طراحی داخلی دفتر وکالت

توجه به طراحی داخلی دفتر وکالت بسیار مهم است. می توان گفت یکی از کارهایی که غالباً در مورد دفتر وکالت نادیده گرفته می شد توجه به طراحی داخلی آن است. با طراحی دقیق و اصولی دفتر وکالت می توان یک محیط سالم و تاثیرگذار به وجود آورد.

طراحی داخلی دفتر وکالت اگر به صورت دقیق و منسجم انجام شود می تواند به عنوان یکی از مهمترین عوامل ایجاد حس اعتماد در مراجعه کننده باشد. محیط داخلی زیبا و آرامش بخش در برندسازی و معرفی برند حقوقی شما در بین مراجعین تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین طراحی داخلی دفتر وکالت اگر به صورت صحیح انجام شده باشد می تواند نشان دهنده یک محیط پر جنب و جوش باشد. اولین برداشتی که مشتری، کارمندان یا وکلا از فضای فیزیکی دفتر حقوقی دارند بسیار مهم است. در مشاوره با یک شرکت حقوقی، یکی از مهمترین وظایف طراح داخلی طراحی دقیق فضای پذیرایی، سایر مکانهای مشترک، و فضاهای کار وکالت و کارکنان دفتر حقوقی است.

این یک حقیقت انکار ناپذیر است که بهترین کار زمانی انجام می شود که کیفیت زندگی ما در خانه و محیط کار در راحت ترین و سالم ترین حالت خود باشد. این که طراحی داخلی دفتر کار وکالت از نظر زیبایی متناسب باشد برای وکلا یک اصل مهم و پذیرفته شده است. هر فردی با توجه به حیطه کاری که در آن مشغول فعالیت است نیاز دارد تا به طراحی دکوراسیون داخلی محیط کار خود اقدام کند در مورد وکلا هم چنین چیزی صدق می کند. اگر دکوراسیون داخلی دفتر وکالت به درستی طراحی شده باشد می تواند در بهبود روند کار تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

نکات مهم در طراحی داخلی دفتر وکالت

برای طراحان داخلی طراحی داخلی دفتر وکالت یکی از پروژه های چالش برانگیز و مهم به شمار می رود. تمام قرارداد های کاری وکلا در دفتر وکالت انجام می شود و مراجعین مختلفی که از طیف گوناگون مردم هستند در دفتر کار وکیل حاضر می شوند. بنابراین می توان گفت اهمیت پروژه طراحی داخلی دفتر وکالت به نسبت سایر پروژه های طراحی داخلی برای طراحان داخلی دو چندان است. دکوراسیون و ظاهر دفتر می تواند بر مراجعین تاثیر مطلوب یا نامطلوب به جا گذارد. برداشت اولیه ای که توسط مراجعه کننده از فضای کاری می شود در جلب اعتماد و در نهایت سپردن کار دعاوی حقوقی به وکیل بسیار مهم است. در ادامه با نکات بسیار مهمی که در خصوص طراحی داخلی دفتر وکالت باید به آن ها توجه ویژه داشت آشنا می شویم.

چیدمان وسایل

چیدمان وسایل داخل دفتر وکالت اهمیت زیادی در بهتر جلوه دادن طراحی داخلی دفتر وکالت دارد. این که اتاق بزرگ باشد یا کوچک بسیار مهم است. اگر اتاق بزرگ باشد باید به گونه ای وسایل در اتاق چیده شود که مراجعه کننده وقتی وارد اتاق می شود احساس نکند محیط کار خالی است. این موضوع می تواند سبب خستگی و کسالت در مراجعه کننده شود. استفاده از دکورهای کلاسیک و نفیس برای زیباسازی فضا و برجسته سازی آن می تواند تاثیرگذار باشد.


طراحی داخلی دفتر وکالت
اتاق وکیل

می توان گفت که مهمترین قسمت در طراحی داخلی دفتر وکالت به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق وکیل مربوط می شود. توصیه می شود که مبلمان اتاق وکیل از مبلمان راحت تری انتخاب شود. می توان با توجه به فضای اتاق از یک مبل راحتی کوچک که با دکوراسیون داخلی دفتر کار متناسب است استفاده نمود.

باید در نظر بگیرید که اگر اتاق وکیل به گونه ای است که در آن جلسات متعدد برگزار می شود بهتر است که امکانات لازم برای این کار در نظر گرفته شود. اگر نیاز است از یک میز بزرگ و پروژکتور و لوازم صوتی و تصویری که تناسب کامل با دکوراسیون داخلی دفتر وکالت داشته باشد استفاده کنید.

کاربردی بودن وسایل و تجهیزات در برابر زیبایی

استفاده از میز، کشو، قفسه و ... نباید به گونه ای در دکوراسیون داخلی دفتر وکالت چیده شود که فقط جنبه زیبایی داشته باشد. باید به کاربردی بودن تجهیزات نیز فکر کنید. استفاده از عناصر اضافی که تنها فضا اشغال می کنند به هیچ وجه توصیه نمی شود. این گونه وسایل می توانند تاثیر منفی در طراحی داخلی دفتر وکالت داشته باشند.

رنگ و نور مناسب دفتر وکالت

استفاده درست و اصولی از رنگ و نور در طراحی داخلی دفتر وکالت اهمیت زیادی دارد. به جرات می توان گفت که رنگ ها می توانند در خلق و خوی انسان و رفتاری که از او سر می زند تاثیر شگفت انگیزی داشته باشند. رنگ و نورپردازی مناسب می تواند در بهبود حال مراجعه کننده به دفتر وکالت موثر واقع شود. نورپردازی مناسب در کنار رنگ هایی که در طراحی داخلی دفتر وکالت استفاده می شود می تواند به متفاوت شدن محیط کمک کند. اما باید توجه شود که از نور در حد مطلوب آن استفاده شود و زیاده روی در این کار می تواند اثر منفی از خود به جای بگذارد.

اهمیت زیباسازی در دکوراسیون داخلی دفتر کار

برداشت اولی که مراجعه کنندگان بعد از بازدید از دفتر کار شما دارند بسیار مهم است. شما می توانید به روش های مختلفی به زیبا سازی طراحی داخلی دفتر وکالت بپردازید. استفاده از قاب های هنری زیبا، نقش های برجسته بر روی دیوار، رنگ آمیزی متنوع و متفاوت، استفاده از مبلمان و راحتی مناسب و طبی در سالن پذیرایی و همچنین در معرض دید قرار دادن مدارک و تخصص و تجربه ای که در دوران کاری خود داشته اید می تواند سبب جلب اعتماد در مراجعه کننده شود.

رعایت یکپارچگی در طراحی داخلی دفتر وکالت

در طراحی داخلی دفتر وکالت باید دقت شود که همه بخش ها و قسمت های اتاق ها و فضای داخلی با هم هماهنگی و تناسب کامل داشته باشند. اگر یک سبک خاص را در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر وکالت به کار می برید باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که در تمام قسمت های دفتر از آن سبک خاص تخطی نکنید. برای مثال اگر دکوراسیون کلاسیک دفتر وکالت را ترجیح می دهید باید در طراحی داخلی دفتر وکالت یعنی تمام اتاق ها و محیط داخلی از این شیوه استفاده شود.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات