title

به کارگیری لوکس ترین طراحی ویلا

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • مشخص کردن این که لوکس ترین طراحی ویلا کدام است و چه گروهی می تواند لوکس ترین طراحی ویلا را انجام دهد، به هیچ وجه کار ساده ای نیست و به طور حتمی هم نمی شود آن را مشخص کرد. اما نکاتی وجود دارند که می توانند سازندگان ویلا را در پیدا کردن یک طرح لوکس برای ویلای خود کمک کنند.

مشخص کردن این که لوکس ترین طراحی ویلا کدام است و چه گروهی می تواند لوکس ترین طراحی ویلا را انجام دهد، به هیچ وجه کار ساده ای نیست و به طور حتمی هم نمی شود آن را مشخص کرد. اما نکاتی وجود دارند که می توانند سازندگان ویلا را در پیدا کردن یک طرح لوکس برای ویلای خود کمک کنند.

لوکس ترین طراحی ویلا

مشخص کردن این که لوکس ترین طراحی ویلا کدام است و چه گروهی می تواند لوکس ترین طراحی ویلا را انجام دهد، اصلا کار ساده ای نیست و به طور قطعی هم نمی شود آن را مشخص کرد. اما ممکن است برای بسیاری از کسانی که می خواهند برای خودشان ویلای شخصی داشته باشند، این سوال پیش بیاید که از چه نوع طرحی برای ویلای خودشان استفاده کنند و اصلا آیا به کارگیری لوکس ترین طراحی ویلا برای آن ها مناسب و مقدور می باشد یا خیر. همان طور که می دانید یک طراحی ویلا علاوه بر زیبایی بر کارکرد یک ویلا هم می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. اما منظور از به کارگیری لوکس ترین طراحی ویلا یعنی این که در طراحی ویلا به زیبایی، نهایت اهمیت داده شود. در واقع وقتی که سخن از مناسب ترین طراحی ویلا می شود یعنی این که در یک طراحی ویلا، هم به زیبایی ویلا و هم به کارکرد ویلا توجه شود. اما وقتی که صحبت از لوکس ترین طراحی ویلا می شود، منظور این است که بیش تر تمرکز طراح ویلا روی زیبایی باشد و نهایت دقت را در ارائه ی یک طرح زیبا به خرج بدهد.


1039520320741001B


استفاده از لوکس ترین طراحی ویلا تا چه اندازه ضرورت دارد؟

همان طور که در سطرهای بالا توضیح دادیم، یک طراحی ویلای مناسب، یعنی این که آن طراحی، هم در بحث زیبایی و هم در بحث کارکرد نمره ی قبولی بگیرد و توجه به یک طراحی مناسب امری ضروری و غیر قابل انکار است. اما استفاده از لوکس ترین طراحی ویلا به اندازه ی به کارگیری مناسب ترین طراحی ویلا ضروری نیست و امری است که با توجه به شرایط مالی سازنده ی ویلا مشخص می شود. اما با وجود این که به کارگیری لوکس ترین طراحی ویلا خیلی هم ضروری نیست، بسیاری از کسانی که در حال ساخت ویلا هستند، در هنگام مراجعه به طراحان ویلا می گویند که ما لوکس ترین طراحی ویلا را از شما تقاضا داریم! به عبارتی دیگر سازندگان ویلا معمولا در هر سطح مالی که باشند، سعی می کنند لوکس ترین طراحی ویلا را برای ویلای خود به کار گیرند. آن ها معمولا در طراحی ویلا بیش تر از کارکرد به زیبایی اهمیت می دهند. اگر از طراحان ویلا سوال کنید که در زمینه ی طراحی ویلا، از میان دو عنصر زیبایی و کارکرد، باید بیش تر به کدام قسمت اهمیت داده شود، بسیاری از آن ها در جواب به شما خواهند گفت که توجه به کارکرد مهم تر است، و چه مشتری از ما بخواهد که به آن توجه کنیم و چه نخواهد، توجه به آن برای ما امری ضروری است و ما موظف هستیم که حداقل استانداردهای کارکردی یک ویلا را رعایت کنیم. اما در بحث زیبایی آن ها به شما می گویند که توجه به خواسته های مشتری خیلی در این امر تعیین کننده است. به عنوان مثال یک سری از مشتری ها هستند که هنگام مراجعه به طراحان ویلا، لوکس ترین طراحی ویلا را تقاضا می کنند و حاضرند هزینه ی بیش تر آن را نیز پرداخت کنند. اما برخی دیگر از مشتریان هستند که به حداقل استانداردهای زیبایی ویلا اکتفا می کنند و توقع بالایی برای زیبایی ویلای خود ندارند.


1039521320741001B


به این ترتیب می شود نتیجه گرفت که برای استفاده از لوکس ترین طراحی ویلا، سازندگان ویلا موظف هستند که آن را از طراحان ویلا تقاضا کنند و هزینه ی آن را نیز پرداخت کنند. اما همان طور که در سطر های بالا توضیح دادیم نمی شود به طور قطع تضمین نمود که یک طراحی خاص، لوکس ترین طراحی ویلای موجود برای یک قطعه زمین خاص می باشد، اما می شود با استفاده از یک سری نکات، تا حد زیادی به لوکس ترین طراحی نزدیک شد و در واقع شما نمی توانید یک طراحی را به عنوان لوکس ترین طراحی ممکن انتخاب کنید. بلکه شما باید از میان لوکس ترین طراحی های ممکن یکی را انتخاب کنید. برای درک بهتر این موضوع باید این نکته را یاداور شویم که ممکن است از میان چندین طرح، شما یک طرح را به عنوان لوکس ترین طراحی ویلا انتخاب کنید و دوست شما یک طرح دیگر را به عنوان لوکس ترین طراحی ویلای موجود برای یک قطعه زمین انتخاب کند.

یعنی می شود گفت که سلیقه در انتخاب لوکس ترین طرح می تواند موثر باشد. اما در برخی از موارد مشاهده شده است که سازندگان ویلا در مورد طراحی یک ویلا و در انتخاب یکی از طرح هایی که طراحان به آن ها ارائه می دهند، دچار مشکل می شوند. به عبارتی دیگر انتخاب یکی از طرح های ارائه شده به آن ها برای آن ها به یک مساله تبدیل می شود که نمی توانند آن را حل کنند و واضح تر بگوییم که در این موارد آن ها دچار وسواس می شوند. ما در ادامه برخی از اصول یک طراحی لوکس را به شما می گوییم که اگر شما در چنین شرایطی قرار گرفتید، بتوانید از آن ها به عنوان معیار انتخاب لوکس ترین طراحی ویلا استفاده کنید.

ویژگی های لوکس ترین طراحی ویلا

1- به روز بودن

یکی از ویژگی هایی که یک طراحی لوکس باید داشته باشد، این است که به روز باشد. اصول طراحی در دنیا همیشه در حال به روز رسانی می باشند. به عنوان مثال به کارگیری یک تکنیک در طراحی ویلا که در سال های گذشته به عنوان یک نقطه قوت در طرح های لوکس به شمار می رفته، ممکن است در طرح های لوکس امروزی یک نقطه ضعف محسوب شود. مثلا در طرح های قدیمی استفاده از لبه هایی که گرد بودند در طراحی ویلا رواج داشت. اما در طرح های امروزی از لبه های تیز استفاده می شود.


1039522320741001B


2- هم خوانی داشتن با محیط

یکی دیگر از ویژگی هایی که یک طراحی لوکس باید دارا باشد، این است که با محیط هم خوانی داشته باشد. بسیاری از طراحان حرفه ای برای ارائه ی لوکس ترین طراحی ویلا به مشتریان خود، قبل از شروع کار طراحی، تمامی نکات محیطی را یادداشت می کنند و در طراحی دخالت می دهند. به عنوان مثال در محیط هایی که جنگلی می باشند و تعداد زیادی درخت وجود دارد، استفاده کردن از رنگ های تیره توصیه نمی شود و باید در این مکان ها با توجه به محیط جنگلی، رنگ های روشن در طراحی ویلا به کار برده شوند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید