title

طراحی سالن زیبایی عروس

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

  • سالن زیبایی عروس معمولاً یک بخش جداگانه و تخصص در سالن های زیبایی است که مختص آرایش و پیرایش عروس است. این بخش با سلیقه و دقت فراوانی طراحی می شود و یک سری نکات باید در طراحی آن حتماً رعایت شود. معمولاً درآمد زایی از سالن زیبایی عروس به مراتب بیشتر از مشتریان معمولی است.

سالن زیبایی عروس معمولاً یک بخش جداگانه و تخصص در سالن های زیبایی است که مختص آرایش و پیرایش عروس است. این بخش با سلیقه و دقت فراوانی طراحی می شود و یک سری نکات باید در طراحی آن حتماً رعایت شود. معمولاً درآمد زایی از سالن زیبایی عروس به مراتب بیشتر از مشتریان معمولی است.

طراحی سالن زیبایی

طراحی سالن زیبایی عروس کاری است که توسط افراد متخصص در دکوراسیون داخلی انجام می گیرد. طراحی سالن زیبایی عروس تفاوت هایی با طراحی سالن زیبایی معمولی دارد. به طول کلی هنگامی که یک آرایشگر می خواهد به صورت حرفه ای کار کند باید فضا و ابزار حرفه ای را هم برای محل کار خود فراهم کند و نکات سالن زیبایی عروس را مد نظر قرار دهد. درآمدی که یک آرایشگر از آرایش عروس دارد بسیار بیشتر از مشتریان معمولی است. از این رو بهتر است روی طراحی سالن زیبایی عروس تا جایی که می توانید کار کنید تا مشتریان بیشتری را در این زمینه داشته باشید.

تفاوت های طراحی سالن زیبایی عروس و سالن های زیبایی معمولی

عروسی یک زمان بسیار حساس برای هر کسی است. از این رو دوست دارد بهترین خدمات زیبایی را دریافت کند. بدون شک زیبا بودن عروس که درصد اعظمی از آن مربوط به کار آرایشگران است، به همین علت بیشترین حساسیت عروس در این مواقع بر روی انتخاب آرایشگاه است. جنبه بصری آرایشگاه و سالن زیبایی عروس در این مواقع بسیار اهمیت دارد و سبب جلب نظر مشتری می شود. برای طراحی سالن های زیبایی معمولی انواع دکوراسیون و مدل های مختلفی را می توانید ببینید ولی طراحی سالن زیبایی عروس باید بسیار تخصصی تر باشد. در طراحی سالن زیبایی عروس تمامی خدمات از پیرایش و آرایش و قسمت هایی برای کارهای تخصصی تر مانند سالن برنزه کردن و دستگاه های سولاریوم مختلف نیز در نظر گرفته شود. تمام آرایش و فعالیت هایی که در یک سالن زیبایی در حد اعلا انجام می شود برای عروس باید در یک سالن جمع شود تا بتواند کارایی لازم را داشته باشد. همچنین طراحی آن به صورت تک نفره یا چند نفره و در اتاقی جدا از سالن معمولی آرایشگاه باشد بهتر است. معمولاً در طراحی سالن زیبایی عروس مهارت و وقت بیشتری صرف می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد و در عین حال کارایی این بخش بالا رود.


1039524283741001B


نکاتی در مورد طراحی سالن زیبایی عروس

در طراحی سالن زیبایی که برای عروس تدارک دیده می شود بهتر است اتاقی جداگانه از سالن اصلی باشد تا تمام آرایش و پیرایش عروس به صورت جداگانه و با تمرکز بیشتری انجام شود. رفت و آمد در سالن های اصلی زیاد است و ممکن است برای آرایش عروس تمرکز کافی وجود نداشته باشد از این رو در نظر گرفتن یک فضای اختصاصی برای عروس بسیار مهم است.

طراحی سالن زیبایی عروس با بهترین دکوراسیون، صندلی و میزهای زیبا، گل و آینه های متعدد باید باشد. با توجه به این که همراه عروس ممکن است افراد دیگری نیز حضور داشته باشند، بهتر است که فضایی برای نشستن این افراد نیز وجود داشته باشد.

ابزار و وسایل کوچک و بزرگی برای این سالن مورد نیاز است. معمولاً عروس ها از تمامی کارهای آرایشی که در قسمت های مختلف صورت، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرند استقبال می کنند. از این رو باید تمامی تجهیزات لازم در این سالن ها وجود داشته باشد تا نگرانی از بابت رضایت مشتریان خود نداشته باشید.

طراحی سالن زیبایی عروس می تواند به کمک کاغذ دیواری های رنگی، مصالحی مانند کناف و رابیتس و ... زیباتر و جذاب تر شود. همچنین استفاده از آینه های قدی و نیم قد متعدد که در بخش های مختلفی قرار می گیرند هم نیاز به آینه را از بین می برد هم فضا را زیباتر و جذاب تر می کند.


1039525283741001B


ابزار و دستگاه هایی که برای سالن زیبایی عروس نیاز است

معمولاً کار آرایش عروس زمان بر است و بخش های متعددی را در بر می گیرد. به همین علت یک سری ابزار و دستگاه های ساده و مدرن را در بر می گیرد. علاوه بر صندلی و میز باید تخت هایی برای پیرایش بدن در این سالن وجود داشته باشد تا در صورت نیاز از آن ها استفاده شود. همچنین تمامی دستگاه های زیبایی مانند سشوارهای متنوع، دستگاه سولاریوم، دستگاه های بخور، دستگاه های کاشت مژه و ناخن و بسیاری موارد دیگر باید در سالن وجود داشته باشند تا تمامی مشتریان با هر سلیقه ای بتوانند نیاز خود را در سالن زیبایی عروس شما برطرف کنند. چیدمان این دستگاه ها و ابزار به گونه ای که هم کاملاً قابل دسترسی سریع و راحت باشند و هم زیبایی را به محیط بدهند کاری است که باید توسط یک طراح و متخصص در دکوراسیون طراحی سالن زیبایی انجام گیرد. همچنین رنگ و جنس آن ها نیز باید با دقت و به گونه ای انتخاب شود که بیشترین تناسب را با هم داشته باشند.

رنگ در طراحی سالن زیبایی عروس

بخش اصلی طراحی و دکوراسیون داخلی مربوط به رنگ می باشد. هنگامی که بحث از طراحی های مربوط به عروس می شود اولین رنگی که مد نظر قرار می گیرد رنگ سفید است. معمولاً در طراحی سالن زیبایی عروس به مقدار زیادی از این رنگ استفاده می شود. البته باید به خاطر داشته باشید که استفاده بی رویه از رنگ سفید سبب بی روح جلوه دادن محیط می شود. از این رو بهتر است که در کنار رنگ سفید از رنگ های دیگری استفاده کرد تا حالت سردی رنگ سفید از بین برود. اگر از یک طراح دکوراسیون سالن زیبایی عروس حرفه ای کمک بگیرید می تواند بهترین فضای را با ترکیب رنگ های مختلف به گونه ای فراهم کند که خودتان هم متحیر شوید.


1039526283741001B


طراحی سالن زیبایی عروس توسط طراحان حرفه ای

کسی که طراحی سالن زیبایی عروس را انجام می دهد مهارت بسیار بیشتری نسبت به طراحی داخلی معمولی آرایشگاه ها باید داشته باشد. همانطور که گفته شد حساسیت این بخش از سالن های زیبایی بسیار زیاد است و درآمد حاصل از آن نیز به مراتب بیشتر می باشد. از این رو باید در طراحی سالن زیبایی کمی دست طراح را آزاد بگذارید. با کمک گرفتن از طراح حرفه ای سالن زیبایی عروس در زمانی کم و با هزینه ای مناسب تر به بهترین نحو سالن زیبایی مختص عروس را در آرایشگاه خود دایر می کنید و به سرعت درآمدزایی خود را از این بخش بالا می برید. حتی صرف هزینه ی بیشتر در طراحی سالن زیبایی عروس کاری منطقی است و به شما کمک می کند تا درآمد بیشتری داشته باشید.

منبع1

منبع2

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید