویی از یک برندهای معتبر با صرفه جویی در مصرف انرژی کمک شایانی به شما در صرفه جویی انرژی و هزینه میکند. در انتها نحوه استفاده از وسایل ویلا میتواند تاثیر زیادی داشته باشد. ممکن است به علت ناآگاهی و عدم درست استفاده از وسایل، انرژی بیشتری را مصرف کنند.

استفاده از خورشید به عنوان انرژی های تجدید پذیر در طراحی ویلای مدرن

در طراحی ویلای مدرن ازپانل های فتوولتائیک خورشیدی (PV) که به شبکه متصل هستند استفاده می شود، که در حال حاضر به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین انرژی تجدید پذیر برای یک ویلا، ارائه می شود. آنها می توانند تمام نیازهای انرژی یک خانه را شامل سیستم های نورپردازی، گرمایش و خنک کننده را پوشش دهند. با این حال، آنها گرانترین اجزای ویلا هستند. اما در طراحی ویلای مدرن استفاده یک بار از پانل ها برای صرفه جوی در انرژی طولانی مدت به کار گرفته می شود.

موارد دیگری مانند انتخاب تهویه مناسب، تجیزات گرمایشی و خنک کننده، سطح امنیت ویلا و ... وجود دارد که در طراحی ویلای مدرن در نظر گرفته می شود. طراحی ویلای مدرن مجموعه ای از انتخاب هاو طراحی ها می باشد که در حین زیبا و شیک بودن از نظر هزینه و مالی مقرون به صرفه بوده و بتواند زیبایی و راحتی ویلا را بالا ببرد.ویژگی های طراحی ویلای مدرن

از بزرگ ترین و پر رنگ ترین ویژگی های سبک مدرن در طراحی ویلای مدرن می توان به حضور سادگی در طراحی ان اشاره کرد. استفاده از خطوط های صاف و بدون شکستگی از دیگر ویژگی های بازر این سبک از طراحی است. در این سبک فقط از وسایل ضروری در دکوراسیون استفاده می شود. و جزئیات غیر ضرووری در طراحی این سبک کاملا حذف می شوند. تا حد ممکن از رنگ های خنثی و تک رنگ در دکوراسیون کردن فضاها استفاده می شود.

چیدمان وسایل باید به گونه ای باشد که فضایی را بی جهت اشغال نکند. و تا جای ممکن دکوراسیون و چیدمان وسایل به صورت کاملا کاربردی صورت بگیرد. وجود نظم و ترتیب در فضا ها و چیدمان ها موجب به وجود امدن فضایی خلوت، به دور از شلوغی و استرس و کاملا دلنشین می شود.

ایده های طراحی ویلای مدرن

• احترام گذاشتن به محیط زیست و طبیعت، و محیط بیرامون ویلا

• به وجود اوردن احساس ارامش در فضاهای داخلی ویلا

• وجود سادگی، خالص بودن و روشن بودن فضاهای طراحی شده

• به وجود اوردن احساس خلوت و تنهایی و همچنین تعلق خاطر به ویلا

• احساس خاطره انگیز بودن فضاهای طراحی شده

• توجه کامل به سادگی و نور گرایی بودن بنا

دکوراسیون داخلی در طراحی ویلای مدرن

• برای کف پوش های ویلا در طراحی ویلای مدرن از مصالح طبیعی استفاده کنید. پارکت های از جنس چوب، از مصالح طبیعی هستند که به عنوان کف پوش در ویلاها به سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. و موجب تعادل کف پوش ها در کنار رنگ های موجود در دکوراسیون داخلی می شوند. یکی دیگر از مصالح پر کاربرد کف پوش در طراحی ویلای مدرن استفاده از سرامیک ها است.

•از تو رفتگی و بیرون امدگی اضافی در طراحی داخلی جدا خودداری شود. و تا حد ممکن از خطوط صاف و فضاهای فاقد شکستگی در طراحی ویلای مدرن استفاده شود.

•استفاده از مبلمان ساده و زیبا می تواند فضای داخل ویلا را به سمت طراحی ویلای مدرن سوق دهد. استفاده از وسایل های تزئینی را تا حد ممکن محدود کنید.

•برای استفاده از وسایل تزئینی مانند چراغ خواب ها، نرده ها، دستگیره کابینت ها و کلید پریز های برق معمولا از وسایل درخشان با رنگ های سیلور استفاده می شود.

•برای طراحی ویلای مدرن و استفاده از سبک مدرن در طراحی داخلی از رنگ های خنثی استفاده کنید. به دلیل ویژگی سادگی در این سبک، استفاده از رنگ های خنثی یکی از بهترین گزینه ها است. از طرح های شلوغ استفاده نکنید. و وسایل را به صورت تک رنگ مورد استفاده قرار دهید. برای اینکار می توانید از رنگ طوسی برای مبل ها استفاده کنید. و از کوسن های سفید برای ان استفاده کنید.

•از انجایی که فضاهای پر از وسایل و شلوغ موجب ایجاد استرس در افراد می شود. و با طراحی ویلای مدرن کاملا در تضاد است. سعی کنید از تعداد وسایل مورد نیاز ضروری در طراحی فضا ها و در معرض دید استفاده کنید.

•از یک تضاد در مرکز دید استفاده کنید. به طور مثال در بالش های رنگی در کنار تلویزیون، در مقابل رنگ طوسی و خنثی مبل ها استفاده کنید. و یا در بالای مبل ها از یک تابلوی نقاشی با رنگ های جیغ استفاده کنید.

•در طراحی ویلای مدرن، طراحی پلان ها کاملا به صورت باز و به شکل های با ثبات مانند مستطیل و مربع صورت می گیرد. اینگونه فضا ها بسیار بزرگ تر از اندازه واقعی خود دیده می شوند.

•به طور مثال در طراحی ویلای مدرن معمولا اتاق مهمان در کنار اشپزخانه قرار می گیرد. تا در هنگام استفاده از ان احساس معذب بودن در فرد به وجود نیاید. و یا اینکه اشپزخانه با استفاده از یک در مجزا به حیاط متصل می شود.

ویژگی های نما در طراحی ویلای مدرن

از انجایی که ویلا ها بیشتر از فضاهای بسته، دارای فضاهای نیمه باز و باز هستند. از بازشو های بزرگ در ورودی ها استفاده می شود. تا ارتباط فضای داخلی و طبیعت قطع نشود. طرحی پلان و فرم مناسب در جذابیت نمای بیرونی ویلا کاملا تاثیر گذار است. به طور کلی اینگونه می توان بیان کرد. که هر چه فرم ویلا جذاب تر طراحی شود. نماهای ویلا نیز جذاب تر خواهند بود.

در نمای ویلا از یک جنس و رنگ مصالح استفاده می شود. که با توجه به اقلیم منطقه باید ان را انتخاب کرد. با توجه به بافت منطقه و خطوط اسمان باید نما را طراحی کرد. برای ساخت نما بهتر است از مصالح با کیفیت و مقاوم استفاده شود. معمولا در طراحی ویلای مدرن از نماهای تماما سفید و پنجره های قدی استفاده می شود. از مهمترین موارد در طراحی ویلای مدرن و نمای ان توجه ویژه به نور پردازی بنا است.

به طور مثال در طراحی ویلای مدرن از پنجره هایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود. و به عنوان نقطه ای مرکزی، پنجره ها به صورتی قرار می گیرند که، بیشترین دید کامل را بر روی باغ و یا فضای سبز ویلا داشته باشند.

امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • توجه به بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران می تواند بهبود زیادی را در ساخت این بنای مهم ایجاد کند پس به شما عزیزان توصیه می کنیم که مطالب و موارد مربوط به این مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید.

بایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران

طراحی ویلای مدرن در ایران طبق اصول خاصی انجام می گیرد و یک سری پارامترها بایستی در هنگام اجرای این پروژه مهم رعایت شود. این اصول را بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن می نامیم و از معیارهای خاصی تشکیل شده است. تمامی این بایدها و نبایدها در طراحی ویلای مدرن بر اساس قوانین ساخت و ساز بناهای معماری گنجانده شده است و هم کارفرما و هم طراح باید به آن دقت کند. قبل از هر چیزی به بایدهای اصول معماری در سبک طراحی ویلای مدرن می پردازیم. همان طور که مستحضر هستید برای این که ویلایی را مدرن بخوانیم باید قوانین خاصی هم در داخل و هم خارج ویلا رعایت شود و بدون داشتن این قوانین نمی توان انتظار ساخت ویلای مدرن را داشت.

اولین باید در ساخت ویلای مدرن، سبک معماری و پروژه است، مسلما در ساخت یک ویلای مدرن بایستی مطالعات اولیه در خصوص شرایط آب و هوایی و اقلیمی منطقه توسط معمار صورت بگیرد. این مطالعات حدودا به یک ماه زمان نیاز دارند تا معمار بتواند اطلاعات جامعی در خصوص شرایط منطقه و تطبیق پروژه معماری خود با این منطقه در نظر بگیرد. بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران باید حتما با تلفیق نظرات معمارین و هم چنین کارفرما صورت بگیرد تا بتوان نتیجه درستی از آن گرفت.اما دومین قانون در ساخت ویلای مدرن تهیه یک نقشه و پلان جامع و کامل که یکی از مراحل مهم و اساسی در طراحی ویلای مدرن به حساب می آید. دقت داشته باشید که صفر تا صد این مرحله توسط معمار انجام می پذیرد زیرا وی دانش آموخته این رشته است و به صورت دقیق می تواند جزئیات پروژه را در پلان و نقشه ویلا تعریف کند، هر چند در این راستا باید حتما به سلیقه های کارفرما توجه کند هر چند سلیقه هایی که خارج از عرف بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن به حساب می آید نباید در پلان رسم شود.

اما مرحله سوم در خصوص بایدهای طراحی ویلای مدرن، متره و برآورد میزان مصالح ساختمانی است. این مرحله قبل از این که فاز اجرایی پروژه آغاز شود باید در نظر گرفته شود و معمارین موظف هستند یک متره و برآورد دقیق از مواد و مصالح ساختمانی داشته باشند تا بتوانند گام به گام با اجرایی کردن پروژه پیش روند. بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در این خصوص زیاد است که این مرحله توسط معمار تکمیل می شود.

نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران

اما نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران بسیار زیاد است و ما در این مقاله در خصوص مهم ترین آن ها صحبت خواهیم کرد. رعایت نکردن این نبایدها باعث ساخت پروژه ای می شود که نمی تواند در زمره ویلای مدرن قرار گیرد به همین دلیل بایستی نکات و موارد مربوط به این گام را با دقت بررسی نماییم.

اولین نباید در خصوص طراحی ویلای مدرن، بحث های مربوط به نیاوردن نظرات شخصی کارفرما و معمار است. بایستی بدانید که تقریبا اصول و قواعدی یکسان در خصوص طراحی نمای ساختمان و هم چنین فضای سبز بیرون ویلا وجود دارد و در مورد دکوراسیون داخلی ویلا با اعمال سلیقه های مشخص می توان پروژه ای مناسب را تحویل کارفرما داد. این مرحله یکی از مهم ترین بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن به حساب می آید.اما دومین گام که از اهمیت بسیار زیادی هم برخوردار است، تطبیق رنگ داخلی و خارجی ویلاست که در بسیاری از ویلاهای ایرانی نداشتن این هماهنگی به چشم می خورد، دقت داشته باشید اگر به فکر چشم نوازی ویلای خود هستید بایستی حتما رنگ داخلی و رنگ خارجی ویلا با هم از قانون هم سازی رنگ ها پیروی کند که در این صورت نمی توانیم ویلایی مدرن داشته باشیم. بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در این مورد زیاد است که پیشنهاد می کنیم اطلاعات مربوط به قانون رنگ ها را بیشتر مطالعه بفرمایید.

اما مورد سوم در خصوص نبایدهای ساخت و ساز ویلای مدرن،تطبیق نداشتن هندسه و فضای داخلی ویلا با دکوراسیون داخلی آن است که اتفاقا این مورد هم زیاد در ویلاهای ایرانی دیده می شود و گاها شاهد آن هستیم که رنگ ها و نقشه هایی که در بخش داخلی ویلا مورد استفاده قرار گرفته اصلا هم سو و هم جهت با لوازم و دکوراسیون ویلا ندارد و این مورد می تواند به زیباسازی ویلا آسیب بزند. این بخش هم یکی از مهم ترین بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن به حساب می آید.آخرین مورد که لازم می دانیم در خصوص آن صحبت کنیم و اتفاقا یکی از نبایدهای بسیار مهم در طراحی ویلای مدرن به حساب می آید استفاده کردن از لوازم و تجهیزات شیک اما بی دوام می تواند یکی از معضلات ساخت ویلاهای ایرانی به حساب بیاید به طوری که بعد از گذشت یک سال متوجه فرسودگی و استهلاک این تجهیزات می شویم و باید برای ترمیم آن اقدام کنیم که رعایت نکردن این مورد می تواند هم به ویلا آسیب بزند و هم این که شرایط داخلی و خارجی ویلا را با مشکل مواجه کند به همین دلیل قبل از وقوع آن بهتر است شناسایی دقیقی از لوازم و تجهیزات مورد استفاده داشته باشیم و این مورد را توسط مشورت با معمار پروژه می توانیم انجام دهیم. بایدها و نبایدهای طراح ویلای مدرن در این خصوص به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شود. توجه به بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن باید به صورت جدی هم در کارفرمایان و هم معماران انجام بگیرد. معمولا از ویلای مدرن برای اشخاص در روزهای تعطیل و اوقات فراغت استفاده می شود و به مکانی تبدیل می شود که افراد از قرار گرفتن در محیط داخلی و خارجی ویلا لذت ببرند، پس نه تنها باید از مصالح و لوازم ساختمانی مقاوم و بادوام در این خصوص استفاده کنیم بلکه تجهیزاتی را به کار بگیریم که می تواند زیبایی ویلا را دو چندان کند.

بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن تنها در خصوص شرایط استحکام سازی و هم چنین زیباسازی ویلا نیست، بلکه این قوانین مربوط به ساخت مواردی است که می تواند ویلا را بسیار زیباتر و مدرن تر کند. یکی از مهم ترین مواردی که باید توجه شود استفاده از فضا و محیط سبز در بخش خارجی و حتی داخلی ویلاست. این مورد باید به سلیقه و خلاقیت معمار و کارفرما شکل بگیرد و رعایت کردن درست طراحی این مورد به هر چه زیباتر شدن ویلا کمک می کند.

در این مقاله سعی کردیم به مهم ترین بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن در ایران بپردازیم، امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد و بتوانید در آینده از آن و قوانین مربوط به آن استفاده کنید. بایدها و نبایدهای طراحی ویلای مدرن بسیار زیاد هستند و ما در این جا تنها به مهم ترین آن ها اشاره کردیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با ما تماس بگیرید.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات