ساخت نهر و مرداب

برای ساخت نهر و مرداب شما می‌توانید هر قسمت حیاط و منزل خود را به این کار اختصاص دهید. اما زمانی‌که شما اقدام به ساخت برکه مصنوعی می‌کنید باید بدانید که برای چه زمانی قصد استفاده از آن را دارید. به عنوان مثال اگر شما از پایان زمستان به ساخت انواع برکه مصنوعی بپردازید، می‌توانید در بهار به راحتی از آن استفاده کنید.

اما ما به شما این مسأله را توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توانید زیبایی حیاط خود را به واسطه ساخت مرداب چند برابر کنید. امروزه المان‌های زیبایی‌شناختی محیط کم نیستند و شما می‎توانید به نحو احسن از هر کدام استفاده کنید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت برکه‌های مصنوعی

برای ساخت برکه مصنوعی این برکه توصیه ما به شما این است که وسایل خاصی را مورد کاربرد قرار دهید.

  • یک عدد تخته چوب
  • گیاهانی که مربوط به برکه می‌شود
  • چند عدد سنگ تقریبا بزرگ و هم اندازه
  • انواع شن و ماس ریز و درشت
  • استخر ساخته شده از لاستیک بوتیل که انعطاف پذیری بالایی دارد.
  • بیل و همچنین آب

بدون شک این وسایل به شما کمک می‌کند که بتوانید به ساخت برکه مصنوعی بپردازید. عمدتا در انواع برکه‌های مصنوعی شما می‌توانید از حیواناتی مانند سنجاقک و قورباغه استفاده کنید. برخی از افراد حتی به پرورش گیاهانی که می‌توانند در این شرایط رشد کنند نیز توجه می‌کنند. توصیه ما به شما این است که ساخت برکه خود را در منطقه‌ای تقریباً گرم و آفتاب‌گیر در نظر بگیرید.

نحوه ساخت برکه مصنوعی

در این بخش به توضیح ساخت برکه مصنوعی خواهیم پرداخت.

به واسطه یک لایه شن و ماسه داخل گودال را پر کنید. این چنین شما می‌توانید گودال مورد نظر را با تراکم همراه کنید.

گودال مورد نظر خود را به واسطه استفاده از آستر محکم کنید.

محلی که ساخته‌اید را پر از آب کنید و بگذارید حداقل چند روز به صورت راکت در همان شرایط باقی بماند. انواع حیوانات و گیاهان را می‌توانید بعد از دوهفته در برکه مورد استفاده قرار دهید.

برای جلوگیری از انواع جلبک سعی کنید از انواع گیاهان و فیلترهای بیو مات استفاده کنید. تا حد امکان از تغذیه زیاد ماهی استفاده نکنید که بدین طریق جلبک نتواند راهی برای رشد پیدا کند.

برای جلوگیری از یخ زدگی آب باید همیشه تعادل مناسبی را بین اکسیژن و دی اکسید کربن حفظ کنید. برکه‌های مصنوعی به نور آفتاب صبح نیاز دارد تا بتوانند به رشد گیاهان و امکانات خود کمک کند.

سعی کنید حداقل ۵ متر فاصله را بین محل سکونت خود و برکه در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید. برای برکه‌هایی با عمق ۶۰ سانتی‌متر شما این اختیار را دارید که از انواع ماهی در ساخت مرداب استفاده کنید.

ساخت نهر

برای پاکسازی و زیبا‌تر نشان داده محیط پرداختن به ساخت نهر و مرداب گزینه مناسبی است. اما شما نسبت به آب نهر می‌توانید آب را با لوله‌های رابط به شکلی خاص و آسان به درون نهر هدایت کنید. معمولا آب نهر آب راکد است پس اگر شما قصد دارید آن را متحرک کنید باید با گیاهان هماهنگ، این کار را انجام دهید. در استفاده از نهر بحث زیبایی محل شما مطرح است. باید جنبه تزئیانی را نیز مورد توجه قرار دهید تابتوانید از انواع گیاهان آبزی به شکلی خاص استفاده کنید. همچنین گیاهانی مانند نیلوفر آبی را به هیچ عنوان از یاد نبرید؛ چرا که نیلوفر آبی از جمله شاخص‌های اصلی برای ساخت نهر و مرداب به حساب می‌آید.

نهر را شما باید در ابتدا به شکل مرداب بسازید؛ چراکه جریان طبیعی آب می‌تواند مسیر اصلی آن را هدایت کند و شما باید از متریال‌های مناسب مانند آجر، بتن و سنگ استفاده کنید تا این‌گونه انرژی ظاهری نهر و مرداب سریع‌تر به نمایش گذاشته شود. همچنین باید از گیاهان خاص فرم مجنون استفاده کنید؛ چرا که این گیاهان می‌توانند زیبایی خاصی را برای شما به نمایش بگذارند.

گیاهان و حیوانات مورد نیاز

گیاهان و حیوانات حاشیه بر لبه برکه مانند نیلوفر آبی و مرغابی از جمله گیاهان و حیواناتی هستند که در عمق ۲۰ تا ۳۰ سانتی متری میتوانند قرار بگیرند. گیاهانی که در عمق ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری برکه آبی مورد استفاده قرار می‌گیرند به آلاله آبی معرفی می‌شوند. نور پردازی ساخت برکه مصنوعی نیز از جمله خدماتی است که شما نباید از آن غافل شوید.

یکی از مزیت‌های بسیار مهم ساخت نهر و مرداب هزینه‌ای است که برای ساخت ان پرداخت می‌کنید. با توجه به هزینه‌های شما بهترین خدمات را در اختیار می‌گیرید. اما در کنار پرداخت این هزینه یک فضای بسیار زیبا را در خانه خود به‌وجود می‌آورید.

رسیدگی و نگهداری

شما می‌توانید از انواع گیاهان آبزی به نحو احسن در ساخت نهر و مرداب استفاده کنید. گیاهان نیاز به نگهداری بسیار دقیقی دارند و به همین خاطر توصیه ما به شما این است که از گیاهانی استفاده کنید که نسبت به شرایط محیطی مقاوم باشند. برای انتخاب بهترین گیاهان برای مرداب یا برکه‌ای که ساخته‌اید می‌توانید از افراد متخصص یا گیاه‌شناسان کمک بگیرید. اگر نسبت به گیاهان و حیوانات موجود در نهر و مرداب و برکه توجهی نداشته باشید، انواع جلبک و حشرات می‌توانند از جذابیت و زیبایی فضای مورد نظر شما کم کنند. برای دچار نشدن به چنین وضعیتی سعی کنید کیفیت، دقت و برنامه‌ریزی را برای نگهداری از نهر، مرداب و برکه لحاظ کنید تا در طولانی مدت بتوان از این جذابیت ویژه به نحو احسن استفاده کرد.

سخن پایانی

برای ساخت نهر و مرداب و یا ساخت برکه مصنوعی در حیاط منزل و یا هر فضای دیگر، کمک گرفتن از افرادی که در این زمینه تخصص دارند باید کمک بگیرید. علاوه‌بر ایجاد جذابیتی که برکه مصنوعی به محل زندگی شما می‌دهند می‌توانید برای پاک‌سازی آب و هوا نیز به ساخت مرداب بپردازید.

مهم‌ترین دلیل برای ساخت مرداب و موارد دیگر بخاطر اثر زیبایی شناختی است که انسان را به آرامش دعوت می‌کند. به همین خاطر توصیه ما به شما این است از انواع برگ‌های تابستانه، گل‌های نیلوفر، آلاله‌های آبی و حیوانات و تجهیزات دیگر که به جذابیت این فضا اضافه می‌کنند غافل نشوید؛ چرا که با یک هزینه پایین و با دقت و تمرکز بالا زیباترین و کاربردی‌ترین‌ها را می‌توان به نمایش گذاشت. البته امروزه مردم به خوبی به این حقیقت آگاه شده‌اند که باید به کیفیت بیشتر از قیمت توجه کنند. کیفیت وسایلی که برای ساخت مورد کاربرد قرار به دوام هرچه بیشتر ساخت انواع مرداب و برکه می‌انجامد. چه بهتر که شما از مواد مرغوب و درجه یک برای ساخت هرکدام استفاده کنید تا در طولانی مدت از انتخاب خود پشیمان نشوید. رعایت تمام استانداردها مهم‌ترین مبحث برای ساخت هرکدام است.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات