title

طراحی داخلی ویلای کلاسیک

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در این مقاله می خواهیم به انواع پلان ها در طراحی ویلای کلاسیک ایرانی بپردازیم که در بخش داخلی آن ها صورت گرفته. امیدواریم این ایده ها بتواند شما را تا حدی به طراحی ویلای مورد نظر خود نزدیک کند.

در این مقاله می خواهیم به انواع پلان ها در طراحی ویلای کلاسیک ایرانی بپردازیم که در بخش داخلی آن ها صورت گرفته. امیدواریم این ایده ها بتواند شما را تا حدی به طراحی ویلای مورد نظر خود نزدیک کند.

طراحی ویلای کلاسیک

برای به سرانجام رسیدن هر پروژه ای نیاز است که یک ایده اولیه در خصوص طرح در ذهن معمار و یا کسی که خالق پروژه است، وجود داشته باشید به خصوص برای طراحی ویلای کلاسیک ‎ ایده پردازی از جمله مهم ترین کار در بخش طراحی داخلی ویلاست. بعد از ایده پردازی در ذهن و تصورات نوبت به پیاده سازی آن بر روی کاغذ و یا نرم افزارهای مرتبط با حوزه معماری می رسد.

نکات طراحی داخلی ویلا

از جمله اصول اولیه ای که در طراحی داخلی ویلا مهم به شمار می رود، پرداختن به عناصر تک و زیاد، نور پردازی، هندسه اجسام و اشیاء و میزان تناسبات به کار رفته است. مهم ترین نکته در خصوص طراحی ویلای کلاسیک، آگاهی به علم هندسه است که از روزگاران قدیم علمی بسیار مقدس و مهم شمرده شده است و اکنون کاربرد آن در طراحی ویلاهای مدرن و کلاسیک به وضوح مشخص است.

نکات زیادی در طراحی داخلی ویلا وجود دارد که باید به ترتیب و به صورت کامل این نکات توسط طراح، رعایت شود. در اولین قدم برای طراحی ویلای کلاسیک ‎، شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه به علاوه عکس برداری های زمینی و حتی هوایی از منطقه مورد نظر گرفته می شود تا بتوان بهترین و باکیفیت ترین مصالح ساختمانی را در طراحی ویلا به کار برد، بعد از اتمام این کار پلان و نقشه های اجرایی از محیط داخلی ویلا رسم و به کارفرما تحویل داده می شود. تمامی این موارد جزء مراحل اول اجرا می باشد.


1039529123741001B


مهم ترین نکاتی که یک معمار و طراح بایستی برای طراحی ویلای کلاسیک به کار بگیرد، توجه بسیار زیاد به خواسته های کارفرما، شرایط آب و هوایی و جغرافیایی منطقه و تطبیق خواسته های کارفرما با شرایط اقلیمی منطقه است. تا در هنگام اتمام کار طراحی و اجراء، بتوان از بودن در داخل و بیرون ویلا لذت برد. توجه به وزش باد و شرایط تابش نور خورشید در منطقه به علاوه بهره بردن از دستورات شهرداری منطقه در خصوص ساخت و سازهای ویلاهای مدرن و کلاسیک، باید حتما مورد توجه معمار پروژه قرار گیرد.

تاریخ ساخت و ساز ویلای کلاسیک

برای نخستین بار، طراحی ویلای کلاسیک ‎ در امپراتوری عظیم روم مورد استفاده قرار گرفت، زمانی که پادشاهان در باغ ها و محیط هایی زیبا، خانه هایی عظیم و باشکوه درست می کردند، که بعدا اسم این خانه ها، ویلا نام گذاری شد. بعدها و پس از سقوط دولت روم این مکان ها توسط مردم مورد غضب قرار گرفت اما بعد از چند سال از این خانه های عظیم، الگویی برای ساخت ویلاهای مدرن و کلاسیک در سراسر جهان استفاده شد.

اساسا ویلا به مکانی گفته می شود که از 4 سمت باز است و این که زمین آن بزرگ باشد و کارهای متنوعی را بتوان در زمینه های خلق پروژه های معماری به صورت فضای سبز، ساخت استخر و دیگر ایده های معمارین انجام داد. ساخت و ساز و طراحی داخلی ویلای کلاسیک از جمله مهم ترین بخش های هر پروژه معماری است، چون طراحان و معمارین برای به حقیقت در آوردن ایده های خود دستی باز دارند و می توانند تمامی خلاقیت های خود را در این پروژه به زیباترین شکل ممکن به سرانجام برسانند. افراد مرفه نشین و اقتصادی غالبا توانایی طراحی داخلی ویلای کلاسیک را دارند و قشر متوسط جامعه تنها با دیدن این مکان های مهیج و جذاب به وجد می آیند و شاید بتوانند چند روزی برای تعطیلات و مسافرت های خود در مناطق خوش آب و هوا، این مکان ها را اجاره کنند.

اصول طراحی ویلای کلاسیک

برای طراحی داخلی و حتی خارجی ویلای کلاسیک از تمامی المان هایی که در زیباسازی نما موثر باشد استفاده می شود. این سبک از ابتدای سال 1970 و توسط معمارین اروپایی محقق گردید و از آن تاریخ به بعد تمامی طراحان خلق پروژه های عظیم معماری در خصوص طراحی ویلای کلاسیک ‎ همگی بر اصول و مبنایی مشترک گام برداشته اند، از جمله مهم ترین اصول و گام برای طراحی ویلای کلاسیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تناسب مشخصی بین محیط خارجی و محیط داخلی ویلا برقرار باشد.

• استفاده از رنگ ها و شکل های داخلی ویلا بایستی با محیط بیرونی، هماهنگ باشد.

• استفاده بهینه از المان های به خصوص در فضای داخلی و خارجی ویلا ضروری است مانند استخر و جکوزی، فضای سبز محیط خارجی ویلا، گذاشتن آلاچیق، پارکینگ و دیگر مواردی که در مدرن کردن هر چه بهتر ویلا بسیار تاثیر گذار است.

• مشخص کردن المان های مهندسی در خصوص زاویه تابش نور خورشید، جهت وزش باد، عقب نشینی و دیگر موارد امری بسیار مهم و ضروری در طراحی ویلای کلاسیک است.


1039520223741001B


اما مهم ترین نکته در خصوص طراحی داخلی ویلای کلاسیک است که بایستی با سبک و نظر کارفرما هم خوانی داشته باشد، اما ممکن است کارفرما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در خصوص سبک های معماری، ایده هایی مطرح کند که با استاندارد های طراحی داخلی یک ویلای کلاسیک هم خوانی نداشته باشد، به همین دلیل لازم است که در این مواقع کارفرما را از عواقب ناشی از ایده های وی باخبر کنیم تا در صورت پافشاری به اجرایی کردن ایده ها، در آینده معمار دچار دردسر و مشکل نشود.

به هر حال طراحی ویلای کلاسیک در 3 بخش اصلی تقسیم بندی می شود که شامل:

1. مطالعات اولیه در خصوص پروژه ویلا

2. طراحی ویلای کلاسیک

3. اجرای پروژه


1039521223741001B


این 3 عامل هر کدام به همدیگر وابسته هستند و تا زمانی که هر کدام از این موارد درست اجراء نشوند نمی توانیم انتظار ساخت یک ویلای کلاسیک را داشته باشیم و بسیار بدیهی است که سرمایه گذاری های عظیم در خصوص طراحی ویلای کلاسیک، همگی به فنا برود. ساخت و اجرای یک ویلای کلاسیک نیازمند یک نقشه و طرح مناسب است، و طراحی ویلای کلاسیک ‎ نیازمند مطالعات اولیه در خصوص شرایط مختلف منطقه ای است که قرار است ساختمان و محوطه بیرونی در آن جا ساخته شود.

برای اجرای پروژه ویلای کلاسیک، بایستی آن را به دست معماران و شرکت های مشاوره با تجربه در این زمینه بسپارید. به همین دلیل اگر ایده طراحی و اجراء سازی ویلای کلاسیک در ذهن دارید می توانید همین الان با کارشناسان ما در این زمینه ارتباط بگیرید.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید