title

طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • اگر علاقه‌مند هستید که با عناصری که در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن نقش پررنگی دارند بیشتر آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

اگر علاقه‌مند هستید که با عناصری که در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن نقش پررنگی دارند بیشتر آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

طراحی داخلی رستوران ایرانی

رستوران تنها یک فضا برای صرف غذا نیست، بلکه بیشتر افراد برای این که روز خود را به گونه‌ای خاص و متفاوت رقم بزنند در یک رستوران سنتی یا مدرن حضور پیدا می‌کنند. طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن از جمله طراحی‌هایی است که با پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی پا به عرصه ظهور گذاشته است. ایرانی‌ها مردمانی اصیل هستند و به تاریخ و سنت سرزمین خود عشق می‌ورزند، اما با این وجود هیچ کس نمی‌تواند تاثیر تکنولوژی را روی قسمت‌های مختلف زندگی انکار کند و لاجرم باید بپذیریم که مدرنیته به بخش جدا ناپذیری از زندگی‌های امروزی مبدل شده است.

هر چند طراحان و معمارانی که طراحی‌های مدرن را ارائه کرده‌اند از سبک و سیاق‌هایی بهره گرفته‌اند که یک اثر را می‌تواند به زیباترین نحو ممکن به تصویر بکشد. به همین دلیل است که مشتریان این روزها مراکز خرید و رستوران‌هایی را انتخاب می‌کنند که طراحی خاص و چشم نواز آن‌ها خیره کننده است.


1039520613741001B


طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن مانند طراحی بناهایی که با این سبک طراحی می‌شوند قوانین مخصوص به خود را دارد. در ادامه به نکاتی برای آشنایی بیشتر با این سبک از طراحی اشاره شده است.

طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن و تابلوی رستوران

برای این که بتوانید درباره طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن اطلاعات کاملی به دست بیاورید، باید خودتان را در نقش مشتری که قرار است وارد رستوران شود قرار دهید. یک مشتری در بدو ورود به رستوران حتماً نگاهی به تابلو آن می‌اندازد. هنگام مشاهده تابلوی رستوران آنچه در عرض چند ثانیه نگاه مخاطب را خیره نگه می‌دارد، نحوه نگارش عنوان رستوران، لوگوی رستوران و نورپردازی و رنگ بندی است که برای تابلو رستوران در نظر گرفته شده است.

بنابراین در طراحی داخلی رستوران ایرانی هنگام انتخاب تابلوی رستوران و نحوه نگارش نام و لوگو روی آن دقت زیادی به خرج دهید؛ زیرا این تنها شما نیستید که به دنبال جذب مشتری هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را معروف کنید، بلکه رقبای شما نیز در پی جذب مشتری به سمت رستوران خود هستند و مشتری هنگام مشاهده ورودی‌های رستوران‌های مختلف وارد مکانی خواهد شد که جذب تابلوی و نمای ظاهری رستوران که هویت آن را به نمایش می‌گذارد شده باشد.

نقش چوب در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن

درست است که چوب از دیرباز برای طراحی داخلی خانه‌ها و... استفاده می‌شود؛ اما این روزها نقش این عنصر طبیعی در طراحی دکوراسیون‌های داخلی پر رنگ‌تر شده است و کمتر جایی را می‌توان دید که بخشی از طراحی داخلی یا اجزایی که در محیط وجود دارند از جنس چوب انتخاب نشده باشد.

در طراحی داخلی رستوران ایرانی ‎مدرن می‌توان چوب را برای دیزاین سقف رستوران انتخاب کرد. چوبی که برای طراحی سقف استفاده می‌شود را می‌توان به صوت ساده در بخش‌های مختلف به کار گرفت. حتی می توان طراحی‌های خاصی را برای چوب در نظر گرفت تا سقف رستوران را خاص‌تر و متفاوت‌تر نشان دهد.


1039521613741001B


چوب‌هایی که به صورت لایه‌های نازک برش خورده‌اند و شبیه یک بافت متفاوت سقف رستوران را در بر گرفته‌اند، یک گزینه مناسب برای زیباسازی رستوران‌های ایرانی مدرن به حساب می‌آیند. این چوب‌ها به گونه‌ای روی سقف قرار گرفته اند که مشتری هنگام حضور در رستوران تصور می‌کند در محیطی طبیعی حضور دارد و با لذت بیشتری می‌تواند غذایی که سفارش داده است را نوش جان کند.

نورپردازی در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن

در طراحی داخلی رستوران ایرانی نورپردازی یک رستوران تاثیر زیادی در زیباتر به نظر رسیدن محیط آن دارد. اگر یک رستوران دار بهترین طراح داخلی را برای یک چیدمان مناسب فضا انتخاب کرده باشد و بهترین وسایل و تجهیزات را برای دیزاین محیط انتخاب کرده باشد، مادامی که توجهی به نورپردازی محیط نشود، رستوران آن چنان که باید و شاید مورد توجه مشتریان قرار نخواهد گرفت.

زیرا هیچ مشتری دلش نمی‌خواهد در یک محیط تاریک که حتی نمی‌توان منو غذا را به خوبی مطالعه کرد حضور پیدا کند و غذایی که نمی¬داند محتویاتش را چه چیزهایی تشکیل داده‌اند امتحان کند.

اگر رستوران در محیطی قرار دارد که می‌توانید از نور طبیعی برای روشنایی بخشیدن به آن در طول روز استفاده کنید، حتماً در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن پنجره‌هایی را برای این موضوع مد نظر داشته باشید.


1039522613741001B


اما در صورتی که رستوران در محیطی قرار دارد که اطراف آن بسته است، کافی است نورپردازی را به نحوی انجام دهید که محیط رستوران برای مشتریان هیجان انگیز و آرامش بخش به نظر برسد.

برای این که رستوران نور ملایمی داشته باشد و آرامش را به مشتریان هنگام صرف غذا هدیه کند، استفاده از نور مخفی می‌تواند گزینه مناسبی باشد. لامپ‌هایی که برای این منظور انتخاب می‌شوند درون سقف رستوران حرکت می‌کنند و نور را با خود به قسمت‌های مختلف می‌برند. با روشن کردن لامپ‌های رستوران، نور مهمان تمام قسمت‌های آن می‌شود و نورپردازی زیبایی که انجام داده‌اید فضای رستوران را برای مشتری جذاب‌تر جلوه می‌دهد.

با وجود این که سبک نورپردازی مخفی بسیار محبوب است، اما برخی از رستوران دارها می‌خواهند طراحی داخلی رستوران خود را با سبک و سیاق متفاوتی انجام دهند. این افراد حتی برای نورپردازی محیط گزینه‌های خاصی را مد نظر دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به این گزینه اشاره کرد که لامپ‌هایی که دارای ظاهری خاص هستند از سقف به صورت آویزان قرار می‌گیرند و علاوه بر نورپردازی محیط، نقش پررنگی در زیباسازی طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن ایفا می‌کنند.

استفاده از رنگ‌ها در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن

رنگ‌ها از مهم‌ترین عناصر در طراحی هر فضا هستند و طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن نیز از این قاعده مستثنا نیست. در طراحی‌های مدرن استفاده از رنگ‌های جیغ و شلوغ جایگاهی ندارد و طراحانی که این سبک از طراحی را ارائه کرده‌اند، استفاده از رنگ‌های ساده را که همخوانی خوبی با هم دارند توصیه می‌کنند.

برخی از طراحان داخلی ممکن است هنگام طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن تنها از چند رنگ استفاده کرده باشند. به عنوان مثال ترکیب رنگ طبیعی چوب‌ با رنگ مشکی یک اثر هنر خارق العاده را خلق می‌کند. اگر نور نیز ضمیمه کار شود که زیبایی محیط بسیار بیشتر به چشم خواهد آمد.

در طراحی این فضا اگر چه از رنگ طبیعی چوب و رنگ مشکی استفاده شده است، اما زیبایی و آرامش جاری در محیط بیشتر از رستوران‌هایی است که در و دیوار آن‌ها را رنگ‌های مختلف پوشانده‌اند.

<Br>

1039523613741001B

<Br>

بیشتر افرادی که طراحی‌های ساده و محیط‌های دنج را می‌پسندند برای صرف غذا وارد این رستوران‌ها می‌شوند. در سبک‌های طراحی مدرن رنگ‌های خاص نیز استفاده می‌شوند. ترکیب رنگ سفید، آبی و سبز در طراحی داخلی رستوران ایرانی مدرن می‌تواند یک محیط خاص و متفاوت را به وجود بیاورد یا این که دو رنگ سفید و بنفش یا قرمز و بنفش می‌تواند جلوه خاصی به رستوران و اجزایی که در آن به کار رفته‌اند ببخشد؛ اما همان گونه که بیان شده بیشتر طراحان از رنگ‌های ساده مانند سفید، کرم، قهوه‌ای روشن و تیره و مشکی برای طراحی داخلی رستوران‌های مدرن استفاده می‌کنند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید