طراحی ویلای کلاسیک

طراحی ویلای کلاسیک برای نشان دادن شکوه و عظمت بنا، تلاش می کند. معماران این سبک از طراحی را کاملا بی زمان می نامند. در یونان خانه خدایان خود را با استفاده از سبک کلاسیک طراحی می کردند. تا عظمت و بزرگی خدایان خود را به رخ همگان بکشند. در معماری سبک کلاسیک را به عنوان، یک سبک بی عیب و نقص می شناسند. اگر شما نیز به دنبال شناخت همچین سبکی در معماری ویلا ها هستید. این مقاله به منظور بررسی و اشنایی با اصول طراحی ویلای کلاسیک، تهیه شده است.

طراحی ویلای کلاسیک شامل نکات زیادی در ارتباط با بهترین طراحی ویلا می شود که رعایت کردن تمامی این نکات در آخر منجر به ایجاد پروژه ای جذاب برای کارفرما می شود. در زمینه اصول طراحی ویلای کلاسیک، شرکت های معماری وظیفه سنگینی در خصوص راهنمایی آن دارند و باید به صورت کامل این موارد توسط معمارین باتجربه مدنظر قرار گیرد.

آیا یک نمای بیرونی متعادل با ویژگی های قدیمی تصویر می کنید؟ در این جا ما قصد داریم طیف گسترده ای از برنامه های طراحی ویلای کلاسیک را ارائه دهیم که طراحی با کیفیت بالا و زیبایی شناسی کلاسیک را ارائه می دهند. برنامه های طراحی ویلای کلاسیک برای هر منطقه از کشور عالی است. طراحی سنتی و ویژگی های دلپذیر آنها باعث می شود که در بین بسیاری از افراد که به دنبال ساخت ویلاهای جدید هستند، طراحی ویلای کلاسیک محبوب شود.

طراحی ویلا به سبک های مختلفی انجام می شود؛ مانند طراحی ویلای مدرن، طراحی ویلای کلاسیک، طراحی ویلای سنتی و.... در این جا ما قصد داریم خوانندگان را با سبک طراحی ویلای کلاسیک آشنا کنیم:

زیبایی شناسی ، لوکس بودن و انحصاری بودن ذاتی در هر طراحی ویلای کلاسیک در نظر گرفته می شود. معماران و طراحان از روش های سنتی استفاده می کنند و راه حل های منحصر به فرد خود را برای هر پروژه اضافه می کنند. ویلای لوکس کلاسیک معمولاً اشرافی به نظر می رسد. شیشه های بزرگ رنگ آمیزی شده به ویلا سبک و ظرافت خاصی می بخشد. بخش جدایی ناپذیر در طراحی ویلای کلاسیک محوطه سازی اطراف ویلا و طراحی منظره است. خانه های سبک کلاسیک از معماری موجود در یونان باستان و روم با ستون ها و قالب های تزئینی الهام گرفته شده است. این عناصر کلاسیک در برنامه خانه های لوکس گنجانیده شده اند. با اضافه کردن عناصر طراحی جدید مد مانند طرح های قلعه زیبایی خاصی به طراحی ویلای کلاسیک داده شده است و این ویلاها احساس اشرافیت در دنیای قدیمی یا ثروت و موفقیت امروزی را به خود می گیرند.

نقشه طراحی ویلای کلاسیک ، که همچنین به آن طرح های خانه نئوکلاسیک نیز گفته می شود ، معمولاً دارای ردپاهای بزرگ، فضای زیاد و جزئیات با شکوه است. طراحی ویلای کلاسیک با الهام از نظر معماری ، معماری یونان باستان و روم را با ستون ها و تزئیناتی نشان می دهد. طراحی ویلای کلاسیک همه از پیشینه های کلاسیک مشتق شده اند و از ویژگی های کلاسیک تا درجات مختلف استفاده می کنند.

طراحی ویلای کلاسیک نیز می تواند به سبک های مختلفی انجام شود، به طور مثال برخی از این نوع ویلاها نمای بیرون سبک کلاسیک و نمای داخل ویلا سبک مدرن دارد .برنامه های طراحی ویلای کلاسیک به این روش دارای فضای بیرونی زیبا و فضای داخلی مدرن است و اصول معماری کلاسیک با ویژگی های طراحی مدرن گنجانیده شده است که بسیاری از خانواده ها از خانه های جدید انتظار دارند.نوع دیگر طراحی ویلای کلاسیک به این گونه است که بیرون ویلا و داخل آن سبک کلاسیک دارد.

اصول و معیار های طراحی ویلای کلاسیک

در طراحی ویلای کلاسیک از تزئینات، ابزار ها و مصالح زیادی استفاده می شود. همچنین جزئیات در این سبک از طراحی بسیار بیشتر از طراحی هایی به سبک مدرن و یا مدیترانه ای و ... است. به همین منظور طراحی ویلا ها با استفاده از این سبک می تواند هزینه های بیشتری داشته باشد. یکی از روش های کاهش هزینه در استفاده از این سبک، تغییر متریال نمای ویلا است. در نمای ویلا می توان از متریال سیمان سفید استفاده کرد. این متریال از مصالح به نسبت دیگر مصالح کم هزینه تر است.

هدف از طراحی بنا هایی با این سبک، نمایش عظمت و قدرت است. بنابراین این امر در دکوراسیون داخلی و نما کاملا باید به چشم بیاید. شاید در طراحی برخی از فضا ها بدون کاربرد تعریف شوند. اما این فضا ها جایی برای مجسمه های با شکوه و ساعت های ایستاده و ... است. به موجب القای احساس اقتدار و شکوه بیشتری را در فضا به وجود می اورد.

از طرفی طراحی ویلای کلاسیک با معماری باغ های ایرانی و خانه های اصیل ایرانی در زمان های قدیم کاملا همخوانی دارد. و از المان های سنتی و اصیل در ان استفاده می شود. اگر به دنبال نمایش شکوه و جلال هستید. و همچنین به تجملات علاقه مند هستید. می توانید این سبک از معماری را در طراحی ویلا ها مورد استفاده قرار دهید. زیرا استفاده از تجملات از اصول اولیه در استفاده از سبک کلاسیک در طراحی ویلا ها محسوب می شود.

در اینجا چند ویژگی از برنامه های طراحی ویلای کلاسیک را ارائه می دهیم:

استفاده از ستون ها: در بسیاری از طراحی ویلای کلاسیک از ستون هایی در قسمت جلوی این طرح استفاده می کنند و یک بنای زیبا را ایجاد می کنند.

طراحی متعادل، متقارن: طراحی ویلای کلاسیک اغلب دارای احساس تعادل و تقارن ، چه در فضای بیرون و چه در خارج از خانه است.

پشت بام و خوابگاه: در طراحی ویلای کلاسیک پشت بام های شیب دار با چندین خوابگاه در آن ها طراحی شده است.

در طراحی ویلای کلاسیک معمولا طبقه ها باز در نظر گرفته می شوند و ویژگی های کلاسیک و سنتی بیشتر این نقشه ها را توصیف می کند. آشپزخانه ها ، اتاق های نشیمن و اتاق های ناهار خوری در طرح خانه اصلی هستند و به روشی باز طراحی می شوند.

طراحی ویلای کلاسیک از محبوب ترین طرح ها است و ویژگی ها و عناصر معماری آنها زیبایی و ظاهری زیبا و سنتی را ایجاد می کند. برای طراحی ویلای کلاسیک مدرن ، معماری کاملی ، سازه و طراحی داخلی خطوط کلاسیک را با عناصر معاصر ترکیب کرده و چشم انداز تازه ای را برای ویلا ایجاد می کند.برای طراحی ویلای کلاسیک به این سبک یک دکوراسیون داخلی پویا و اصیل روبرو است و در همه اتاقها ترکیب کاملی از عناصر معاصر و کلاسیک وجود دارد. نتیجه طراحی مدرن ویلای کلاسیک، خانه ای کلاسیک معاصر است که در همان زمان تازه است. چیزی که یک سبک کلاسیک و زیبا در رابطه با یک طراحی ویلای کلاسیک گرد هم می آورد، عناصر تعیین کننده ای است که توسط معماران با دقت یکپارچه شده است.

از معیار های اصلی طراحی ویلای کلاسیک از معماری می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1. طرح و الگویی که در طراحی ویلای کلاسیک، مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا به صورت گل دار، راه راه و شطرنجی است. که هم در داخل و هم در محوطه ویلا مورد استفاده قرار می گیرد.

2. در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و المان های ان، از خطوط منحنی برای القای احساس ارامش استفاده می شود. این خطوط منحنی می تواند در پارچه کوسن و بالش ها و رو تختی مورد استفاده قرار گیرد.

3. قرنیز های دیوار و همچنین گچ بری های سقف و ستون ها باید کاملا قدرتمند و با ظرافت طراحی و اجرا شوند. رنگ مورد استفاده برای انها معمولا سفید است.

4. در تمام طراحی ویلا و المان های مورد استفاده در ویلای کلاسیک، باید نظم، تناسب و تقارن رعایت شود.

ویژگی های معماری و طراحی ویلای کلاسیک

- از ویژگی های مهم در طراحی ویلای کلاسیک، استفاده از متریال هایی مانند چوب، اجر و سنگ و یا هر نوع مصالح سنتی است.

- طراحی نما و فرم این سبک بسیار پیچیده تر از سبک مدرن است.

- در داخل ساختمان از تکنولوژی و امکانات به روز شده استفاده می شود.

- در نمای ساختمان ویلا از نور پردازی به صورت اصولی و کاربردی استفاده می شود.

- در نما و طراحی بنا از تناسب و نظم بهره برده می شود.

- در طراحی ویلای کلاسیک معمولا از رنگ های سفید و رنگ کرم در طراحی نما استفاده می شود.

- در طراحی ویلای کلاسیک باید در انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی بسیار دقت داشت. در این سبک از طراحی نمی توان از هر رنگی استفاده کنید. بلکه در این سبک برای نشان دادن قدرت و عظمت طراحی باید از رنگ های خنثی استفاده کرد. رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی ویلا باید دارای احساس قابل اعتماد بودن، ظرافت، رسمیت و قدرت باشد.

- رنگ های زرشکی، یشمی، کرم، قهوه ای، سرمه ای، سدری، صورتی، طلایی، برنز، سفید و مشکی در طراحی ویلای کلاسیک بسیار مناسب و پر کاربرد هستند. نکته قابل توجه در طراحی داخلی ویلا های کلاسیک، استفاده از یک یا دو رنگ ذکر شده در کنار هم است. و نمی توان تمام رنگ ها را به طور همزمان در یک طراحی استفاده کرد.

- استفاده از چوب طبیعی مانند چوب بلوط، ماهون، گیلاس، گردو و سرو و ... ویژگی سبک کلاسیک را در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا بوجود می اورد.

عناصر تاثیر گذار در معماری و طراحی ویلای کلاسیک

1. نور پردازی : استفاده از دیوار کوب ها، لوستر های بزرگ بلورین و یا از جنس برنج، استفاده از چراغ خواب و آباژور ها در طراحی ویلای کلاسیک، بسیار مرسوم است. نور پردازی در این سبک بسیار حائز اهمیت است و باید به صورت کاملا قرینه و با نور های خنثی مورد استفاده قرار بگیرد. برای اتاق خواب ها می توان از لوستر های کوچک با نور های ملایم استفاده کرد.

2. ستون ها: یکی دیگر از المان های بسیار شناخته شده و بارز در طراحی ویلای کلاسیک، استفاده از ستون هایی با ارتفاع زیاد و تزئینات با شکوه، در ورودی بنا و در اطراف ساختمان ویلا است.

3. سقف بنا: ارتفاع سقف ها در طراحی ویلای کلاسیک بسیار بلند بوده. و همچنین از گچ بری های ظریف برای القا کردن احساس عظمت و قدرت در داخل و نمای ویلا استفاده می شود. این گچ بری ها می تواند مخفی کننده سیستم های تهویه مناسب در سقف ها باشد. گرم و سرد کردن این فضا ها به دلیل متراژ و ارتفاع بالا با استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش معمولی تقریبا غیر ممکن است. به همین منظور می توان از فن های مناسب در سقف به منظور انجام این کار استفاده کرد.

4. کف پوش ها: برای اجرایی کردن کف پوش های ویلا های ساخته شده به سبک کلاسیک می توان از مصالحی مانند چوب و سنگ طبیعی استفاده کرد. زیرا مصالح طبیعی می توانند تداعی کننده احساس زندگی و نشاط در فضای داخلی ویلا شوند.

دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

مشاهده جزئیات

مدل زیباترین طراحی ویلای کلاسیک

مشاهده جزئیات

طراحی و اجرای ویلای 2019
در این مقاله به طراحی و اجرای ویلای 2019 و نظر معماران در این رابطه پرداخته ایم. برای آنکه طراحی و اجرای ویلای 2019 را مطابق مد و ترند روز انجام دهید در این مقاله همراه ما باشید.

مشاهده جزئیات

به کارگیری لوکس ترین طراحی ویلا
مشخص کردن این که لوکس ترین طراحی ویلا کدام است و چه گروهی می تواند لوکس ترین طراحی ویلا را انجام دهد، به هیچ وجه کار ساده ای نیست و به طور حتمی هم نمی شود آن را مشخص کرد. اما نکاتی وجود دارند که می توانند سازندگان ویلا را در پیدا کردن یک طرح لوکس برای ویلای خود کمک کنند.

مشاهده جزئیات

نکات بهترین طراحی ویلای کلاسیک
یک طراح و معمار باید بداند که هر طرح و نقشه ای که در بخش داخلی ویلا پیاده سازی می کند بر افکار و عقاید ساکنین ویلا تاثیر گذار است

مشاهده جزئیات

مدل طراحی ویلای مدرن گران قیمت
آیا می دانید که در مدل طراحی ویلای مدرن گرانقیمت چه پارامترهایی مدنظر قرار می گیرد؟ آیا با ویژگی های مربوط به این ساختمان ها آشنا هستید و چرا هزینه زیادی برای طراحی و ساخت آن می شود؟

مشاهده جزئیات

14 ایده پرطرفدار در دنیا برای دکوراسیون داخلی ویلا (قسمت سوم)
در این بخش نیز ادامه روش هایی که از دید بیشتر کارشناسان دکوراسیون داخلی جذاب ترین و زیباترین در نوع خود در سال گذشته (2018 میلادی) بوده اند را برای شما شرح خواهیم داد. با استفاده از این تجربیات در کنار خلاقیت خود می توانید از ویلایی با دکوراسیونی شیک، مدرن و بروز لذت ببرید.

مشاهده جزئیات

هر آنچه لازم است درباره تیم حرفه‌ای طراحی ویلا بدانیم
در این مقاله اطلاعاتی درباره تیم حرفه‌ای طراحی ویلا در اختیارتان قرار داده و شما را با ویژگی‌های تیم حرفه‌ای طراحی ویلا آشنا کره و همچنین اطلاعاتی درباره ویلای لاکچری و ویلاهای مدرن 2019 در اختیارتان قرار خواهیم داد.

مشاهده جزئیات

به کارگیری مناسب ترین طراحی ویلا
به کارگیری مناسب ترین طراحی ویلا همیشه در ساخت یک ویلا یکی از دغدغه های مهم کارفرمایان بوده است. استفاده از مناسب ترین طراحی ویلا، علاوه بر این که موجب زیباتر شدن یک ویلا می شود، در کاربرد بهتر یک ویلا نیز مناسب است.

مشاهده جزئیات

راهنمای اصول طراحی ویلای کلاسیک
چه مواردی ویلای کلاسیک را از ویلای معمولی جدا می کند؟ آیا اصول طراحی ویلای کلاسیک با ویلای معمولی متفاوت است؟ همگی این موارد سوالاتی است که در ذهن کارفرما ممکن است به وجود بیاید و ما می خواهیم پاسخ این سوالات را به درستی به شما عزیزان اعلام کنیم.

مشاهده جزئیات

مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن
در این مقاله سعی می کنیم به مهم ترین اصول طراحی ویلای مدرن چه در خارج و چه در محیط داخلی آن بپردازیم تا افرادی که قصد ساختن این مکان را دارند با این اصول آشنایی پیدا کنند.

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی ویلای کلاسیک
در این مقاله می خواهیم به انواع پلان ها در طراحی ویلای کلاسیک ایرانی بپردازیم که در بخش داخلی آن ها صورت گرفته. امیدواریم این ایده ها بتواند شما را تا حدی به طراحی ویلای مورد نظر خود نزدیک کند.

مشاهده جزئیات

معرفی جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک
در ایران می توان از جدیدترین طراحی ویلای کلاسیک می توان الهام خاصی گرفت و در طراحی و رسم پلان ویلای خود از این طرح ها نهایت استفاده را ببریم. در این مقاله به معرفی این ساختمان ها می پردازیم.

مشاهده جزئیات

دکوراسیون کلاسیک
دکوراسیون کلاسیک منزل
با ما در ارتباط باشید