title

بهترین طراحی ویلای مدرن خاص

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

بهترین طراحی ویلای مدرن خاص

طراحی ویلای مدرن خاص در کشور ایران زیاد به چشم نمی خورد و تنها در شهرهای توریستی تعداد معدودی از این ویلاها وجود دارند که واقعا باید آن را ویلای مدرن خاص بنامیم. این ویلاها از چندین جهت متمایز از ویلاهای معمولی هستند و این وجه تمایز باعث شده که آن را ویلای خاص بنامیم. یکی از مهم ترین نکاتی که در خصوص طراحی ویلای مدرن خاص وجود دارد، از بین بردن تفکری در خصوص هزینه و سرمایه زیاد برای طراحی آن است که متاسفانه در بسیاری از کارفرمایان ایرانی این عقیده وجود دارد که برای این که بتوانند ویلای مدرن خاص داشته باشند بایستی هزینه و سرمایه زیادی خرج آن کنند. با بهینه سازی پروژه می توان با کم ترین هزینه صاحب شیک ترین و زیباترین ویلایی شد که در منطقه به چشم می خورد فقط در این خصوص باید چندین نکته رعایت شود.


1039528178641001B


طراحی ویلای مدرن خاص چیست؟

کار طراحی ویلای مدرن خاص خود بسیار پیچیده است که تنها معمارین با تجربه از پس آن بر می آیند. ویلا مکانی است که می توان با انجام خلاقیت های فردی تغییراتی در سبک معماری آن به وجود آورد که بیشتر به چشم بخورد و فرد با دیدن این طراحی به وجد بیاید. در حال حاضر طراحی ویلای مدرن خاص در کشور ایران زیاد به چشم نمی خورد و تنها ویلاهای معمولی هستند که جایگاه این بناهای مهم را در کشور پر کرده اند. نکاتی در خصوص طراحی ویلای مدرن خاص وجود دارد که باید همگی آن ها رعایت شود. این نکات در ادامه آمده است.


1039529178641001B


نکات طراحی ویلای مدرن خاص

اولین نکته در خصوص طراحی ویلای مدرن خاص، انتخاب محله و منطقه مناسب است به شرطی که ویلاهای معمولی در آن زیاد به چشم بخورد. تعیین این منطقه برای افرادی که می خواهند ویلاهای خود را به اجاره بگذارند از اهمیت زیادی برخوردار است اما برای اشخاصی که از ویلا تنها برای موارد شخصی می خواهند استفاده کنند این موضوع زیاد اهمیت ندارد. پس برای این که طراحی ویلای مدرن خاص بیشتر به چشم بخورد تعیین منطقه و محله مورد نظر می تواند مهم باشد.

نکته دوم در خصوص طراحی ویلای مدرن خاص، شرایط آب و هوایی منطقه با مصالحی است که قرار است برای ساخت ویلا مورد استفاده قرار گیرد. در مناطق مرطوب بایستی از مصالحی در بیرون ویلا استفاده شود که مورد فرسودگی قرار نگیرد و معمولا این مصالح شامل چوب، MDF و هر آن چیزی است که به فلز مربوط نشود زیرا در معرض قرار گرفتن در باد و باران زیاد، باعث از بین رفتن آن می شود و این می تواند چهره ای زشت به ویلا در خارج از آن بدهد.

نکته سوم برای طراحی ویلای مدرن خاص، تعیین سبک ویلاسازی با توجه به منطقه است به طوری که به خود منطقه بخورد. حتما دیده اید که ویلاهای جنگلی به سبکی ساخته می شود و ویلاهای کنار ساحل به سبکی دیگر. رعایت کردن درست این موارد می تواند چهره ی ویلای ما را جذاب تر و خاص تر بکند و چه بهتر است در این راستا از نظرات کارشناسانه معمار بهره ببریم.

اما از این بعد به فاز اجرایی طراحی ویلای خاص می رسیم. نکات ریزی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و توجه کردن به این نکات می تواند ویلای ساخته شده را منحصر بفرد کند.


1039520278641001B


بخش داخلی ویلای خاص

نکات زیادی در خصوص طراحی این منطقه از ویلا وجود دارد که در این جا به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم. نکته ای که حائز اهمیت است در دید نبودن سرویس های بهداشتی و حمام در بخش داخلی ویلاست. بهترین حالت این است که در ویلاهای به سبک دوبلکس، قسمت سرویس بهداشتی ویلا در طبقه بالایی ویلا قرار داشته باشد. اما برای ویلاهایی که می خواهند دو سرویس بهداشتی استفاده کنند حالت مناسب این است که سرویس بهداشتی عمومی در پایین و سرویس بهداشتی خصوصی در طبقه بالایی ویلا قرار داشته باشند.

در طراحی ویلای خاص برای حمام آن می توان از وان های زیبا و شکیل استفاده کرد که در معرفی کردن ویلای خاص بسیار موثر است.

ویلای خاص به ویلایی گفته می شود که تمامی بخش های داخلی آن با همدیگر متناسب باشند. اگر کف ویلا از پارکت و کف پوش است بهتر است بیشتر از وسایل چوبی در ویلا و به رنگ خود پارکت و یا شبیه به آن استفاده کنیم مثلا از میز نهارخوری چوبی. این نکات بسیار ریز هستند اما توجه کردن درست به این موارد در علم معماری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در حالت کلی توجه به به اجسام داخلی ویلا باید با توجه به شرایط داخلی و دکوراسیون آن صورت گرفته و تمامی این موارد باید توسط شخص معمار رعایت شود.

بخش خارجی ویلای خاص

در بخش خارجی بیش تر زیباسازی ویلا اهمیت دارد و چه بهتر است در این راستا از قدرت اجسام طبیعی بهره بگیریم. اجسامی که با سبک و نمای خارجی ویلا هم سو باشد. امروزه از گلدان های طبیعی در لب پنجره های ویلا استفاده می شود، این حالت برای ویلاهایی است که لبه پنجره های آن ها دو جداره و به شکل PVC است. استفاده از گلدان و گیاه های طبیعی متناسب با رنگ ویلا می تواند ظاهر ویلا را دو چندان زیبا کند و این یکی از مهم ترین نکات طراحی ویلا خاص است.

اما اگر ویلا دارای حیاط و پارکینگ است در حد توان بتوانیم از آب نماها استفاده کنیم که در کنار آن گل هایی با رنگ های مختلف قرار گرفته، هم چنین ساخت آلاچیق خانوادگی در این حیاط می تواند یکی از مهم ترین نکات طراحی ویلای مدرن خاص باشد.

نکات بسیار زیادی در خصوص طراحی ویلای مدرن خاص در ایران وجود دارد که در این مقاله سعی کردیم به مهم ترین موارد که معمولا در ویلاهای ایرانی مورد توجه قرار نمی گیرد اشاره کنیم. رعایت کردن هر چه بهتر این نکات ریز ما را در ساختن ویلایی خاص کمک می کند به همین دلیل لازم است در این خصوص از نظرات و تجربه های معمارین با تجربه در این زمینه کمک و راهنمایی بگیریم. پس برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید همین الان با ما تماس بگیرید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید