title

نکات مهم در طراحی دکوراسیون کافی شاپ

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • در طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن می توان از طرح های فانتزی بهره مند شد. دیوارپوش های به کار برده شده در کافی شاپ تاثیر بسیار مهمی در طرح کلی دکوراسیون داخلی دارد. می توان از دیوارپوش های پنلی با طرح های فانتزی و سه بعدی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ بهره برد.

در طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن می توان از طرح های فانتزی بهره مند شد. دیوارپوش های به کار برده شده در کافی شاپ تاثیر بسیار مهمی در طرح کلی دکوراسیون داخلی دارد. می توان از دیوارپوش های پنلی با طرح های فانتزی و سه بعدی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ بهره برد.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون کافی شاپ


1039529643841001B


طراحی دکوراسیون کافی شاپ نسبت به مکان های مشابه خود چون رستوران، چایخانه، قهوه خانه و غیره از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد، زیرا کافی شاپ ها محل رفت و آمد افراد خاصی بوده که سلیقه ی خاص خود را دارند و قبل از ورود به کافی شاپ به دکوراسیون آن اهمیت زیادی می دهند. به همین سبب طراحی خلاقانه، خاص و منحصر به فرد کافی شاپ تاثیر بسزایی در شلوغ شدن جمعیت کافه ی شما خواهد داشت.

قبل از اینکه کافی شاپ خود را افتتاح نمایید به منوی کافی شاپ خود خوب فکر کنید، اگر قرار است که در منوی شما انواع بستنی، کافه گلاسه، هات چاکلت، قهوه، کافی میکس و غیره سرو شود، بهتر است که دکوراسیون خود را از نوع مدرن یا وینتج طراحی نمایید. اما اگر قرار است از دسرهای ایرانی مانند حلوا، شل زرد، باقلوا، کیک، راحت الحلقوم، چای، شربت، بستنی سنتی و غیره در منوی خود استفاده نمایید بهتر است که سبکی روستیک یا سنتی را برای کافی شاپ خود در نظر بگیرید.

نوع منطقه ای که قرار است کافی شاپ در آن احداث شود، سلیقه ی عامه ی مردم آن منطقه، میزان جذب توریست در منطقه ای که کافی شاپ احداث می شود همه و همه از عوامل تاثیر گذار در منوی کافی شاپ و طراحی دکوراسیون داخلی آن می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ مدرن


1039523743841001B


بیشتر کافی شاپ هایی که امروزه در سطح شهر وجود دارد، کافی شاپ های مدرن می باشد. به همین سبب رقابت بین کافی شاپ های مدرن نسبت به سایر کافی شاپ ها بیشتر می باشد. از این رو طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن از اهمیت بیشتر برخوردار می باشد.

در طراحی کافی شاپ مدرن می توان از طرح های فانتزی بهره مند شد. دیوارپوش های به کار برده شده در کافی شاپ تاثیر بسیار مهمی در طرح کلی دکوراسیون داخلی دارد. می توان از دیوارپوش های پنلی با طرح های فانتزی و سه بعدی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ بهره برد.

استفاده از اشکال هندسی سه بعدی به هر طریق ممکن، مثلا می توان با چوب اشکال سه بعدی هندسی درست کرد و از آن در سر در کافی شاپ، سر در پیشخوان، و یا در سقف کافی شاپ استفاده کرد.

کافی شاپ های مدرن نور ورودی کمتری نسبت به کافی شاپ های روستیک یا سنتی دارند. بهتر است که فضا در کافی شاپ مدرن تاریک روشن باشد. تاریک روشن بودن کافی شاپ حس دنج بودن را به مشتریان شما القا می کند.

در طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن دقت شود که میز و صندلی ها در گوشه ی کافی شاپ چیده شود و در چیدمان آن ها در فضای وسط کافی شاپ تا حد امکان جلوگیری شود.

میز و صندلی با اشکال فانتزی و مدرن، مانند میز و صندلی های نیم دایره و میز و صندلی های پایه بلند برای این فضا مناسب می باشند.

برای جذاب تر شدن کافی شاپ مدرن می توانید گوشه ای از کافی شاپ را به سبک وینتیج (وینتژ) طراحی نمایید. یعنی می توانید از اشیا و وسایل عتیقه یا نوستالژیک برای طراحی استفاده نمایید. استفاده از ماگ هایی با طرح های محبوب دهه 50 و 60، استفاده از رادیو و تلویزیون قدیمی دهه 50 و 60، استفاده از رومیزی های قدیمی نمونه ای از اشیا می باشد که باعث جذابیت دکوراسیون شما می گردد.

طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ سنتی


1039520743841001B


با وجود اینکه کافی شاپ های سنتی در سطح شهرها بسیار کم می باشند، اما اگر مورد توجه قرار گیرند و نمونه ای از آن ها افتتاح شود بسیار مورد توجه مردم قرار خواهید گرفت. طراحی دکوراسیون کافی شاپ سنتی گران تر از طراحی دکوراسیون کافی شاپ های دیگر تمام خواهد شد، اما به نسبت ساده تر خواهد بود.

برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ سنتی از منوی خود شروع نمایید. برای تعریف کافی شاپ سنتی، منوی کافی شاپ بیشتر از دکوراسیون کافی شاپ مورد توجه قرار می گیرد، و این نکته را مد نظر داشته باشید که طرح کلی دکوراسیون کافی شاپ معرف منوی کافی شاپ نیز خواهد بود.

در منوی کافی شاپ سنتی می توانید انواع دمنوش های سنتی مانند دمنوش نعنا، پونه، گل گاو زبان با لیمو، بهار نارنج، به لیمو، آویشن و چای سبز و چای را بگنجانید. انواع بستنی سنتی، کاچی، حلوا، باقلوا، شل زرد، فرنی، حریر بادام، شیر و عسل، شیر موز خرما از دیگر دسرها پرطرفدار می باشد که می توانند در منوی کافی شاپ قرار بگیرند.

نور ورودی به کافی شاپ در اهمیت زیادی برخوردار می باشد. بهتر است مکانی را برای کافی شاپ سنتی در نظر بگیرید که دارای پنجره باشد و پنجره ها را می توانید با شیشه های رنگی مختلف همانند خانه های قدیمی طراحی کنید.

استفاده از گل و گیاه طبیعی می تواند جلوه ای زنده، دل انگیز و پویا به دکوراسیون شما بدهد. گل و گیاه طبیعی را می توانید در کنار در و پنجره ها، روی میزها، و در کنار ستون ها قرار دهید.

رنگ های مورد استفاده در کافی شاپ سنتی بهتر است که رنگ هایی شاد و زنده مانند آبی، فیروزه ای، سبز و نارنجی باشد.

برای درب ورودی کافی شاپ سنتی می توانید از پرده های آویز سنتی مانند پرده آویز گلیمی، پرده آویز نمدی، پرده آویز با مهره چوبی استفاده نمایید.

دیوارپوش های کافی شاپ سنتی می تواند انواع کاغذ دیواری با نقوش سنتی، کاغذ دیواری با طرح ساده، دیوارپوش های چوبی، دیوار پوش طرح چوب و غیره باشد.

بهتر است که ظروف و ماگ های کافی شاپ سنتی از جنس سفال باشد.

طراحی دکوراسیون کافی شاپ به سبک روستیک


1039521743841001B


سبک روستیک یکی از سبک های بسیار پرطرفدار در طراحی دکوراسیون می باشد. این سبک که به سبک روستایی نیز شهرت دارد، دکوراسیون کافی شاپ شما را به یک دیکوراسیون زنده و روح دار بدل می کند.

استفاده از عناصر چوبی مانند میز و صندلی های چوبی با روکش چرم، استفاده از گل و گیاه طبیعی، استفاده از لوسترهای چوبی، استفاده از ماگ های سنگی خاص این سبک از طراحی دکوراسیون می باشد.

ایده های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ


1039522743841001B


برای اینکه کافی شاپی خاص و منحصر به فرد داشته باشید، تا می توانید از ایده های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ بهره بگیرد. می توانید از الگوهای طبیعی برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ الهام بگیرد.

استفاده از کارهای دستی برای طراحی دکوراسیون برای هر بیننده ای می تواند خاص و جذاب باشد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

:

با ما در ارتباط باشید