title

طراحی اداری جدید و اروپایی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحی اداری جدید و اروپایی گزینه‌ای ایده‌آل برای به‌روز کردن ساختمان ادارات و کاربردی‌تر نمودن فضاهای مختلف است. امروزه طراحی اداری اروپایی و جدید به علمی تخصصی تبدیل شده که چنانچه اجرای آن توسط افراد مجرب و کارآزموده انجام شود، تاثیر مثبتی در روحیه کارمندان و هم‌چنین بالا بردن راندمان کاری آن‌ها خواهد داشت.

در این مطلب قصد داریم شما را با طراحی اداری جدید و اروپایی و مزایای آن آشنا کنیم. هم‌چنین دلایل الزام طراحی اداری اروپایی و جدید و دلایل استقبال کارمندان از کار در طراحی اداری جدید و اروپایی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.


در ادامه به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت:

طراحی اداری اروپایی و جدید و شیوه‌های اجرای آن...

نقش طراحی اداری جدید و اروپایی در افزایش راندمان کاری

محیط کار را با طراحی اداری مدرن به آرامش و تمرکز نزدیک‌تر کنیم!

در مطالعه این نوشتار با طراحی اداری دارکوب همراه شوید.


طراحی اداری جدید و اروپایی: ساده، زیبا، کاربردی

اغلب کارمندان ادارات مختلف، ساعت‌های زیادی از زمان خود را در محیط کاری با طراحی اداری اروپایی و جدید می‌گذرانند. به‌گونه‌ای که کار در محیطی با طراحی اداری جدید و اروپایی به خانه دوم آن‌ها تبدیل می‌شود. تحقیقات کارشناسان در زمینه میزان عملکرد کارکنان شرکت‌ها و ادارات نشان داده، رضایت‌مندی افراد شاغل از طراحی اداری ، موجب بالا رفتن راندمان کاری و موفقیت در کار‌های انفرادی و تیمی شرکت می‌شود. در چند دهه اخیر شواهد نشان داده طراحی اداری جدید و اروپایی به یکی از موفق‌ترین گزینه‌ها برای سامان‌دهی و نظم بخشیدن به کارهای اداری تبدیل شده است.

اصولا چیدمان و طراحی اداری جدید و اروپایی باید به‌گونه‌ای باشد که کارمندان در آن احساس آرامش داشته و از خستگی زودرس هنگام کار‌ پیشگیری کند. سادگی از ویژگی‌های بارز طراحی اداری اروپایی و جدید است که با تزئینات و اکسسوری‌های زیبا و منحصر‌به‌فرد تکمیل می‌گردد. این ویژگی در طراحی اداری جدید و اروپایی به آرامش و تمرکز بیشتر کارکنان کمک می‌کند.

در صورتی که وجود رنگ‌های تند و دکوراسیون شلوغ در طراحی کلاسیک اداری مانعی برای تمرکز بوده و احتمال اشتباه در کارمندان را افزایش می‌دهد.


دکوراسیون مدرن و شیک با استفاده از طرح‌های اروپایی

در گذشته‌ اغلب شرکت‌ها اهمیت زیادی به فضای کاری شرکت و لوازم‌ به‌کاررفته در آن نمی‌دادند و با طراحی اداری جدید و اروپایی آشنایی چندانی نداشتند. طراحی ساختمان‌ها نیز به‌گونه‌ای بود که اجرای طراحی اداری اروپایی و جدید در آن امکان‌پذیر نبود. اما امروزه به لطف دسترسی آسان مهندسان و طراحان در زمینه طراحی اداری جدید و اروپایی، شاهد دکوراسیون شیک، مدرن و کاربردی در ادارات مختلف هستیم.


مطلب پیشنهادی: طراحی اداری لاکچری


طراحی اداری جدید و اروپایی (طراحی ساختمان‌های اداری از گذشته تا امروز)

تغییر سبک معماری بناها در چند دهه گذشته، تحولات زیادی در ساختمان‌های اداری داشته و آن‌ها را به سمت طراحی اداری جدید و اروپایی سوق داده است. در بناهای قدیمی تفکیک فضاها با استفاده از دیوار‌های ثابت صورت می‌گرفت و این مورد در تمام کشور‌ها مشاهده می‌گشت.

فضای اداری در گذشته شامل اتاق‌هایی مجزا برای هر‌کدام از کارمندها بود که امکان ایجاد تنوع در فضای داخلی آن‌ها وجود نداشت. در اوایل قرن بیستم ارائه طرح باز و طراحی اداری جدید و اروپایی توسط طراحان به مرحله اجرا درآمده و با استقبال بی‌نظیری مواجه شد. به‌گونه‌ای که اغلب ساختمان‌های تجاری بزرگ از ایده طراحی اداری اروپایی و جدید برای طراحی دفاتر خود استفاده کردند.

به تدریج و با دست‌یابی مهندسان و معماران به نقشه‌های ساختمانی مدرن و طراحی اداری جدید و اروپایی در سراسر دنیا، گزینه پلان آزاد و استفاده از فضایی کاملا باز در اکثر ساختمان‌های اداری مشاهده می‌شود.

در این شیوه تمام کارمندان از رؤسا و مدیران تا کارمندان ساده در کنار هم و در یک فضای مشترک، مشغول به کار هستند. وسعت دید کارمندان در طراحی اداری اروپایی و جدید به دلیل وجود دیوار‌های شیشه‌ای زیاد بوده و زمینه را برای خلاقیت و پویایی آنان فراهم کرده است.


مزایای طراحی اداری اروپایی و جدید

این روزها اهمیت انجام کار‌ها و تصمیم‌گیری‌های مهم به‌صورت گروهی و نتایج مثبت آن بر کسی پوشیده نیست. طراحی اداری اروپایی و جدید به کارمندان و رؤسای آن‌ها این امکان را می‌دهد که در فضایی مشترک و با تعاملات بیشتر روز کاری را سپری کنند.

در طراحی اداری جدید و اروپایی، نزدیکی فیزیکی کارمندان به هم و یکسان بودن فضای کاری، به هم‌فکری بیشتر و اتخاذ تصمیم‌های صحیح خواهد انجامید.

البته لازم به ذکر است که اجرا و طراحی اداری دارای تنوع بالایی در اجرا بوده و هر مورد برای شرکت خاصی جواب می‌دهد. به‌طور مثال دفاتری که با طراحی اداری جدید و اروپایی برای صنایع رسانه و فن‌آوری مورد استفاده قرار می‌گیرند ممکن است جوابگوی نیاز‌های شرکت‌هایی نباشند که در زمینه دیگر فعالیت می‌کنند.


الزام به‌روزرسانی محیط کاری در طراحی اداری جدید و اروپایی

در عصر حاضر، دنیای کسب و کار با شتابی غیر قابل باور در حال تغییر و تحول است. در این بین افراد یا شرکت‌هایی که توانایی اجرای طراحی اداری اروپایی و جدید و همراهی با این تغییرات را نداشته باشند در سراشیبی رکود و در مواردی نابودی قرار می‌گیرند.

در چند دهه گذشته اغلب سیستم‌های اداری از حالت دستی به دیجیتال تغییر کرده و فضای طراحی اداری اروپایی و جدید را طلب می‌کند. طراحی اداری جدید و اروپایی به منظور تجهیز ساختمان‌ها برای استفاده از سیستم‌های روز دنیا اقدامی کاربردی برای رقابت با سایر شرکت‌ها است.

اغلب شرکت‌هایی که از طراحی اداری اروپایی و جدید در ساختمان‌های خود استفاده کرده‌اند، توانسته‌اند رضایت بیشتری از جانب کارمندان و مراجعین خود دریافت کنند.

از آن‌جایی که سیستم‌های اداری همواره در حال تغییر و به‌روزرسانی هستند، بهتر است طراحی اداری اروپایی و جدید به‌گونه‌ای انجام شود که در صورت نیاز، امکان ایجاد تغییر در طراحی اداری اروپایی و جدید وجود داشته باشد.

استفاده از فضای سبز در طراحی اداری اروپایی و جدید!

چند سالی است که مسائل روانشناسی نیز در طراحی اداری جدید و اروپایی مطرح شده و به آن اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. در نظر گرفتن فضاهای برای گیاهان در طراحی اداری جدید و اروپایی، موجب نشاط و سرزندگی بیشتر کارمندان شده و بر راندمان کاری آن‌ها در ساعات اداری تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

از مزایای دیگر اجرای این ترفند، تصفیه هوا در فضای بسته ادارات با طراحی اداری جدید و اروپایی و هم‌چنین زیباتر شدن محیط اداری است.


کلام پایانی

در عصر جدید عوامل زیادی برای موفقیت در کسب و کار از طرف کارفرمایان در نظر گرفته می‌شود. از محل احداث ساختمان و خیابان‌های منتهی به آن گرفته، تا انتخاب کارمندان و عوامل دیگر بررسی می‌شود. اما در چند سال اخیر طراحی اداری جدید و اروپایی به یکی از اصلی‌ترین موارد برای اغلب شرکت‌ها تبدیل شده است.

طراحی اداری اروپایی و جدید با بالا بردن دید فضای شخصی و ارتباط بیشتر کارمندان با یکدیگر، تاثیر زیادی در پویایی بیشتر کارمندان و کاهش استرس و فشار ذهنی آن‌ها دارد. گسترش اجرای طراحی اداری اروپایی و جدید در ادارت مختلف با در نظر گرفتن استاندارد‌های لازم، می‌تواند نقش مؤثری در ارتقای سطح کاری کارمندان و پیشرفت اقتصادی کشور داشته باشد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید
title
پروژه های مرتبط
project related
دکوراتور محیط اداری
دکوراسیون داخلی محیط اداری
دیزاین اداری تجاری
شرکت اداری ظفر

پروژه اداری

مشاهده جزئیات

شرکت اداری املاک شهر سعادت آباد

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

ساختمان 6 طبقه اداری، علامه جنوبی

پروژه اداری/جدید ترین پروژه ها/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات