title

تاثیر پنجره ها در دکوراسیون داخلی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • عوامل ارتباط دهنده فضای داخل با فضای خارج از خانه ،قرار گیری مکان پنجره ها یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد .

عوامل ارتباط دهنده فضای داخل با فضای خارج از خانه ،قرار گیری مکان پنجره ها یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد .

عوامل ارتباط دهنده فضای داخل با فضای خارج از خانه ،قرار گیری مکان پنجره ها یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون داخلی میباشد .

پنجرها نقش اساسی در دکوراسون داخلی دارند آنها رابط هایی هستند که اگر به اندازه کافی بزرگ و کارامد باشند می تونند فضاهای داخل و خارج را در هم ترکیب کرده و فضایی با شرایط و خصوصیات جدید به وجود بیاورند .

انتقال نور

یکی از اصلی ترین عملکردهای پنجره ها انتقال نور از بیرون به درون فضا های مورد استفاده ماست ،ما در فضا های روشن احساس بهتری داریم خوشحال تر و سر زنده تر هستیم ،اتاق خواب ها با پنجره ها و بازشوهایی به سمت نور باعث میشوند شما صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید و احساس بهتری داشته باشید .

پرده

یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون داخلی پرده ها هستند ،پرده ها پنجره ها را قاب میگیرند و ما زمانی که زاویه نور نسبت به دکوراسیون داخلی ازار دهنده باشد از پرده ها استفاده میکنیم .پرده ها انواع و مدل های مختلفی دارند که بر اساس مکان قرارگیری پنجره در فضای داخلی انتخاب میشوند .

انتقال هوا

سیرکولاسیون فضای داخلی و در معرض هوای بیرون بودن یکی از مزایای پنجره هاست ،پنجره ها باعث میشوند ما هوای تازه را نفس بکشیم علم ثابت کرده محیط با هوای تازه و در گردش و میزان اکسیژن بیشتر باعث سرحال شدن وافزایش تمرکز انسان میشود .

دید و منظر

یکی از مطلوب ترین ویژگی هایی که پنجره ها به فضای داخلی ما اضافه میکنند امکان مشاهده فضای بیرون است ،اسمان زمین محوطه درختان گلها ساختمان ها در دور دست یا هر چیزی که میشود در قاب پنجره دید باز شدن دنیای تازه به دنیای داخل اتاق است که باعث میشود ما ارتباط بیشتری با فضای بیرون داشته باشیم .

پنجره در سبک مدرن

پنجره ها در سبک مدرن بزرگ و عظیم و با کمترین بخش بندی و قید جدا شونده ایجاد میشوند یکی از شاخصه های سبک مدرن پنجره هایی بزرگ که باعث شفافیت بنا میشوند است .

پنجره در سبک کلاسیک

پنجره ها در سبک کلاسیک اندازه ای کوچکتر از سبک مدرن دارند معمولا با فاصله یک متری از کف شروع میشوند و با فاصله ای 30 سانتی از سقف به اتمام میرسند .

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید