طراحی محوطه باغ، ویلا و حیاط

محوطه سازی یکی از مهم‎‌ترین گام‌ها برای زیباسازی حیاط منزل، محیط باغ یا محوطه ویلای شما است. امروزه ساخت و سازهای متعدد و کاهش فضاهای سبز توجه مردم را به محوطه سازی بیشتر جلب کرده‌اند. انجام این کار موجب می‌شود که محیط و فضای باز محل زندگی شما آب و هوای مطلوب‌تری پیدا کند. همچنین یک فضای سبز زیبا و دلنشین می‌تواند تاثیر به‌سزایی در روحیه شما داشته باشد و شادابی و نشاط را به محل زندگی شما هدیه کند. اما چگونه می‌توان با کمک محوطه سازی، ساختمان‌ها را زیبا سازی کرد؟ آیا تنها با کاشت گل و گیاه می‌توان یک محوطه زیبا ایجاد کرد؟ از چه پلان‌هایی برای ساخت محوطه خود استفاده کنیم؟ و... پاسخ به این سوالات شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد؛ اما باید توجه داشته باشید که هر گونه اشتباهی در طراحی محوطه ویلا نه تنها محیط و فضای شما را زیبا نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند موجب هدر رفتن هزینه‌های صرف شده شود. به همین دلیل بهتر است که از قبل برای طراحی محوطه حیاط، باغ یا ویلای خود اقدام کنید؛ سپس طرح ایجاد شده را به مرحله اجرا درآورید.

طراحی محوطه باغ، حیاط و ویلا را می‌توانید با کمک یک فرد متخصص انجام دهید و از او بخواهید که تناسب در محیط را با توجه به سلایق و انتخاب‌های شما برقرار کند.

استفاده از گل و گیاه برای محوطه سازی ویلا، باغ و حیاط

ساخت فضای سبز چه به منظور طراحی محوطه حیاط انجام شود و چه برای ساخت روف گاردن باشد باید با استفاده از درختچه‌ها، گل‌ها و گیاهان مناسب انجام شود. به این منظور باید با توجه به نور محیط، آب و هوا، فضای در دسترس، نوع خاک و... از گیاهان و گل‌های مختلف برای محوطه سازی استفاده کنید. با استفاده از گل‌ها و گیاهان مختلف در طراحی محوطه باغ، ویلا و حیاط، گام بزرگی را در زیبا سازی محیط برداشته‌اید.

استفاده از آبنما در طراحی محوطه ویلا، باغ و حیاط

آبنما یکی از مهم‌ترین عناصر و المان‌هایی است که می‌توان در طراحی محوطه حیاط، ویلا و باغ از آن استفاده کرد. صدای آب ایجاد شده توسط آبنما می‌تواند به طراحی یک محیط آرامبخش کمک کند. همچنین شما می‌توانید با کمک آبنما محیط خود را زیباتر و طبیعی‌تر جلوه دهید. این روزها استفاده از آبنما یکی از محبوب‌ترین موارد برای طراحی محوطه ویلا و باغ در میان مردم است.

استفاده از آلاچیق در طراحی محوطه حیاط، باغ و ویلا

آلاچیق از دیگر عناصری است که می‌توان برای ساخت و طراحی محوطه باغ، ویلا و حیاط مورد استفاده قرار داد. آلاچیق‌های کوچک و بزرگ نه تنها به زیباسازی دکوراسیون شما کمک می‌کنند؛ بلکه می‌توانند محیطی آرام و سایبانی برای خستگی‌های شما باشند.

تاثیر نور پردازی در طراحی محوطه باغ

داشتن نور پردازی مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن در طراحی محوطه حیاط توجه کنید. بدون توجه به نور پردازی، در شب‌ها عملا حوطه سازی و طراحی‌های شما به چشم نخواهند آمد. نور پردازی مناسب می‌تواند فضا و محوطه شما را در طول شب زیباتر و دیدنی‌تر کند.

ساخت استخر در طراحی محوطه

استخر یکی دگر از عناصر و المان‌هایی است که می‌تواند در طراحی محوطه ویلا شما بسیار کارآمد باشد. ساخت این المان نه تنها محیط و فضای طراحی شده را زیباتر می‌کند؛ بلکه در آرامش و استراحت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود. نگهداری و ساخت استخر کار آسانی نیست؛ در نتیجه بهتر است این کار را بدون مشورت با یک فرد متخصص انجام ندهید.

ساخت و طراحی نهر در محوطه

جریان آب مسلما می‌تواند در زیباسازی محوطه و ایجاد آرامش در آن موثر باشد. یکی از مواردی که می‌تواند ضمن ایجاد محیطی طبیعی این کار را برای شما انجام دهد، ساخت و طراحی نهر در محیط است. به این وسیله می‌توانید محوطه خود را زیباتر و آرامش بخش‌تر کنید.

طراحی و ساخت برکه مصنوعی

برکه مصنوعی یکی از المان‌هایی است که برای ایجاد آن به محیط و فضای زیادی نیاز نخواهید داشت. در عین حال، این کار می‌تواند هم در زیبا سازی فضا موثر باشد و هم به ایجاد آرامش در محیط کمک کند. به علاوه شما می‌توانید آب مورد نیاز خود را برای آبیاری محوطه و فضای سبز در برکه ذخیره کنید. البته استفاده از گیاهان آبزی مانند نیلوفر آبی می‌تواند تاثیر زیادی در زیبا سازی برکه شما داشته باشد.طراحی محوطه حیاطکف سازی در طراحی محوطه باغ، حیاط و ویلا

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زراحی محوطه حیاط شاید کمتر به آن توجه می‌شود؛ اما تاثیر عمده‌ای در زیبا سازی محوطه شما دارد، کف سازی است. همچنین با استفاده از کف سازی می‌توان فضا را تقسیم بندی کرد. توجه داشته باشید که استفاده از متریال و مصالح مناسب در کف سازی، علاوه‌بر زیباسازی بیشتر محیط، می‌تواند به استحکام کف محوطه کمک کند.

استفاده از باکس گل در محوطه سازی

برای طراحی فضای سبز همیشه نباید گل‌ها و گیاهان را در باغچه بکارید. گاه کاشت گیاهان و گل‌ها در یک محیط متفاوت می‌تواند زیبایی فضا و محوطه شما را دو چندان کند. یکی از این موارد را می‌توان استفاده از باکس یا جعبه‌های گل دانست. قرار دادن باکس گل در کنار ساخت فضای سبز در باغچه می‌تواند زیبایی محوطه طراحی شده شما را دو چندان کند.

دیوار سبز در طراحی محوطه ویلا

یکی دیگر از مواردی که به زیباسازی محوطه شما کمک می‌کند، ساخت دیوار سبز است. دیوار سبز یک راه کار دیگر برای ایجاد فضای سبز است که می‌تواند در کنار باغچه و باکس گل مورد استفاده قرار گیرد. شما می‌توانید دیوار سبز خود را با استفاده از گل‌های مصنوعی تزئین کنید یا با قرار دادن باکس‌ها و گلدان‌های کوچک از گیاهان طبیعی روی دیوار، دیوار سبز خود را به زیبایی بسازید. البته لازم نیست از بابت آبیاری این گیاهان طبیعی نگران باشید؛ چرا که انجام این کار به سادگی و از طریق سیستم آبیاری قطره‎‌ای ممکن می‌شود.

سخن پایانی

طراحی محوطه ویلا یکی از مهم‌ترین مواردی است که در طراحی فضاهای کوچک و بزرگ باید به آن توجه کرد. استفاده از راهنمایی‌های یک متخصص و طراح کار بلد در زمینه طراحی محوطه ویلا می‌تواند نقش به‌سزایی را در ایجاد تناسب در محیط و ساخت یک فضای زیباتر ایفا کند.

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات