title

طراحی سالن زیبایی چگونه است

star امتیاز از نظر کاربران : 0 از 5

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحی سالن زیبایی

سالن زیبایی امروزه جز یکی از کسب و کارهای پررونق است که روز به روز بر تنوع و کارایی آن ها افزوده می شود. طراحی این سالن ها باید به گونه ای باشد که علاوه بر ایجاد فضایی مناسب برای کار، از نظر جنبه های بصری نیز به خوبی بتواند نظر مشتریان را جلب کند و در رقابت بین این گروه ها به خوبی خودی نشان دهد. بیشتر افرادی که مراجعه مکرر به سالن زیبایی دارند، افرادی هستند که زیبایی از نظر آن ها بسیار اهمیت دارد. از این رو طراحی سالن زیبایی باید به گونه ای صورت گیرد که برای افراد زیبایی دوست بتواند جلب توجه کند و در عین حال فضای کافی و مناسبی به آرایشگران و مشتریان نیز بدهد.


1039525178641001B


انواع مدل های طراحی سالن زیبایی

مدل های مختلفی از سبک طراحی سالن زیبایی وجود دارد که بسته به سلیقه فرد می توان از آن ها استفاده کرد. سعی کنید یک سبک را در تمامی بخش ها به کار ببرید و در هیچ صورتی از سبک های ترکیبی استفاده نکنید. امروزه سبک های مدرن بیشتر مد نظر قرار می گیرند و سبک های کلاسیک در کمتر آرایشگاهی دیده می شود. همچنین ممکن است مدل های لوکس را بپسندید و به شیک بودن سالن بیشتر اهمیت دهید. مدل های کلاسیک بیشتر با کناف و چوب کار می شود ولی در مدل های سالن های لوکس از کاغذهای دیواری و گچبری بهره می برند. از این رو بسته به سلیقه ی مشتری و طرحی که مد نظر دارد می توان انواع مدل های طراحی سالن زیبایی را مشاهده کرد.

نکاتی در مورد طراحی سالن زیبایی

یک طراح حرفه ای بسیاری از موارد نکات طراحی سالن را برای انجام این کار مورد توجه قرار می دهد تا تمامی عناصر و اجزای محیط با هم در تناسب باشند. البته باید به خاطر داشته باشید که تناسب داشتن با مشابه بودن بسیار متفاوت است.


1039526178641001B


نورپردازی و اهمیت آن در طراحی سالن زیبایی

عاملی که در طراحی این سالن ها بسیار مهم است، نورپردازی است. هنگامی که کار روی چهره ی مشتری انجام می شود، بسیار مهم است که صورت خود را با رنگ و لعاب ببیند و بتواند جزئیات آن را مشاهده کند. حتماً شما هم تجربه کرده اید که در فضایی با نور زیاد زیبایی بیشتر به چشم می آید. از این رو داشتن نور کافی و در زوایای مناسب بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال باید نورپردازی به گونه ای باشد که به جای تابش به آینه ها به صورت فرد تابیده شود تا بهترین بازتاب از کار یک آرایشگر دیده شود. نورپردازی در سقف و دیوارها انجام می گیرد و بسته به دکوراسیون محیط از اجزای مختلفی استفاده می شود.

طرح و رنگی که در سالن زیبایی به کار می رود

هنگام انتخاب رنگ باید به محیط و فضایی که دارد بسیار توجه داشت. بدون شک استفاده از رنگ های تیره برای فضاهای کوچک اصلاً مناسب نیست. رنگ تیره باعث کوچک تر شدن فضا می شود از این رو باید آن ها را کمتر یا در کنار رنگ های روشن به کار برد. تناسب و ترکیب رنگ ها با هم نیز یک امر مهم است. بدین صورت که در کنار رنگ های تند از رنگ های ملایم استفاده کنید تا احساس زننده بودن در فضا به افراد القا نشود.

رنگ های آرامش بخش مانند آبی، سبز کمرنگ و ... نیز گزینه های خوبی هستند که می توانید از آن ها در بخش های مختلفی استفاده کنید. رنگ هایی مانند صورتی، بنفش و سفید نیز جزو رنگ هایی است که در بین خانم ها بسیار محبوب است.

آینه و نقش آن در سالن زیبایی

اساسی ترین نیاز یک سالن زیبایی آینه است که باید در خرید آن کمی ولخرجی کنید. آینه علاوه بر جنبه ی کاربردی خود می تواند باعث شود نور بیشتری در محیط تابانده شود و با بازتاب نور فضا را روشن تر و زیباتر کند. می توانید آینه های قدی بزرگ انتخاب کنید یا از آینه های کوچک که در حدود بالا تنه به دیوار نصب می شوند بهره ببرید. آینه باعث می شود فضا بزرگ تر نشان داده شود و زیبایی آن را دو چندان می کند. به همین علت می تواند در سالن های زیبایی علاوه بر این که نیاز مشتریان را برای دیدن چهره ی خود رفع می کند تأثیر دکوراسیونی زیادی هم داشته باشد.


1039527178641001B


نبایدهای دکوراسیون و طراحی سالن زیبایی

هنگام خرید لوازم و ابزار مورد استفاده در سالن های آرایشی و زیبایی، فضا را حتماً در نظر داشته باشید. یک کمد یا قفسه بزرگ که در کنار دیگر وسایل زار می زند، یک صندلی کوچک تر یا بزرگ تر از اندازه آینه ها، میز نامناسب برای این فضا ها و ... همگی در بد جلوه دادن محیط بسیار تاثیر گذارند. از این رو سعی کنید هنگام خرید یا قبل از آن با یک متخصص دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

به طور معمول کار طراحی سالن زیبایی را به افراد متخصص در این زمینه می سپارند. اگر یک بار برای سالن خود خرج کنید و هزینه ای به این افراد بپردازید، مطمئن خواهید بود که سریع تر به جذب مشتری می پردازید و افراد بیشتری به کار شما اعتماد می کنند. پس سعی کنید خودسرانه در مورد طراحی سالن زیبایی شروع به کار نکنید و کار را به یک فرد متخصص بسپارید.

بهترین طراحی سالن زیبایی

بسیاری از مراکز هستند که این کار را راحت و بدون هزینه ی زیادی برای شما انجام می دهند. در این بین می توانید بهترین طراحان سالن را بیابید و از آن ها کمک بگیرید. بهترین طراحی سالن زیبایی را از کسانی انتظار داشته باشید که اطلاعات و سابقه ی خوبی در مورد دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف دارند. از این رو می توانند در اسرع وقت کار شما را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. همچنین زیباسازی فضا را به گونه ای انجام می دهند که با کمترین هزینه بهترین فضا را برای سالن شما ایجاد کنند. تناسب و همسان بودن رنگ ها، ابزارهای مورد استفاده، مکان قرار گیری تمامی اجزا و ... همگی می توانند در داشتن بهترین سالن به شما کمک کنند. این کار فقط از یک طراح دکوراسیون حرفه ای برمی آید که تن رنگ ها و اجزا را به خوبی در کنار هم قرار دهد.

title
دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5
captcha

با ما در ارتباط باشید