title

دکوراسیون داخلی کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

سبک کلاسیک جلوه گر رنگ گرم و طبیعی است و اتمسفر فضاهای کلاسیک حس امنیت و اعتماد را القا میکند و انسان در فضاهایی با دکوراسیون سبک کلاسیک احساس تسلط بر فضا میکند.امروزه بیشتر افراد ثروتمند به سراغ دکوراسیون داخلی و معماری کلاسیک می روند ، بعضی افراد که سبک دکوراسیون داخلی و معماری کلاسیک را میپسندند میتوان گفت که این افراد فرهنگ گذشته و سنت را به سبک دکوراسیون داخلی مدرن و کاراکتر هایی که در این سبک گذراست ترجیح میدهند.

در این سبک بیشتر از مبلمان های با رنگ چوب گردویی و ماهگونی استفاده می شود در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک کف را با استفاده از پارکت های رنگ چوب میپوشانند و با استفاده از فرش گرمی و دنج بودن فضا را دو چندان می کنند.دیوار ها با کاغذ دیواری هایی با رنگ های ملایم معمولا با طرح های محو پوشانده می شود و در مرکز آنها قاب هایی که فرش های دست بافت را بغل گرفته اند.دیوارها را با فضا ادغام کرده و به آنها روح بخشیده است.

ویژگی های دکوراسیون داخلی کلاسیک :

درها و پنجره ها با خطوط روشن _ شومینه سنگ مرمر _تمام مبلمان به فرم استیل و مستطیل شکل _

عکس ها و طراحی داخلی هایی که از سبک کلاسیک مشاهده می شود حاکی از آن است که دکوراسیون داخلی کلاسیک سبکس قابل یش بینی منظم و مرتب و مستحکم است نسبت به بقیه سبک های دکوراسیون و معماری داخلی .

اگر تمایل به داشتن منزلی کلاسیک دارید راه حلی ارزان نیست و هیچگاه پایانی ارزان ندارد.همه ی کاراکتر ها و ابزار و لوازمی که در طراحی داخلی کلاسیک استفاده می شود گران قیمت و یونیک است، ستون ها و سر ستون ها و شومینه از سنگ مرمر هستند ، گچ بری های دست ساز و هزینه بر دارند.

عموما دیوار ها توسط پارچه ها یا با قاب های مستطیل با چوب طبیعی.

به عنوان یک کف پوش استفاده پارکت، اما در برخی مناطق (حمام، آشپزخانه، اتاق نشیمن) مجاز به استفاده از سنگ مرمر یا سنگ کاشی است.

سقف در سبک کلاسیک معمولا سفید است، تزئین شده با گچبری های دست ساز .


1039522543841001B


با وجود گسترش دکوراسیون مدرن و ورود آن به زندگی ایرانیان هنوز سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک جذابیت های بصری خاص خود را داشته و از این نظر هنوز محبوب باقی مانده است. شاید برخی از افراد به دلیل قدیمی بودن این سبک، این سبک را کنار گذاشته اند اما به دلیل اصالت، حس نوستالژی و منحصر به فرد بودن آن این سبک مورد توجه افرادی بوده و حتی این سبک را وارد فضای اتاق خواب خود نیز کرده اند.

برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب باید به عناصر مهمی از جمله نور، رنگ، چیدمان وسایل، جنس و اشیای دکوراتیو توجه خاصی نمود. نور ورودی به اتاق خواب باید کنترل شده باشد، بدین معنی که هر موقع از روز که فرد نیاز به استراحت پیدا کرد، باید بتواند منشا نور ورودی به اتاق خواب را به اصطلاح کور کرده و اتاق خواب را در حالت تاریک روشن قرار دهد تا به خوبی بتواند استراحت نماید. اما با این حال میزان نور ورودی در دکوراسیون کلاسیک باید بیشتر از دکوراسیون مدرن باشد. در دکوراسیون کلاسیک بیشتر از دکوراسیون مدرن به نور اهمیت داده می شود. به همین سبب در اتاق خواب به سبک طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک بیشتر از پنجره استفاده می کنند. همچنین برای نور شب وجود آباژورها و لوسترهایی نیز به چشم می خورد که تمامی این نشانه ها دلیلی بر اهمیت نور در دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد. برای اینکه با عناصر و سبک چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب بیشتر آشنا شوید، ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

مدل های تخت خواب مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک

اصلی ترین جز در اتاق خواب تخت خواب و اکسسوری های آن می باشد. تخت خواب و اکسسوری های آن تعیین کننده نوع دکوراسیون اتاق نیز می باشد. برای یک دکوراسیون کلاسیک بهتر است که از تخت خواب های چوبی که تاج های بلندی دارد و تاج آن ها به وسیله ی هنرهای دستی چون کنده کاری، معرق، منبت و غیره تزئین شده است، استفاده نمایید. تخت خواب هایی که دور تا دور آن ها دارای پرده می باشد نیز برای دکوراسیون داخلی کلاسیک بسیار مناسب می باشند. وجود این پرده ها می تواند به آرامش بیشتر شما در هنگام خواب کمک کرده و از طرفی نور ورودی به اتاق خواب را نیز به خوبی کنترل می کند. این پرده ها برای اتاق خواب عروس بسیار پرطرفدار می باشد، در حالی که می توان برای اتاق خواب کودکان و سالمندان نیز از این سبک استفاده نمود.

رنگ تخت خواب نیز باید با دکوراسیون اتاق خواب شما هماهنگ باشد. بهتر است رنگ تخت خواب شما با رنگ دیوارها مکمل، متضاد، هم رنگ یا هم خانواده باشد. توصیه ی ما این است که رنگ تخت خواب باید یا مکمل باشد و یا طیفی متفاوت از رنگ دیوارها باشند. چرا که هم رنگ بودن دیوارها با تخت خواب باعث دلزدگی و خستگی شده و حس یکنواختی مفرطی را در دکوراسیون داخلی کلاسیک ایجاد می کند. به همین سبب استفاده ی مفرط از یک زنگ به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

رنگ مناسب برای اتاق خواب با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039523543841001B


برای اتاق خواب هایی که سبک دکوراسیون کلاسیک طراحی می شوند، رنگ های گرم و روشن مانند کرم، شیری، سفید، شتری، قهوه ای، شکلاتی، آبی استفاده می کنند. رنگ هایی چون ارغوانی، سبز، قرمز، نارنجی و زرد کمتر برای این نوع دکوراسیون در نظر گرفته می شود و تصور غلطی که رایج است، این است که این رنگ ها مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک نمی باشد. در حالی که اگر از رنگ ها به درستی استفاده شود، می توان از آن ها در هر سبکی استفاده نمود. برای استفاده از رنگ باید باید عناصری چون نور، مساحت اتاق، روحیه و سلیقه ی فرد، سن فرد نیز در نظر گرفته شود. به عنوان مثال رنگ قهوه ای شکلاتی برای اتاق هایی که نور ورودی کمی دارند مناسب نمی باشد. از طرفی شکلاتی برای دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق نوزاد مناسب نبوده و باید از رنگ های شادتر استفاده شود.

برای دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق سالمندان استفاده از رنگ های تند مانند بنفش و قرمز، استفاده از رنگ های سرد مانند آبی خیلی روشن، استفاده از رنگ های تند مانند نارنجی توصیه نمی شود. رنگ غالب برای اتاق خواب سالمند باید روشن، گرم و ملایم باشد. رنگ کرم شیری رنگ مناسبی برای اتاق خواب سالمندان می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک اتاق خواب مهمان


1039524543841001B


اکثر خانه های ایرانی دارای یک اتاق می باشند که به اتاق مهمان معروف بوده و آن اتاق برای استراحت مهمانان در نظر گرفته می شود، همین مسئله گویای مهمان نوازی ایرانیان می باشد. ایرانیان به طراحی دکوراسیون اتاق مهمان اهمیت خاصی می دهند و سعی می کنند آن را بهتر از هر جای منزل طراحی نمایند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک پرطرفدارترین سبک برای طراحی اتاق مهمان می باشد. استفاده از چمدان های قدیمی، جانمازهای ترمه، رومیزی های ترمه، قاب های خاتم، کوزه های سفالی، گلدان های گلی، قالیچه های دست بافت با طرح های ایرانی از اشیایی می باشند که می توانند در اتاق مهمان قرار گرفته و باعث چشم نوازی این اتاق ها شوند.

استفاده از یک قاب کوچک خاتم و یا دیوار کوب های سفالی بر روی دیوار اتاق، استفاده از یک میز عسلی کوچک با رومیزی ترمه و یک گلدان گلی با گل طبیعی مانند شمعدانی، و استفاده از یک گلیم فرش کف اتاق با طرح ترکمن طراحی جالبی برای اتاق مهمان به سبک کلاسیک و ایرانی می تواند باشد.

استفاده از رنگ های مختلف برای جذابیت دکوراسیون داخلی کلاسیک

همانطور که گفته شد نباید از یک رنگ به صورت افراطی در دکوراسیون استفاده نمود. جذابیت دکوراسیون کلاسیک بیشتر به سبب استفاده از رنگ های متنوع می باشد. استفاده از رنگ های مختلف در دکوراسیون احساس شادی و نشاط را در محیط ایجاد می کند و احساس دلگیر بودن را از محیط می گیرد. به همین سبب در دکوراسیون کلاسیک استفاده از یک طیف رنگی به شدت منع شده است. به تازگی ایرانیان ست کردن را به معنی همرنگ کردن تمامی اشیا و لوازم با یکدیگر معنی می کنند، در حالی که ست کردن رنگ ها با همدیگر در هنر معنای متفاوت تری دارد. همرنگ بودن اشیا و لوازم در منزل حس یکنواختی ایجاد کرده و بعد از مدتی شما را زده خواهد کرد. برای اینکه این حس دیرتر به سراغ شما بیاید، ما پیشنهاد می کنیم که در دکوراسیون خود از اشیا با رنگ های متنوع بهره بگیرید.

همچنین همجنس کردن تمامی اشیا با یکدیگر باعث یکنواخت شدن دکوراسیون خواهد شد. اکثر اشیای مورد استفاده از دکوراسیون داخلی کلاسیک اشیای چوبی می باشد، اما این بدین معنا نیست که از اشیای دیگر استفاده نشود. استفاده از اشیا با جنس های طبیعی مانند سنگ، چوب، استخوان، سفال و غیره در اولویت می باشد، اما استفاده از اشیای شیشه ای، چینی و الیاف نیز می تواند حس زندگی را در فضای شما به جریان اندازد.

تفاوت دکوراسیون داخلی کلاسیک با دکوراسیون مدرن


1039520717841001B


امروزه طراحی دکوراسیون داخلی نسبت به زمان های گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. دکوراسیون داخلی کلاسیک به سبب اینکه ما را از فضای زندگی ماشینی و صنعتی کمی دورتر می کند، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. دکوراسیون داخلی کلاسیک و دکوراسیون مدرن دو سبک پرطرفدار در طراحی داخلی می باشند. بسیاری از افراد هنوز تفاوت بین دکوراسیون مدرن و کلاسیک را نمی دانند و به همین جهت تفاوت این دو و اینکه این دکوراسیون ها برای چه مکان هایی مناسب می باشند، در این مطلب شرح داده می شود.

اگر به تازگی خانه ای خریده اید و یا دوست دارید دکوراسیون منزل خود را به طور کلی تغییر دهید، اما بین سبک مدرن و کلاسیک دچار تردید می باشید، بهتر است که کمی به نقشه ی خانه خود توجه کرده و سپس سبک دکوراسیون خود را انتخاب نمایید. نقشه ی خانه، نور خانه، مساحت خانه از عوامل موثر در انتخاب نوع دکوراسیون می باشد. اگر خانه ی شما از نوع ویلایی می باشد . مساحت اتاق ها، پذیرایی و نشیمن شما بزرگ است، سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می تواند بهترین نوع انتخاب باشد. اما اگر در منازل آپارتمانی سکونت دارید و مساحت کل خانه ی شما بیشتر از 100 متر نمی باشد، سبک مدرن برای طراحی دکوراسیون شما مناسب تر می باشد. دلیل این امر آن است که وسایل مورد استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک وسایلی بزرگ و سنگین بوده و از این رو مناسب خانه های بزرگ می باشد و اگر این وسایل و اشیا در خانه های کوچک مورد استفاده قرار بگیرد، خانه را شلوغ و بی نظم می کند.

در سبک مدرن از اشیای دکوراتیو مینیمال بیشتر استفاده می شود. اشیای فانتزی، طرح های فانتزی، پارچه های راه راه، تابلو های نقاشی به سبک کوبیسم، استفاده از طرح های خیالی بیشتر مختص سبک دکوراسیون مدرن می باشد.

استفاده از طرح های سنتی، استفاده از تابلوهایی با طرح های واضح، استفاده از فرش ها و تابلوهایی که الهام گرفته از طبیعت می باشند، استفاده از اشیای چوبی، هنرها و صنایع دستی بیشتر مختص سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد.

هر چیزی که حس نو بودن، حس جدید بودن و حس کشف یک هیجان جدید را در شما القا کند مربوط به دکوراسیون مدرن می باشد.

هر چیزی که حس دوران شیرین کودکی را تداعی کند، برای شما خاطره انگیز و نوستالژیک باشد، رنگ و بوی طبیعت، فرهنگ و یک تاریخ کهن داشته باشد، مربوط به سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد.

استفاده از رنگ های فاخر مانند بژ، نقره ای، طلایی، قهوه ای سوخته، کرم، شیری بیشتر مربوط به دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد، اما می توان رنگ های شاد و روشن را نیز در این دکوراسیون در کنار دیگر رنگ ها به کار برد و حس نشاط بیشتری را به محیط انتقال داد.

طراحی آشپزخانه به سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039521717841001B


آشپزخانه یکی از مکان های مهمی می باشد که طراحی جذاب آن می تواند تاثیر زیادی در روحیه ی خانم های خانه دار و دیگر اعضای خانواده داشته باشد. اگر قبل از خرید خانه و یا ساخت خانه نقشه ی طراحی داخلی آن را کشیده اید و دوست دارید آشپزخانه ی شما به سبک کلاسیک طراحی شود، ما به شما پیشنهاد می کنیم که تا حد ممکن از اپن کردن آشپزخانه پرهیز کنید. آشپزخانه های مخفی بدون اپن با سبک کلاسیک همخوانی بیشتری دارند.

در قسمت ورودی آشپزخانه می توانید از یک پرده آویز سنتی استفاده نمایید. پرده آویز ریسه ای، پرده آویز کریستالی، پرده آویز چوبی، پرده آویز نمدی، پرده آویز طرح گلیم فرش، پرده آویز قشقایی نمونه هایی می باشند که می توان از آنها برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده کرد.

کابینت های آشپزخانه مهم ترین نقش را در طراحی دکوراسیون بر عهده دارند. استفاده از کابینت هایی که دارای دسته های تزئینی می باشند و اغلب تزئینات آن ها طلایی رنگ و یا نقره ای رنگ است، مناسب دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشند.

کابینت های چوبی ضد آب مناسب ترین نوع برای این نوع دکوراسیون است.

رنگ غالب استفاده شده در آشپزخانه ی کلاسیک بهتر است که از نوع کرم و یا بژ باشد.

استفاده از پرده های حریر یا پرده های با پارچه های گل دار چاپی برای آشپزخانه مناسب می باشد.

اگر قرار است که میز و صندلی غذا خوری درون آشپزخانه قرار بگیرد، بهتر است که میز و صندلی شما از نوع چوبی با تزئیناتی چون معرق کاری، منبت کاری، کنده کاری و یا طرح های برجسته باشد. میز و صندلی های براق شده با رزین نیز مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد.

استفاده از یک قالیچه با طرح های ایرانی مانند طرح ترکمن صحرا در آشپزخانه مناسب برای دکوراسیون کلاسیک می باشد.

طراحی سرویس بهداشتی با دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039522717841001B


بسیاری از خانم های خانه دار که اهل ذوق و هنر می باشند، به دکوراسیون سرویس بهداشتی خود نیز اهمیت می دهند. سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک برای طراحی سرویس های بهداشتی منازل نیز مورد استقبال واقع شده است. استفاده از قاب های آینه با دورهای طلایی و نقره ای، استفاده از تم رنگی کرم در سرویس های بهداشتی، استفاده از روشور های سرامیکی باکس دار، استفاده از شیرآلات طلایی طرح دار برای این سبک دکوراسیون موردهای مناسبی می باشند.

استفاده از کابینت مخصوص سرویس بهداشتی به شما کمک می کند تا یک سرویس بهداشتی منظم و جمع و جور داشته باشید، کابینت های سرویس بهداشتی در طرح های کلاسیک تولید شده اند که می توان آنها را خریداری کرد.

می توان جنس و رنگ کاسه روشویی، دور دوشی، کابینت روشویی، وان حمام و توالت فرنگی را با یکدیگر ست کرد. و رنگ دیوار و سقف ها را متضاد با این رنگ ها انتخاب کرد. استفاده از رنگ سفید و مشکی، مشکی و قرمز، کرم و سرمه ای انتخابی مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک سرویس های بهداشتی می باشد.

می توان شلف هایی به سبک کلاسیک نیز خریداری نمود و علاوه بر طراحی دکوراسیون حمام و دستشویی به این محیط ها نظم بخشید.

در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک باشد این نکته را همواره مد نظر داشته باشید که تقارن و نظم حرف اول را در این سبک طراحی می زند. به همین سبب از شلوغ شدن فضا و استفاده از اشیایی که باعث به هم ریختگی فضا می شود به شدت اجتناب نمایید.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039526717841001B


طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک یکی از سبک های بسیار پرطرفدار در طراحی داخلی منزل بوده و برای خانه های ویلایی و حیاط دار بسیار مناسب می باشد. سبک طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک به دلیل اینکه دارای قدمت و اصالت می باشد و برخاسته از فرهنگی با شکوه است، هنوز که هنوز است با وجود گسترش زندگی آپارتمانی و پرطرفدار شدن سبک طراحی مدرنیته و مینیمالیستی طرفداران زیادی داشته و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. ایرانیان علاقه ی زیادی به طراحی دکوراسیون کلاسیک داشته و اکثر آن ها از این سبک برای طراحی داخلی منزل خود پیروی می کنند. به همین سبب بهتر است تا با نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک آشنایی پیدا کنید.

تقارن و نظم از مهم ترین ویژگی های طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد. در این نوع طراحی سعی می شود تا اشیایی قرینه و مشابه هم روبروی هم قرار داده شوند تا نظم خاصی بر فضا حاکم شود. تناسب اندازه و شکل اشیا در این نوع دکوراسیون بسیار اهمیت دارد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک از شکوه خاصی برخوردار بوده و به همین جهت در این نوع طراحی از رنگ های سنگین، گرم و با شکوه چون کرم، شیری، قهوه ای، بژ، سفید، طوسی و زرشکی استفاده می کنند.

مبلمان و نوع پرده، نورپردازی، و تزئینات نمای داخلی ساختمان از مهم ترین عناصری می باشند که در دکوراسیون داخلی کلاسیک مورد توجه می باشند.

مبلمان در دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039527717841001B


مبلمان در زیبایی و شکوه منزل شما تاثیر بسیار چشمگیری دارد. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما به روش کلاسیک طراحی شده است، بهتر است که مبلمان نیمه استیل که با نام مبلمان کلاسیک یا نیمه سلطنتی نیز شناخته می شود را انتخاب نمایید. مبلمان نیمه استیل بین مبلمان تمام استیل یا سلطنتی و راحتی طراحی می شود. در واقع در این مبلمان راحتی مبل مدرن و ظرافت مبل سلطنتی به کار برده شده است.

مبلمان نیمه سلطنتی باعث چشم نواز شدن دکوراسیون داخلی کلاسیک منزل شما می شود. در ساخت این مبلمان از چوب هایی چون راش، گردو، توسکا، زبان گنجشک، بلوط و غیره بهره گرفته شده است به همین دلیل این مبلمان از نظر استحکام در حد مطلوبی قرار دارند. مبل نیمه سلطنتی که برای دکوراسیون داخلی کلاسیک در نظر گرفته می شود، بهتر است که دارای روکشی متناسب با روکش پرده های منزل باشد. روکش های نخی، روکش هایی مخمل، پارچه های طرح دار با طرح برجسته برای دکوراسیون کلاسیک مناسب می باشند.

در مبلمان کلاسیک شاهد تزئیناتی چون منبت کاری و کنده کاری بر روی تاج و پایه های مبلمان هستیم و این تزئینات سبب شکوه خاص دکوراسیون کلاسیک می گردد.

رنگ مبلمان کلاسیک را می توان همرنگ دیوارها و پرده ها انتخاب کرد. حتی می توان رنگ دیوار را با پره یا مبل همرنگ در نظر گرفت و رنگ یکی از این عناصر مکمل یا متضاد دو عنصر دیگر در نظر گرفت. به عنوان مثال اگر رنگ پرده ها و مبلمان را کرم در نظر گرفتیم، رنگ دیوار را می توانیم آبی فیروزه ای یا طوسی در نظر بگیریم.

فرش در دکوراسیون داخلی کلاسیک

فرش در دکوراسیون داخلی کلاسیک نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. استفاده از فرش هایی با طرح های ساده، فرش هایی با طرح های هندسی، گلیم فرش های ساده، کف پوش هایی با طرح های راه راه برای یک دکوراسیون کلاسیک مناسب نمی باشند. اگر می خواهید به شکوه و جلال دکوراسیون منزل خود را افزایش دهید، بهتر است که از فرش هایی با طرح های اصیل و ایرانی استفاده نمایید. فرش هایی با طرح های خشتی، فرش های ریز بافت با طرح های ریز و پر نقش و نگار بهترین نوع فرش برای دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشند.

می توانید رنگ فرش را با یکی از عناصر منزل مانند دیوار، پرده، مبلمان ست کنید. استفاده از رنگ های مکمل، هم خانواده و متضاد یکی از این عناصر به زیبایی منزل و شادتر شدن فضا کمک زیادی می کند.

اگر منزل شما دارای کف پوش می باشد و یا قصد دارید کف منزل را کفپوش نمایید، استفاده از سرامیک ها و سنگ های مرمر برای دکوراسیون داخلی کلاسیک مناسب تر می باشد. اما دقت نمایید که برای زیباتر شدن و چشم گیرتر شدن منزل بهتر است که از قالیچه هایی با طرح های اصیل و ایرانی نیز بهره مند شوید. انداختن قالیچه زیر میز مبلمان، وسط پذیرایی، در ورودی پذیرایی جلوه ای خاص به محیط می بخشد. قالیچه های دارای نقوش ریز که پر از طرح و رنگ های مختلف می باشد، برای دکوراسیون داخلی پیشنهاد می شود.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039528717841001B


نور یکی از سه عنصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در دکوراسیون داخلی کلاسیک می توان از لوسترهای چوبی و کریستال برای زیبایی بیشتر محیط استفاده کرد. لوسترهای کریستال بلند با لامپ های لاله ای شکل و شمعدانی شکل، لوسترهای چوبی منبت کاری شده، معرق کاری شده و کنده کاری شده، استفاده از لامپ های سقفی رنگی در داخل گچ بری های سقف، لامپ های کار شده به صورت مخفی از عناصری هستند که در نورپردازی دکوراسیون داخلی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. می توان از لوسترهای دیواری چوبی و کریستال برای نورپردازی دکوراسیون داخلی کلاسیک نیز استفاده کرد. استفاده از لوسترهای دیواری کلاسیک در اتاق خواب بیشتر مرسوم بوده، اما ورود آن ها به فضای پذیرایی می تواند تاثیر چشمگیری بر دکوراسیون داخلی داشته باشد.

دکوراتیوهای محبوب دکوراسیون داخلی کلاسیک

اشیای تزئینی و دکوری در تمامی دکوراسیون ها از عناصر جذابی می باشند که می توانند به عنوان نقاط تمرکز در یک محیط مورد استفاده قرار می گیرند. اشیای دکوری مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک از تنوع زیادی برخوردار می باشند. اما در این بین اشیای چوبی از اصالت بیشتری برخوردار بوده و محبوب تر نیز می باشند. از دیوارکوب های چینی و سفالی با نقوش سنتی و یا نقوش ریز نیز می توان به عنوان دکوراتیوهای محبوب دکوراسیون داخلی کلاسیک بهره برد.

می توان قسمتی از دیوار، سقف را نیز با آینه و شیشه های دکوراتیو تزئین کرد. به عنوان مثال می توان بالاسر مبلمان، کنار آباژور، دیوار اپن آشپزخانه، قسمتی از دیوار پذیرایی که در دید بیشتری می باشد، ستون وسط خانه را برای آینه کاری در نظر گرفت. استفاده از گچ بری در دیوار و سقف، استفاده از قوس های مختلف در قسمت گلخانه و آشپزخانه می تواند باعث چشم نواز شدن دکوراسیون داخلی شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک سبکی خاص از طراحی داخلی


1039526717841001B


دکوراسیون داخلی کلاسیک یک سبک خاص و منحصر به فرد از طراحی داخلی می باشد که در سرتاسر جهان طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این سبک از طراحی اصالت، صمیمیت، گرمی، حس زندگی و طراوت را به فضا می بخشد.

دیوارها به عنوان پس زمینه ی کار در این نوع طراحی دکوراسیون انتخاب می شوند و در این سبک دیوارها بیشتر از سایر سبک ها مورد توجه قرار می گیرند و به عنوان کلید طراحی دکوراسیون مطرح می باشند. به همین سبب جنس و کیفیت دیوارپوش ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

زیباترین طراحی دیوارها بدون شک در طراحی کلاسیک مشاهده می شود. گچ بری های خاص، استفاده از نقوش برجسته خاص، طرح های منحصر به فرد ویژگی سبک کلاسیک می باشد. پنل های دیواری که به سبک کلاسیک طراحی شده اند، پس زمینه ای ظریف و ماندگار برای اشیای منزل شما فراهم می کند. می توان دیوار دکوراسیون داخلی کلاسیک را با گچ بری های متقارن تزئین کرد و مکانی جذاب برای نصب دیوارکوب ها، قاب های تزئینی و تابلو فرش ها ایجاد کرد.

استفاده از پنل های دیواری در دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039527717841001B


پنل های دیواری که در جنس های متنوع ارائه می شوند و یا می توان پنل ها را از طریق گچ بری های زیبا و ذاب بر روی دیوار با طرح های کلاسیک طراحی کرد، برای سازماندهی و نظم بخشیدن به اشیای دکوری بسیار کاربردی می باشند.

پنل های دیواری کلاسیک می توانند پس زمینه های متقارن برای اشیای دکوراتیو مهیا سازند.

برای تزئین دیوار در دکوراسیون داخلی کلاسیک می توان از دیوارکوب هایی با طرح های اصیل ایرانی و سنتی مانند طرح های خشتی، طرح شکار، طرح مرغ آمین، طرح بته جقه، یا با ظروف چینی کلاسیک، سفال، میناکاری، ظروف مسی قلم کاری شده یا قاب عکس های خانوادگی استفاده کرد.

قاب بندی دیوار با چوب، گچ بری، آینه کاری، شیشه های تزئینی، نورهای مخفی از نمونه کارهایی است که می تواند تنوع را در دکوراسیون منزل شما ایجاد کرده و شما را از دلزدگی نسبت به دکوراسیون منزل بعد از مدتی کوتاه نجات دهد.

می توانید بعد از قاب بندی دیوار، قسمت قاب را با رنگی متضاد رنگ دیوار رنگ کرده و یا از کاغذ دیواری های متفاوت تر استفاده نمایید. پتینه کاری در قسمت قاب دیوار می تواند جذابیت دکوراسیون کلاسیک را بیشتر نماید.

ابزار جدید برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک

دکوراتورهای ماهر با استفاده از نرم افزارهای حرفه ای اقدام به طراحی دکوراسیون می نمایند. هر روزه شاهد ارائه ی نرم افزارهای جدید در بازار بین المللی می باشیم، دکوراتورهای ماهر برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک از نرم افزارهای استفاده می نمایند که بتوان ترسیمات ساده و پیچیده را با استفاده از آن سه بعدی کرد. با استفاده از نرم افزارهای حرفه ای طراحی دکوراسیون می توان تصاویر کاملا واقعی را خلق کرد و امکان انیمیشن سازی نیز با آن ها وجود خواهد داشت. این نرم افزارهای حرفه ای با نرم افزارهای موجود در بازار سازگار بوده و امکان نصب پلاگین های کاربردی بر روی آن وجود دارد.

با استفاده از نرم افزارهای جدید طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک می توان قبل از آماده سازی و خرید اشیا و لوازم مورد نیاز برای چیدمان دکوراسیون طرح دقیق مکان را مشاهده کرد و عیوب کار را به راحتی برطرف کرد. با استفاده از نرم افزارهای طراحی دکوراسیون، کار طراحی راحت تر شده و مشتری به راحتی می تواند طرح را مشاهده کند، تغییر دهد، و بعد از تایید مشتری می توان اقدام به طراحی کرد. در تصاویر تولید شده توسط نرم افزارها جنس اشیا، نوع متریال های به کار رفته شده در دکوراسیون، رنگ و نورپردازی کاملا مشخص و واضح می باشد. تصاویر خلق شده سه بعدی بوده وکاملا حالتی حقیقی دارند.

رنگ پردازی در دکوراسیون داخلی کلاسیک


1039528717841001B


مهم ترین عنصر در طراحی داخلی کلاسیک رنگ می باشد. رنگ می تواند فضا را شادتر، بازتر، روشن تر و یا تاریک تر، دلگیرتر و غم انگیز کند. به همین سبب در طراحی دکوراسیون رنگ به عنوان مهم ترین عامل در نشان دادن فضای کلی دکوراسیون شناخته می شود.

برای چیدمان دکوراسیون منزل باید با اصول ترکیب رنگ ها، رنگ های اصلی، ثانویه، شید، هیو، رنگ های گرم، رنگ های سرد و غیره آشنا باشید. برای ست کردن رنگ های با یکدیگر در دکوراسیون داخلی کلاسیک می توانید رنگ ها را در تناژهای مختلف استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید از ترکیب آبی پررنگ، نیلی، آبی آسمانی و فیروزه ای که همگی از یک خانواده هستند، در دکوراسیون منزل استفاده نمایید. می توانید با به کار بردن رنگ های سرد و گرم در کنار یکدیگر دکوراسیون خود را جذاب تر نمایید، از این رو بهتر است که کمی با اصول رنگ شناسی و رنگ های مکمل همدیگر آشنا باشید. به عنوان مثال رنگ آبی و زرد لیمویی مکمل رنگ ارغوانی می باشند، استفاده از این سه رنگ در کنار همدیگر در دکوراسیون منزل، فضایی شاد و زنده را خلق می کند.

استفاده از رنگ هایی مانند قرمز آلبالویی در کنار سبز کمرنگ و سبز فسفری نیز می تواند، حس نشاط را به فضای شما وارد کند.

استفاده از رنگ های گرم و سرد در کنار یکدیگر، استفاده از رنگ هایی روشن مانند کرم، بژ، سفید و طلایی در دکوراسیون داخلی کلاسیک مرسوم می باشد.

نکات مهم در چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک

تناسب و تواز بین اشیایی منزل از مهم ترین نکاتی می باشد که در دکوراسیون داخلی کلاسیک باید مد نظر قرار گیرد.

سعی کنید از اشیای چوبی، سنگی، سفالی برای تزئین دکوراسیون داخلی کلاسیک بهره ببرید.

در انتخاب مبلمان برای دکوراسیون داخلی کلاسیک دقت زیادی نمایید. مبلمان کلاسیک مبلمانی هستند که در عین راحتی، ظریف کاری ها و تزئینات دستی در آن ها مشاهده می شود.

مبلمانی که برای دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می کنید، باید با مساحت اتاق شما همخوانی داشته باشد. اگر پذیرایی شما کوچک است، از مبلمان جمع و جور کلاسیک استفاده نمایید.

سعی کنید چیدمان وسایل در این نوع دکوراسیون به صورت قرینه باشد.

سعی کنید در دکوراسیون کلاسیک خود یک شیء گران قیمت مانند یک آلت موسیقی، یک تابلو فرش نفیس ابریشمی، یک ظرف نقره یا مسی قلمکاری شده و یا یک مجسمه ی چوبی دست ساز تهیه کنید و از آن به عنوان مرکز توجه دکوراسیون خود استفاده نمایید.

این نکته را مد نظر داشته باشید که داشتن اشیایی لوکس و نفیس در جنس های طبیعی مانند چوب و سنگ با تعداد کم خیلی بهتر از داشتن اشیایی متنوع در جنس های مصنوعی مانند پلی استر و غیره می باشد.( منبع ) .

ویژگی های دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی


1039529717841001B


دکوراسیون داخلی کلاسیک از محبوب ترین سبک های دکوراسیون در جای جای جهان می باشد. ایرانیان نیز به این سبک از دکوراسیون علاقه ی زیادی داشته و منازل خود را با این سبک از دکوراسیون طراحی می کنند. دکوراسیون داخلی کلاسیک نیز خود سبک هایی دارد که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. دکوراسیون داخلی کلاسیک به سبک ایرانی یکی از زیباترین، منحصر به فردترین و محبوب ترین سبک های دکوراسیون می باشد که علاوه بر ایرانیان افراد زیادی در اروپا و امریکا نیز به این سبک علاقمند می باشند. اگر تمایل دارید که دکوراسیون منزل خود را به صورت کلاسیک طراحی کنید، بهتر است که به سبک ایرانی این کار را انجام دهید. سبک ایرانی اصالت، فرهنگ، گرما، عشق، شور و زندگی را در محیط ایجاد کرده و حس آرامش را به افراد حاضر در محیط القا می کند.

چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی

& lt;Br& gt;

1039520817841001B

& lt;Br& gt;

برای چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی ابتدا باید به اشیا و وسایل خود به خوبی نگاهی بیندازید. بهتر است که تمامی دکوراتیوها، اشیا و وسایل شما از نوع ایرانی باشد. نمی شود که اشیایی خارجی داشته باشید و بخواهید چیدمان آن ها را به سبک ایرانی انجام دهید.

فرش و مبلمان شما مهم ترین وسایل منزل می باشند و از همین رو باید دقت زیادی در انتخاب آن ها صورت بگیرد.

بهتر است که فرش های شما از نوع فرش های دست بافت باشد. از آنجا که فرش های دست بافت گران می باشند و هزینه ی دکوراسیون برای شما بسیار گران تمام می شود، می توانید به جای فرش از قالیچه های دست بافت و یا گلیم فرش های دست بافت استفاده نمایید. استفاده از قالیچه و گلیم فرش های دست بافت، نسبت به فرش های ماشینی باید در اولویت باشد، اما اگر فضای پذیرایی شما بزرگ می باشد و تمایل دارید که آن را با فرش پر کنید، می توانید از فرش های ماشینی با طرح های کاملا ایرانی و کلاسیک استفاده نمایید.


1039521817841001B


فرش های طرح شاه عباسی، فرش های طرح اسلیمی، فرش های بته ای یا بته جقه، فرش طرح اقتباسی، فرش های طرح بندی، فرش های طرح درختی مثل درختی ترنج دار یا درختی سرو دار، فرش های طرح ترکمن یا طرح بخارا، فرش های خشتی، فرش های شکارگاهی، فرش ماهی درهم، فرش محرابی، فرش محرمات، فرش طرح هندسی و غیره از فرش هایی می باشند که برای دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی بسیار مناسب بوده و می توانند رنگ و روح تازه ای را در فضای شما ایجاد کند. به شما پیشنهاد می شود که برای اینکه دکوراسیون شما حس کلاسیک بودن را به خوبی القا کند حتما از فرش های طرح ترکمن در یک جای منزل هم شده مانند در ورودی استفاده نمایید.

اشیای اصلی در دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی

برای اینکه دکوراسیون داخلی کلاسیک فرهنگ ایرانی را بیشتر تداعی نماید، باید وسایلی در اختیار داشته باشید که با این وسایل بتوانید منزل و دکوراسیون مد نظر خود را ایرانیزه نمایید. پشتی و تشک، ظروف سفالی، اشیای چوبی، ظروف چینی با طرح های ایرانی، ترمه، گلیم، تابلو فرش، ظروف و قاب های خاتم یا مینا کاری شده، گلدان های گلی، قاب چوبی گره ای، جاجیم و گلیم بافت عشایر از اشیایی می باشد که می تواند به راحتی دکوراسیون شما را ایرانیزه و چشم نواز نماید.

در خانه های ایرانی خصوصا خانه ی مادربزرگ ها هنوز پشتی جایگاه خاصی برای خود دارد. بسیاری از خانواده ها هنوز از پشتی به جای مبلمان در منزل خود استفاده می کنند. خصوصا افرادی که خانه های بزرگ داشته و مبلمان آن ها جوابگوی جمعیت میهمانان آن ها نمی باشد، هنوز از پشتی و تشک برای طراحی دکوراسیون خانه و راحتی میهمان استفاده می کنند. می توان با پارچه های سنتی پشتی هایی به صورت گرد و مربع به همراه کوسن های کوچک تهیه کرد و دور تا دور پذیرایی از آن ها استفاده کرد. بهتر است که رنگی که برای کوسن و متکاها استفاده می شود، با رنگ فرش همخوانی داشته باشد، بدین معنی که رنگ متکاها و کوسن مکمل، متضاد و ا همرنگ با پس زمینه ی فرش شما باشد.

ما به شما پیشناد می کنیم که در کنار پشتی ها و متکاهای چیده شده در فضای پذیرایی منزل یک شیء کلاسیک و سنتی نیز به کار ببرید. مثلا می توان یک میز پایه کوتاه قرار داد و سماور و استکان های کمر باریک شیشه ای و یا سفالی را در کنار آن ها قرار داد. اگر منزل شما حیاط دار می باشد، می توانید این نوع چیدمان را برای حیاط خود داشته باشید و در پذیرایی از همان مبلمان کلاسیک استفاده نمایید.

مبلمان و اشیای دکوراتیو در دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی


1039522817841001B


هیچگاه نمی توان از تاثیری که مبلمان در دکواسیون می گذارد غافل شد. مبلمان مناسب برای دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی باید از جنس چوب باشد. خود نمایی اشیای چوبی در دکوراسیون یکی از ویژگی های بارز دکوراسیون ایرانی می باشد. مبلمان کلاسیک ایرانی بهتر است که از چوب هایی چون راش، گردو، سرخدار، بلوط و غیره تولید شده باشند. مبلمان کلاسیک ایرانی، جزو مبلمان های تاج دار می باشد که تاج و پایه ی آن ها با کنده کاری، منبت کاری و معرق کاری تزئین شده است. برای انتخاب مبلمان کلاسیک ایرانی به رنگ مبلمان دقت زیادی نمایید. اکثر افراد رنگ هایی چون کرم، قهوه ای، شکلاتی، شیری و طوسی را برای دکوراسیون خود انتخاب می کنند، ما از شما می خواهیم که سنت شکنی کرده و رنگ هایی زنده تر و شادتر چون آبی و سبز را انتخاب نمایید. انتخاب این رنگ ها هیچ صدمه ای به دکوراسیون شما وارد نمی کند، فقط کافی است یک بار امتحان کنید و از انرژی مضاعفی که رنگ ها به دکوراسیون شما می بخشند لذت ببرید.

از رومیزی های ترمه برای تزئین میز مبلمان، میز تلفن، میز غذاخوری و غیره غافل نشوید. ترمه ها رنگ و لعاب خاصی به دکواسیون شما می بخشند.

استفاده از یک گز خوری، شکلات خوری و یا یک قندان خاتم کاری شده بر روی میز مبلمان تاثیر زیادی در ایرانیزه کردن دکوراسیون شما می گذارد.

استفاده از تابلوفرش های دست بافت با نخ های ابریشمی با طرح هایی کاملا ایرانی مانند شیرین و فرهاد، لیلی و مجنون، استفاده از قاب های خاتم، استفاده از قاب های مینا کاری شده بر روی دیوار می تواند اصالت، ادب و فرهنگ ایرانی را به خوبی به نمایش بگذارد.

استفاده از رنگ های پایه ای که نشانه شکوه و جلال می باشد، استفاده از نور و روشن کردن خانه، استفاده از عناصر زنده چون گل و گیاه های طبیعی از نشانه های دکوراسیون داخلی کلاسیک ایرانی می باشد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید