دکوراسیون داخلی رستوران

دکوراسیون داخلی رستوران یکی از موارد مهم و حیاتی به منظور جذب مشتری است و رعایت اصول مربوط به طراحی های داخلی دکوراسیون رستوران از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در ادامه به بررسی برخی از مواردی که توسط صاحب رستوران در دکوراسیون داخلی رستوران و همچنین سبک های طراحی داخلی رستوران که طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز یکی از همین سبک ها است، اشاره شده است.

.به طور کلی دکوراسیون داخلی رستوران سبک های متفاوتی دارد. طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و روش‌ها و سبک‌های مخصوص به خود را دارد و تنها هنرمندان ایرانی هستند که می‌توانند این طرح‌ها را این چنین هنرمندانه به تصویر بکشند. انتخاب سبک طراحی داخلی رستوران ایرانی و به طور کلی سبک دکوراسیون داخلی رستوران به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یک دکوراسیون داخلی رستوران خوب می تواند برای یک کافه، رستوران به اندازه ی یک غذای خوب ، نوشیدنی و خدمات مناسب موثر باشد. ایجاد دکوراسیون داخلی رستوران شگفت انگیز چیز اساسی است. ایجاد یک دکوراسیون داخلی رستوران شگفت انگیز هر چیز ساده ای می تواند باشد. صدها عامل برای مدیریت یک دکوراسیون داخلی رستوران مناسب وجود دارد - تأسیسات غذاخوری ، کافی شاپ شما چه شکلی خواهد بود؟ سبک رستوران یا کافه شما چگونه خواهد بود؟ چگونه می توانید بدون ایجاد اختلال در گردش کار کارکنان ، دکوراسیون داخلی رستوران را به بهترین شکل ممکن زیبا و تزئین کنید؟ آیا رعایت مقررات ایمنی به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران شما اجازه می دهد شکل بگیرد؟ و یا اگر قصد دارید رستوران خود را باز کنید چگونه یک دکوراسیون داخلی رستوران مناسب داشته باشید؟

وقتی به این فکر می کنید که چقدر به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران مدرن باید بپردازید، از این فضاهای داخلی شگفت انگیز قدردانی می کنید. به ادامه مطلب بروید تا گزینه های طراحی دکوراسیون داخلی رستوران های مختلف را با هم بررسی کنیم.

بیایید یک لحظه سرآشپزها و خلاقیت های جالب آنها فراموش کنیم و به دکوراسیون داخلی رستوران توجه کنیم. برای جذب مشتری دقیقاً چگونه یک رستوران باید به نظر برسد؟ خوب ، این به عوامل زیادی بستگی دارد. و از آنجا که متغیرهای زیادی وجود دارد، شاید کار کمی دشوار شود.

امروز می خواهیم در مورد آنچه برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و کافه ها می دانیم صحبت کنیم. در این زمینه از طراحی دکوراسیون داخلی رستوران می توانید فوق العاده خلاق و آزمایشی باشید. مردم برای گذراندن وقت و تجربه گرفتن عکس به کافی شاپ یا رستوران می آیند. خوب ، مطمئناً دکوراسیون داخلی رستوران بعد از آشپزی می تواند به دومین مورد مهم یک رستوران تبدیل شود.

اگر این ایده درست باشد که ما با چشمان مان غذا می خوریم، آنگاه استدلال می شود که دکوراسیون داخلی رستوران ها در دنیا باید مانند غذای مورد علاقه خوشمزه باشد. سبک دکوراسیون داخلی رستوران می تواند در مورد غذا و افرادی که در آنجا غذا می خورند، صحبت کند. دکوراسیون داخلی رستوران باید ضمن ایجاد یک فضای دلپذیر، بی نظیر باشد. طراحان داخلی با تعیین نیازهای فضایی و انتخاب اقلام تزئینی مانند رنگ، نورپردازی و مواد، فضاهای داخلی را کارآمد، امن و زیبا می کنند. آنها نقشه ها را خوانده اند و از کدهای ساختمان و مقررات آن مطلع هستند.

طراحی بخش های مختلف رستوران سبک خاصی دارد و اجرای بهترین دکوراسیون داخلی رستوران در طراحی های مختلف متفاوت است. به طور مثال محوطه رستوران باید حدود 1680 فوت مربع باشد که 112 صندلی را در اختیار صاحب رستوران قرار دهد. آشپزخانه و محل ذخیره سازی باید 1120 فوت مربع باشد. برنامه ریزی غذا و فضای مورد نیاز برای منطقه غذاخوری بستگی به نوع رستوران، تعداد مهمانان و تعداد صندلی دارد. امروزه دکوراسیون داخلی رستوران یک کار بزرگ است. طراحی داخلی بی نظیر رستوران نیاز به درک عمیق مفهوم برای ایجاد آن دارد.

دکوراسیون داخلی رستوران ها با توجه به فرهنگ هر کشور متفاوت بوده و طبق سبک های مورد علاقه آن کشور انجام می شود. حتی سبک های دکوراسیون داخلی رستوران ها در شهر های مختلف یک کشور بنا به سلیقه و فرهنگ آن شهر می تواند متفاوت باشد.

طراحی داخلی رستوران ایرانی معمولا با سبک خاصی انجام می شود. معماران و طراحان داخلی ایرانی با داشتن ذوق و هنر زیاد زبانزد خاص و عام هستند. امروزه طراحی داخلی رستوران ایرانی با سبک های مختلفی انجام می شود و هر روزه به ایده های جدید برای طراحی داخلی رستوران ایرانی افزوده می شود. برخی طراحان داخلی از سبک سنتی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند و برخی از طراحان از سبک امروزی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده می کنند.

برای طراحی داخلی رستوران ایرانی خود می توانید از چند ایده ساده مانند موارد زیر استفاده کنید:

استفاده از طرح های مینیمالیست قفسه ها در طراحی داخلی رستوران ایرانی

استفاده از گیاهان تزئینی در طراحی داخلی رستوران ایرانی

استفاده از تابلو های هنری در طراحی داخلی رستوران ایرانی

استفاده از نورپردازی خاص در طراحی داخلی رستوران ایرانی

استفاده از صندلی های خاص یا طرح های منحصر به فرد در طراحی داخلی رستوران ایرانی

طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک سنتی :

رستوران های ایرانی با توجه به فرهنگ شهری که در آن قرار دارند و نوع غذایی که ارائه می دهند طراحی داخلی رستوران ایرانی می تواند متفاوت می باشد. اگر رستوران ایرانی فقط غذاهای ایرانی را به مشتریان خود ارائه دهد می تواند از سبک سنتی برای طراحی داخلی رستوران ایرانی استفاده کند. کسانی که رستوران سنتی را برای صرف غذا انتخاب می کنند می خواهند طراحی داخلی رستوران ایرانی سنتی سبک خاصی داشته باشد و آن ها را به گذشته های دور ببرد.

طراحی داخلی رستوران ایرانی سنتی ویژگی های منحصر به فردی دارد و معماری و طراحی داخلی رستوران ایرانی نورپردازی، لباس کارکنان و حتی موسیقی که پخش می شود نیز با رستوران های دیگر متفاوت است. طراحی داخلی رستوران ایرانی سنتی می تواند با سبک روباز یا بسته باشد.

نکاتی در مورد طراحی داخلی رستوران ایرانی

بسیاری از بهترین طراحان داخلی، پروژه¬های طراحی داخلی فضاهای تجاری را انجام می¬دهند. ما نتیجه¬ی این تلاش طراحان را در رستوران¬ها مشاهده می¬کنیم. وقتی وارد یک رستوران می-شویم اولین چیزی که توجه ما را به خود جلب می¬کند، طراحی داخلی آن است. ازآنجایی‌که ما ایرانی هستیم و فرهنگ غنی داریم. بهتر است که مکان¬ها و رستوران¬های خود را بر اساس فرهنگ و آداب ‌و رسوم خود طراحی کنیم. این امر به لزوم شناخت طراحی داخلی رستوران ایرانی اشاره دارد.

به دلیل ویژگی¬های بارز طراحی داخلی رستوران ایرانی هم¬اکنون نیز در کشور خود می¬بینیم که رستوران¬ های زیادی از این سبک استفاده می¬کنند. این سبک با دیگر سبک¬های دکوراسیون داخلی برای رستوران تفاوت¬های چشمگیری دارد.

در طراحی داخلی رستوران ایرانی باید قواعد مربوط به فرم، بافت و رنگ رعایت شود.

در طراحی داخلی رستوران ایرانی هم از فضاهای باز و هم سرپوشیده استفاده می¬شود. علت این کار این است که در فصول گرم از محل¬های باز و در فصول سرد از محل¬های سرپوشیده استفاده شود. در طراحی داخلی رستوران ایرانی به‌صورت باز بهتر است از آب‌نما، آبشار-های صخره¬ای، گل¬ها و درختان استفاده شود.

همچنین در طراحی داخلی رستوران ایرانی به‌جای استفاده از درختان و گل و گیاه بهتر است از قالی، حوضچه و ... استفاده ¬شود.تأثیر اشیاء در طراحی داخلی رستوران ایرانی

نورپردازی در طراحی داخلی رستوران ایرانی نیز حائز اهمیت است. با نصب لامپ¬ های مناسب می¬توان زیبایی محیط رستوران را دو چندان کرد. همچنین نمای خارجی رستوران نیز اهمیت دارد و باید به نحوی انتخاب شود که بیانگر طراحی داخلی آن رستوران باشد.

عامل مهم دیگر در طراحی داخلی رستوران ایرانی، رنگ دیوار¬ها است. برای رنگ¬ آمیزی دیوار¬های رستوران می¬توان از رنگ¬های شاد و روشن، قهوه¬ای شکلاتی و آجری استفاده کرد.

بسته به سبک به‌ کار رفته در دکوراسیون رستوران، می¬توان از انواع مختلف میز و صندلی استفاده کرد. طرح کف ¬پوش نیز در طراحی داخلی رستوران ایرانی اهمیت دارد. باید هماهنگی مناسبی بین طرح و رنگ کف ¬پوش با طراحی داخلی رستوران به سبک ایرانی ایجاد کرد.

ویژگی¬های طراحی داخلی رستوران ایرانی

همان‌ طور که پیش ¬تر هم ذکر شد. زمانی که ما وارد یک رستوران ایرانی می¬شویم تمایل داریم نشانه¬هایی از فرهنگ و آداب رسوم یک رستوران ایرانی را در آن محل ببینیم. بدیهی است، زمانی که در یک رستوران غذای غیر ایرانی میل می¬کنیم تمایل داریم که فضای آن رستوران مثل غذای آن مدرن باشد ولی هنگامی ‌که در حال خوردن یک غذای ایرانی هستیم بهتر است در مکانی با طراحی داخلی ایرانی این غذا خورده شود.

یک تفاوت مهم در طراحی داخلی رستوران ایرانی با طراحی داخلی رستوران مدرن در متریالی است که در این رستوران¬ ها استفاده می¬شود. در این طراحی حتی نوع لباس کارکنان نیز متفاوت خواهد بود.

نوع طراحی نمای بیرونی نیز تفاوت دیگر رستوران¬ها با سبک ایرانی و مدرن است. نمای خارجی بسیار با اهمیت است زیرا اولین عاملی است که یک مشتری با آن روبه¬رو شده و جذب رستوران می¬شود. ما می¬توانیم برای طراحی داخلی رستوران ایرانی از نمای آجر همراه با طاق استفاده کنیم. سعی کنید تا حد امکان در فضای باز میز و صندلی¬ های خود را بچینید خصوصاً در فصول گرم تا مشتریان از حضور در فضای باز و کنار درختان بودن لذت کافی را ببرند.

در رستوران¬های ایرانی معمولاً برای سرو غذا از تخت استفاده می¬کنند. استفاده از تخت برای سرو غذا احساس راحتی بیشتری را به مشتری القا می¬کند.

استفاده از آجر قزاقی، کاشی با رنگ¬ های آبی فیروزه¬ای و شیشه¬ های رنگی از متریال¬ های مورد استفاده در طراحی داخلی رستوران ¬های ایرانی است.

کف¬پوش رستوران را به نحوی انتخاب کنیم که به‌راحتی بتوان آن را تمیز کرد. معمولاً در طراحی رستوران ایرانی از رنگ¬های آبی روشن، خاکستری و رنگ سفید استفاده می¬شود.

در طراحی داخلی رستوران ایرانی معمولاً از ایوان بزرگ با ستون¬های بلند، سقف¬های گنبدی شکل و ویترین¬های سنتی استفاده می¬شود. در این رستوران¬ها از گچ¬ بری ¬های خاص و سقف کناف نیز استفاده‌شده است. در رستوران¬ های ایرانی برای تزیین دیوارهای آن می¬توان از تابلو های متناسب با سبک طراحی رستوران نیز استفاده کرد. استفاده از تابلو¬های قدیمی، کاشی کاری، سرامیک¬های نقاشی شده و طراحی قفسه¬های سنتی با عتیقه¬ جات از دیگر ویژگیهای طراحی داخلی رستوران ایرانی است.

استفاده از ظروف مسی در سرو غذا از دیگر ویژگی¬ های این رستوران¬ها است. همچنین در رستوران¬های سنتی ایرانی از تخت همراه با صندلی¬ های چوبی و میز¬های کوچک استفاده میشود.طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی
رستوران های سنتی با زیبایی ها و جذابیت های خاصی که دارند توانسته اند جایگاه خوبی را در میان مردم به دست بیاورند. یکی از دلایل این موقیعت، سبک دکوراسیون داخلی رستوران سنتی است که منجر به خاص بودن این رستوران ها خواهد شد.

مشاهده جزئیات

خصوصیات دکوراسیون تخصصی رستوران
ازآنجایی‌که رستوران‌ها مکانی است که باید باسلیقه مشتری هماهنگی داشته باشد، بهتر است در دکوراسیون آن بیشتر دقت عمل داشته باشید و از افراد باتجربه در اجرای دکوراسیون داخلی بهره ببرید. برخی از مواردی که توسط صاحب رستوران در دکوراسیون قابل‌اجراست در این مطالب آورده‌ایم تا با اجرای آن‌ها بتوانند جذب مشتری را بیشتر کنند.

مشاهده جزئیات

مهم ترین اصول طراحی و دکوراسیون داخلی رستوران

مشاهده جزئیات

اصول دکوراسیون داخلی رستوران
اصول طراحی در فست فودها به نسبت رستوران های ایرانی متفاوت است به طوری که در فست فودها طراحی های سالن غذاخوری همیشه به صورت یکپارچه باشد و به گونه ای باشد فضاهای نامتوازن در آن کم تر دیده شود.

مشاهده جزئیات

اصول دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی
در ارتباط با دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی اصولی وجود دارد که آن را متمایز از رستوران های فرهنگی می کند به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به این اصول بپردازیم و آن را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

مشاهده جزئیات

اصول دکوراسیون داخلی رستوران سنتی
اصول دکوراسیون داخلی رستوران سنتی یکی از ایده های جذاب برای معماران و طراحان در این زمینه است. در این مقاله سعی داریم در ارتباط با مهم ترین اصول طراحی مربوط به این مکان خاص صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن
اگر علاقه‌مند هستید که با عناصری که در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن نقش پررنگی دارند بیشتر آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

مشاهده جزئیات

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
نکات مهمی در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران وجود دارد که باعث منحصر به فرد شدن آن می شود از این رو بهتر است در این زمینه بهترین ایده های و سبک های مدرن در آن به کار گرفته شود.

مشاهده جزئیات

نکات مهم در طراحی دکوراسیون کافی شاپ
در طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن می توان از طرح های فانتزی بهره مند شد. دیوارپوش های به کار برده شده در کافی شاپ تاثیر بسیار مهمی در طرح کلی دکوراسیون داخلی دارد. می توان از دیوارپوش های پنلی با طرح های فانتزی و سه بعدی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ بهره برد.

مشاهده جزئیات

رستوران کلبه ولیعصر

رستوران و کافی شاپ

مشاهده جزئیات

طراحی دکوراسیون رستوران
با ما در ارتباط باشید