title

طراحی داخلی اداری کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحی داخلی اداری کلاسیک

طراحی داخلی اداری کلاسیک یکی از روش‌های پر مخاطب برای دفاتر و سازمان‌هاست. طراحی داخلی سازمان و اداره شما یکی از ابزارهای مهم برای به تصویر درآوردن قدرت عملکرد سازمان‌تان برای مشتریان و مخاطبین‌تان است. بسته به ماهیت، اندازه و هویت کسب‌وکار، می‌توان اقدام به طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک و اجرای دکوراسیون اداری کلاسیک برای فضای شما کرد. فضای اداری یک سازمان معمولاً نشان‌دهنده کاری است که یک مجموعه تجاری-اداری انجام می‌دهد یا نوع صنعتی که در آن فعالیت می‌کند. با وجود تمام تفاوت‌هایی که در ماهیت و عملکرد همه کسب‌وکارها و البته شخصیت صاحبان کسب‌وکارها وجود دارد، می‌توان دکوراسیون اداری کلاسیک متفاوتی خلق کرد. قطعاً و یقیناً هیچ دو فضای داخلی اداری یکسانی وجود نخواهد داشت، اما با وجود تمام این تفاوت‌ها اصول طراحی داخلی اداری کلاسیک تقریباً یکسان است و باید در تمام این فضاها رعایت شود.

از طرفی سبک طراحی فضای داخلی اداری نکته حائز اهمیتی است که حتماً باید در نظر گرفته شود. هنگام انتخاب سبک برای فضای اداری خود، هدف از فضای اداری و پیامی که می‌خواهید در مورد کسب‌وکار خود به مخاطبان بفرستید عوامل مهمی‌اند که باید برای دکوراسیون اداری در نظر بگیرید. استفاده از سبک طراحی داخلی اداری کلاسیک در فضای اداری حس ثبات و رسمی بودن را به فضای اداری القا می‌کند. سبک طراحی داخلی اداری کلاسیک بسیار محبوب است، به این معنا که بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد و بر پایه مبانی نظری سبک دکوراسیون اداری کلاسیک متکی است: نظم، تقارن و تناسب.

در این مقاله با ما همراه باشید تا با اصول پایه‌ای طراحی داخلی اداری کلاسیک آشنا شوید.


ویژگی‌های طراحی داخلی اداری کلاسیک

در ادامه نگاهی گذرا به برخی ویژگی‌های اصلی طراحی داخلی اداری کلاسیک می‌کنیم:

در طراحی داخلی اداری کلاسیک عناصر دکوراسیون اداری کلاسیک به صورت متقارن و هماهنگ چیده شده‌اند. این موارد دو عامل کلیدی در ایجاد تعادل و فضایی دلپذیر مطابق با قوانین طراحی داخلی به سبک کلاسیک‌اند.

در طراحی داخلی اداری کلاسیک از مصالح مرغوب با رنگ‌های ملایم استفاده می‌شود. از جمله مصالحی که در طراحی داخلی اداری کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: چوب بلوط، ماهون، گیلاس یا راش، سرامیک، برنز و مرمر و همچنین پرده‌ها و کف پوش‌های درجه یک.


مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی مدرن


در کنار دکوراسیون اداری کلاسیک استاندارد، طراحی داخلی اداری کلاسیک می‌تواند دارای ستون‌ها یا نیم‌ستون‌ها، دیوارها، قرنیزها، پنجره‌های گل رز و حتی مجسمه‌های فاخر باشد که همگی ویژگی‌های ظریفی‌اند که در طراحی داخلی اداری کلاسیک مورد توجه قرار می‌گیرند.

در طراحی داخلی اداری کلاسیک از رنگ‌های پایه بر اساس رنگ‌های روشن و خنثی استفاده می‌شود. این کار در دکوراسیون اداری کلاسیک با هدف برجسته کردن مصالح خاص مانند سنگ مرمر یا چوب با کیفیت است. رنگ‌هایی که عمدتاً در طراحی داخلی اداری کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: کرم، زرد و بژ و...

در طراحی داخلی اداری کلاسیک لوازم جانبی دکوراسیون اداری کلاسیک ظریف‌اند، به طوری که چشم را بیش از حد تحت تاثیر قرار نمی‌دهند و با سایر عناصر هنری مانند تصاویر قاب‌شده یا مجسمه‌های موجود در دکوراسیون اداری کلاسیک هارمونی و هماهنگی برقرار می‌کنند.

در نورپردازی طراحی داخلی اداری کلاسیک از لامپ‌های کف، کریستال یا نور غیر مستقیم برای ایجاد دکوراسیون اداری کلاسیک دلپذیر استفاده می‌شود.

در طراحی داخلی اداری کلاسیک، می‌توانید در فضایی پالایش‌شده نفس بکشید. ظرافت و دکوراسیون اداری کلاسیک هماهنگ و متقارن در کنار هم قرار می‌گیرند و باعث ایجاد حس آرامش برای شما و کارکنان‌تان می‌شوند.

استفاده از این اصول در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک دفتر شما به دلیل اعتدال و دقت در انتخاب مواد و چیدمان دکوراسیون اداری کلاسیک، لوازم جانبی و دکور، احساس با عظمت و قابل اعتماد بودن را در مخاطبان و مشتریان ایجاد می‌کند.


دکوراسیون اداری کلاسیک

در طراحی داخلی اداری کلاسیک تقارن یکی از اصول اولیه و بسیار مهم است که به خوانایی فضا با دکوراسیون اداری کلاسیک کمک می‌کند، در ایجاد تعادل در یک فضای اداری کلاسیک تاثیرگذار است و باعث می‌شود که دکوراسیون اداری کلاسیک احساس هماهنگی و جذابیت بیشتری داشته باشد. چیدمان متقارن در طراحی داخلی فضای اداری کلاسیک اغلب در فضاهایی که نیاز به گفتمان وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثل: اتاق مدیر، اتاق کنفرانس، فضای رسپشن و...

متریال مورد استفاده در طراحی داخلی اداری کلاسیک

همان‌طور که گفته شد، در طراحی داخلی اداری کلاسیک از متریال‌هایی استفاده می‌شود که سنگین‌اند. کیفیت و مرغوبیت مواد و مصالح مصرفی در دکوراسیون اداری کلاسیک بسیار مهم است. بیشترین مواد و مصالح مورد استفاده در دکوراسیون اداری کلاسیک چوب و سنگ‌های طبیعی با جزئیات بالا و درجه یک می‌باشد.

پارچه‌ها و منسوجات با طرح‌ها و جزئیات فراوان نیز یکی دیگر از متریال‌های مصرفی در دکوراسیون اداری کلاسیک است.

رنگ مورد استفاده در طراحی داخلی اداری کلاسیک

عملکرد فضای اداری هر چه که باشد، رنگ (در کنار سایر عناصر مهم طراحی) می‌تواند بر فرهنگ، خلاقیت، بهره‌وری و رفاه کارکنان و مشتریان تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که انتخاب الگوی رنگی هر چه که باشد مستقیماً با حیات سازمان در ارتباط است. همان‌طور که گفته شد برای طراحی داخلی اداری کلاسیک استفاده از رنگ‌های خنثی و ملایم از اهمیت زیادی برخوردار است و هویت فضا را خواهد ساخت.

پالت رنگی که در دکوراسیون اداری کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد این خاصیت را دارد که در طول سالیان بارها و بارها مورد استفاده قرار گرفته‌ و هیچ‌گاه تاریخ انقضای آن فرا نرسیده است. محدود کردن رنگ‌های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک به یک دوره خاص غیرممکن است. وقتی صحبت از چنین رنگ‌هایی که در طراحی داخلی اداری کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، به میان می‌آید، رنگ‌های خنثی اولین و محبوب‌ترین گزینه برای انتخاب‌اند. رنگ‌هایی که در دکوراسیون اداری کلاسیک استفاده می‌شوند عبارتند از: بژ، کرم، سفید، خاکستری، سبز متمایل به خاکستری و...


اجرای دکوراسیون اداری کلاسیک و مبلمان 

استفاده از مبلمان اداری خاص برای دکوراسیون اداری کلاسیک یکی از عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک محسوب می‌شود. استفاده از مبلمان راحت و همسو با سبک طراحی داخلی اداری کلاسیک چه برای کارکنان و چه برای مشتریان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نکته اصلی، راحتی هر قطعه از مبلمان اداری برای دکوراسیون اداری کلاسیک و سازگاری آن با وظایف روزمره کارکنان است.

از طرفی برای اینکه بتوانیم وحدت و یکپارچگی ظاهری سبک کلاسیک را در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک برقرار کنیم، حتما باید سبک مبلمان با طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک در یک راستا باشد. برای درک بهتر مبلمان مورد استفاده قرار گرفته در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک در ادامه تعریفی از آن ارائه خواهیم داد. در میان این همه طراحی مبلمان شگفت‌انگیز برای دکوراسیون اداری کلاسیک که امروزه در اتاق‌های کار در سراسر جهان دیده می‌شود، این مبلمان و دکوراسیون اداری کلاسیک است که ماندگار است. برای درک بهتر، اجازه دهید مبلمان کلاسیک و دکوراسیون اداری کلاسیک را تعریف کنیم: مبلمان و دکوراسیون الهام‌گرفته از اروپا که ظاهر خود را از دوره ویکتوریا وام گرفته است؛ ظاهری استادانه و رسمی با چوب‌های تیره، پارچه‌های لوکس و جزئیات پیچیده. چوب ماهون، افرا و گیلاس به‌کاررفته در ساخت اسکلت به مبلمان و دکوراسیون اداری کلاسیک ظرافت خاصی می‌بخشد.


طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک و ویژگی های آن

چند مورد از ویژگی‌هایی که معمولاً با مبلمانی که در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، مرتبط است عبارتند از:

استفاده از مبلمان با چوب‌های تیره و تراشیده‌شده در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

استفاده از مبلمان با منبت‌کاری و طرح‌های صدفی در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

استفاده از مبلمان با پایه‌های توپی و پنجه‌ای، تکیه‌گاه دست در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

استفاده از مبلمان با تکیه‌های قوس‌دار در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

استفاده از مبلمان با تزئینات و جزئیات پیچیده در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

استفاده از مبلمان با تودوزی لوکس در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک


نورپردازی در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

به طور کلی ما در طول روز از دو نوع نور استفاده می‌کنیم. نور طبیعی و نور مصنوعی. در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک نورگیری طبیعی در طول روز از اهمیت فراوانی برخوردار است. در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک فضاهای پر نور که از نور خورشید بهره کافی می‌برند، باعث ایجاد سرزندگی و کارایی بهتر کارمندان خواهند شد، اما گذشته از این، استفاده از آکساسوارهایی که باعث پخش نور مصنوعی در دکوراسیون اداری کلاسیک می‌شوند برای خلق و طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک مهم است.

در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک نورپردازی مصنوعی فضاها می‌تواند جلوه دکوراسیون اداری کلاسیک را تقویت کند، رنگ‌ها را هماهنگ کند، چشم را فریب دهد و توهم فضای بزرگ‌تری را ایجاد کند. در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک نورپردازی مستقیم، غیرمستقیم، پراکنده بودن آن می‌تواند طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک یک اتاق و شخصیت آن را (در سطح عملکردی نیز) تغییر دهد. این توانایی نورپردازی در تعریف طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، بسیار مورد توجه طراحان داخلی است و در واقع یک جنبه اساسی در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک محسوب می‌شود.

تفاوتی که نوع نورپردازی در دکوراسیون اداری کلاسیک ایجاد می‌کند، این است که چگونه از آن برای برجسته کردن فضاهای ظریف‌تر طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک خود استفاده می‌کنید. از این نظر منابع نوری بیشتر به تغییر طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک بر اساس نیازها یا ترجیحات شما کمک می‌کنند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید
title
پروژه های مرتبط
project related
دکوراسیون کلاسیک تجاری
دکوراسیون کلاسیک