title

دکوراسیون داخلی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

دکوراسیون داخلی در سال‌های اخیر بی‌اغراق بخش مهمی از زندگی شهرنشینی را تحت‌تاثیر قرار داده و امروزه به یکی از چالش‌های اصلی در طراحی داخلی و اجرای دکوراتیو تبدیل شده است. موضوعی با محوریت بهینه‌سای فضای کار و زندگی، چه به لحاظ زیباشناختی و چه از منظر کاربردی نمودن محیط که اخیرا بیش از هر زمان دیگر نگاه‌ها را به سمت و سوی خود جلب نموده است.

در نوشتار پیش رو قصد داریم به بررسی موضوع دکوراسیون داخلی و شیوه‌های اجرای ایده‌آل آن پرداخته و برخی از ایده‌های موجود در این زمینه را به شما معرفی نماییم.

با ما تا انتهای مطلب همراهی کنید، همچنین برای کسب اطالاعات بیشتر درباره دکوراسیون اداری میتوانید روی لینک کلیک نمایید.


دکوراسیون داخلی

خانه اصلی‌ترین محل سکونت و محیط آرامش و استراحت افراد است. صرف‌نظر از ساعات کار و گردش، بیشترین زمان زندگی افراد در منزل طی می‌شود. با وجود مشاغل جدید و دورکاری‌هایی که در عصر ما متداول شده‌اند، برای بسیاری منزل محیط کار نیز هست. بر این اساس، نیاز به دکوراسیون داخلی مناسب برای این محیط بیش از هر مورد دیگری الزامی به‌نظر می‌رسد. تا جایی که امروزه کارشناسان آشنا به فن، شیوه‌ها و علوم گوناگون را در این مورد آزموده و نتایج آن را در اختیار کاربرانی قرار می‌دهند که مایلند بهترین و بیشترین بهره را از انواع دکوراسیون و چیدمان ببرند.

دیزاین منزل و حواشی آن که در مجموع با نام دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود، امروزه شاخه‌ای مرتبط و نزدیک به معماری محسوب شده و فضای داخلی اغلب منازل مدرن و امروزی، تحت‌تاثیر ارتباط تنگاتنگ این دو قرار دارد.

بر این اساس شیوه‌های متنوعی از چیدمان و دیزاین داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آنها از اجزای گوناگون برای انجام دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. کاربرد تجهیزات و ملزومات انتخابی در همه این موارد کاملا تخصصی بوده و با دانش موجود در زمینه طراحی دکوراسیون و شناخت سبک‌های مختلف درآمیخته است. بر این اساس و با کاربرد این لوازم همراه با به‌کارگیری تخصص مربوط به این روش‌ها می‌توان فضای منازل را به طرز مشهود و محسوسی تغییر داد.

این مورد نه‌تنها در ساختمان‌های امروزی و تازه‌ساز بسیار تاثیرگذار است، بلکه فضای داخلی بناهایی با ساختمان قدیمی را نیز می‌توان در سایه این تغییرات و به‌کارگیری اصول طراحی و دکوراسیون داخلی متحول نمود.

بدیهی است با اعمال این تغییرات، علاوه بر زیباتر شدن محیط داخلی ساختمان، شرایط استفاده از آن نیز به‌طرز چشمگیری بهبود می‌یابد.

در ادامه به معرفی شیوه‌های اجرایی و مزایای کاربردی دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

با ما همراهی کنید.


دکوراسیون داخلی از زیبایی تا کاربرد بهینه فضا!

بسیاری از ما در محیط کار و زندگی خود با چالش‌هایی در زمینه چیدمان اشیاء و فضاسازی روبرو هستیم. تلاش مستمر و تمام نشدنی افراد برای زیباسازی محیطی که در آن زندگی می‌کنند از یک ‌سو و نیاز به اجرای بهینه دکوراسیون داخلی به ‌شیوه‌ای که بتوان بیشترین استفاده را از آن نمود از سوی دیگر دست به هم داده و هنر مفید و کاربردی دکوراسیون داخلی را ابداع کرده است.

به این ترتیب و با پیروی از اصول این شیوه می‌توان ضمن تغییر فضا از عناصر مختلفی برای زیبا و مفید نمودن آن نیز کمک گرفت. تا جایی که از نور و رنگ تا انواع اشیاء دکوری ثابت و متغیر و اکسسوری‌ها در آن نقش داشته باشند.

علاوه بر این موارد و ده‌ها جزء کوچک و بزرگ تاثیرگذار دیگر، شیوه معماری و ارتباط تنگاتنگ آن با دکوراسیون داخلی نیز موضوعی مهم است که برای یک اجرای موفق در این زمینه نمی‌توان و نباید به‌راحتی از آن چشم پوشید.

در ادامه مطلب به بررسی تنوع موجود در زمینه دکوراسیون داخلی پرداخته و از شیو‌های امروزی اجرای آن با شما سخن می‌گوییم.

با ما همراه بمانید.


ویژگی های دکوراسیون داخلی 

انسان قرن‌هاست که به تغییر محیط و فضای زندگی خود مشغول بوده و در این مسیر از اشیاء و المان‌های موجود در اطراف خود بهره برده‌ است.

اگر نگاهی به تاریخچه دکوراسیون داخلی یا Interior decoration در طول زمان بیندازیم به‌خوبی درمی‌یابیم که این کار در قالب‌های مختلف و طی زمان تکرار شده و در این مسیر نام‌های گوناگونی را نیز تجربه نموده است.

از زمانی که خانه‌های قدیمی با شیوه‌های بسیار ساده و ملزومات بومی نظیر فرش و قالیچه و گلدان‌های دست‌ساز سنتی تزئین می‌شدند تا امروز که منازل و دفاتر کار با دکوراسیون داخلی مدرن با ملزومات شیک و منطبق بر دکوراتیو روز دنیا مبله می‌شوند فاصله زمانی خاصی طی شده است. دوره‌ای که طی آن ابداعات زیادی صورت گرفته و سبک‌های هنری متفاوت و متنوعی در این زمینه ظهور کرده است.

این روزها افراد به تاثیر عمیق دکوراسیون داخلی در محیط کار و زندگی خود بیشتر پی برده و ارزش بیشتری برای آن قائلند.

با ورود هر چه بیشتر جوامع به زندگی شهرنشینی و کاربردی‌تر شدن فضاهای در دسترس، موضوع استفاده بهینه از فضای موجود نیز جدی‌تر و اجرای دکوراسیون داخلی به سبک‌های مختلف به هنری کاربردی و پرطرفدار تبدیل شده است. تا جایی که کمتر محیط مدرن و امروزی را می‌توان بدون حضور طراحان برجسته و استفاده از اسلوب طراحی و دکوراتیو به شیوه دلخواه مهیا نمود.

در ادامه این مطلب به الزاماتی می‌پردازیم که برای اجرای صحیح شیوه‌های مختلف طراحی و دکوراسیون داخلی به آنها نیاز است. پیش از آن به معرفی اجمالی از معروف‌ترین سبک‌های اجرای دکوراسیون پرداخته و به مهم‌ترین موارد موثر بر آنها نیز اشاره خواهیم کرد.


مطلب پیشنهادی: دکور اداری مدرن


الزامات دکوراسیون داخلی: از کلاسیک تا مدرن!

هنگامی که سخن از اجرای دکوراسیون در یک محیط به میان می‌آید عوامل بسیاری در این زمینه مطرح شده و المان‌های گوناگونی مد نظر قرار می‌گیرد. اما به‌جرات می‌توان گفت کمتر موردی مانند شناخت، انتخاب و اجرای سبک در میان این موارد از اهمیت برخوردار بوده و تاثیر عمیق خود را بر نتیجه نهایی به جا می‌گذارد.

در یک توضیح ساده می‌توان سبک و انتخاب آن را به تعیین و روشن نمودن مسیری تعبیر کرد که قصد داریم تا رسیدن به نتیجه نهایی در آن گام برداریم. برای مثال در مورد دکوراسیون داخلی و اجرای بهینه آن، هیچ موردی مانند شناخت سبک مورد نظر نمی‌تواند مراحل کار را تسریع و تسهیل نموده و بر رسیدن به نتیجه ایده‌آل تاثیرگذار باشد.

شیوه‌های موجود در طراحی و دکوراسیون طی قرن‌ها شکل گرفته و دارای نقاط مشترک و متفاوتی با یکدیگر هستند. در پروسه انتخاب سبک برای اجرای دکوراسیون داخلی، با این تفاوت‌ها و تشابه‌ها آشنا شده و آنها را در انتخاب خود دخالت می‌دهیم. اعمال این تغییرات، دکوراتیو داخلی را دستخوش تغییرات جدی نموده و نتیجه نهایی را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

برای مثال با وجود اشتراک عناصر اصلی موجود در انواع دکوراسیون داخلی از کلاسیک تا مدرن نظیر نور، رنگ، بافت و...، تفاوت‌های موجود در شیوه به‌کارگیری این موارد بسیار زیاد است. تفاوت‌هایی که پیکره اصلی هر یک از این سبک‌ها را شکل داده و به آنها هویت می‌بخشد.

هر اندازه در دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک از جلوه‌های تجملاتی، تزئینات حاشیه‌ای و ملزومات و ابزار یراق زینتی لوکس و تشریفاتی استفاده می‌شود، دکوراسیون مدرن به سادگی و جلوه‌های شیک و بدون حاشیه گرایش دارد. تنها ترسیم همین خطوط اصلی و به‌کارگیری سازوکارهای مربوط به آنها در این دو سبک کافی است تا تفاوت عمده‌ بین این دو مشخص شود.

بر این اساس افراد می‌توانند بنابر سلیقه شخصی و الزامات کاربردی خود نسبت به انتخاب و اجرای دکوراسیون داخلی به هر یک از این سبک‌ها اقدام نمایند.

هم‌چنین برای افرادی با سلیقه‌ها و الزامات کاربردی متنوع دیگر نیز موقعیت‌های مناسبی ابداع شده که در قالب سبک‌های نئوکلاسیک، روستیک، مینیمال، سنتی و بسیاری موارد دیگر به آنها عرضه می‌شود.

این همه مبنایی شده تا افراد نسبت به اجرای دکوراسیون داخلی با هر سبک و شیوه دلخواه خود موفق باشند.

اشکال مختلف دکوراسیون داخلی در دوره ما به شیوه علمی و بر اساس مستندات هر سبک و با اعمال و به‌کارگیری المان‌های کاربردی در آنها شکل گرفته و نتایج آن در شکل‌گیری فضاهای مختلف دکوراتیو به‌روشنی دیده شود.


دکوراسیون داخلی و هزینه های آن 

چگونه برآوردی از هزینه‌های دکوراسیون داخلی داشته باشیم؟

این روزها افزایش قیمت‌ها و مهم‌تر از آن نوسانات آن تقریبا همه جنبه‌های زندگی ما را تحت‌تاثیر قرار داده است. هزینه‌های مربوط به دکوراسیون داخلی نیز از این قاعده جدا نیست.

محاسبه هزینه‌های مربوط به انجام دکوراسیون داخلی بستگی مستقیم به برآورد قیمت اجزای این کار دارد.

در نخستین گام، لازم است در مورد هزینه‌های طراحی و پس از آن محاسبه نرخ متریال مصرفی در این مسیر تحقیق صود.

خوشبختانه سایت‌های معتبر مجری این کار، با تعیین صفحه استعلام دکوراسیون داخلی و به‌روزرسانی آن کمک بزرگی به مشتریان این نوع خدمات نموده و آنها را در جریان قیمت ملزومات مربوط به آن قرار می‌دهند. به این ترتیب هزینه کلیه این خدمات و نیز متریال مورد استفاده در آنها قابل مشاهده بوده و کاربران می‌توانند نرخ انجام آن را استعلام و محاسبه نمایند.

هم‌چنین با استفاده از گزینه دریافت راهنمایی از کارشناس فروش و متخصصین دکوراسیون داخلی حاضر در این سایت‌ها می‌توان نتایج بهتری را برای این کار رقم زد.

و در پایان...

دکوراسیون داخلی و طراحی بهینه آن را می‌توان به‌درستی چالش عصر مدرن دانست، هرچند انسان هرگز از چیدمان و زیباسازی محیط کار و زندگی خود غافل نبوده است. استفاده از اجزای کاربردی و ملزومات دکوراتیو همراه با به‌کارگیری علوم روز دنیا در زمینه طراحی و چیدمان داخلی، در مجموع به ساماندهی فضای داخلی و زیبا و کاربردی شدن محیط منازل و ساختمان‌ها منجر شده که نتایج آن را به‌خوبی می‌توان در محیط اطراف مشاهده نمود.

استفاده از تخصص اهل فن در این مورد نیز گزینه‌ای کاربردی و مفید است که به کاربران در انتخاب سبک مناسب و هماهنگ با محیط و رسیدن به هدف مورد نظر در اجرای چیدمان و دکوراتیو داخلی کمک می‌کند.

شما نیز می‌توانید با این روش منزل و محل کار خود را به بهترین روش از مزایای دیزاین و طراحی داخلی بهره‌مند نمایید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید
title
پروژه های مرتبط
project related
دیزاین داخلی اتاق مستر
دکوراسیون داخلی سالن ماساژ
دکوراسیون داخلی پنت هاوس
دکوراسیون داخلی منزل مسکونی
طراحی داخلی رستوران سنتی
دکوراسیون داخلی هتل
طراحی داخلی مسکونی
پروژه دکوراسیون داخلی اداری
پروژه دکوراسیون داخلی مسکونی