title

اجرا و طراحی اداری

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

اجرا و طراحی اداری: بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

این مقاله راهنمای کاملی برای اجرا و طراحی اداری فراهم میکند و به شما کمک میکند تا بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری خود را با کمک یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری به بهترین نحو انجام دهید.

اجرا و طراحی اداری به چه معناست؟

اصطلاح «اجرا و طراحی اداری» نه تنها به جنبه های تزئینی و کاربردی یک فضای کاری اشاره دارد - بلکه شامل موارد زیر هم است:

پایداری

فنآوری

سلامتی و تندرستی

فرهنگ شرکت

همچنین لازم است بدانید اجرا و طراحی اداری با موارد زیر هم معنا نیست:

فقط تصمیم بگیریم که برای طراحی اداری داخلی میز و صندلی را کجا بگذاریم.

همه چیز را برای طراحی اداری داخلی به یک اندازه انتخاب کنیم.

طراحی اداری داخلی در حال حاضر به عنوان یک بخش حیاتی و جدایی ناپذیر از ایجاد یک دکوراسیون و طراحی اداری موفق در نظر گرفته میشود، خواه یک فضای کاملاً جدید باشد یا بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری، مد نظر باشد.


طراحی و دکوراسیون داخلی اداری

هنگام طراحی و دکوراسیون محیط اداری چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

سه جنبه اصلی برای برنامهریزی دکوراسیون و طراحی اداری وجود دارد:

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی

جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی

جنبه انسانی طراحی اداری داخلی

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی

جنبه فیزیکی طراحی اداری داخلی ناظر به موارد زیادی است. برای مثال، همه کارمندان، اجرا و طراحی اداری باز (که همکاران با هم کار میکنند) را دوست ندارد، درحالیکه برخی از آنها فرصت همکاری با دیگران را غنیمت می شمارند. ترکیب طراحی و دکوراسیون محیط اداری به شیوهای که کارمندان می توانند به طور مستقل کار کنند و همچنین در صورت لزوم در قسمتهایی از طراحی و دکوراسیون داخلی اداری دور هم جمع شده و کار را به شکل گروهی پیش ببرند، یک مزیت برای اجرا و طراحی اداری محسوب می شود و راندمان را بالا میبرد.


طراحی اداری داخلی

اگر هنگام بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به جنبه های تکنولوژی توجه کافی نشود، کارمندان می توانند وظایف خود را به طور موثری در طراحی اداری داخلی جدید انجام دهند. نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که 85٪ از کارمندان معتقدند که میتوانند کار خود را با فناوری مناسب، بهتر انجام دهند. این در حالی است که فقط 13٪ آنها به دستگاههای تبلت -که برای کار انعطاف پذیر حیاتی هستند- در محل کار دسترسی دارند.

برای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق، لازم است فناوری مناسب در طراحی گنجانده شود که به آن جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی گویند.

پدهای شارژ بی‌سیم، صفحه‌نمایش لمسی یکپارچه، دستگاههای صوتی و تصویری، مدیریت کابل و ... همگی بخشی از جنبه تکنولوژیکی طراحی اداری داخلی محسوب می شوند که برای شیک جلوه دادن دفتر کار و بهبود عملکرد طراحی و دکوراسیون داخلی اداری لازم هستند.

یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداری خوب، به شما کمک میکند تا جنبه های فیزیکی طراحی اداری داخلی را با تکنولوژی در هم بیامیزید تا راندمان کار شما پس از بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری بالاتر رود. شرکت طراحی و دکوراسیون اداری قبل از شروع به کار، همه جوانب را بررسی میکند.


طراحی و دکوراسیون داخلی اداری

جنبه انسانی طراحی اداری داخلی

ارتباط موثر کارمندان، نتیجه بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق است، اگر کارمندان شادی نداشته باشید و نتوانید ارتباط موثری با آنها برقرار کنید، طراحی و دکوراسیون داخلی اداری به هیچ کاری نمی آید.

برای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری به شکل موفق، قبل از شروع به طراحی و دکوراسیون داخلی اداری با کارمندان خود صحبت کنید تا ببینید دقیقا چه چیزی آنها را شاد میکند. اگرچه همه چیزهایی که از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری می خواهند قابل انجام نیست، اما اجرای برخی از آنها می تواند محیط شادی را فراهم کند. برای مثال، یک دیوار سبز (دیواری که با گیاهان پوشیده شده)، یک قهوه ساز یا چای ساز و حتی نقاشی کردن فانتزی روی برخی از دیوارها می تواند تاثیر زیادی بر جنبه انسانی طراحی اداری داخلی داشته باشد.

اجرا و طراحی اداری چگونه با فرهنگ شرکت مرتبط میگردد؟

پیوند بین طراحی و دکوراسیون داخلی اداری یک سازمان و فرهنگ آن به طور گسترده ای مورد تحقیق قرار گرفته است. برخی مطالعات نشان میدهند که طراحی و دکوراسیون داخلی اداری قدرت بازتاب، حمایت، تأثیرگذاری و حتی تغییر ارزشها و اصول یک شرکت را دارد. به همین دلیل، به کار گرفتن یک شرکت طراحی و دکوراسیون اداریِ خوب، برای اجرای بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری ضروری است.


بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری

برخی مقالات نشان میدهند که چهار نوع فرهنگ اداری وجود دارد و آنها را میتوان با انواع طراحی و دکوراسیون محیط اداری پرورش داد:

فرهنگ همکاری: با اجرا و طراحی اداری یک فضای منعطف و نسبتا باز، مشتمل بر مناطق غیررسمیِ حضور کارمندان، پرورش می یابد.

فرهنگ تولید: به بهترین وجه توسط دکوراسیون و طراحی اداری که بر انعطاف تمرکز دارد، یک چیدمان ارگانیک دارد و فضاهایی را برای جمع شدن غیر رسمی کارمندان فراهم میکند تقویت می شود.

فرهنگ کنترلی: این فرهنگ با نسبت بالای فضای فردی به گروهی، چیدمان ساختاریافته و متقارن و فضاهای رسمیتر با سطح محصور، به خوبی پرورش میابد.

فرهنگ رقابتی: به بهترین وجه با اجرا و طراحی اداری که ترکیبی از فضاهای رسمی و غیررسمی را ارائه میدهند و فضای فردی آنها نسبت متعادلی با فضاهای گروهی دارد، تقویت میشود. همچنین یک طرح متقارن و ساختار یافته در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری میتواند آن را تقویت کند.


دکوراسیون و طراحی اداری

در دکوراسیون و طراحی اداری از ایجاد برخوردهای فرهنگی بپرهیزید.

فرهنگهای زیرمجموعه یک شرکت، ممکن است با هم متفاوت باشند. برای مثال، فرهنگ بخش بازاریابی مطمئنا با فرهنگ بخش حسابداری متفاوت است.

برای دستیابی به یک دکوراسیون و طراحی اداری موثر که به همه بخشها و افراد اجازه میدهد در کار خود پیشرفت کنند، بسیار مهم است که بدانید چه نوع خرده فرهنگ هایی در فرهنگ کلی شرکت شما وجود دارند. به معنای دیگر دکوراسیون و طراحی اداری که بر پایه یک فرهنگ واحد ساخته شده باشد، فارغ از مهارت شرکت طراحی و دکوراسیون اداری، احتمالا نمیتواند از تمام بخشهای سازمان شما پشتیبانی کند.

بنابراین بهتر است خرده فرهنگها را مشخص کنید و از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری بخواهید قسمتهای مختلف شرکت را به شکلهای متفاوتی طراحی کند.


شرکت طراحی و دکوراسیون اداری

اگرچه نگاه به طراحی و دکوراسیون محیط اداری سایر سازمان‌ها می‌تواند به شما الهام بدهد، اما نباید سعی کنید طراحی و دکوراسیون محیط اداری شرکتهای دیگر را به طور کامل تقلید کنید. مثلا نباید از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری بخواید که بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری شما را دقیقا شبیه طراحی و دکوراسیون داخلی اداری شرکت ایکس طراحی کند. اگرچه ممکن است طراحی و دکوراسیون محیط اداری با اتاقهای بازی و مبلمان مدرن جذاب باشد، اما در واقعیت، اگر فرهنگ سازمان شما با فرهنگ شرکت مورد نظر مشابه نباشد، استفاده از ایدههای طراحی و دکوراسیون محیط اداری مشابه، بعید است که کارساز باشد.

هدف بسیار واقع بینانه تر در بازسازی و طراحی دکوراسیون اداری این است که از شرکت طراحی و دکوراسیون اداری خود بخواهید که دکوراسیون و طراحی اداری را انجام دهد که چشم انداز و ارزشهای شرکت شما را در بر بگیرد. متخصصان شرکت طراحی و دکوراسیون اداری برای رسیدن به این هدف به شما کمک میکنند، اما چند نکته وجود دارد که میتواند در طراحی و دکوراسیون داخلی اداری به شما و شرکت طراحی و دکوراسیون اداری مورد نظرتان کمک کند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید
title
پروژه های مرتبط
project related
دکوراسیون داخلی محیط اداری
شرکت اداری ظفر

پروژه اداری

مشاهده جزئیات

دفتر اداری رایان کاوه اندرزگو

پروژه اداری/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

ساختمان 6 طبقه اداری، علامه جنوبی

پروژه اداری/جدید ترین پروژه ها/دکوراسیون داخلی اداری

مشاهده جزئیات

پروژه جذاب اداری-تجاری،TSP

پروژه اداری/پروژه تجاری/جدید ترین پروژه ها/ریشه

مشاهده جزئیات

پروژه اداری واستر گرین (Vaster GREEN)

پروژه اداری/پروژه های صفحه اول/جدید ترین پروژه ها/ریشه

مشاهده جزئیات