طراحی سالن زیبایی

طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای انجام شود که بتواند جلب مشتری کند. هر چند کار یک آرایشگر تأثیر زیادی در این موضوع دارد ولی جنبه ی بصری سالن زیبایی و طراحی آن نیز می تواند به همان اندازه به صورت ناخودآگاه بر روی مشتریان تأثیر بگذارد و زمینه را برای درآمدزایی بیشتر فراهم کند.

مردم در سالن های زیبایی زمان زیادی را صرف می کنند و برای آن ها مهم است که شما یک فضای شیک و راحت برای آرامش فراهم کنید. اساسا، طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای باشد که افراد را دوباره به آن محل بازگرداند. اگر قصد دارید طراحی سالن زیبایی خود را شروع کنید، طراحی داخلی به عنوان بخش مهمی از روند برنامه ریزی طراحی سالن زیبایی است. سالن شما باید شیک باشد، همچنین باید از فضای موجود به طور مطلوب برای طراحی سالن زیبایی استفاده کنید، صرف نظر از این که آیا این فضای کوچک یا بزرگ است.

در زیر برخی از ایده های نوآورانه و کاربردی طراحی سالن زیبایی برای شما آورده شده است. اگر چه این طرح ها ممکن است به نظر برسد که برای فضاهای بزرگ طراحی شده اند، اما هر طراحی را می توان در یک فضای محدود و برای طراحی سالن زیبایی نیز تغییر داد. آنچه از این ایده ها باید استخراج کنید، روش های قرار دادن مبلمان، استفاده از رنگ و تکنیک های نورپردازی برای طراحی سالن زیبایی است (که به خلق و خوی یک فضای مشخص در داخل سالن بستگی دارد). ترکیب این تکنیک ها باعث می شود طراحی سالن زیبایی شما منحصر به فرد و کاربردی باشد و قطعا یک طراحی سالن زیبایی خوب، به کسب و کار شما کمک می کند. طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای انجام شود که مشتریان به محیط جذب شوند.برای طراحی سالن زیبایی چه کارهایی لازم است ؟

اولین موردی که هنگام راه اندازی یک سالن زیبایی باید به آن توجه داشت دکوراسیون و طراحی سالن زیبایی می باشد. طراحی سالن زیبایی به خاطر این که شما مدام در حال ایجاد زیبایی و استایل هستید، در هر تجارت اهمیت بیشتری پیدا می کند.سالن زیبایی شما مکان خلاقانه شماست زیرا نشان می دهد که چگونه زیبایی را تصور می کنید و چگونه آن را به جهانیان ابراز می کنید.

صاحبان مشاغل زیبایی باید هنگام طراحی سالن زیبایی خود از جزئیات آگاهی داشته باشند یا بهتر بگویم برای انجام این کار یک فرد حرفه ای را استخدام کنید. به همین روش ، اگر در سالن شما زمینه های مختلفی برای آرایشگری ، آرایش ، اپیلاسیون ، ماساژ و یا سایر روش های زیبایی وجود داشته باشد ، هدف نهایی طراحی سالن زیبایی شما دستیابی به یک هماهنگی کلی است.

اگر می خواهید یک سالن زرق و برق دار باشید ، این سه نکته را فراموش نکنید

حتی اگر شما یک طراح داخلی نیستید ، می توانید سبکی را پیدا کنید و بسازید که به بهترین شکل نمایانگر سالن شما باشد. با کمی الهام گرفتن و راهنمایی می توانید یک سالن زیبا و کاربردی ایجاد کنید که مشتریان بخواهند دوباره برای کار خود به سالن شما بازگردند. در اینجا برخی از جزئیاتی که باید در نظر داشته باشید و دلیل مهم بودن آنها ذکر شده است.

1. سبک طراحی سالن زیبایی شما ، به مشتریانتان می گوید که شما چه کسی هستید

- لوازم جانبی اپیلاسیون خدمات خود و در کل لوازمی که در آرایشگاه دارید از هم دیگر تجزیه کنید. آگاهی از اهداف و ارزشها به شما کمک می کند تا در فضایی که طراحی می کنید ، این خصوصیات را به وجود آورید.

- هنگامی که مفهوم برای طراحی سالن زیبایی در ذهن شما به خوبی تعریف شد ، از خلاقیت ذهن خود استفاده کنید و ایده ها و تصاویری را جمع آوری کنید که برای شما الهام بخش باشد. در اینجا چند سبک طراحی وجود دارد که می توانید بر اساس خصوصیاتی که دوست دارید تاکید کنید استفاده کنید.

• مینیمالیستی:

آیا می خواهید با ساده ترین وسایل طراحی سالن زیبایی خود را انجام دهید ، اما با یک حاشیه؟ شاید دوست داشته باشید با این سبک پیش بروید.

همچنین استفاده از خطوط و شکل های ساده و استفاده از حداقل مبلمان ، موارد ریز و مهمی است که باید در طراحی سالن زیبایی به آن توجه کرد. اضافه کردن پاپ رنگ ، ایده خوبی دیگر برای ایجاد یک طراحی سالن زیبایی عالی، به سبک مینیمالیستی است.• کشور:

این شیوه ای است که در صورت طراحی سالن زیبایی، می توانید ایجاد فضایی آرام و دلپذیر که به شما یک ظهر دنج مملوء از آرامش را یادآوری می کند ، انتخاب کنید. سبک کشور رفاه و آسایش طبیعی را به تصویر می کشد. شامل وسایل چوبی ، پارچه های طبیعی ، حصیری ، گل های وحشی و برخی از عناصر سنتی مانند لوسترهای فرفورژه است.

• دیزاین متفاوت:

اگر کالاهای پر زرق و برق را دوست دارید ، می توانید این نوع دکور را کشف کنید. از پوسترها و تصاویر استفاده کنید. وسایل لوکس را انتخاب کنید و از ابزار های لاکچری مانند لوسترها ، شمع ها یا تابلوهای پارچه ای را نیز می توانید برای طراحی سالن زیبایی استفاده کنید.

• لوکس:

اگر می خواهید بر کیفیت بالای محصولات خود تأکید کنید و به مشتریان احساسی مانند حق امتیاز دهید ، باید برای طراحی سالن زیبایی خود از رنگ ها ، پارچه ها و بافت های غنی با جزئیات طلا ، گل رز یا نقره استفاده کنید. لوسترهای کریستالی پر زرق و برق و سایر موارد براق در طراحی سالن زیبایی استقبال می شود

. اصول و عناصر در طراحی سالن زیبایی ضروری است

- اگر قصد استخدام یک طراح داخلی حرفه ای را ندارید ، حتماً اصول طراحی داخلی را در نظر بگیرید: تعادل ، ریتم ، نسبت ، تأکید و هماهنگی.

- تعادل: در طراحی سالن زیبایی با توزیع عناصر به طور مساوی در تمام سالن تعادل ایجاد کنید. مناطق دیگر را خالی نکنید ، شما نباید در یک مکان از وسایل زیادی برای طراحی استفاده کنید.

- تناسب : نسبت متناسب بین عناصر موجود در اتاق را حفظ کنید. به عنوان مثال ، اگر پنجره های شما بزرگ هستند ، نمی توانید از کمد و قاب های کوچک استفاده کنید . بنابراین باید وسایلی را انتخاب کنید که مکمل طراحی سالن زیبایی شما باشند.- تأکید: یک شی را انتخاب کنید که مرکز اتاق باشد. یک مجسمه یا نقاشی زیبا یا یک صفحه نمایش با مناظر طبیعی جلب توجه می کند.

- هارمونی: این همان چیزی است که شما می خواهید هنگام طراحی سالن زیبایی خود به آن دست پیدا کنید. باید نوعی ارتباط بین مناطق و عناصر وجود داشته باشد.

- فضا ، خطوط و فرم: از عناصر معماری به عنوان چارچوب طراحی خود استفاده کنید. می توانید با محل قرارگیری پنجره ها و درها ، ارتفاع سقف یا هر عنصر مهم دیگر که می تواند هماهنگی ایجاد کند ، کار کنید. به عنوان مثال ، اگر فضای کمی در دسترس دارید ، با نگه داشتن پالت رنگ کم رنگ و خنثی ، و استفاده از خطوط و مواد ساده ، دیوارها و سقف را گسترده تر نشان دهید.

- نور ، رنگ ، بافت و الگوی: روشنایی به شما کمک می کند تا کار خود را با دقت انجام دهید و فضایی دلپذیر و آرامش بخش در طراحی سالن زیبایی خود ایجاد کنید. از نور طبیعی خوب استفاده کنید .هنگام رنگ کردن ، عاقلانه از آن استفاده کنید. در صورت داشتن فضاهای کوچک از سایه های تیره خودداری کنید. در آخر ، جزئیات زیبا با بافت های غنی ، مانند بالش یا اثاثه یا لوازم داخلی ، اضافه کنید.

3. شما باید تجهیزاتی با کیفیت بالا را انتخاب کنید

برای طراحی سالن زیبایی شما باید از صندلی ها ، میزها و تخت خوابها باید به اندازه کافی راحت باشند تا یک تجربه دلپذیر را برای مشتری فراهم کنند. وقتی صحبت از لوازم جانبی اپیلاسیون می شود ، بخاری های واکس باکیفیت را انتخاب کنید. اگر می خواهید در حین کار همه چیز مفید باشد ، به یک سبد واکس زدن نیاز دارید. این به شما کمک می کند تا همه چیز را در نزدیکی خود و به طور درست سازمان یافته نگه دارید یک سبد ساده به راحتی قابل جابجایی است و به دلیل طراحی ساده و رنگ خنثی ، برای بسیاری از سبک های مختلف دکوراسیون متناسب است

ایده هایی در مورد طراحی سالن زیبایی شما

اول و مهمتر از همه، تصمیم گیری در مورد موضوعی است که می خواهید طراحی سالن زیبایی شما را نشان دهد و سپس ایجاد جو و فضایی است که با موضوع کلی کسب و کار شما هماهنگ باشد. برخی از تم هایی که می توانید از آن ها برای طراحی سالن زیبایی خود استفاده کنید عبارتند از:

1. کشورهای خارجی به عنوان یک تم

استفاده از کشورهای خارجی به عنوان تم، فریبنده هستند و اگر شما می خواهید توجه مشتری خود را جلب کنید، طراحی سالن زیبایی خود را طبق آن کشورها انجام دهید. یک کشور را به عنوان یک تم انتخاب کنید - ایتالیا، ژاپن ، کشور خودتان یا امارات متحده عربی. از آنجایی که امارات متحده عربی یک کشور لوکس به حساب می آید، اطمینان حاصل کنید که طراحی داخلی سالن زیبایی شما عکس ها و نقاشی های برخی از مناظر جادویی کشور را به مراجعه کنندگان نشان می دهد. یک طرح رنگی که با جهان عرب متناسب است مانند سبز، سفید یا قرمز را انتخاب کنید.

2. راحتی و آسایش برای مشتریان

در حالی که زنان به سالن های زیبایی می روند تا ظاهر فیزیکی خود را ارتقاء دهند، برایشان مهم است که طراحی سالن زیبایی شما آرامش و راحتی را برای آن ها فراهم کند. چطور میتوانید به این نتیجه برسید؟ با اطمینان از اینکه این عناصر اصلی در طراحی سالن زیبایی شما وجود دارد شروع کنید.

انتخاب صندلی راحت

شما می خواهید مشتریانتان همان احساس راحتی در خانه را احساس کنند، درست است؟ صندلی های با کیفیت بالا، کاربردی و بسیار راحت برای تقویت طراحی داخلی سالن زیبایی خود به کار ببرید. به عنوان مثال، صندلی هایی که جای پا دارند را انتخاب کنید. ظاهر صندلی طراحی شده شما باید براق و مدرن باشند و با موضوع شما متناسب باشند. مبلمان انتظار باید با پارچه ای با دوام و راحت پوشانده شده باشند که دارای یک رنگ زیبا و آرام بخش مانند آبی یا سبز باشند.استفاده از گل و گیاهان برای تصفیه هوا

با قرار دادن برخی از گلها و گیاهان ساختمانی ، سالن خود را از آفات حفظ کنید و اثر آرام بخش گیاهان را به فضای زیبای محیط منتقل نمایید. یکی از گزینه های عالی آلوئه ورا است. همه این گل ها و گیاهان باعث زیبایی طراحی سالن زیبایی شما می شود.

روشنایی آرام بخش برای طراحی سالن زیبایی

از نصب نور فلورسنت اجتناب کنید زیرا می تواند طراحی سالن زیبایی آرام شما را از بین ببرد. در عوض نور شمع های معطر می تواند یک تجدید نظر بصری برای طراحی سالن زیبایی ایجاد کند که شما نمی توانید از راه دیگری آن را بدست آورید. شما ممکن است آن را بدانید، اما شمع معطر می تواند به کاهش تنش های عصبی کمک کند و مشتریان خود را به آرامش دعوت کنید. مطمئنا گزینه ای بهتر از شمعهای تسکین دهنده وجود ندارد.

از خوشبوکننده ها استفاده کنید

برای اینکه مشتریان شما احساس طراوت و آرامش کنند سعی کنید با انتشار رایحه های خوشبو طراحی سالن زیبایی خود را تکمیل کنید.

3. حس زنانه را به سالن خود اضافه کنید

از آنجا که سالن ها در درجه اول توسط زنان بازدید میشوند،از رنگ هایی که حس خوب به زنان و دختران می دهد ( صورتی، قرمز و ...) برای طراحی سالن زیبایی استفاده کنید.

4. طراحی سالن زیبایی الهام بخش

موضوع دیگری که می توانید برای طراحی سالن زیبایی خود به کار ببرید، استفاده از وسایل هنری و عتیقه است. بهترین راه برای ترکیب این موضوع در طراحی سالن زیبایی شما، آویز کردن هنرهای پر نعمت و نقل قول ها و ساعتهای با طرح زیبا است.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه
دکوراسیون و جذابیت طراحی داخلی در آرایشگاه بیشتر از هر چیزی توجه مشتری را به خود جلب می‌کند. دکوراسیون آرایشگاه زنانه اهمیت زیادی دارد. در بسیاری از موارد موفقیت سالن زیبایی در جذب تعداد بالای مشتری مدیون جذابیت دکوراسیون داخلی آرایشگاه است تا خدمات آرایشگاه. این مطلب در مورد یک دکوراسیون خوب شما را راهنمایی می‌کند.

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی کلینیک زیبایی
طراحی داخلی در فضای کاریِ تمام مشاغل، می تواند به ازدیاد مراجعه کنندگان منجر شود. در کلینیک زیبایی، اگر این کار به وسیله دکوراتیو ماهر انجام شود، می تواند اعتماد مراجعه کنندگان را نیز به خود جلب کند. در این مطلب سعی نموده ایم نکاتی را در مورد طراحی داخلی این کلینیکها یادآور شویم.

مشاهده جزئیات

طراحی سالن زیبایی چگونه است

مشاهده جزئیات

9 تکنیک ساده و کاربردی برای زیباترین آرایشگاه زنانه
اگر از تلفیق دو رنگ متضاد سفید و مشکی در طراحی آرایشگاه زنانه استفاده کرده‌اید، سعی نکنید با رنگ‌های ناموزون طرح اصلی را خراب کنید.

مشاهده جزئیات

جدیدترین طراحی های سالن زیبایی
امروزه برای داشتن یک فضای زیبا دیگر محدود به نقشه اولیه ی ساختمان نیستیم. از زمانی که دیوارهای سبک و سقف های کاذب پا به عرصه ی وجود گذاشتند

مشاهده جزئیات

اصول طراحی آرایشگاه زنانه
آرایشگاه زنانه یکی از اماکن حائز اهمیت به خصوص برای بانوان است. بیشتر این سالن‌های زیبایی خلاف رعایت اصول طراحی آرایشگاه زنانه چیده شده‌اند. ما در این مقاله به معرفی اصول طراحی آرایشگاه زنانه و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

مشاهده جزئیات

طراحی سالن زیبایی 2019
سالن زیبایی باید با جدیدترین مدل های روز طراحی شود تا بتواند علاوه بر داشتن کارایی بالا، زیبایی و نوین بودن را هم به مشتریان القا کند. سالن زیبایی خود را بر اساست طراحی های 2019 می توانید داشته باشید و از المان های مختلفی برای ایجاد آن کمک بگیرید.

مشاهده جزئیات

طراحی سالن زیبایی عروس
سالن زیبایی عروس معمولاً یک بخش جداگانه و تخصص در سالن های زیبایی است که مختص آرایش و پیرایش عروس است. این بخش با سلیقه و دقت فراوانی طراحی می شود و یک سری نکات باید در طراحی آن حتماً رعایت شود. معمولاً درآمد زایی از سالن زیبایی عروس به مراتب بیشتر از مشتریان معمولی است.

مشاهده جزئیات

دیزاین سالن زیبایی
با ما در ارتباط باشید