title

تشریح طراحی چندین رستوران لوکس در سراسر جهان

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • رستوران لوکس رستورانی است که علاوه بر طراحی منوی خلاقانه و ارائه غذاهای خوش طعم دکوراسیونی زیبا و خاص به هم زده باشد. امروزه اگرچه تعداد رستوران‌های لوکس کم نیست اما بهتر است با دیدن برخی طراحی‌های نادر و چشمگیر از آن‌ها الهام گرفت.

رستوران لوکس رستورانی است که علاوه بر طراحی منوی خلاقانه و ارائه غذاهای خوش طعم دکوراسیونی زیبا و خاص به هم زده باشد. امروزه اگرچه تعداد رستوران‌های لوکس کم نیست اما بهتر است با دیدن برخی طراحی‌های نادر و چشمگیر از آن‌ها الهام گرفت.

طراحی رستوران

رستوران‌ها غالبا یا به خاطر غذای خوشمزه مشتریان زیادی جذب می‌کنند و یا به خاطر جو لذت‌بخش! اما اگر بخواهیم روی طراحی برخی رستوران‌ها متمرکز شویم، درمی‌یابیم اجرای طراحی رستوران لوکس باعث گردیده تا نزد مردمان سراسر جهان محبوب باشند. ما در این مقاله به تشریح طراحی رستوران‌های لوکس در سراسر جهان می‌پردازیم.

طراحی رستوران لوکس و استیم پانکِ جوبن داینر

اگر دوست دارید برای یک بار هم که شده در زمان سفر کنید، سری به رستوران جوبن داینر واقع در کلوژ نیوکای رومانی بزنید. با طراحی رستوران لوکس و استیم پانک جوبن داینر غرق جهان خیال پردازی‌های فانتزی خود خواهید شد. طراحی عرفانی این رستوران لوکس شما به تاریخ گذشته هل می‌دهد.


1039525120741001B


فضای عمیق ژول ورن با اختراعات فانتزی در تم علمی تخیلی پر شده است. می‌توان با نگاهی اجمالی دریافت اجرای چنین طراحی رستوران لوکس برای کشور رومانی چه اندازه چالش‌برانگیز و در عین حال مهیج بوده است. طراحی رستوران لوکس جوبن داینر قطعا در تاریخ تکرار نخواهد شد. چنین نمونه‌ای یکی از متفاوت‌ترین طراحی رستوران‌هاست.

طراحی رستوران لوکس بایسیکل بار

رستوران بایسیکل بار در بخارست رومانی نمونه بارز طراحی لوکس رستوران به شمار می‌رود. مطمئنا رویای دوچرخه سواران با تاسیس و اجرای چنین رستورانی تحقق یافته است. زیرا در این رستوران هیچ جزء غیرمرتبط با دوچرخه پیدا نخواهید کرد. این رستوران عجیب محل دوستانه‌ای برای برپایی نمایشگاه‌ها، کارگاه‌های هنری و آموزشی، جلسات موسیقی و هر رویداد مدرن دیگر می‌باشد.


1039526120741001B


طراحان رستوران بایسیکل بار توانسته‌اند با بازیافت قطعات دوچرخه اجزا و عناصری بی‌نظیر پدید آورند. حتی اگر دقت کنید ممکن است این قطعات دچار زنگ‌زدگی باشند اما طراحی هوشمندانه باعث ایجاد و القای تم روستیک به فضای کلی رستوران شده است.

طراحی رستوران لوکس لِ پان فرانسس

هرگز فراموش نخواهید کرد... تجربه یک ناهار پاریسی در قهقرای رستوران لِ پان فرانسس واقع در گوتنبرگ سوئد را! طراحی رستوران لوکس لِ پان فرانسس کار بی‌نظیر Stylt Trampoli می‌باشد. حتی با نخستین گام به چنین فضایی چند لحظه مبهوت خواهید ماند.


1039527120741001B


طراحی داخلی این رستوران تا حدی غیرمنتظره و متنوع است. طوری که ممکن است شما را به دوران ژول ورن و یا حتی گوستاو ایفل پرتاب کند. تصور مزه کردن یک غذای خوشمزه در چنین رستوران لوکسی تحقق یک رویای شیرین است!

طراحی رستوران لوکس کامپاچی

دیزاین رستوران کامپاچی نمونه زیبا و چشمگیری از طراحی رستوران لوکس می‌باشد. این رستوران واقع در کوالالامپور مالزی 40 سال پیش توسط استودیو Blu Water ساخته شد و همچنان طراحی آن بر عهده این استودیو است.


1039528120741001B


طراحی رستوران لوکس کامپاچی تلفیق استانداردی از اجزا و عناصر معاصر است. رنگ‌آمیزی و همچنین نورپردازی حاصل از وسایل روشنایی به ایجاد محیطی گرم و صمیمی کمک کرده است.

طراحی رستوران لوکس ایلون مدیسون پارک

رستوران ایلون مدیسون پارک یک رستوران کاملا فرانسوی در نیویورک آمریکاست. اگرچه تنوع گسترده منوی این رستوران شهرت یافته است اما به هیچ عنوان نمی‌توان از طراحی آن گذشت.


1039529120741001B


طراحی هوشمندانه این رستوران حاصل استفاده از ترکیب رنگ‌های متضاد و گاها گرم و سازگار می‌باشد. حتی از فضای داخل این رستوران لوکس می‌توان حین لم دادن روی مبلمان راحت چرم به منظره دلخوش کننده بیرونی چشم دوخت و لذت برد. در طراحی رستوران لوکس ایلون مدیسون پارک گیاهان نقش بسزایی ایفا کرده‌اند.

طراحی رستوران لوکس ساتو

دیزاین رستوران ساتو واقع در لئون مکزیک نمونه‌ای از طراحی رستوران لوکس می‌باشد. طراحی این رستوران توسط طراحان شرکت Taller5 Arquitectura اجرا شده است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، نمای داخلی رستوران ساتو بسیار روشن و درخشان است. استفاده از رنگ‌های گرم به ایجاد فضایی گرم و صمیمی کمک کرده است.


1039520220741001B


طراحان شرکت Taller5 Arquitectura از چوب برای طراحی رستوران لوکس ساتو استفاده کرده‌اند و حتی لامپ‌ها را به وسیله بلوک‌های چوبی احاطه کرده‌اند تا فضایی دلپذیر به ارمغان بیاورند. یکی از ویژگی‌های طراحی رستوران لوکس ساتو این است که مشتریان می‌توانند آشپزها را حین تدارک وعده‌های غذایی تماشا کنند.

طراحی رستوران لوکس موریموتو وایکیکی

با نگاهی گذرا درخواهید یافت که طراحی رستوران لوکس موریموتو وایکیکی الهام گرفته از اصول دیزاین ژاپنی است. پروژه طراحی این رستوران توسط طراحان شرکت Schoos Design اجرا شده و به تناسب محل استقرار آن از طراحی خاص برخوردار می‌باشد. رستوران موریموتو وایکیکی واقع در هنولولوی آمریکاست.


1039521220741001B


رستوران موریموتو وایکیکی تلاش کرده است که با سادگی تمام اجازه دخل و ورود فرهنگ‌های دیگر را به طراحی خود ندهد. از این رو، می‌توان شاهد خلاقیت و تعادل در چنین طراحی رستوران لوکس بود. استفاده از جزئیاتی نظیر مرجان‌های غول پیکر و خزه‌های زنده که غالبا جزء مصنوعات طبیعی به شمار می‌روند، تا حدی چشمگیر و خیره‌کننده است. نورپردازی ایده‌آل نیز از دیگر مزایای طراحی رستوران لوکس موریموتو وایکیکی محسوب می‌گردد.

طراحی رستوران لوکس ای اس اپریتیوو

زیبایی نادر و خلاقانه طراحی رستوران لوکس ای اس اپریتیوو آن را جزء طراحی‌های جذاب انگشت‌شمار دسته‌بندی کرده است. این رستوران در لیوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی مستقر شده و توسط طراحی به نام "نیکا زوپانک" طراحی شده است. فضای داخل رستوران ای اس اپریتیوو در عین سادگی بسیار لوکس و درخشان است. خلاقیت در جای جای این رستوران به چشم می‌خورد. حباب لامپ‌ها در دو رنگ سیاه و قرمز تعبیه شده‌اند. آن‌هایی که به رنگ قرمز هستند تداعی‌گر گیلاس و حباب‌های سیاه شما را به یاد زیتون می‌اندازند.


1039522220741001B


به هیچ‌وقت نمی‌توان گفت طراحی رستوران لوکس مدرن هم هست. در واقع تلفیق دو طراحی مدرن و کلاسیک چنین فضای زیبایی را رقم زده است. فضای رستوران لوکس ای اس اپریتیوو بسیار دراماتیک است و گاها شما را به دهه‌های پیش می‌کشاند.

طراحی بار جزء مزایای این رستوران لوکس نیز به شمار می‌رود که در واقع فضای باز را پوشش داده است. همچنین مبلمان و میزهای سفارشی باعث می‌گردد مهمانان رستوران از تجربه‌ای نو لذت ببرند.

طراحی رستوران لوکس فرنگ

رستوران فرنگ در قلب استکهلم و در منطقه‌ای به نام نورمالم مستقر شده است. طراحی رستوران لوکس فرنگ از لحاظ طراحی و معماری داخلی متاثر از تلفیق دیزاین محلی و آسیایی است. دکوراسیون لوکس و صنعتی به کار رفته در طراحی این رستوران باعث پدید آمدن دیزاین معاصر نیز شده است. از این رو، رستوران فضای جذاب و بسیار ساده‌ای دارد. ترکیب مختصر رنگ‌های استفاده شده آن را به یکی از آرام‌بخش‌ ترین رستوران‌ها شده است.


1039523220741001B


منابع:

منبع1 منبع2

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید