title

طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا

    طراحی داخلی یک رستوران برای این که بتوانید مشتری بیشتری جذب نمایید بسیار مهم است. این که شما در چه مکانی رستوران احداث کنید یا این که چه طراحی داخلی و دکوراسیونی داشته باشد، همه ی این موارد می تواند در جذب مشتری موثر باشد. از این رو باید برای طراحی رستوران زمان بگذارید.

طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا

طراحی داخلی یک رستوران برای این که بتوانید مشتری بیشتری جذب نمایید بسیار مهم است. این که شما در چه مکانی رستوران احداث کنید یا این که چه طراحی داخلی و دکوراسیونی داشته باشد، همه ی این موارد می تواند در جذب مشتری موثر باشد. از این رو باید برای طراحی رستوران زمان بگذارید.


1039520643841001B


طراحی داخلی زیباترین رستوران های دنیا

طراحی داخلی یک رستوران برای این که بتوانید مشتری بیشتری جذب نمایید بسیار مهم است. این که شما در چه مکانی رستوران احداث کنید یا این که چه طراحی داخلی و دکوراسیونی داشته باشد، همه ی این موارد می تواند در جذب مشتری موثر باشد. از این رو باید برای طراحی داخلی رستوران زمان بگذارید.

اگر یک رستوران علاوه بر غذای با کیفیت، طراحی زیبایی نیز داشته باشد می تواند برای مشتریان خاطره ای ماندگار به جای بگذارد. اما اگر یکی از این اصول را دارا نباشد نه در عرصه ی فروش و نه به عنوان محلی مناسب، شناخته نمی شود. از این رو بهتر است به این مسائل بسیار توجه نمایید.

اگر به دنبال طراحی رستوران خود هستید باید به بافت، رنگ و قرار گرفتن فرم آن در طراحی توجه نمایید. بدون شک هر یک از این عناصر در ایجاد طرحی زیبا موثر خواهد بود.

طراحی داخلی رستوران در کشورهای مختلف

معمولا در دنیا رستوران ها بر حسب سبک مورد پسند مردم همان کشور ساخته و طراحی می شوند. مثلا مردمی که در کشورهای آسیای مرکزی مثل کشور چین زندگی می کنند بیشتر برای طراحی داخلی رستوران های خود از چوب استفاده می کنند. اما مردم کشور های اروپایی و امریکایی برای طراحی رستوران ها معمولا به نور پردازی اهمیت بسیاری می دهند. این نورپردازی ها جزء هایلایت های دیزاین داخلی به حساب می آیند.

رستوران هایی که سبکی مدرن دارد بیشتر از طیف رنگ هایی چون خاکستری و آبی روشن برای طراحی رستوران های خود استفاده نموده اند. این رنگ ها منجر می شود تا نمای داخلی رستوران روشنایی و بافت بیشتری داشته باشد.

اگر به فکر طراحی و دیزاین یک رستوران مدرن هستید می توانید از بافت های قوی تری چون آجر و اکسسوری های چوبی استفاده نمایید. همچنین سنگ های قیمتی و گران بها نیز می توانند در جذاب تر نمودن داخل یک رستوران موثر باشند.

این مسئله را فراموش نکنید که هرچه یک رستوران نورپردازی بیشتری داشته باشد می تواند حس انرژی و هیجان بیشتری به شما دهد. از این رو باعث می شود تا مشتری ها سریع تر غذای خود را میل نمایند و با انرژی و سرزندگی رستوران را ترک کنند.

با این روش شما می توانید مشتری های بیشتری را در رستوران خود داشته باشید. اما برخی رستوران های مجلل برای این که مشتری خودشان را بیشتر در رستوران نگه دارند ترجیح می دهند تا از نورپردازی ملایم تری در طراحی داخلی استفاده نمایند. با این روش به مشتری این اجازه داده می شود تا در محیطی آرام به استراحت پرداخته و در حین گفتگو غذای خود را میل نماید.

پس با این تفاسیر متوجه می شویم که در یک رستوران نورپردازی طراحی داخلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

این مسئله را فراموش نکنید که نور پردازی و طراحی داخلی رستوران تان باید با سبک دکوراسیون، رنگ غذاها و منوی شما هماهنگ باشد.

اگر قصد دارید نمای رستوران تان را متنوع نمایید می توانید از کفپوش های تیره و روشن، سرامیک، سنگ، سنگ فرش و دیگر موارد استفاده نموده و یا با استفاده از رنگ های متقارن و هماهنگ بر روی دیوارهای رستوران، طراحی مهیج و بی نظیر ایجاد کنید.


1039521643841001B


انواع طراحی های داخلی در دنیا

طراحی زیبایی که بر یک رستوران در کشور چین صورت گرفته است، منجر شده تا فضاهای تقسیم شده ی موجود در طبقه ی اول به راحتی پوشانده شوند و با استفاده از طرح چارچوبی باعث شده تا توابعی جدید در این فضا سازماندهی شود. در این طراحی داخلی از نوار های فلزی منحنی در سقف استفاده شده است. این نوارهای به وسیله ی نورپردازی های خطی از یکدیگر جدا شده اند و به محیط شکلی جذاب داده است. سطوح خاکستری روشنی که بر روی دیواره های این رستوران کارشده است باعث شده تا یک پس زمینه ی یکنواختی در طراحی ایجاد گردد.

نوع دیگری از طراحی داخلی که در شهر Tel Aviv بر یک رستوران صورت گرفته است، برخلاف کشور چین که بسیار طراحی داخلی ساده و زیبایی دارد. از یک طراحی خلاقانه استفاده شده است. این رستوران را با نوار های چوبی به صورت عمودی طراحی کرده اند. با این طراحی داخلی باعث شده اند تا محیط رستوران به یک محلی دنج و راحت تبدیل شود. این نوار های چوبی که در سراسر رستوران مشاهده می شود، حتی در سقف نیز وجود دارد، و به شکل طاق از سقف آویزان شده اند.

البته این نوع طراحی داخلی محیط رستوران را به یک محیط رسمی تبدیل کرده و از این رو شرکت ها بیشتر جلسات کاری خود را در این محیط برگزار می کنند.

یکی دیگر از طراحی های خاص و منحصر به فرد رستورانی که می توانیم به ان اشاره نماییم، طراحی داخلی رستوران بازار در تهران است. این رستوران که قبلا یک فروشگاه لباس بوده است، به یک رستوران تبدیل شده و فضای معماری داخلی ان بازسازی گردیده است. اما رتبه ی سوم را در طراحی داخلی معماری سال 97 بدست آورد.

طبقه ی اول این رستوران به گونه ای طراحی شده است شما را با بخش های مختلف و ارتفاعات متفاوتی روبه رو می کند. محلی زیبا با معماری جذاب در دل یک منطقه ی شلوغ تهران، منجر شده است تا مشتری های زیادی را به خود جذب نماید.

یکی دیگر از طراحی های منحصر به فرد در دنیا، طراحی داخلی رستورانی در مسکو می باشد. این رستوران در یکی از تاریخی ترین مراکز شهر مسکو واقع گردیده است. ویژگی خاصی که طراحی داخلی این رستوران را رستوران های دیگر متمایز نموده است. قرار دادن گیاهان متنوع در پایین رستوران و ایجاد فضایی رنگی و هندسی در دیواره های اطراف رستوران می باشد.

طراحان این رستوران به منظور راحتی مشتری ها و این که حس آرامش داشته باشند. در انتهای طبقه ی بالا یک آشپزخانه قرار داده اند. از این رو دیگر لازم نیست مشتری ها برای هر سفارش و خواسته ای به طبقه ی همکف مراجعه کنند. طراحی داخلی این رستوران روسی در عین حال که ساده است اما فوق العاده زیبا و آرامش دهنده می باشد.

معمولا رستوران ها محل هایی هستند که افراد دوست دارند در آرامش کامل به صرف غذا بپردازند. از این رو طراحی داخلی رستوران ها می تواند از اهمیت بسیاری برخوردار باشد. لازم است به این مسئله ی مهم اهمیت زیادی داده شود.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید