title

طراحی داخلی رستوران ایرانی

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • نحوه طراحی داخلی رستوران ایرانی برای افرادی که می‌خواهند یک رستوران مدرن برای پذیرایی از مهمان‌های بین المللی یا افراد خاص افتتاح کنند بسیار حایز اهمیت است؛ زیرا برای طراحی این رستوران‌ها بودجه زیادی باید مد نظر قرار دهید. سبک‌های طراحی مختلفی که برای رستوران‌های بین المللی وجود دارند در ادامه معرفی شده است.

نحوه طراحی داخلی رستوران ایرانی برای افرادی که می‌خواهند یک رستوران مدرن برای پذیرایی از مهمان‌های بین المللی یا افراد خاص افتتاح کنند بسیار حایز اهمیت است؛ زیرا برای طراحی این رستوران‌ها بودجه زیادی باید مد نظر قرار دهید. سبک‌های طراحی مختلفی که برای رستوران‌های بین المللی وجود دارند در ادامه معرفی شده است.

اصول طراحی داخلی رستوران ایرانی

طراحی داخلی رستوران ایرانی با رستوران‌های دیگر تفاوت‌های زیادی دارد و برای این کار باید از طراحانی کمک بگیرید که با اصل طراحی بین المللی آشنایی کافی داشته باشند.

برای این که بتوانید محیط رستوران خاص، متمایز و متفاوت به نمایش بگذارید، باید از فنونی استفاده کنید که برای مشتریان بین المللی حایز اهمیت باشند. به همین دلیل فردی که طراحی داخلی این رستوران‌ها را به عهده می‌گیرد باید درباره فرهنگ دیگر کشورها نیز اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند اصول طراحی را با فرهنگی که مشتریان بین المللی به آن پایبند هستند ترکیب کند و یک اثر هنری خارق العاده به وجود بیاورد که شگفت انگیز است.

طراحی داخلی رستوران ایرانی ممکن است به صورت کاملاً سنتی انجام شده باشد و مشتریانی که به تاریخ علاقه‌مند هستند همیشه این رستوران را برای صرف غذا انتخاب کنند؛ اما اغلب رستوران‌های بین المللی امروزی طراحی بسیار مجلل و باشکوه دارند که عظمت آن‌ها را به معرض نمایش می‌گذارد و مشتری را در همان نگاه اول شیفته خود می‌کند، یا این که رستوران با کمک طراحی مدرن به صورت ساده طراحی شده است و همین امر سبب می‌شود که طراحی داخلی محیط رستوران با سلیقه بیشتر مشتری ها سازگاری داشته باشد.

در ادامه چند ایده برای طراحی داخلی رستوران ایرانی مورد بررسی قرار گرفته است تا بتوانید با الگو برداری از آن‌ها رستورانی که مد نظر دارید را به بهترین نحو ممکن دیزاین کنید.


1039520605741001B


طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک سنتی

رستوران‌هایی که به صورت سنتی طراحی می‌شوند مشتریان مخصوص به خود را دارند. هر چند استفاده از طراحی‌های سنتی برای رستوران‌های بین المللی بسیار جذاب و مهیج‌تر از رستوران‌های معمولی سطح شهر به نظر می‌رسد.

زیرا افرادی که وارد یک کشور جدید می‌شوند علاقه زیادی به این موضوع دارند که درباره آداب و رسوم و فرهنگ مردم آن منطقه بیشتر بدانند. پس رستورانی که هر گوشه از آن یک ورق از تاریخ یک کشور را به نمایش می‌گذارد برای توریست‌ها یک گنج با ارزش خواهد بود که در طول هر بار سفر خود به آن مراجعه می‌کنند.

در گوشه و کنار رستورانی که با این سبک طراحی می‌شود می‌توان آثار تاریخی و سنتی را قرار داد و محیط رستوران را نیز به گونه‌ای تزیین کرد که مشتری هنگام حضور در این مکان بتواند در عرض چند ساعت با آداب و روسوم و فرهنگ آن کشور آشنا شود.

در طراحی داخلی رستوران ایرانی ‎ به شیوه سنتی هیچ اثری از تکنولوژی و مدرنیته دیده نمی‌شود و حتی دیوارهای رستوران نیز به کمک آثاری که با دیگر اجزای آن هماهنگی کافی دارند تزیین می‌شوند. آثار سفالی و سنگی، تخت و صندلی‌های چوبی و پشتی‌هایی که به شیوه سنتی دوخته شده‌اند در بیشتر رستوران‌هایی که به این سبک طراحی می‌شوند قابل مشاهده هستند.

طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک مدرن و امروزی

توریست‌ها علاقه دارند غذای خود را در یک رستوران بین المللی امتحان کنند به دلیل این که فضای این رستوران‌ها همیشه باشکوه است. همچنین به دلیل این که رستوران‌های بین المللی همیشه از بهترین سرآشپزها برای طبخ غذاهایی که متعلق به دیگر کشورها هستند بهره می‌گیرند، به همین دلیل توریست‌هایی که در انتخاب غذا سخت گیر هستند به راحتی می‌توانند غذای دلخواهشان را در این رستوران¬ها انتخاب کرده و میل کنند.

اما همیشه توریست‌ها نیستند که این رستوران‌ها را برای صرف غذا انتخاب می‌کنند، بلکه افرادی که می‌خواهند غذای خود را در یک محیط خاص و منحصر به فرد نوش جان کرده و از گسترده بودن منوهای غذایی یک رستوران استفاده کنند، مشتری رستوران‌های بین المللی هستند.


1039521605741001B


به همین دلیل طراحی داخلی رستوران ایرانی ‎به سبک مدرن و امروزی بسیار متداول است و رستوران‌های بین المللی در این زمینه رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند. در این رستوران‌ها نورپردازی به نحوی انجام می‌شود که نور محیط ملایم باشد. این نور ملایم با موسیقی آرام در حال پخش در رستوران به خوبی هماهنگ می‌شود و محیطی آرامش بخش برای سرو غذا فراهم خواهد کرد.

مبلمانی که در این رستوران‌ها وجود دارد از بهترین و جدیدترین مبلمان موجود در بازار است که متناسب با رنگ دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده است. در گوشه و کنار رستوران نیز ممکن است شاخه‌های گل نورانی یا تابلوهای نفیس نصب شده روی دیوارها خودنمایی کند که محیط به واسطه حضور این تزیینات جذاب‌تر و هیجان انگیز تر به نظر خواهد رسید.

طراحی داخلی رستوران ایرانی به سبک قصرهای سلطنتی

یکی از سبک‌هایی که بسیار برای طراحی داخلی رستوران ایرانی ‎استفاده می‌شود، طراحی فضای این رستوران‌ها با الهام گرفتن از قصرهای سلطنتی است. شباهت این رستوران‌ها به قصر به اندازه‌ای است که هنگام حضور در آن‌ها حس می‌کنید که از طبقه اشراف هستید. به همین دلیل هنگام سرو شام تا می‌توانید غذا را آرام‌تر می‌خورید تا زمان دیرتر سپری شود و این ضیافت به پایان نرسد.

طراح برای طراحی این رستوران‌ها از آثار تاریخی قدیمی الهام می‌گیرد و فضای رستوران را به سبک درباری طراحی می‌کند. دیوارهای این رستوران نقش و نگارهای ویژه‌ای دارند و رنگ‌هایی که در بیشتر آن‌ها استفاده می‌شود آبی روشن، آبی تیر، قهوه‌ای و طلایی است. ترکیب این رنگ‌ها فضا را سلطنتی‌ تر می‌کند و محیط رستوران را به قصر رویایی که طراح در ذهن خود ساخته نزدیک‌تر می‌سازد.


1039522605741001B


برای نورپردازی رستوران‌هایی که به سبک سلطنتی طراحی می‌شوند از لوسترهای بزرگ استفاده می‌کنند. این لوسترها علاوه بر این که نقش نورپردازی محیط را دارند، به عنوان یک وسیله تزیینی نیز در نظر گرفته می‌شوند که زینت بخش سقف رستوران است.

ظروفی که برای رستوران‌های سلطنتی انتخاب می‌کنید نیز باید با سبک طراحی داخلی رستوران ایرانی ‎هماهنگ باشند. این ظروف باید رنگ بندی متناسب با دکوراسیون داشته باشند و سرو غذا درون آن‌ها با آداب خاصی انجام شود.

مبلمانی که برای نشستن مشتری‌ها انتخاب می‌شوند نیز باید با سبک طراحی هماهنگ باشند.

توجه داشته باشید که سبک طراحی داخلی رستوران ایرانی سلطنتی با طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن متفاوت است؛ بنابراین از افرادی برای طراحی رستوران کمک بگیرید که ایده‌های منحصر به فردی برای ساختن یک قصر پادشاهی کوچک در سر دارند و به دنبال جایی برای پیاده سازی این ایده‌های ناب هستند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید