طراحی و اجرای روف گاردن

با پیشرفت تکنولوژی شنیدن واژه‌ای به نام «روف گاردن» آنچنان نمی‌تواند بی‌معنی باشد. امروزه فضای پشت‌بام همانند گذشته نباید یک فضای خالی و بی‌روح باشد؛ چون تکنولوژی همواره تمام سعی خود را می‌کند تا بهترین سبک زندگی را به افراد هدیه دهد. در این بین، شما چنانچه مایل به تغییر سبک زندگی خود هستید، هم اکنون می‌توانید از خدمات این سایت به نحو احسن استفاد کنید و با در نظر گرفتن موارد زیر، به کارشناسان سایت در قسمت ارتباط با ما مراجعه کنید. سپس از خدمات زیر برای اجرای روف گاردن، به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید:

هزینه پایین و مقرون به‌صرفه

خلاقیت و نوآوری در ایده‌پردازی

کم‌ترین زمان برای طراحی و اجرای روف گاردن

اصول طراحی روف‌ گاردن

طراحی روف گاردن و ایجاد فضای سبز پشت بام تاکنون توانسته نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کند؛ چراکه با یک هزینه بسیار مقبول می‌توان زیباترین فضا را متناسب با شرایط اقلیمی و آب و هوایی در بام خانه پدید آورد. دو مرحله اصلی اجرای روف گاردن به قرار زیر است:

مرحله اول

طراحی و انجام روف گاردن به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود که در مرحله اول شما باید به زیرسازی پشت بام خود بپردازید. زیرسازی مناسب و همچنین توجه به سیستم خروج آب برای کاشتن چمن از جمله نکات مهم به حساب می‌آید که می‌تواند نتیجه قابل قبولی را در پایان طراحی به نمایش بگذارد. در این مرحله شما به انتخاب انواع گیاه، بوته، درختچه و... برای محیط پشت‌بام خود می‌پردازید. نسبت به عمق کشت هر گیاه نیز باید خدمات برنامه‌ریزی شده‌ای را در نظر بگیرید.

مرحله دوم

در این مرحله شما باید به انواع مواد و سازه‌ای که قرار است برای طراحی و اجرای روف گاردن به کار ببرید توجه کنید؛ مانند آبنما، آلاچیق، سایبان، مبلمان، انواع گیاهان و بسیاری از خدمات دیگر که هر کدام را باید نسبت به مساحت فضای پشت بام خود بررسی نمایید.


طراحی روف گاردن
کلاس‌های طراحی روف گاردن

هر کدام از کلاس‎های روف گاردن مشخصات خاصی دارد؛ شما باید براساس کلاس موردنظر خود برای ایجاد روف گاردن اقدام نمایید. سه کلاس روف گاردن دارای قابلیت‌های زیر است:

کلاسA

درکلاس A روف گاردن، کف باغ بام شما باید از موزاییک یا سنگ انتخاب ‌شود. اجرای کف برای طراحی و اجرای روف گاردن بسیار مهم و کلیدی است. همچنین شما می‌توانید از انواع گیاهان طبیعی و شمشاد برای پوشش دهی فضای اطراف روف گاردن استفاده نمایید. اما توصیه ما به شما این است که برای کلاس کار و زیبایی هرچه بیشتر کلاس A روف گاردن از چمن طبیعی به عنوان پوشش اصلی در طراحی روف گاردن بهره ببرید. همچنین به واسطه زهکشی و عایق کاری، اجرای روف گاردن به آسان‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. اما جنس مبلمانی که شما انتخاب می‌کنید، چنانچه از جنس باکیفیت ترموود باشد، هماهنگی را در فضا به وجود می‌آورید. استفاده از آلاچیق در این نوع کلاس روف گاردن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. انواع آلاچیق شما را از محدودیت انتخاب دور می‌کند. اما برای نورپردازی پیشنهاد ما استفاده از نورهای مخفی و انواع چراغ محوطه است که صددرصد به زیبایی و جذابیت هر چه بیشتر طراحی روف گاردن می‌انجامد.

کلاس B

اما در مورد کلاسB برای طراحی کف روف گاردن شما قادر هستید از چوب ترموود استفاده کنید. پوشش گیاهی موردنظر معمول از گیاهان طبیعی و کاج انتخاب می‌شود. همچنین به واسطه استفاده از باکس ترموود و انواع گلدان‌های زیبا با یک ترکیب رنگی خاص طراحی و اجرای روف گاردن روبه‌رو هستید که با سرعت عمل بیشتری هم انجام می‌شود. پیشنهاد ما این است که از حصیر و چرم برای استفاده از مبلمان در کلاس B روف گاردن استفاده کنید؛ چراکه به واسطه وجود سایبان و آلاچیق و یک نورپردازی چراغ محوطه‌ای، طراحی روف گاردن می‌تواند به راحتی در کمترین زمان و با یک هزینه مقرون به‌صرفه انجام پذیرد.

کلاس C

در کلاس C طراحی روف گاردن و ایجاد فضای سبز پشت بام، کف باغ بام را به کمک ترموود پلکانی ترسیم می‌کنند؛ در ترموود پلکانی نمایی خاص، جذاب و منحصر به فرد به نمایش گذاشته می‌شود. شما با استفاده از گل و گیاهان کاملاً طبیعی و همچنین به‌کارگیری انواع باکس ترموود پلکانی، این قدرت را دارید که از آلاچیق و سایبان‌های متفاوت نیز بهره بگیرید. استفاده از نور مخفی و چراغ دیواری برای جذابیت هرچه بهتر کلاس C کاربرد دارد. البته در طراحی و اجرای روف گاردن جنس مبلمان کلاس C از چوب ترموود است تا هماهنگی کامل و تعادل به راحتی در این کلاس حفظ شود.

مزایای طراحی روف گاردن

در طراحی روف گاردن و ایجاد فضای سبز پشت بام مزایای خاصی نهفته است. کنترل و مدیریت دما صددرصد بر روی فضای ساختمان تأثیر ویژه‌ای برجا می‌گذارد. کم کردن آلاینده‌ها به واسطه جذب حرارت ساختمان و کاهش چشمگیر مصرف انرژی می‌تواند از مزایای طراحی روف گاردن به شمار آید. زیبایی نمای اصلی ساختمان یکی دیگر از ویژگی‌های اصلی روف گاردن است. تمامی مواد و پوشش‌های گیاهی متنوع و خاص در تمامی شرایط رشد و نمو خود را به راحتی نشان می‌دهند. این‌چنین محیطی زیبا، با‌نشاط و زینتی را برای پشت بام خود فراهم کنید. روف گاردن برای انواع حیوانات خانگی نیز یک محل زندگی مناسب به حساب می‌آید.

انتخاب گیاه مناسب در طراحی روف گاردن

انتخاب گیاهان مناسب برای طراحی روف گاردن و ایجاد فضای سبز پشت بام این امکان را به وجود می‌آورد شما در طولانی مدت بتوانید از فضای بام با گیاهان موجود در آن لذت ببرید. ماندگاری گیاهان در محیط روف گاردن به واسطه رشد ریشه و استقامت گیاه به شرایط جوی همانند نور مستقیم خورشید یا تحمل در برابر انواع ورزش باد بستگی دارد. پوشش گیاهی مناسب در پشت بام، یکی از اصلی‌ترین و قابل توجه‌ترین مراحل در اجرای روف گاردن است.

سخن پایانی

گیاه مناسب، استفاده از آلاچیق، دیوار سبز و همچنین توجه به عملیات ایزولاسیون در کنار به کارگیری خاک مناسب در طراحی و اجرای روف گاردن اهمیت دارند. این موارد به شما این اجازه را می‌دهند تا از مزایا و استانداردهای خاص طراحی روف گاردن به نحو احسن بهره‌مند شوید. البته برای طراحی روف گاردن و ایجاد فضای سبز پشت بام، شما نیازمند برنامه‌ریزی و تخصص در کنار یک هزینه مقرون به‌صرفه هستید. افرادی که در این زمینه فعالیت طولانی داشته‌اند، با در اختیار قراردادن انواع کلاس‌های A-B-C کاربرد روف گاردن، مشخصه آن را برای شما مشخص می‌کنند. این‌گونه شما می‌توانید با دقت به مشخصات گفته شده توجه کنید. آن‌گاه در کمترین زمان، بهترین نتیجه را برای ایجاد فضای باغ بام خود مشاهده خواهید کرد.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات