title

طراحی داخلی رستوران مدرن و اصول اولیه آن

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در این مقاله به طراحی داخلی رستوران مدرن برای شما عزیزان پرداخته‌ایم چرا که طراحی داخلی رستوران از اهمیت بسیاری در جذب مشتری برخوردار است. طراحی داخلی رستوران مدرن را بیاموزید و از مشاورین حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین رستوران مدرن را در منطقه خود تأسیس کنید.

در این مقاله به طراحی داخلی رستوران مدرن برای شما عزیزان پرداخته‌ایم چرا که طراحی داخلی رستوران از اهمیت بسیاری در جذب مشتری برخوردار است. طراحی داخلی رستوران مدرن را بیاموزید و از مشاورین حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین رستوران مدرن را در منطقه خود تأسیس کنید.

طراحی داخلی رستوران مدرن و اصول اولیه آن

اگر در حال تاسیس یک رستوران مدرن هستید این مقاله را که در رابطه با طراحی داخلی رستوران مدرن است مطالعه کنید، چرا که این کار اصول اولیه بسیاری دارد که اگر به آنها توجه داشته باشید ممکن است در اولین مراحل تاسیس رستوران خود با شکست مواجه شوید. طراحی داخلی رستوران مدرن را بیاموزید و از مشاورین حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید تا بهترین رستوران مدرن را در منطقه خود تأسیس کنید.


1039527078641001B


طراحی داخلی رستوران مدرن:

بی شک تمامی ما اگر برای اولین بار بخواهیم به رستورانی برویم ابتدا به نمای بیرونی و طراحی داخلی رستوران مدرن توجه می‌کنیم بعد برای میل غذا وارد می‌شویم. طراحی داخلی رستوران مدرن یکی از نکاتی است که بیشترین تاثیر را در جلب مشتری داشته و کمی دقت و خلاقیت در زمان طراحی دکوراسیون می‌تواند تاثیری مستقیم بر روی موفقیت در این حرفه داشته باشد. چون رستوران محیطی متفاوت‌تر از منزل برای صرف غذا بوده و افرادی که به این مکان مراجعه می‌کنند تمایل دارند که با فضایی متفاوت‌تر از منزل خود مواجه شده و مکانی دلچسب و آرامش بخش را تجربه کنند. پس از طراحی داخلی رستوران نباید غافل بود و با بهره گیری از ایده‌های خلاقانه و حتی عجیب و غریب می‌توان محیط داخلی رستوران را جذاب و تماشایی کرد.


1039528078641001B


اصول اولیه و مهم در طراحی داخلی رستوران مدرن:

در زمان طراحی داخلی رستوران مدرن باید به فضا سازی و تفکیک فضاهای داخلی رستوران توجه داشت. به طور کلی فضای یک رستوران شامل فضای خصوصی که مکانی برای استراحت پرسنل، انبار، آشپزخانه، سردخانه و ... می‌باشد.، فضای عمومی شامل درب ورودی، سرویس بهداشتی، میزو صندلی و صندوق بوده و فضای میانی نیز شامل راهرو، اتاق مدیر و رختکن پرسنل می‌باشد. هر کدام از این فضاها باید در مکان مناسب خود تعبیه شود تا کارایی لازم را داشته باشد و تداخلی در انجام امور ایجاد نکند. و با توجه به نوع رستوران خود فضای داخلی رستوران را متناسب با آن طراحی کرد. مثلاً فضا و طراحی داخلی رستوران ایتالیایی با طراحی داخلی رستوران فرنگی متفاوت بوده و هر کدام ویژگی‌های سبک خاص خود را دارند. بعد از تفکیک فضاهای موجود در رستوران و مشخص شدن آن‌ها نکته قابل اهمیت میز و صندلی انتخابی شما برای طراحی داخلی رستوران مدرن می‌باشد. سعی کنید از میز و صندلی‌هایی با استانداردهای لازم استفاده کرده که در زمان نشستن و میل غذا مشتری احساس راحتی و آرامش داشته باشد.


1039529078641001B


نورپردازی در طراحی داخلی رستوران مدرن:

برای انجام جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران حتماً باید به طراحی و انتخاب نور نیز توجه داشت. نود مناسب فضا و سبک رستوران شما می‌تواند محیط را دلچسب کرده و یا برعکس انتخاب نور مناسب فضا را سرد و بی روح کرده و انرژی مثبتی را انتقال ندهد. از تأثیر نور بر روی غذاها نیز نمی‌توان غافل شد. مثلاً اگر شما از رنگ صورتی برای طراحی داخلی رستوران مدرن خود استفاده کنید این نور بر روی سالاد و سبزیجات مناسب نبوده و مشتری را جذب این غذا نخواهد کرد ولی بالعکس برای غذاهای گوشتی رنگ صورتی گزینه بسیار مناسبی در جذاب‌تر کردن غذا می‌باشد. معمولاً در رستوران‌های سنتی از ترکیب نورهای ملایم استفاده می‌شود چون در این رستوران‌ها مشتری مدت زمان زیادی را برای صرف غذا سپری می‌کند نورهای شدید آزار دهنده می‌باشند. در مورد فست فود ها نیز برای نور پردازی سعی می‌شود از نودهای تند و با تابش مستقیم استفاده شود به این دلیل که فضا باید سریع خالی شده و برای مشتری بعدی آماده شود. نور زیاد و شدید باعث می‌شود که مشتری شما بعد از صرف غذا رستوران را ترک کرده و مدت زمان زیادی را در این مکان سپری نکند. در نتیجه می‌توان گفت که جدیدترین دکوراسیون‌های داخلی رستوران و نورپردازی آن استفاده از ترکیب رنگ‌های مختلف در نورپردازی می‌باشد. پس از ترکیب رنگ نورها در طراحی داخلی رستوران فرنگی غافل نباشیم.

استفاده از رنگ‌ها:

در زمان انتخاب رنگ برای طراحی داخلی رستوران مدرن خود خوب است که با مقوله روانشناسی رنگ‌ها آشنایی داشته باشید تا راحت‌تر بتوانید جدیدترین طراحی‌های داخلی رستوران را داشته باشید. رنگ انتخابی برای رستوران سنتی با یک فست فود متفاوت بوده و نمی‌توان از یک رنگ برای هر دوی این رستوران‌ها استفاده کرد. رنگ‌ها در رستوران‌ها می‌توانند باعث افزایش اشتهای مشتری شده و احساس خوشایندی را منتقل کنند و با انتخاب نادرست می‌تواند عکس این قضیه اتفاق بیفتد. مثلاً رنگ قرمز و نارنجی بهترین گزینه برای فست فودها هستند. رنگ قرمز اشتها را زیاد کرده و رنگ نارنجی نیز باعث ایجاد احساس خوشحالی و رضایت در مشتری می‌شود. برای طراحی داخلی رستوران مدرن خود سعی کنید از رنگ‌های ملایمی مانند زرد استفاده کنید این رنگ باعث ایجاد احساس آرامش شده و برای محیط‌های آرام گزینه مناسبی می‌باشد. رنگ قهوه‌ای نیز حس راحتی را به مشتری انتقال داده و او را ترغیب به بازگشت دوباره به رستوران شما می‌کند. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که از رنگ آبی در طراحی داخلی رستوران مدرن خود استفاده نکنید چون این رنگ باعث از بین رفتن اشتها می‌شود. در جدیدترین دکوراسیون‌های داخلی رستوران‌ سعی می‌شود از پالت‌های رنگی برای انتخاب کردن رنگ و مچ کردن رنگهای مختلف در کنار یکدیگر استفاده شود. تا انتخابی درست و اصولی انجام گیرد.


1039520178641001B


تأثیر جغرافیا بر طراحی داخلی رستوران مدرن:

نکته بسیار مهم و قابل توجه در طراحی داخلی رستوران مدرن توجه به موقعیت جغرافیایی و مکانی است که رستوران در آن واقع شده است. مثلاً شما باید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که رستوران شما در منطقه مرفه نشین شهر قرار دارد و یا در مکانی واقع شده است که افراد متوسط جامعه بیشترین میزان مشتریان شما هستند. به طبع هر چه مکان رستوران شما ب بالای شهر و نقاط مرفه نشین نزدیک‌تر باشد شما باید از طراحی‌های لوکس و شیک برای طراحی داخلی رستوران مدرن خود استفاده کنید. طراحی داخلی رستوران فرنگی و یا طراحی داخلی رستوران ایتالیایی در مناطقی که اقشار کم درآمد تر زندگی می‌کنند با نقاط به اصطلاح بالای شهر تفاوت فراوانی دارد. تمامی مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم قطعاً می‌تواند در موفقیت و رونق کسب و کار شما تاثیر داشته و کلید موفقیت شما باشند. بهترین گزینه برای طراحی داخلی رستوران مدرن کمک گرفتن از تیم‌های حرفه‌ای و ماهری است که در این زمینه سابقه درخشانی دارند.

منابع :

1منبع

2منبع

3منبع

4منبع

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید