اجرا و طراحی اداری

امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

راهنمای اجرا و طراحی اداری: بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

این مقاله راهنمای کاملی برای اجرا و طراحی اداری فراهم میکند و به شما کمک میکند تا بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری خود را با کمک یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری به بهترین نحو انجام دهید.

اجرا و طراحی اداری به چه معناست؟

اصطلاح «اجرا و طراحی اداری» نه تنها به جنبه های تزئینی و کاربردی یک فضای کاری اشاره دارد - بلکه شامل موارد زیر هم است:

پایداری

فنآوری

سلامتی و تندرستی

فرهنگ شرکت

همچنین لازم است بدانید اجرا و طراحی اداری با موارد زیر هم معنا نیست:

فقط تصمیم بگیریم که برای طراحی اداری داخلی میز و صندلی را کجا بگذاریم.

همه چیز را برای طراحی اداری داخلی به یک اندازه انتخاب کنیم.

طراحی اداری داخلی در حال حاضر به عنوان یک بخش حیاتی و جدایی ناپذیر از ایجاد یک دکوراسیون و طراحی اداری موفق در نظر گرفته میشود، خواه یک فضای کاملاً جدید باشد یا بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری، مد نظر باشد.

طراحی و دکوراسیون داخلی اداری

هنگام طراحی و دکوراسیون محیط اداری چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

سه جنبه اصلی برای برنامهریزی دکوراسیون و طراحی اداری وجود دارد:

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی

جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی

جنبه انسانی طراحی اداری داخلی

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی ناظر به موارد زیادی است. برای مثال، همه کارمندان، اجرا و طراحی اداری باز (که همکاران با هم کار میکنند) را دوست ندارد، درحالیکه برخی از آنها فرصت همکاری با دیگران را غنیمت می شمارند. ترکیب طراحی و دکوراسیون محیط اداری به شیوهای که کارمندان می توانند به طور مستقل کار کنند و همچنین در صورت لزوم در قسمتهایی از طراحی و دکوراسیون داخلی اداری دور هم جمع شده و کار را به شکل گروهی پیش ببرند، یک مزیت برای اجرا و طراحی اداری محسوب می شود و راندمان را بالا میبرد.

جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی

اگر هنگام بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به جنبه های تکنولوژی توجه کافی نشود، کارمندان می توانند وظایف خود را به طور موثری در طراحی اداری داخلی جدید انجام دهند. نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که 85٪ از کارمندان معتقدند که میتوانند کار خود را با فناوری مناسب، بهتر انجام دهند. این در حالی است که فقط 13٪ آنها به دستگاههای تبلت -که برای کار انعطاف پذیر حیاتی هستند- در محل کار دسترسی دارند.

برای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق، لازم است فناوری مناسب در طراحی گنجانده شود که به آن جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی گویند.

پدهای شارژ بی‌سیم، صفحه‌نمایش لمسی یکپارچه، دستگاههای صوتی و تصویری، مدیریت کابل و ... همگی بخشی از جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی محسوب می شوند که برای شیک جلوه دادن دفتر کار و بهبود عملکرد طراحی و دکوراسیون داخلی اداری لازم هستند.

یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری خوب، به شما کمک میکند تا جنبه های فیزیکی طراحی اداری داخلی را با تکنولوژی در هم بیامیزید تا راندمان کار شما پس از بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری بالاتر رود. شرکت طراحی و دکوراسیون اداری قبل از شروع به کار، همه جوانب را بررسی میکند.

دکوراسیون و طراحی اداری گوگل

جنبه انسانی طراحی اداری داخلی

ارتباط موثر کارمندان، نتیجه بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق است، اگر کارمندان شادی نداشته باشید و نتوانید ارتباط موثری با آنها برقرار کنید، طراحی و دکوراسیون داخلی اداری به هیچ کاری نمی آید.

برای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق، قبل از شروع به طراحی و دکوراسیون داخلی اداری با کارمندان خود صحبت کنید تا ببینید دقیقا چه چیزی آنها را شاد میکند. اگرچه همه چیزهایی که از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری می خواهند قابل انجام نیست، اما اجرای برخی از آنها می تواند محیط شادی را فراهم کند. برای مثال، یک دیوار سبز (دیواری که با گیاهان پوشیده شده)، یک قهوه ساز یا چای ساز و حتی نقاشی کردن فانتزی روی برخی از دیوارها می تواند تاثیر زیادی بر جنبه انسانی طراحی اداری داخلی داشته باشد.

اجرا و طراحی اداری چگونه با فرهنگ شرکت مرتبط میگردد؟

پیوند بین طراحی و دکوراسیون داخلی اداری یک سازمان و فرهنگ آن به طور گسترده ای مورد تحقیق قرار گرفته است. برخی مطالعات نشان میدهند که طراحی و دکوراسیون داخلی اداری قدرت بازتاب، حمایت، تأثیرگذاری و حتی تغییر ارزشها و اصول یک شرکت را دارد. به همین دلیل، به کار گرفتن یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداریِ خوب، برای اجرای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری ضروری است.

انواع فرهنگ اداری و تغییر آنها با دکوراسیون و طراحی اداری

برخی مقالات نشان میدهند که چهار نوع فرهنگ اداری وجود دارد و آنها را میتوان با انواع طراحی و دکوراسیون محیط اداری پرورش داد:

فرهنگ همکاری: با اجرا و طراحی اداری یک فضای منعطف و نسبتا باز، مشتمل بر مناطق غیررسمیِ حضور کارمندان، پرورش می یابد.

فرهنگ تولید: به بهترین وجه توسط دکوراسیون و طراحی اداری که بر انعطاف تمرکز دارد، یک چیدمان ارگانیک دارد و فضاهایی را برای جمع شدن غیر رسمی کارمندان فراهم میکند تقویت می شود.

فرهنگ کنترلی: این فرهنگ با نسبت بالای فضای فردی به گروهی، چیدمان ساختاریافته و متقارن و فضاهای رسمیتر با سطح محصور، به خوبی پرورش میابد.

فرهنگ رقابتی: به بهترین وجه با اجرا و طراحی اداری که ترکیبی از فضاهای رسمی و غیررسمی را ارائه میدهند و فضای فردی آنها نسبت متعادلی با فضاهای گروهی دارد، تقویت میشود. همچنین یک طرح متقارن و ساختار یافته در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری میتواند آن را تقویت کند.

دکوراسیون و طراحی اداری اپل

در دکوراسیون و طراحی اداری از ایجاد برخوردهای فرهنگی بپرهیزید.

فرهنگهای زیرمجموعه یک شرکت، ممکن است با هم متفاوت باشند. برای مثال، فرهنگ بخش بازاریابی مطمئنا با فرهنگ بخش حسابداری متفاوت است.

برای دستیابی به یک دکوراسیون و طراحی اداری موثر که به همه بخشها و افراد اجازه میدهد در کار خود پیشرفت کنند، بسیار مهم است که بدانید چه نوع خرده فرهنگ هایی در فرهنگ کلی شرکت شما وجود دارند. به معنای دیگر دکوراسیون و طراحی اداری که بر پایه یک فرهنگ واحد ساخته شده باشد، فارغ از مهارت شرکت طراحی و دکوراسیون اداری، احتمالا نمیتواند از تمام بخشهای سازمان شما پشتیبانی کند.

بنابراین بهتر است خرده فرهنگها را مشخص کنید و از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری بخواهید قسمتهای مختلف شرکت را به شکلهای متفاوتی طراحی کند.

برای طراحی و دکوراسیون داخلی اداری، هویت خود را مشخص کنید.

اگرچه نگاه به طراحی و دکوراسیون محیط اداری سایر سازمان‌ها می‌تواند به شما الهام بدهد، اما نباید سعی کنید طراحی و دکوراسیون محیط اداری شرکتهای دیگر را به طور کامل تقلید کنید. مثلا نباید از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری بخواید که بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری شما را دقیقا شبیه طراحی و دکوراسیون داخلی اداری شرکت ایکس طراحی کند. اگرچه ممکن است طراحی و دکوراسیون محیط اداری با اتاقهای بازی و مبلمان مدرن جذاب باشد، اما در واقعیت، اگر فرهنگ سازمان شما با فرهنگ شرکت مورد نظر مشابه نباشد، استفاده از ایدههای طراحی و دکوراسیون محیط اداری مشابه، بعید است که کارساز باشد.

هدف بسیار واقع بینانه تر در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری این است که از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری خود بخواهید که دکوراسیون و طراحی اداری را انجام دهد که چشم انداز و ارزشهای شرکت شما را در بر بگیرد. متخصصان شرکت طراحی و دکوراسیون اداری برای رسیدن به این هدف به شما کمک میکنند، اما چند نکته وجود دارد که میتواند در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری به شما و شرکت طراحی و دکوراسیون اداری مورد نظرتان کمک کند:

دکوراسیون و طراحی اداری سامسونگ

5 روش برای طراحی و دکوراسیون داخلی

1. نورپردازی برای اجرا و طراحی اداری

نورپردازی بخش مهمی از مفهوم طراحی و دکوراسیون داخلی اداری را بر دوش میکشد. نورپردازی در اجرا و طراحی اداری صرفاً به دلایل زیبایی شناختی استفاده نمیشود، بلکه میتواند بر موارد زیر نیز تأثیر بگذارد:

تصمیمگیری

بهرهوری

خواب

سلامتی و تندرستی

نورپردازی سنتی در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری- به ویژه مهتابیهای فلورسنت - به ارزان بودن و پخش نور مصنوعی با کیفیت پایین شهرت دارد. با این حال، شرکت‌ها به تدریج فهمیده اند که سرمایه گذاری بر طراحی و دکوراسیون داخلی اداری با نورِ با کیفیت و حدالامکان طبیعی، می تواند تاثیر زیادی بر بهره وری داشته باشد. بنابراین شرکت طراحی و دکوراسیون اداری شما احتمالا به مقوله نور در اجرا و طراحی اداری توجه ویژهای میکند.

2. رنگها برای اجرا و طراحی اداری

هنگام اجرا و طراحی اداری و همچنین بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری، انتخاب رنگ نباید خودسرانه باشد. همچنین نباید به برندسازی شرکت محدود شود. تاثیری که رنگ‌های مختلف طراحی و دکوراسیون داخلی اداری می‌توانند بر وضعیت ذهنی افراد بگذارند به خوبی مطالعه شده است. بنابراین منطقی است که از این موضوع در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری استفاده کنیم.

3. سلامتی و تندرستی در اجرا و طراحی اداری

نور، رنگ و مبلمان و سایر چیزهایی که درباره بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری گفتیم، همگی بر سلامتی کارمندان تاثیر میگذارند. اما نکات کلی دیگری مثل بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به گونه ای که یک نفر از پنج نفر در هر زمان بتوانند استراحت کنند نیز، طراحی و دکوراسیون محیط اداری را در جهت سلامتی افراد تغییر مسیر میدهد.

آوردن طبیعت به طراحی و دکوراسیون داخلی اداری میتواند یک اقدام ساده، اما موثر اجرا و طراحی اداری برای مقابله با اثرات استرس ناشی از کار باشد. به عنوان مثال، دیوارهای سبز که احتمالا توسط شرکت طراحی و دکوراسیون اداری شما پیشنهاد می شود، می تواند با بهبود کیفیت هوا، کاهش صدای بیش از حد و ایجاد حس آرامش در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری، طراحی اداری داخلی را جهت سلامتی و تندرستی هدایت کند.

به کارکنان خود نشان دهید که سلامت و تندرستی آنها در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری یک اولویت است. برای این کار لازم است به ایدههای اجرا و طراحی اداری آنها گوش بدهید و آنها را با شرکت طراحی و دکوراسیون اداری مطرح کنید.

دکوراسیون و طراحی اداری رسپشن

4. مبلمان در دکوراسیون و طراحی اداری

مبلمان اداری به عنوان جزئی از طراحی و دکوراسیون محیط اداری، در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده است و شرکت‌ها به مزایای خرید انواع با کیفیت آنها برای طراحی و دکوراسیون محیط اداری پی بردهاند. شرکت طراحی و دکوراسیون اداری به نوع مبلمان دقت میکند و بهترین آن را برای تجهیز و طراحی و دکوراسیون محیط اداری شما به کار می بندد.

انتخاب مبلمان مناسب، بخش کلیدی هر دکوراسیون و طراحی اداری است که لازم است هنگام بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری آن را در نظر بگیرید.

5. پذیرش در دکوراسیون و طراحی اداری

اولین چیزی که مشتری در طراحی و دکوراسیون محیط اداری با آن روبرو می شود، پذیرش شرکت است. به همین دلیل این جزء از اجرا و طراحی اداری، اهمیت زیادی را برای شرکت طراحی و دکوراسیون اداری شما در زمان اجرا و طراحی اداری دارد.

نکاتی که میتواند پذیرش یا ورودی شرکت شما را زیبا کند، شامل موارد زیر هستند:

طراحی و دکوراسیون محیط اداری با نقاشی روی دیوارها

استفاده از مبلمان راحت و در عین حال بادوام، به منظور دکوراسیون و طراحی اداری پذیرش

نشان دادن جوایز و افتخارات شرکت به عنوان بخشی از اجرا و طراحی اداری

استفاده از یک ال سی دی برای طراحی و دکوراسیون محیط اداری رسپشن

روشن کردن میزهای اداری با قرار دادن نور در زیر آنها به عنوان بخشی از اجرا و طراحی اداری

لزوم کمک گرفتن از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری برای اجرای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

طراحی و دکوراسیون محیط اداری و همچنین بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری کار آسانی نیست و نمی توانید آن را بدون کمک گرفتن از یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری انجام دهید. متخصصانی که در شرکت طراحی و دکوراسیون اداری کار می کنند، سالها در زمینه اجرا و طراحی اداری، دکوراسیون و طراحی اداری و همچنین بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری تجربه دارند. آنها به شما کمک میکنند تا طراحی و دکوراسیون محیط اداری را با بهترین کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه انجام دهید.

با این وجود شما میتوانید با شناختن رنگها، برخی از اقدامات مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی اداری را خودتان انجام دهید. اگرچه در این شرایط، اجرا و طراحی اداری به شکل پیوسته و بدون اشکال انجام نمیشود، اما تا حدودی در بهبود طراحی و دکوراسیون محیط اداری مفید است.

روانشناسی رنگ را در اجرا و طراحی اداری در نظر بگیرید.

رنگهای مختلف طراحی اداری داخلی، از نظر روانی تاثیرات مختلفی بر احساسات و رفتار کارکنان میگذارند. شرکت طراحی و دکوراسیون اداری با روانشناسی رنگها برای طراحی اداری داخلی آشنا هستند و بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری را با توجه به آن انجام میدهند.

سفید: در اجرا و طراحی اداری با تمیزی مرتبط است. از این رنگ برای دکوراسیون و طراحی اداری آشپزخانه یا فضای باز استفاده کنید.

مشکی: اقتدار و همچنین مضامین شوم را در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری منتقل میکند. با این حال، هنگامی که به عنوان یک مکمل طراحی اداری داخلی استفاده میشود، میتواند یک طراحی و دکوراسیون محیط اداری مجلل ایجاد کند.

بنفش: بنفش در اجرا و طراحی اداری یک رنگ غیر طبیعی در نظر گرفته میشود. اما، همچنین نشان دهنده رنگ سلطنت و جاه طلبی در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری است.

سبز: طراحی اداری داخلی سبز، وابسته به تعادل، رشد و طبیعت است. تحقیقات همچنین نشان میدهند که دکوراسیون و طراحی اداری سبز می تواند عملکرد خلاقانه را بهبود بخشد.

آبی: در اجرا و طراحی اداری و همچنین بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به عنوان یکی از پربازده ترین رنگها در نظر گرفته میشود. البته این به نوع دکوراسیون و طراحی اداری که شرکت طراحی و دکوراسیون اداری انجام میدهد بستگی دارد. با این حال، اغلب در طراحی اداری داخلی آرامش و تفکر را تقویت میکند. با در نظر گرفتن این موضوع، طراحی و دکوراسیون داخلی اداری آبی می تواند به افزایش بهره وری کارکنان کمک کند.

قرمز: یک رنگ تند در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری محسوب شده که به کار بردن آن در اجرا و طراحی اداری می تواند جریان انرژی ذهنی را افزایش دهد. همچنین می تواند غلبه کننده هم باشد. معمولا برای سالنهای اجتماع طراحی و دکوراسیون داخلی اداری کاربرد دارد.

زرد: یک رنگ محبوب برای طراحی و دکوراسیون محیط اداری است، زیرا باعث شادی و مثبت اندیشی میشود.

نارنجی: این رنگ در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری میتواند باعث تحریک ذهنی و شادی شود.

سخن آخر:

اجرا و طراحی اداری و بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری چیزی نیست که بدون کمک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری بتوانید از پس آن برآیید. این شرکتها بر بهره گیری از نیروی متخصص، طراحی و دکوراسیون داخلی اداری را مدیریت میکنند. طراحی و دکوراسیون محیط اداری جنبه های فیزیکی، تکنولوژیکی و انسانی دارد که رعایت آنها در طراحی اداری داخلی می تواند سبب بهبود عملکرد شرکت گردد. هر شرکتی فرهنگ خاصی دارد که دکوراسیون و طراحی اداری آن باید بر اساس این فرهنگ شکل بگیرد. علاوه بر این، درک روانشناسی رنگها به شرکت طراحی و دکوراسیون اداری کمک میکند تا دکوراسیون و طراحی اداری را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. عناصری مثل نور، قسمت پذیرش، مبلمان و رنگها نقش مهمی به بهرهوری طراحی و دکوراسیون محیط اداری دارند. آنها کمک میکنند تا اجرا و طراحی اداری خود بر اساس هویت شرکت و بدون تقلید از طراحی اداری داخلی سایر شرکتها انجام دهید.

پیش از شروع به کار طراحی و دکوراسیون داخلی اداری، حتما با یک متخصص دکوراسیون و طراحی اداری صحبت کنید و از او بخواهید نقطه نظرات خود را درباره محیط شرکت شما بیان کند. به خاطر داشته باشد برای داشتن یک دکوراسیون و طراحی اداری خوب، لازم است فرهنگ بخشهای مختلف شرکت خود و همچنین بودجه ای که برای طراحی و دکوراسیون داخلی اداری کنار گذاشته اید را بررسی کنید.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
پروژه های مرتبط
project related
دکوراسیون داخلی محیط اداری
شرکت اداری ظفر

پروژه اداری

مشاهده جزئیات

دفتر اداری رایان کاوه اندرزگو

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

ساختمان 6 طبقه اداری، علامه جنوبی

پروژه اداری/جدید ترین پروژه ها/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

پروژه جذاب اداری-تجاری،TSP

پروژه اداری/پروژه تجاری/جدید ترین پروژه ها/ریشه

مشاهده جزئیات

پروژه اداری واستر گرین (Vaster GREEN)

پروژه اداری/پروژه های صفحه اول/جدید ترین پروژه ها/ریشه

مشاهده جزئیات