title

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • نکات مهمی در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران وجود دارد که باعث منحصر به فرد شدن آن می شود از این رو بهتر است در این زمینه بهترین ایده های و سبک های مدرن در آن به کار گرفته شود.

نکات مهمی در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران وجود دارد که باعث منحصر به فرد شدن آن می شود از این رو بهتر است در این زمینه بهترین ایده های و سبک های مدرن در آن به کار گرفته شود.

ایده هایی برای دکوراسیون داخلی رستوران

افرادی که برای سرو غذا به بیرون از منزل می روند دوست دارند که در محیطی مدرن و کلاسیک غذای خود را سرو کنند و در آن محیط احساس آرامش کنند از این رو طراحی دکوراسیون داخلی رستوران یکی از مهم ترین دغدغه های مربوط به دکوراسیون داخلی رستوران ‎ آن به حساب می آید و در این زمینه صاحبان رستوران بایستی با تمامی اصول و قواعد مربوط با دکوراسیون رستوران مدرن آشنایی داشته باشند. به صاحبان رستوران های مدرن پیشنهاد می کنیم که در این زمینه از کارشناسان و مشاوران مجرب و باتجربه نهایت استفاده را بکنند. در این مقاله بیش تر به نکات مربوط به طراحی های داخلی دکوراسیون داخلی رستوران می پردازیم اما بالاخره باید نکاتی در ارتباط با محیط خارجی رستوران هم بیان کنیم. یکی از مهم ترین شرط هایی که مشتری را به درون رستوران می کشاند استفاده از تابلوی شیک و مدرن است به طوری که این تابلو در نوع خود بی نظیر باشد اگر تابلوی بی نظیر را برای رستوران خود طراحی کنند موجب این می شود که مشتری فضایی لوکس و مدرن را از محیط داخلی رستوران در ذهن خود ترسیم کند و به همین دلیل وی را ترغیب می کند که به داخل رستوران برود.


1039528205741001B


از این جا به بعد کار اصلی ما در زمینه دکوراسیون داخلی رستوران آغاز می شود. زمانی که مخاطب وارد فضای داخلی رستوران می شود نخستین نکته ای که توجه وی را می تواند به خود جذب کند نورپردازی محیط داخلی رستوران است اگر این کار به صورت درست صورت نگیرد امکان دارد که مشتری از محیط رستوران بیرون رود و به همین راحتی مشتری را از دست می دهیم. برای نورپردازی در محیط داخلی رستوران باید از نورهای تزئینی برنجی و با نور مناسب استفاده کنیم که به شدت در جذب مخاطب می تواند تاثیر گذار باشد و این یکی از ایده های مناسب برای دکوراسیون داخلی رستوران مدرن به حساب می آید.

نکته دوم در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ‎ استفاده از رنگ های شاد و روشن بر روی دیوارهای رستوران است، تاثیر این رنگ ها باید به گونه ای باشد که ذهن مخاطب و مشتری راه به خود جلب کند به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که در سراسر دیوار و سقف های رستوران از کاغذ دیواری با رنگ های روشن استفاده کنید. اگر چه تاثیر رنگ های قهوه ای روشن و آجری هم می تواند در ذهن مخاطب مثبت باشد اما به هر حال رنگ های شادتر تاثیر بیش تری را بر ذهن وی می گذارد و یکی از مهم ترین نکات مربوط به دکوراسیون داخلی رستوران مدرن به حساب می آید. نکته دیگری که از اهمیت زیادی برخوردار است این می باشد که این رنگ ها به نورپردازی داخل سالن بخورد و با همدیگر متناسب باشد تا زیبایی بیش تری را به محیط داخلی رستوران ببخشد.

نکته سوم در خصوص دکوراسیون داخلی رستوران استفاده از میز و صندلی متناسب با فضای داخلی رستوران است. دقت داشته باشید نخست ترین جسمی که مشتری می تواند از میزان برتری رستوران ما حس کند میز و صندلی راحت و مناسب وی است به همین دلیل راحتی میز و صندلی بسیار بیش تر از شکل ظاهری آن اهمیت دارد هر چند در انتخاب میز و صندلی بایستی این نکته را در نظر بگیرید که رستوران خود را سنتی، مدرن و یا کلاسیک می خواهید تزئین کنید و به همین ترتیب از میز و صندلی های مربوط به این سبک ها استفاده کنید. در رستوران های مدرن از میز و صندلی های مدرن استفاده کنید که مخاطب بعد از کمی نشستن بر روی آن احساس خستگی نکند.

اما قسمت بعدی در ارتباط با طراحی دکوراسیون رستوران مدرن استفاده از کف پوش های مناسب است. کف پوش هایی که به رنگ سالن بخورد و یا این که تا حدی نزدیک به رنگ های مربوط به دیوار سالن باشد. معمولا در رستوران های مدرن استفاده از پارکت و یا کف پوش های به رنگ چوب قهوه ای روشن توصیه می شود.


1039529205741001B


اما یکی از ایده های جذاب که در سال های اخیر برای دکوراسیون داخلی رستوران ‎ به کار می برند استفاده از قفسه های تزئینی و زیبا بر روی دیوارهای رستوران است به طوری که انواع ادویه جات و چاشنی های مختلف را بر روی این قفسه های باز بگذاریم تا مشتری بتواند از آن استفاده کند. این ایده به ظاهر ساده اما جذاب یکی از تاثیر گذارترین نکات برای نمایش دادن رستوران به شکل مدرن و شیک امروزی است.

اگر رستوران شما رو به یک باغ و یا دریاچه است حتما از ایده های هنری در این مورد استفاده کنید و در طراحی داخلی آن پنجره هایی روبه روی مشتری بگذارید تا وی بتواند از فضای بیرونی و طبیعی رستوران نهایت استفاده را ببرد. هم چنین استفاده از تابلو و نقاشی های هنرمندانه در محیط داخلی رستوران می تواند روح مخاطب را جلا ببخشد و وی از تماشا کردن این مناظر نهایت استفاده را ببرد دقت داشته باشید برای رستوران های مدرن از ایده های کلاسیک و مدرن و دکوراسیون داخلی رستوران استفاده کنید که به سبک رستوران شما بیاید تا مخاطب نهایت استفاده را از دیدن این مناظر ببرد.

در دکوراسیون داخلی رستوران ‎ می توانید از لوسترهایی زیبا استفاده کنید که هم تابش را به شکل پراکنده در سراسر محیط رستوران و به شکل منظم پخش می کند و هم این که محیط داخلی رستوران را زیباتر می کند، در برخی از رستوران استفاده از نورپردازی بر روی میز غذا شده که این نکته را ما پیشنهاد نمی دهیم و این مورد تنها برای کافی شاپ ها و فست فودی ها مناسب است.


1039520305741001B


در این مقاله به مهم ترین نکات مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ‎ پرداختیم و شما با سبک های آن آشنا شدید نکته ای که در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران از اهمیت زیادی برخوردار است تناسب و هماهنگی لازم میان نورپردازی، دیوار، کف پوش و حتی پنجره های سالن است که از نظر رنگ و شکل ظاهری این تناسب باید حفظ شود تا دکوراسیون داخلی رستوران به زیباترین شکل ممکن بتواند خود را نمایش دهد. امیدواریم این مطالب بتواند شما را در انتخاب درست دکوراسیون داخلی رستوران راهنمایی کند.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید