title

طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک مانند دیگر طراحی‌ها از اصول بخصوصی پیروی می‌کند. در این مقاله نکاتی درباره طراحی داخلی این رستوران‌ها ارائه شده است. با ما همراه شده و با این نکات بیشتر آشنا شوید.

طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک مانند دیگر طراحی‌ها از اصول بخصوصی پیروی می‌کند. در این مقاله نکاتی درباره طراحی داخلی این رستوران‌ها ارائه شده است. با ما همراه شده و با این نکات بیشتر آشنا شوید.

طراحی داخلی رستوران ایرانی

طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک چگونه است؟ چه چیزی سبب می‌شود که یک رستوران با طراحی مدرن، شیک و امروزی با یک رستوران سنتی تفاوت داشته باشد؟ آیا طراحانی که رستوران‌هایی با این سبک را طراحی می‌کنند باید در این زمینه متخصص باشند؟ شیک بودن رستوران تا چه اندازه در جذب مشتری بیشتر تاثیرگذار است؟

این سوالات در ذهن افرادی که می‌خواهند یک رستوران را راه اندازه‌ی کنند مطرح می‌شود و گاه هیچ پاسخ مشخصی برای آن‌ها وجود ندارد؛ زیرا تعریف شیک بودن برای فردی که هیچ سر رشته‌ای در طراحی ندارد تا حد زیادی وابسته به سلیقه شخصی است و ممکن است یک دکوراسیون که از نظر یک نفر بسیار شیک و منحصر به فرد به نظر می‌رسد در نظر دیگری هیچ جذابیت خاصی نداشته باشد.

به همین دلیل رستوران دارها همیشه از طراحان حرفه‌ای برای پیاده سازی طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک کمک می‌گیرند تا رستوران را به گونه‌ای طراحی کنند که در نظر همه جذاب به نظر برسد.


1039527020741001B


اگر مکان مناسب را برای راه اندازی رستوران خود انتخاب کرده‌اید، وقت آن رسیده که برای طراحی داخلی رستوران قدمی بردارید و محیطی زیبا و هیجان انگیز برای افرادی که می‌خواهند به این مکان وارد شوند طراحی کنید.

به خاطر داشته باشید که طراحی داخلی رستوران بیشتر از این که دانش شما را در زمینه طراحی داخلی و معماری به رخ بکشد، برای تبلیغات و جذب مشتری و فروش بیشتر کاربرد خواهد داشت.

در اینجا اصولی را به شما خواهیم آموخت که برای طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک می‌توانند مفید باشند.

تاثیر رنگ‌ها طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک

تحقیقات نشان می‌دهند که رنگ‌ها تاثیر زیادی روی مغز می‌گذارند. به همین دلیل است که در بیشتر تبلیغات از رنگ‌های متفاوت و خاص در کنار هم استفاده می‌شود. درون هر رنگ قابلیتی نهفته است که با احساسات افراد رابطه مستقیم دارد و می‌تواند روی ذهن انسان‌ها تاثیرگذار باشد.

اگر درباره رنگ‌ها و نگرش‌های روان‌شناختی آن‌ها چیزی نمی‌دانید، کافی است به تصاویر رستوران‌های شیک نگاهی بیندازید و ببینید که آن‌ها چه رنگ‌هایی را برای طراحی به کار گرفته‌اند.

رنگ قرمز یکی از رنگ‌های پرطرفدار در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک است؛ زیرا این رنگ نه تنها هیجان و احساسات را برانگیخته می‌کند، بلکه تاثیر بسزایی روی اشتها دارد. مشتری هنگام حضور در فضایی که در دیوارهای آن رنگ قرمز به کار رفته یا این که ظروف سرو غذا به رنگ قرمز انتخاب شده، اشتهای بیشتری برای غذا خوردن خواهد داشت. در مقابل این رنگ شاد و هیجانی، رنگ‌های سردی مانند آبی قرار دارند که سبب کاهش متابولیسم بدن و کاهش اشتها می‌شوند.

با بیان این نکات حتماً متوجه شده‌اید که رنگ‌ها چه نقش پررنگی در طراحی داخلی رستوران ایفا می‌کنند و انتخاب درست رنگ‌ها تا چه اندازه می‌تواند در جذب مشتری و فروش بیشتر رستوران موثر باشد.

اهمیت دکور در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک

آنچه که درباره دکور رستوران دارها و طراحان داخل توجه زیادی به آن نشان می‌دهند انتخاب مبلمان یا صندلی‌های بسیار شیک و امروزی است. در حالی که مشتری به رستوران نمی‌آید تا مبلمان را بخرد.

شاید در نگاه اول مبلمان شیک و گران قیمت در نظر مشتری جذاب به نظر برسد، اما در نهایت همین که مبلمان یا صندلی¬ها استحکام و راحتی کافی را برای نشستن داشته باشند برای وی کفایت می‌کند.

مشتری به رستوران می¬آید تا طعم غذاهایی که توسط آشپز حرفه‌ای طبخ شده است را امتحان کند و هیچ مشتری را نمی‌توان پیدا کرد که ساعت‌ها به مبلمان گران رستوران خیره شده باشد و سلیقه طراح و رستوران دار را از بابت آن‌ها تحسین کند؛ بنابراین هنگام انتخاب مبل حساسیت زیادی به خرج ندهید و بیشتر از این که قیمت مبلمان را مد نظر قرار دهید به راحتی آن‌ها توجه نمایید.


1039528020741001B


استفاده از شیشه‌های رنگی، فولادهای سخت و محکم و ... برای دکور رستوران سبب می‌شود که احساس گرسنگی مشتری کمتر شود؛ بنابراین هنگام طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک از این موارد استفاده نکنید.

رستوران‌هایی که برای طراحی دکور از رنگ‌های سرد و ... استفاده می‌کنند، بیشتر شبیه به کافه‌هایی هستند که برای جوانان جذاب به نظر می¬رسند و ممکن است چند ساعت در این محیط وقت خود را بگذرانند؛ اما فراموش نکنید که این افراد هرگز به مشتری همیشگی تبدیل نخواهند شد و هر بار مکان جدیدی را برای گذراندن زمان خود و صرف غذا و... انتخاب می‌کنند.

نحوه نورپردازی در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک

نورپردازی فاکتور مهمی در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک است. نورپردازی مناسب می‌تواند زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر کند و نقاط ضعف طراحی را بپوشاند.

نورپردازی رستوران اولین چیزی است که مشتریان به آن توجه نشان می‌دهند. تاثیر نور به اندازه‌ای است که بیشتر افرادی که از مقابل یک رستوران با فضای روشن عبور می‌کنند، وسوسه می‌شوند برای اولین بار غذاهایی که در این مکان سرو می‌شود را امتحان کنند.

نورهای سرد مانند نور سفید بر روی کاهش اشتها موثر هستند در صورتی که نورهای گرم به شدت اشتها را تحریک می‌کنند و در افزایش آن تاثیر دارند. به همین دلیل طراحان حرفه‌ای از نورهای گرم برای طراحی داخلی رستوران‌ها استفاده می‌کنند؛ زیرا نورهای گرم محیط رستوران را گرم و صمیمی نشان می‌دهند و بر روی افزایش اشتهای مشتریان نیز تاثیرگذار هستند.


1039529020741001B


تناسب فضای رستوران با تعداد میز و صندلی‌های استفاده شده

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک باید به آن توجه نشان دهید، استفاده از میز و صندلی‌های متناسب و به اندازه در محیط است. در صورتی که فضای رستوران بسیار بزرگ باشد می‌توانید صندلی‌هایی را که ابعاد بزرگ‌تری دارند برای طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کنید؛ اما برای رستوران‌های کوچک و دنج بهتر است میز و صندلی‌هایی انتخاب کنید که دست و پاگیر نباشند و به راحتی بتوانید آن‌ها در کنار هم قرار دهید.

توجه داشته باشید که مشتریان هنگام حضور در رستوران می‌خواهند آرامش داشته باشند، بنابراین میز و صندلی‌ها را به گونه‌ای کنار هم قرار دهید که حریم خصوصی افراد حفظ شود.


1039528941741001B


محل قرار گرفتن آشپزخانه در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک

مهم‌ترین قسمت هر رستوران آشپزخانه آن است. در طراحی داخلی رستوران ایرانی شیک باید آشپزخانه به اندازه‌ای بزرگ باشد که به راحتی بتوان در آن رفت و آمد کرد. تهویه مناسب آشپزخانه از دیگر نکاتی است که یک طراح باید به آن توجه داشته باشد؛ زیرا در صورتی که تهویه مناسبی برای این مکان در نظر گرفته نشده باشد، بوی غذاها به محیط بیرون منتقل خواهد شد و مشتری‌ها به دلیل پیچیدن بوهای مختلف در محیط اشتهای خود را برای امتحان کردن غذاهای متنوع از دست خواهند داد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید