طراحی و اجرای آبنما دیواری

طراحی و اجرای آبنما امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و توسط معماران در انواع و تنوع های مختلفی طراحی می شوند. از آبنما معمولا در فضاهای داخلی و خارجی به صورت دیواری و خانگی استفاده می کنند. با طراحی و اجرای آبنما با دیزاین شیک و جذاب می‌توانید یک نمونه مینیمال از طبیعت را در هر مکانی که در آن احساس آرامش می‌کنید، ایجاد کنید. در این مقاله قصد داریم به طراحی و اجرای آبنما دیواری و طراحی و اجرای آبنما خانگی بپردازیم و موضوعاتی مانند نگهداری، ساخت و ساز، تمیزی و اثرات مثبت آبنماها را پوشش دهیم؛ پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

نگهداری 

اساسا قلب و روح طراحی و اجرای آبنما دیواری و خانگی، پمپ آن است. صرف از نظر مواد اولیه که در ساخت‌وساز طراحی و اجرای آبنما خانگی و دیواری استفاده می‌شود، رازی است که به شما این اطمینان را می‌دهد که آبنمای شما به درستی کار می‌کند، کیفیت بالا و نگهداری خوب از پمپ است.

پمپ آبنماهای بیرون همیشه آسیب‌پذیرتر از پمپ آبنمای‌های داخلی هستند و این بخاطر آشغال‌های روی هم رفته‌ای است که به داخل استخر ریخته می‌شوند. به همین دلیل بزرگترین نکته نگهداری از همه آبنماهای بیرونی این است که هر چند وقت یکبار آبنماها را از همه آشغال‌ها تمیز کنید تا به پمپ‌ها فشار اضافی وارد نشود.

ساخت و ساز

طراحی و اجرای آبنما دیواری و خانگی به سرعت درحال پیشرفت است؛ به گونه‌ای که تنوع زیادی از مواد اولیه ساخت و ساز قابل دسترس هستند؛ از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سنگ ریختگی

این نمونه یکی از رایج‌ترین انواع ساخت و ساز برای آبنماها برای استحکام آن در شرایط سخت فضای بیرون است که مورد توجه همگان قرار گرفته.

سرامیک

سرامیک که تحت فشار زیاد در کوره ساخته شده است، برای تراس، ایوان و حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فایبرگلاس

این نمونه اگرچه به اندازه سنگ‌ریختگی با دوام نیست اما تنوع و گستردگی که در رنگ‌ها دارند در بیشتر محیط‌های داخلی مانند خانه‌ها، ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما می‌توان برای استفاده بیرون در صورت نگهداری درست، به کار برد.

تمیز کردن

تمیز کردن آبنماهای بیرونی بیشتر از آبنماهای داخلی نیاز می‌شود، به این خاطر که آبنماهای بیرونی بیشتر در معرض ریخته شدن برگ، گرد و خاک، علف، باران، باد، برف، گیاهان، حیوانات و... هستنند. در صورتی که آبنماهای داخلی در معرض گرد و غبار کم ‌تری قرار می‌گیرند.

بهترین روش برای پاک کردن آبنماهای بیرونی، باز کردن پمپ و دستمال کشیدن داخل آن با یک پارچه تمیز و یک مسواک برای رسیدن به قسمت‌های باریک و سخت است. قسمت‌های دیگر استخر را می‌توان با یک تور با جدا کردن برگ و علف، انجام داد.

اثرات مثبت طراحی و اجرای آبنما دیواری 

ساخت آبنمای بیرونی مزایای زیادی را در بردارد که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکور

اول از همه، یک آبنما به عنوان یک نمای تزئینی از محیط زندگی است که ارزش و زیبای زیادی را در بردارد.

رطوبت ساز طبیعی

آبنماها به عنوان یک رطوبت ساز طبیعی عمل می‌‌کنند که باعث افزایش رطوبت محیط و جلوگیری از خشکی هوا می شود. بیشتر پمپ‌های آبنماها قابل تنظیم هستند و به راحتی می‌توان جریان آب، سطح و سرعتی که دوست دارید، تنظیم کرد.

رهاسازی تنش

هرکسی که در کنار آبنماها قرار گرفته می‌تواند درک کند که چقدر آرامش بخش است. کافی است یک صندلی راحتی را کنار آبنما بگذارید و برای چند ساعتی هم که شده، یک روز دور از استرس و شلوغی را تجربه کنید.

طراحی و اجرای آبنما خانگی که در انواع متنوعی در بازار وجود دارد یا طراحی می‌شود را می‌توان به کار گرفت؛ به عنوان مثال طراحی و اجرای آبنما دیواری در خانه یا ادارات می‌تواند زیبایی محیطی ان مکان را دوچندان کند و انژی مثبت را به افراد داخل ان مکان تزریق نماید. ویژگی این مدل آبنما داشتن صدای آرامش بخشی است که می‌تواند به شما جهت ریلکس و آرام شدن کمک کند.

شاید برای شما سخت باشد با توجه به زمانی که در خرید آبنما می‌گذارید، بهترین آبنمای دیواری را خرید کنید؛ چرا که انتخاب درست می‌تواند آرامش و لذت طولانی را سبب شود. آبنماهای دیواری نصب ساده، مراقبت آسان و عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهند. مطمئنا بعد از خرید و نصب آن رضایت شما را جلب خواهد کرد.

نکات طراحی و اجرای آبنمای دیواری

طراحی و اجرای آبنما دیواری می‌تواند در بیرون و یا داخل انجام گیرد، در صورت انتخاب آبنمای دیواری در فضای داخل باید مطمئن شوید که محیط امنی را برای آن در نظر گرفته‌اید. حتی اگر آبنمای دیواری به صورت ایستاده طراحی شده است، به یک تکیه گاه یا لنگر احتیاج خواهی داشت؛ ولی اگر طراحی و اجرای آبنما دیواری به صورتی است که توسط دیوار محافظت می شود، باید اطمینان حاصل کنید که دیوار وزن آبنما را در صورت پر شدن با آب تحمل می‌کند.

این مورد را باید در نظر داشته باشید که طراحی و اجرای آبنما دیواری و خانگی به گونه‌ای است که پمپ آن به صورت 24 ساعت در هفته کار می‌کند. کار سختی است که به صورت مداوم پمپ آن را در صورت نبودن در خانه خاموش و روشن کنید. شما نباید نیازی به خاموش کردن آبنما داشته باشید چرا که آب به اندازه کافی در آبنما برای زمان مجاز وجود دارد.

سخن پایانی

در طراحی و اجرای آبنما خانگی باید بدانید که موقعیت قرارگیری آبنما بسیار مهم است؛ جهت‌های شرقی، شمال شرقی، شمال متناسب و سازگار با آبنماها هستند. آبنماها یا نمونه‌های برجسته المان‌های آبی نباید در جهت‌های جنوب شرقی، جنوب، جنوب غربی و غرب و در وسط اسباب و اثاثیه قرار بگیرند. در آخر این که آب نماد زندگی، حقیقت، تغییر و پاکی است و آبنماها و منابع آبی نقش مهمی را در زندگی بشر ایفا می‌کنند. در این مقاله به ذکر نکاتی پرداختیم که به شما در انتخاب آبنمای مناسب کمک کند. برای خرید، شما کدام آبنما را ترجیح می‌دهید، آبنمای بیرونی یا داخلی؟

دیدگاه شما؟
leave a comment
شما به این مقاله چه امتیازی می دهید؟ 0 از 5

:

با ما در ارتباط باشید
محصولات مرتبط
product related
لوستر رویال مدل 101

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

لوستر رویال مدل 102

ریشه/لوستر

مشاهده جزئیات

موکت 01

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

لمینت
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

آینه آبشاری

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه اسیدشور

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

آینه تراش

آیینه/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای چهره و نقوش اسلیمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوسترهای بوهمیایی و نقوش گیاهی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

پوستر چرمی

پوستر/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل خزه

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

تایل سیمانی

تایل/ریشه

مشاهده جزئیات

دیوار سبز-گرین وال

دیوار سبز/ریشه

مشاهده جزئیات

فلاور باکس

ریشه/فلاور باکس

مشاهده جزئیات

کاغذ دیواری

ریشه/کاغذ دیواری

مشاهده جزئیات

لمینیت

ریشه/لمینیت

مشاهده جزئیات

مبلمان اداری

ریشه/مبلمان اداری

مشاهده جزئیات

موکت اتریشی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت آمریکایی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

موکت هلندی

ریشه/موکت

مشاهده جزئیات

میکروسمنت

ریشه/میکروسمنت

مشاهده جزئیات

نور خطی

ریشه/نور خطی

مشاهده جزئیات

روشویی مدرن و کلاسیک

روشویی/ریشه

مشاهده جزئیات

شیشه استندگلس

ریشه/شیشه استندگلس

مشاهده جزئیات

های گلاس ترکیه ای

ریشه/های گلاس

مشاهده جزئیات

مقالات مرتبط
Article related

طراحی و دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق های افتابگیر

مشاهده جزئیات

فضای خانه ای با احساس

مشاهده جزئیات

اتاق های پنجره دار

مشاهده جزئیات

پنجره های نور گیر

مشاهده جزئیات

پنجره در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

تناسب وسیله های آشپزخانه

مشاهده جزئیات

رنگ در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

هماهنگی در دکوراسیون داخلی
بر اساس معنی مندرج در لغت نامه اکسفورد ،دکوراسیون داخلی عبارت است از " هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ ها ،اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه" با این حساب همه ما هنگامی که خانه خود را تزئین و درباره بهترین چیدمان مبلمان منزل مان فکر می کنیم ، نقش یک دکوراسیون داخلی را بر عهده میگیریم .با این همه دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی همانند سایر هنر ها ،دارای سبک و ریزه کاری های متفاوتی است که بر اساس سلیقه ها و نیاز های دوران ،دستخوش تغییر می شوند. بر خلاف تصور عامه ،تعداد دکوراتور های داخلی بسیار بیشتر از آن است که همه تصور می کنند و حتیبرخی از آنان در زمره مشاهیر دنیای امروز امروز هستند ، گرچه شاید به شهرت طراحان مد و یا هنرمندان دیگر رشته ها نباشند.اما با این وجود بسیاری از دکوراتور های داخلی از راه طراحی درامد بسیار بالایی نیز کسب می کنند.شاید دلیل اصلی ناشناخته ماندن آن ها این باشد که در واقع طراحی داخلی از اواسط قرن بیستم به صورت مبحثی مطرح درآمد ،گرچه قدمت آن بیش از نیم قرن است.به هر در دنیای امروزی بیش تر تربیات زندگی افراد دزر فضاهای بسته و داخلی به دست می آید.شاید ما اوقاتی را برای تفریح و هواخوری و فرار از زندگی بسته در فضای آزاد بگذرانیم،اما همین شادی فرار از محیط بسته ،نشان دهنده کثرت اوقاتی است که در اتاق ها سپری می کنیم .به همین دلیل دکوراسیون داخلی مناسب ،بهترین راه حل برای بهبود وضیعیت کاری تحصیلی و زندگی مان می باشد.

مشاهده جزئیات

اشنایی فضا

مشاهده جزئیات

آشنایی با فضا 2

مشاهده جزئیات

طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

طراحی پلان

مشاهده جزئیات

تخت خواب ها

مشاهده جزئیات

تناسب مکانی

مشاهده جزئیات

آپارتمان نشینی

مشاهده جزئیات

تاریخچه مبلمان

مشاهده جزئیات

کمبود فضا

مشاهده جزئیات

آشپزخانه

مشاهده جزئیات

آفرینش هارمونی

مشاهده جزئیات

پارچه ی مخصوص پرده

مشاهده جزئیات

تغییر دکوراسیون اتاق کودک

مشاهده جزئیات

سبک روستیک

مشاهده جزئیات

جلوه حضور شما

مشاهده جزئیات

چطور کاناپه انتخاب کنیم؟

مشاهده جزئیات

موفقیت پروژه در اجرای دکوراسیون داخلی
پروژه موفق ساخته و پرداخته تخیلات نیستند .انها هر روز حادث می شوند .این بستگی به شما دارد که ایا مایلید پروژه دکوراسیون داخلی شما یکی از آنها باشد یا نه .پس این مساله به میزان زیادی به انتخاب شما نیز بستگی دارد.میدانیم که مدیریت پروژهبیش از هر چیز بر عقل سلیم و یا خردمندی و تدبیر استوار است.وظیفه شما نیز آن است که این موارد را به صورت اصولی در عمل بکار گیرند و از آن پیروی نمایند و تیم پروژه نمایند و تیم پروژه را ترغیب به پیروی از خود کنید .گروه را رهبری نمایید و عنوان یک تیم پیش روید. توجه داشته باشید که این روند یک شبه حاصل نمی شود.البته برخی از افراد می پندارند که صرف توجه و درک مسائل از دیدگاه عقلی برای پیشرفت تیم کافی است .ولی من معتقدم لازم هست ولی کافی نیست .هر چند تیم با استفاده از عقل سلیم می تواند پروژه را پیش ببرد ولی در نهایت به یک نفر برای برای رهبری کل کار نیاز داریم.در کل مهارت درست و مناسب در مدیریت پروژه های دکوراسیون و معماری داخلی بعلاوه ی درک اصول رهبری ،از الزامات موفقیت پروژه است.تلفیق مدیریت پروژه و اصول رهبری اکسیری بدست می دهد که ما به آن رهبری پروژه می گوییم.بنابر این طبق این اصل می توان نتیجه گرفت که هرمدیر پروژه ای رهبر پروژه نیست.باید توجه داشت این امر هیچ تداخلی با اهمیت نقش و روابط تیمی ندارد.تیم نیز به همان ترتیب سهم مهمی در موفقیت پروژه دارد همکاری و عملکرد هر عضو در تیم و همچنین عملکرد تیم به عنوان یک واحد عاملی مهم برای موفقیت پروژه است.بدون تیم عمل کننده تضمین موفقیت پروژه بسیار مشکل خواهد بود.تیم عمل کننده نیز از بهشت نازل نمی شود. ولی این امکان همراه وجود دارد که تیم ها نتوانند بگونه ای موفقیت آمیز خود را در هیئیت یک واحد عمل کننده سازماندهی نمایند.حتی ممکن است مدیریت مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی انگونه که ما می پنداریم غایب باشد.ولی باور نکنید .البته هر تیم اجرایی در هر حال به حدود و ثغور و محدوده مشخص و شفاف و غیر منعطفی که اعضائ درون آن به فعالیت می پردازند نیاز دارد.تیم های عملیاتی اغلب این توانایی را دارند که از درون بشکفند و شعله ور شوند ولی لازم است که ابتدا شما اتش عملکرد را مشتعل کنید.در این رابطه تععین محدوده و قلمرو به تیم می گوید که حوزه فعالیتش را محدود به حدود و ثغور تعیین شده کند.اگر مایل به ایجاد نتایجی در محیطی پر هرج و مرج هستید باید سازنده ایجاد کننده ی ساختاری باشید که شکل دهنده و به ظهور رساننده ی توانایی های لازم ،خلاقیت ،نوآوری و نتایج باشد.کمک به ساخت و حفظ این ساختار از جمله وظایف رهبری مد نظر این کتاب است که در ان باره گفت و گو می شود.مدیریت پروژه دکوراسیون داخلی ارائه دهنده ی بهترین ابزار برای شکل دادن به این ساختار است.ولی این روند به خودی خود برای موفقیت پروژه کافی نیست.اگر شما پروژه را به سمت و جهت درست سوق ندهید انها فاقد اثر بخشی خواهد ماند .این جهت دهی شاید با مهار های مدیریت پروژه به تنهایی عینیت نیابد و انچه انرا به عمل در می آورد رهبری است.بدون رهبر پروژه جهتی در مدیریت پروژه وجود نخواهد داشت.رهبری عاملی قابل تامل برای اتکا بر اساس رهبری پروژه دارد.بدون رهبری احتمال اینکه پروژه ما نیز سرنوشت هر پروژه دیگری را طی کند بسیار زیاد خواهد بود.این مرحله انتخاب شما را می خواهد اگر تمایل به مدیریت موفق پروژه دکوراسیون داخلی و معماری که با کمک اصول رهبری امکان پذیراست را در نظر دارید ما خواندن کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم

مشاهده جزئیات

چیدمان اتاق

مشاهده جزئیات

خانه ای با نمای شیشه ای

مشاهده جزئیات

شخصیت شناسی بر مبنای چیدمان کوسن

مشاهده جزئیات

سیستم ساختمانی

مشاهده جزئیات

مختصر و مفید

مشاهده جزئیات

هراس از رنگ

مشاهده جزئیات

نکات کاربردی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

قاب پنجره

مشاهده جزئیات

کشتی تفریحی اییرینو

مشاهده جزئیات

بازسازی منزل

مشاهده جزئیات

دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

اهمیت نمای هتل

مشاهده جزئیات

رنگ های اصلی و کمکی در دکوراسیون

مشاهده جزئیات

استفاده از مصالح دردکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

مصالح نوین در دکوراسیون داخلی
در مبلمان دست ساز همیشه در طرح هایش از مواد خام و طبیعی و استفاده می کند و کارهای منحصر به فردی را روانه بازار می کند .مبلمان جدیدی که به تازگی توسط این گروه طراحی شده نیز با استفاده از عناصر طبیعی به خوبی پالوده شده و با اعمال تغییراتی به گونه ای زیبا طراحی شده است .این مبلمان کار دست است که به رنگ چوب گردو رنگ آمیزی شده است.این مجموعه شامل میز ،مبل ،نیمکت ،اینه ،قفسه ،جالباسی است که با مواد طبیعی ساخته شده و زیبایی آن خیره کننده است. این مجموعه به گونه ای طراحی شده است که تداعی کننده خانه های افسانه ای است.تصور کنید این مجموعه چه جلوه خیره کننده ای به فضا خانه می دهد و در عین حال طبیعی بودن ،بسیار مدرن است.نکته جالب در این است که انتخاب فلز مورد استفاده در مبلمان کاملا به انتخاب شخص است و مشتری می تواند از بین انواع فلز ها ،برنز و یا فلز رنگ شده سیاه و سفید یکی را برای مبلمان انتخاب کند . کاغذ دیواری لامپی : به تازگی نوعی کاغذ دیواری راهی بازار شده است که در آن لامپ ال ای دی به کار رفته است،شگفتی را کنار بگذاریم در دنیای تکنولوژی هر چیز امکان پذیر است.هر چند این کاغذ دیواری از زمان خود جلوتر است .سازنده این کاغذ دیواری با استفاده از قطعات الکتریکی بسیار ریز و لامپ های کوچک ال ای دی این طرح را ارائه نموده است.نکته جالب این است که شما می توانید تعداد و رنگ لامپ های کاغذ دیواریتان را خودتان انتخاب کنید و فضای خانه تان را روشن کنید اینه ی شکسته :این ایینه شکسته نمونه ای از هنر نامتعارف است که کلیشه های موجودرا می شکند و پا را فراتر می گذارد .ایینه شکسته سایه روشن های متنوعی را به نمایش می گذارد و بازتاب رنگ های آن جلوه خاصی را به فضای خانه می بخشد .این ایینه یاداور ایینه های کلاسیک است زیرا در اطراف آن از گل های شیشه ای تزئینی زیادی استفاده شده است که به دوران رمانتیک نزدیک تر است.تراش های اریب ،نقره کاری ،و آیینه را به زیبایی محض بدل می کند.نصب این ایینه را در سرسرای خانه ،جلوی رختکن ،اتاق خواب ،حمام و یا بر بالای شومینه بسیار چشم نواز است و زیبایی خانه را دو برابر می کن این اینه 84 اینچ است و درسه رنگ طلایی ،نقره ای و برنز راهی بازار شده است. آبنمای چوبی : اگر خانه ای بزرگ و جادار دارید با نصب یک آبنمای مدرن را داخل خانه و یا در حیاط خانه نصب کنید و جلوه ای زیبا به خانه تان بدهید.طراحی این ابنما بسیار مدرن و هوشمندانه است .استفاده از طرح های منحنی به فضای آن روح می بخشد .کف این ابنما یک یک مخزن سربی بسیار زیبا وجود دارد که اب در ان جمع اوری می شود.و پس از ان از طریق یک پمپ بار دیگر به بالای ابنما برگردانده می شود.و ایچنین در مصرف اب صرفه جویی می شود.

مشاهده جزئیات

متریال دکوراسیون داخلی هتل

مشاهده جزئیات

قانون طراحی داخلی

مشاهده جزئیات

هدف دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات

هنر و معماری

مشاهده جزئیات

تعریف هنر

مشاهده جزئیات

طبیعت در دکوراسیون داخلی

مشاهده جزئیات